Escape room Wikingowie · Amulety Mocy

Wikingowie · Amulety Mocy

Partner Lockme

!UWAGA! W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej ce... [więcej]

50

50 opinii

|

4

Poznań: 4. miejsce

|

Wielkopolskie: 4. miejsce

|

PL 18

Polska: 18. miejsce

|

9.8/10

2-5 osób

75' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

!UWAGA!
W związku z zaistniałymi obostrzeniami, każda grupa musi mieć swoje maseczki i rękawiczki. Istnieje możliwość zakupu przyłbic na miejscu w niskiej cenie. Prosimy również by przybywać najwcześniej 5 minut przed rozpoczęciem gry.
Świat stoi na krawędzi największej w dziejach wojny – lądy pogrążą się w morzu, a wilk Fenrir pożre Odyna i wszystkich ludzi… Możecie jednak temu zapobiec!
W samym środku malowniczej Skandynawii Odyn ukrył Amulety Mocy, które – zgodnie z nordycką przepowiednią – trafią do Wojowników o mężnych sercach.
Nie zwlekajcie i czym prędzej wyruszcie na poszukiwania – nie pozwólcie się dopaść Fenrirowi, wypełnijcie przepowiednię i ocalcie świat przed zagładą!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Możliwość płatności kartą

Nie dla epileptyków

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

Dostępny żel antybakteryjny

Dostępne rekawiczki

Dezynfekowane pokoje

Dostępne języki gry

polski

Adres

Escape ARENA - Poznań

ul. Krauthofera 55, 60-202 Poznań

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Małgorzata Adamek PUHP "GOJA" - Escape Arena
ul. Krauthofera 55
60-202 Poznań
NIP: 7791462461

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 50 opinii

Ocena ogólna 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

50 opinii

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

295 opinii

#279

18.03.2020 | data wizyty: 18.12.2019

Wiarygodna opinia

Q 295 opinii

To pierwszy pokój w klimacie Wikingów, w jakim graliśmy. I jak można spojrzeć na pogląd dostępnych na LM pokoi, obecnie jeden z dwóch tylko ER-ów o takiej tematyce w kraju. Całkiem spora przestrzeń gry, w dodatku mocno skontrastowana – klimat zmienia się wraz z biegiem rozgrywki i jest to na pewno ogromny atut pokoju, w tym – im dalej, tym klimat zyskuje coraz bardziej. Zagadki nie należą do najtrudniejszych, nawet z perspektywy dwóch graczy, i dominują w nich rozwiązania elektroniczne i manualne. Bardzo dobra animacja rozgrywki przez MG.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Skaut
93 pkt

95 opinii

Wikingowie

23.02.2020 | data wizyty: 23.02.2020

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 95 opinii

Długo oczekiwani Wikingowie... aż zaczęły krążyć w okół nich legendy... czy pokój spełnił nasze oczekiwania? OCZYWIŚCIE!
wszystko zrobione z niesamowitą starannością i rozmachem, nie ma tu mowy o żadnych błędach czy niedoróbkach. Wnętrza zachwycają ! Od razu widać, że zrobione przez ludzi z pasją i powołaniem
zagadki - logiczne, nieliniowe i dające dużo satysfakcji
obsługa - profesjonalna, reagująca na nasze potknięcia, można z nimi rozmawiać godzinami na tematy ER, ludzie z prawdziwą pasją !
jak zwykle jesteśmy bardzo zadowoleni po wizycie w tej firmie i czekamy na kolejne pokoje

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Łukasz (Escape Hunters Szczecin)
Łukasz (Escape Hunters Szczecin)

Globtroter
230 pkt

147 opinii

Wikingowie

23.02.2020 | data wizyty: 23.02.2020

Łukasz (Escape Hunters Szczecin) 147 opinii

Po wizycie w Jaskini Hazardu i Galaktyce Tajemnic przyszedł czas na Wikingów. Nie ukrywamy ze długo czekaliśmy na tą wizytę i nie mogliśmy się jej doczekać. Pokój spełnił wszystkie nasze oczekiwania a nawet nas jeszcze bardziej zaskoczył. Po prostu przenieśliśmy się do epoki wikingów i uratowaliśmy świat. Bardzo nam się podobał dopieszczony w każdym szczególe wystrój, a logiczne zagadki i przemiła obsługa dopełniły bardzo udana wizytę. Czekamy na kolejne wyzwania :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Skaut
89 pkt

83 opinie

Na Odyna i Thora, stań się wilkiem

16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Piotr R. 19 83 opinie

Pokój już od samego początku nie jest pokojem tylko prawdziwą Skandynawią. Ogromną zasługą jest niesamowity wystrój poczekalni, aktorskie wprowadzenie Mistrza gry - Michała, oraz jeden element robiący z uczestników prawdziwych Wikingów. Później wędrujemy przez Północ w poszukiwaniu amuletów, by ocalić cały świat. Nasza przygoda jest niesamowita. Wystrój zapiera dech. Jest na czym zawiesić wzrok. Plusem są również zmiany, powodujące, że czujemy się jakbyśmy wędrowali po ziemiach skandynawskich. Niejednokrotnie zatrzymywaliśmy się, by powiedzieć "ale tu pięknie" i dopiero potem rozwiązywaliśmy zagadki. A te były różnorodne i bardzo logiczne, bez nieścisłości. Oprawa muzyczna zasługuje na podkreślenie. Efekty dźwiękowe podbijały grę, a nagłośnienie było niesamowite. Wielkim plusem są również zastosowane rozwiązania odróżniające ten pokój od innych. Standardowo, zagadki kłódkowe mieszają się z tymi elektronicznymi, co nadaje smaku i daje radość z rozwiązywania zadań. System podpowiedzi pasuje bardzo do klimatu pokoju i sam w sobie jest niezwykle pomysłowy i niespotykany.
Dziękujemy Michałowi za wspólną grę, rozmowę przed i po grze, oraz poświęcony nam czas.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Globtroter
233 pkt

182 opinie

W drogę, dzielny Wojowniku!

02.02.2020 | data wizyty: 25.01.2020

Włóczykij 182 opinie

Tę opinię zacznę nietypowo od obsługi, ponieważ Właściciel był tak fantastyczny i wyjątkowy, że nie mogę o Nim wspomnieć dopiero na końcu. Jest to taka osoba, z którą spędza się więcej czasu na rozmowie niż na samej grze w pokoju. Sławek po prostu jest urodzony do pracy w ER i do przebywania między ludźmi. Wiecznie uśmiechnięty, buzia Mu się nie zamyka (tak, można jednocześnie się uśmiechać i gadać ;)), wszystko co robi, robi profesjonalnie, a jednocześnie całym serduchem i z pasją.

Po krótkim przypomnieniu zasad przechodzimy do konkretów. Wprowadzenie jest ciekawe i oryginalne, a fabuła toczy się przez całą grę.

Wystrój cudowny- rozpoczynając od kolorów na ścianach, poprzez meble i wszystkie pozostałe rekwizyty oraz elementy, które pobudzają nasze zmysły. Do tego świetne efekty świetlne i dźwiękowe. Ogromny plus również za zmiany klimatu. Dzięki tej całej otoczce możemy się poczuć jak prawdziwi wikingowie- poszukiwacze.

Zagadki przemyślane, związane z tematyką, raczej proste (poziom, powiedziałabym, łatwo/średni), dlatego zabawa przebiegała płynnie i miło. Pokój jest w dużej mierze oparty na elektronice, ale nigdzie nie znajdziemy wystających kabli, czarno- żółtej taśmy, czy naklejek "stop"- jest on po prostu dopracowany na maxa. Oprócz wspomnianej wyżej elektroniki są również zadania manualne i kłódki.

W pokoju bawiliśmy się doskonale, z całego serca polecamy i sami chętnie kiedyś wrócimy do Escape Areny.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Waleczne Kotlety
Waleczne Kotlety

Pionier
215 pkt

95 opinii

Ragnarok powstrzymany!

16.01.2020 | data wizyty: 15.01.2020

Waleczne Kotlety 95 opinii

Tym razem z Kotletów przeobraziliśmy się w Wikingów i ruszyliśmy na podbój mroźnej Skandynawii! Co to była za wyprawa - na szczęście zakończona sukcesem, Amulety zdobyliśmy na czas! :)

Zacznę od początku, czyli wprowadzenia - bardzo klimatyczne i immersyjne, podobało mi się takie wejście w klimat i fabułę, takie zaangażowanie i pomysłowość Mistrza Gry jak najbardziej doceniam dając najwyższą notę :)

Pokój bardzo wciągający - zagadki odpowiadały logicznie fabularnej podróży i z ogromną satysfakcją je rozwiązywaliśmy. Zastosowano w nich sporą różnorodność i ciekawe rozwiązania technologiczne, co jeszcze potęgowało wrażenia. Były nieliniowe, wiec mogliśmy drużynowo się podzielić i przy czterech osobach każdy miał co robić :)

Klimat również pomysłowo oddany, wystrój cieszył oko :)

Ten pokój z dotychczasowych w Escape Arenie podobał nam się najbardziej, czekamy na więcej :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Monika G. 31
Monika G. 31

Skaut
82 pkt

66 opinii

Wojowniczki o mężnych sercach - to MY !

10.02.2020 | data wizyty: 02.02.2020

Monika G. 31 66 opinii

Tak wspaniałego pokoju dawno nie widziałam . 118 pokoi rozegranych a tu taka niespodzianka. Przechodziłam grę z otwartymi ustami ( z zachwytu). Wprowadzenie.....ah zakochałam się ( we wprowadzeniu i wprowadzającym ;-)).Gra toczy się w magicznym, zaskakującym miejscu, pełnym zapierających dech niespodzianek. Każda z nas ( 4 osoby) miała co robić, współpraca bardzo wskazana. Wystrój i klimat takie, że chciałoby się tam zamieszkać. Na 64 minuty zapomniałyśmy o wszystkim co przyziemne - pokój 75 minut. A teraz troszkę o firmie i prowadzących..... gdyby to nie była niedziela i w poniedziałek trzeba było iść do pracy to zostałybyśmy tam jeszcze kilka godzin. Wspaniali , pełni pasji ludzie, niezwykle gościnni, niezwykle przystojni :-), z otwartymi ramionami witający nas po przejściu pokoju, uwielbiający opowiadać o swojej pasji ( brawo Sławek !), uroczy ( brawo Michał), piekący przesmaczne ciasto ( brawo Mama Michała i (chyba) Krzyśka). Aż się boję co będzie w Galaktyce......czy moje serducho wytrzyma taki nadmiar wrażeń?? Serdecznie pozdrawiamy całą prowadzącą ekipę- Kochamy was ! - Monika, Kinga, Aśka i Natalia z Torunia :-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

aiki-homer
aiki-homer

Skaut
56 pkt

15 opinii

W świecie Odyna

23.01.2020 | data wizyty: 21.01.2020

Wiarygodna opinia

aiki-homer 15 opinii

To nasz drugi pokój tej firmy, więc idąc tam spodziewałyśmy się czegoś niezwykłego.... i zdecydowanie nie zawiodłyśmy się! Z czystym sumieniem mogę polecić ten ER.
Udało nam się wyjść bez podpowiedzi, ale przez całą grę miałyśmy co robić. Zagadki fajne, ciekawe, spójne, znajdzie się coś zarówno dla fanów mechanizmów jak i tradycyjnych kłódek.
Klimat pokoju super już od momentu wprowadzenia do gry, jak najbardziej wpasowujący się w świat Wikingów i Odyna.
Obsługa pokoju jak zawsze na najwyższym poziomie, po grze dociekająca czy coś nam się nie podobało lub czy można by coś jeszcze poprawić/zmienić. Naprawdę wielkie zaangażowanie zarówno w prowadzenie gry jak i stworzenie całego miejsca.
SUPER!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Skaut
66 pkt

29 opinii

Amulety Mocy Zdobyte

12.04.2020 | data wizyty: 11.03.2020

Łukasz & Monika Stynki Runners 29 opinii

Bardzo fajny pokój, wszystko do siebie pasuje i jest logiczne. Przechodzenie pokoju sprawia dużą przyjemność i satysfakcję z rozwiązywania zagadek. Duża powierzchnia oraz bardzo bardzo fajny wystój. Widać ile pracy zostało włożone w ten pokój. Brawo !!!!!! Zagadek jest naprawdę sporo i nie należą do najłatwiejszych. Wszystkim gorąco polecam ten pokój.

Pozdrowienia dla przemiłej obsługi.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

307 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i zbliżająca się zagłada

02.03.2020 | data wizyty: 03.01.2020

Cyrk Kamiennych Braci 307 opinii

Przepowiednia, przekazywania przez wieki z pokolenia na pokolenie, w końcu miała się ziścić. Ragnarok, wojna bogów z olbrzymami, zbliżała się nieubłaganie, a wraz z nią, potężny i krwiożerczy wilk Fenrir. W tej mrocznej perspektywie pojawiło się jednak światło. Święte przedmioty, które mogły pozwolić przeciwstawić się siłom ciemności. Ruszyliśmy na wyprawę, by nadzieja przetrwała. Żeby tak się stało musieliśmy zdobyć Amulety Mocy.

Klimat tego pokoju budowany jest już na samym wstępie. Wprowadzenie do historii, samo w sobie nosi znamiona rozgrywki, a właściwie jest jej pierwszą częścią. Dekoracje, rekwizyty czy efekty specjalne przez całą grę utrzymują klimat, a nawet i go potęgują. Miłym dodatkiem jest podkład dźwiękowy, który towarzyszy rozgrywce. Jedyne czego trochę nam zabrakło, to mocniej nakreślona historia, którą rozwijalibyśmy w czasie rozgrywki.

Zagadki to także bardzo wysoka półka - przede wszystkim są zróżnicowane i w zdecydowanej większości doskonale osadzone w tematyce pokoju, mocno wpływając na immersję. Zadań jest sporo, a sam scenariusz jest nieliniowy, więc warto wybrać się większą ekipą.

Obsługę śmiało można stawiać za wzór - jej rola jako mistrza gry czy sam fakt podejścia do grupy, pozytywności i zaangażowania są godne pochwały.

Wikingowie: Amulety Mocy to świetny scenariusz, z ciekawymi zagadkami i wyjątkowym klimatem. Do maksymalnej noty zabrakło naprawdę niewiele. Mimo to jest to jeden z najjaśniejszych punktów na poznańskiej mapie ER. Z czystym sumieniem polecamy każdemu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach