Escape room Urok

Urok

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda. *W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba [więcej]

61

61 opinii

|

1

Poznań: 1. miejsce

|

Wielkopolskie: 1. miejsce

|

PL 6

Polska: 6. miejsce

|

10/10

2-5 osób

75' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Trolle, kruki, brzydkie wiedźmy, eliksiry, wściekłe koty i zupełnie nowa, ekscytująca przygoda.

*W Escape Roomie czasem towarzyszy nam kot Simba

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Nie dla epileptyków

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

DreamScape - Poznań II

ul. Święty Marcin 43 ( w bramie, budynek naprzeciwko, schodkami w górę)
3 piętro

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 61 opinii

Ocena ogólna 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

61 opinii

daavcio
daavcio

Nawigator
134 pkt

56 opinii

Bajka!

04.02.2020 | data wizyty: 29.01.2020

daavcio 56 opinii

Pokój jest prześliczny, cała scenografia, wszystkie elementy wchodzące w jej skład to po prostu bajka! Bajka o trollach, krukach, wiedźmie i pewnym niespokojnym kocie, a pośród nich - my, czyli żądni przygód bohaterowie, którzy ryzykują własne życie w niezwykle słusznej sprawie! Zagadki w pokoju są rewelacyjne pod kątem fabularnym, jak i logicznym, wszystkie utrzymane w klimacie przedstawionym w pokoju, można powiedzieć, że też go współtworzą. :) Pokój jest naprawdę świetny, my byliśmy w 3-osobowej doświadczonej grupie i poradziliśmy sobie. Poziom trudności zagadek oceniam jako "średni", jeśli tylko potrafi się logicznie myśleć, a do tego ze zrozumieniem słuchać to każdy powinien z mniejszą lub większą pomocą sobie z tym pokojem poradzić. Obsługa również bardzo sympatyczna, dużo czasu spędziliśmy na rozmowie przed wejściem i po wyjściu z pokoju. :D Ode mnie leci zdecydowana 10. :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

SandrexP
SandrexP

Skaut
79 pkt

77 opinii

Urok ma swój urok

05.01.2020 | data wizyty: 04.01.2020

SandrexP 77 opinii

Pierwszy pokój, który odwiedziliśmy w nowym roku :)
We wnętrzu pokoju, pierwsze co naprawdę zachwyca to wystrój - widać, że jest on dopracowany w każdym calu. Zagadki są bardzo logiczne, dosyć proste, ale jest ich bardzo dużo - każdy ma coś do zrobienia w tym pokoju i nie ma takiej sytuacji, że ktoś się nudzi. Są momenty pełnej koncentracji w trakcie rozgrywki, są momenty śmiechu a także są momenty zaskoczenia! Ponadto kilka naprawdę fajnych rozwiązań. Polecam zabrać ze sobą dobrą ekipę, bo bez współpracy będzie ciężko :)
Bawiliśmy się rewelacyjnie, obsługa przesympatyczna i teraz czekamy na kolejny pokój tej firmy :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Skaut
86 pkt

26 opinii

Urok Zagadek

11.02.2020 | data wizyty: 07.02.2020

Pomeranian Runaways 26 opinii

Kolejną przygodę, tym razem do Poznania, zaczęliśmy od "Uroku" - świata magii, trolli i niespełna rozumu czarodziejów. Poprzez wszelkie magiczne portale i inne sztuczki znaleźliśmy się w świecie wyjątkowym, baśniowym, przesycającym nas swoją atmosferą i klimatem.

Właśnie tym dwojgiem ten pokój stoi. Piękny wystrój i wspaniały pomysł wprowadzają nas do świata czarodziejskiego, ale o dziwo nie aż tak groźnego. W tym miejscu jesteśmy jak bohaterowie baśni, którzy co prawda spotykają na swojej drodze różne niebezpieczeństwa, ale jednak wychodzą z tego cało, żyją długo i szczęśliwie.

Same zagadki świetnie wpasowują się w klimat i same nadają tempa rozgrywce. Są to małe przygody, które przeżywamy w czasie całej historii. Świetnie wyważone pomiędzy logicznymi i zręcznościowymi, nie należące do najtrudniejszych. Już średnio doświadczona drużyna powinna sobie poradzić bez większych problemów.

Obsługa też przecudowna. Nie dość, że są świetnymi mistrzami, to ciepła atmosfera jaka tam panuje sprawia, że już myślę o powrocie do Poznania, tylko czekam, aż następny pokój zostanie otworzony.

"Urok" jest niesamowitym pokojem. Przyjemnym, relaksującym, że świetnym klimatem i atmosferą. Idealny na początek albo koniec większej przygody ER. Dziękujemy za świetną zabawę i czekamy na otwarcie następnego!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
290 pkt

258 opinii

Zauroczeni

29.01.2020 | data wizyty: 30.10.2019

Adashi (dezERterzy) 258 opinii

W miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty dozwolone. A jeśli zakochanym bez wzajemności jest czarownik i nawet tak wielkie poświęcenie dla kobiety jak usunięcie purchawek ze stóp nie pomaga to jest tylko jedno wyjście żeby zdobyć jej serce. Niestety wiąże się ono z ponownym zagrożeniem dla smoków. Tym wyjściem jest bowiem eliksir miłosny, którego jednym z niezbędnych składników jest smocza krew. Na szczęście jest ekipa DreamScape, oni mają świetną pamięć i przypomnieli sobie jak pewnych czterech śmiałków pomogło im uratować smoczątko i jajka. W ten oto sposób powróciliśmy do ich siedziby by kolejny raz zmierzyć się z czarownikiem.
Przygoda w pokoju Jak uratować smoka to było wspaniałe doznanie. Pierwszy raz wtedy spotkaliśmy się z zagadkami, których rozwiązywanie powodowało u nas zachwyt. Potem pojawił się Koneser no i jeszcze wyżej podniesiona poprzeczka, choć nie sądziłem, że można było zrobić aż tak rewelacyjny pokój. A teraz? Teraz DreamScape postanowiło nam dać się zmierzyć z kontynuacją przygody rozpoczętej w Jak uratować smoka. I patrząc jaki progres poczynili między pierwszym a drugim pokojem nasuwało się pytanie: Czy można zrobić jeszcze lepszy Escape Room? OJ TAAAAAK!!! Teraz jest UROK!!!
W tym Escape Roomie jest wszystko to czego oczekuje nawet najbardziej wymagający gracz.
-Wystrój. Od samego początku widać perfekcyjnie wykonaną pracę, od podłogi przez ściany po sufit, każda powierzchnia jest tak dopieszczona, że ciężko czasami uwierzyć, że jesteśmy w budynku a nie po środku lasu.
-Zagadki. Do tego, że zagadki w DreamScape są nietuzinkowe zdążyliśmy się przyzwyczaić po poprzednich eskejpach jednak w Uroku poszli oni o poziom wyżej. Wymagają one czasami myślenia poza schematami a czasami wręcz przeciwnie, brania na poważnie czegoś, co zdawać by się mogło absurdem. Do tego mechanizmy i rozwiązania techniczne na najwyższym poziomie.
-Klimat. No w tej kwestii jest oczywiście także genialnie. Efekty audiowizualne momentami przyprawiające o dreszcze, całokształt pokoju pozwalający w pełni wczuć się w fabułę. Tutaj żaden nawet najmniejszy element nie odstaje od całości. No i jest element zaskoczenia, którego chyba nikt się nie spodziewał.
Za każdym razem po wyjściu z pokoju od DreamScape z pełnym przekonaniem mówiliśmy- to jest najlepszy eskejp w Poznaniu. A mają oni w planach w niedalekiej przyszłości stworzyć coś nowego. Moim zdaniem nie dłużej niż 3 miesiące po otwarciu Tajemniczego domostwa całe podium poznańskiego rankingu LockMe będzie należało do ekipy DreamScape. W jakiej kolejności to nie ma żadnego znaczenia ale będzie to uhonorowanie najbardziej zaskakujących, najbardziej pomysłowych i najsympatyczniejszych ludzi tworzących Escape Roomy, których mieliśmy przyjemność poznać podczas całej naszej przygody.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Kacper G. 2
Kacper G. 2

Skaut
61 pkt

41 opinii

Wielka misja

22.12.2019 | data wizyty: 20.12.2019

Kacper G. 2 41 opinii

Fantastyczny wystrój, nie chcę nawet myśleć ile trudu włożono, aby wszystko wyglądało tak, jak wygląda. Zagadki również fenomenalne, od zręcznościowych przez logiczne po typowe skupione na poszukiwaniu rzeczy. Mechanizmy, automatyzmy i wszelkie tym podobne - po prostu wow i szacun dla twórców. Zaryzykuję stwierdzenie, że ze względu na zagadki właśnie jest to escape inny niż wszystkie inne. Obsługa na potężny plus, widać zajawkę tematem i można uciąć ciekawą pogawędkę. Punkt obowiązkowy w Poznaniu. Polecam wszystkim, bez względu na poziom doświadczenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Scorpio
Scorpio

Nawigator
109 pkt

22 opinie

Jak w bajce

27.01.2020 | data wizyty: 14.01.2020

Scorpio 22 opinie

Po wejściu do pokoju poczuliśmy się jak w bajce. Tan bajkowy klimat zbudowano dzięki pięknemu wystrojowi, a także świetnie dopasowanym zagadkom, których rozwiązanie nie zawsze było oczywiste. My bawiliśmy się świetnie, nawet pomimo tego, że czasem robiło się strasznie.
Obsługa pokoju bardzo sympatyczna.
Gorąco polecam.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Czarny Ł.
Czarny Ł.

Skaut
61 pkt

21 opinii

Magiczna misja

09.02.2020 | data wizyty: 08.02.2020

Czarny Ł. 21 opinii

Dostałem pilną wiadomość z Ministerstwa Magi. Arcymag pokrótce poinformował mnie, że w cieniu zaczarowanego lasu czai się niebezpieczeństwo, a stworzenia nieznane szerzej zwykłym śmiertelnikom są zagrożone. Niezwłocznie zawiadomiłem swoich przyjaciół a kiedy nasza czwórka była w komplecie wyruszyliśmy na rozmowę do samego arcymaga. Ja, czarownica i dwoje naszych uczniów wysłuchaliśmy dokładnego sprawozdania ostatnich wydarzeń. Czasu było niewiele, a do zrobienia dużo. Zostaliśmy przeniesieni nieopodal docelowego miejsca i już tam czekały na nas pierwsze niebezpieczeństwa. Daliśmy radę przedrzeć się, niestety nie udało nam się powstrzymać czarodzieja. Jego zagadki okazały się ponad nasze zdolności jednak od wykonania zadania dzieliło nas naprawdę niewiele. Wierzcie mi, dzikie magiczne stworzenia, napięty klimat i gra z uczuciami to nie dziecinne igraszki! Strzeżcie się, powiadam wam! Ale póki nosicie w sercach nadzieję pokonacie każdą przeszkodę!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Janek I.
Janek I.

Skaut
56 pkt

20 opinii

Przygoda ponad wszelkie wyobrażenia

04.01.2020 | data wizyty: 02.01.2020

Janek I. 20 opinii

Jeśli wahacie się czy warto iść do tego pokoju to nie myślcie dłużej- po prostu idźcie, na pewno się nie zawiedziecie. Wystrój, efekty dźwiękowe, światło, zagadki oraz ich oryginalność jest na poziomie po prostu mistrzowskim. Pan z obsługi również nie z tej ziemi, wprowadzenie do pokoju jest niewątpliwie kolejną mocną stroną pokoju. Niestety nie udało nam się zdążyć z czasem, ale spotkało nas bardzo zabawne zakończenie oraz przeprowadzenie nas do samego końca pokoju :) Bardzo polecamy i jesteśmy po prostu szalenie zauroczeni tym co tam zobaczyliśmy. To po prostu trzeba przeżyć.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Kurt V.
Kurt V.

Podróżnik
33 pkt

14 opinii

Bajkowa przygoda

11.02.2020 | data wizyty: 25.01.2020

Kurt V. 14 opinii

To już drugi pokój firmy Dreamscape, który mieliśmy okazję odwiedzić. Nie ulega wątpliwości że bardzo wysoki poziom jest utrzymany. Niepowtarzalny klimat to znak rozpoznawczy firmy. Polecamy wszystkim miłośnikom bajecznych przygód. Na podkreślenie zasługuje świetne wyczucie efektów specjalnych, które doskonale są wpasowane klimat i mają sens.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

budzu
budzu

Skaut
87 pkt

31 opinii

Rewelacyjne przygotowanie pokoju

28.01.2020 | data wizyty: 23.10.2019

budzu 31 opinii

Cudownie dopracowany pokój, fajne, zróżnicowane zagadki - czegóż chcieć więcej? :) Zdecydowanie zasługuje na miejsce w Polskiej czołówce :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu