Escape room Statek Piratów 2.0

  Statek Piratów 2.0

  Partner Lockme

  12

  12 opinii

  |

  6

  Olsztyn: 6. miejsce

  |

  Warmińsko-Mazurskie: 9. miejsce

  |

  PL 377

  Polska: 377. miejsce

  |

  8.1/10

  Żeglarze! Całe Wasze złoto zostało ukradzione!!! Wasz Kapitan został uprowadzony przez Piratów! Lada chwila zostanie stracony!!! Ratujcie go!!! Jesteście że... [więcej]

  2-5 osób

  60' minut

  Przygodowy

  śr. zaawansowani

  Fabuła pokoju

  Żeglarze! Całe Wasze złoto zostało ukradzione!!! Wasz Kapitan został uprowadzony przez Piratów! Lada chwila zostanie stracony!!! Ratujcie go!!!

  Jesteście żeglarzami, którzy zostali napadnięci przez Piratów. Całe Wasze złoto zostało ukradzione, a Wasz Kapitan został porwany. Za godzinę zostanie powieszony. Włamujecie się na Statek Piratów, aby uwolnić Kapitana i odebrać Wasze złoto. Spieszcie się! Do egzekucji została godzina!

  Zarezerwuj ten pokój

  Wszystkie prezentowane godziny rozpoczęcia zabawy są podane w czasie lokalnym (Europe/Warsaw).

  Uwzględnij to rezerwując pokój.

  Zarezerwuj ten pokój

  Wszystkie prezentowane godziny rozpoczęcia zabawy są podane w czasie lokalnym (Europe/Warsaw).

  Uwzględnij to rezerwując pokój.

  Dodatkowe informacje

  Przyjazny dzieciom

  Możliwość płatności kartą

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Drzwi zawsze otwarte

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  Dostępne języki gry

  polski

  Adres

  Escape Us - Olsztyn

  Lubelska 19
  10-406 Olsztyn

  Inne pokoje w tym miejscu

  Cennik

  99 zł niezależnie od pory dnia, liczby osób oraz dnia tygodnia

  Dane właściciela

  M&M Michał Piasecki
  Lubelska 19
  10-406 Olsztyn
  NIP: 7661840580

  Zarezerwuj pokój

  Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

  Oceń ten pokój

  Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

  Zaloguj się

  Oznacz pokój

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  Zaloguj się

  Oceny pokoju - 12 opinii

  Ocena ogólna 8.1/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Obsługa 10.0/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Klimat 8.6/10

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Poziom trudności Średni

  25

  20

  15

  10

  5

  0

  Bardzo łatwy

  Łatwy

  Średni

  Trudny

  Bardzo trudny

  12 opinii

  beras77
  beras77

  Globtroter
  262 pkt

  230 opinii

  Hej ho! Hej ho;)

  30.09.2020 | data wizyty: 27.09.2020

  beras77 230 opinii

  Najładniej zrobiony pokój w firmie;) Widzieliśmy już wiele er o tej tematyce i nic wiele nas tu nie zaskoczyło...oprócz jednej kłódki;) Ale to nawet dobrze, człowiek wciąż się czegoś uczy;) Zagadki w klimacie, można wczuć się w historię. Dość przestrzennie i co ważniejsze - czysto, a to też ważne;) Polecam, bo bawiliśmy się szybko i fajnie;)

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  niosący_światło
  niosący_światło

  Nawigator
  125 pkt

  67 opinii

  #62 Co robi dobry żeglarz mazurski podczas sztormu? Siedzi w tawernie i piwo pije!!! :)

  06.07.2019 | data wizyty: 12.06.2019

  niosący_światło 67 opinii

  Kolejnym pokojem, do którego przystąpiliśmy z marszu był Statek piratów (v 2.0). Wygląda raczej jak dobrej jakości portowa tawerna - tak tylko gderam, bo to nie zabiera ER'owi uroku. Bardzo fanie wykończone wnętrze. W bardzo wysokiej jakości. Bardzo mocny plus. Częściej chciałoby się spotykać tak dobrze zrobione wnętrza.
  Z satysfakcją stwierdzam, że udało się odtworzyć klimat żeglarskiej knajpy z drewnianego bala. Jest kilka innych atrybutów takiego miejsca (nie będę zdradzał).
  Super!

  Zagadkowo bardzo mocne wejście. Wyciśnięcie z ekipy wszystkich możliwości!! Współpraca, wymiana informacji, logiczne myślenie. Zapowiada się świetnie (dosyć trudno, ale bez przesady) i z pompą.... a tu nagle zrobiło się bardzo łatwo. Nadrobiliśmy zaległości czasowe. Kilka zagadek zagadek w szybkich ruchach.
  Nie stawiam zarzutu, że pokój jest za łatwy. Nie każdy pokój musi być trudny. Większy problem mam z ilością zagadek w pokoju. Kilka elementów bowiem wypadałoby tam zaszyfrować, okłódkować, zakufrować, aby głowy miały nad czym popracować. A tu one leżały na wierzchu. Taki niedosyt.
  Zagadki oczywiście w klimacie żeglarskim. Bardzo dobre wykorzystanie materiału.

  Pokój jest nowy, a każda nowa konstrukcja tego typu się dociera. Wymaga dozbrojenia w kilka dodatkowych zagadek i ma szansę być świetną produkcją. Może nawet najlepsza w okolicy.
  Czekam więc na potwierdzenie zainstalowania wersji 2.1

  Obsługa jak zwykle miła i na wysokim poziomie.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy za miłe słowa :) feedback od doświadczonej ekipy jest zawsze bardzo owocny, potrzebny i ogromnie przez nas doceniamy
  Q
  Q

  Przewodnik
  496 pkt

  333 opinie

  #223

  20.06.2019 | data wizyty: 24.03.2019

  Wiarygodna opinia

  Q 333 opinie

  Na kilku statkach pirackich już się bujaliśmy, a sam motyw jest dość często wykorzystywany na użytek krajowych escapów. Na olsztyńskim statku, zwracają uwagę przede wszystkim staranne wykończenia. Prawie że pachnie drewnem i jest naprawdę ładnie. W aranżacji brakowało nam odrobinę większej liczby zakamarków, czy schowków, ale to pewnie efekt escapowych podróży innymi statkami pirackimi ;) Nie ma tu rozpraszaczy, a dodanie kilku rekwizytów na użytek 2-3 zagadek więcej, mogłoby jeszcze bardziej wzbogacić wizualnie i zagadkowo całą przestrzeń. Zadania analogowe przeplatają się z manualnymi oraz mechanicznymi i są dobrze sparowane z motywem przewodnim. Oba pokoje Escape Us wypełniają olsztyńską niszę na ER-y dobrej jakości, w których można bezpiecznie i przyjemnie zagrać wspólnie z dziećmi.

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo, bardzo dziękujemy!!!! 8/10 od tak doświadczonej grupy!!! I przeogromnie dziękujemy za docenienie i wyeksponowanie kwestii bezpieczeństwa. To dla nas absolutny priorytet. Dziękujemy też za wskazówki odnośnie pokoju, część z nich już wprowadziliśmy w życie. Może przy następnej wizycie sprawdźcie, co znajstrowaliśmy :) Cały czas się uczymy i chcemy doskonalić :) pozdrawiamy i do zobaczenia !!!
  Żaneta T. 1
  Żaneta T. 1

  Podróżnik
  39 pkt

  20 opinii

  Morska przygoda na najwyższym poziomie! (22)

  14.03.2019 | data wizyty: 10.03.2019

  Żaneta T. 1 20 opinii

  Nieco rozczarowani naszym ostatnim pokojem w Olsztynie, postanowiliśmy odpuścić escape roomy do końca wizyty. Niedługo jednak wytrwaliśmy w postanowieniu – już następnego wieczoru głód przygód pchnął nas w kierunku nowej rezerwacji. Tym razem, zupełnie spontanicznie, postanowiliśmy odwiedzić olsztyńską nowość – Escape Us i Statek Piratów 2.0. Szybka rezerwacja, 10 minut przejazdu do siedziby firmy i już staliśmy przed świeżo wyremontowanym budynkiem z ogromnym napisem „Zieniewicz” na elewacji. Czy to tu? Przed wejściem do budynku troszkę zwątpiliśmy, ale już na parterze zobaczyliśmy oklejone drzwi z nazwą firmy. Uff, pierwsza zagadka rozwiązana ;)

  Przywitał nas miły i bardzo kontaktowy właściciel, który szybko wyjaśnil zasady gry, a po informacji, że jest to nasz 22 pokój, nazwał nas doświadczonymi! Och, jakże się mylił!

  Escape Us jest reaktywacją firmy po kompletnym remoncie budynku. Co za tym idzie pomieszczenia tchną nowością, są zadbane i spełniają najsurowsze normy bezpieczeństwa. My czuliśmy się zarówno w pokoju, jak i w poczekalni zupełnie bezpiecznie i komfortowo. Właściciele firmy stawiają na rozrywkę rodzinną i pilnują, aby miejsce udostępnione przez nich nie tylko sprawiało wrażenie profesjonalnie przygotowanego, ale po prostu takie było. W całym pokoju, w którym daliśmy się zamknąć, nie było ani jednej rzeczy oklejonej taśmą lub znakiem „nie dotykać”. Ani jednej! Już samo to zasługuje na wielkie brawa, bo rozplanowanie pokoju w taki sposób, aby poukrywać wszystkie nie biorące udziału w grze elementy, wymaga wręcz upierdliwej precyzji, inwencji i świadczy o tym, że właściciele poważnie podchodzą do bezpieczeństwa graczy. A gdy dodamy do tego perfekcyjny klimat tworzony przez idealnie wystylizowane wnętrze statku... Wraz z mężem wręcz oczekiwaliśmy, że w pewnym momencie pokład zacznie uciekać nam spod stóp. Wszystkie elementy pokoju były doskonale dobrane, co sprawiło, że wręcz zatopiliśmy się w pirackiej przygodzie. A po grze spędziliśmy jeszcze dobre 40 minut na rozmowie z właścicielem i macaniu wszelkich elementów pokoju oraz wymienianiu naszych uwag i doświadczeń.

  Sam pokój, choć o takiej samej tematyce, jak pokój otwarty przez firmę przed remontem, ma podobno zupełnie nowe zagadki. Nie jesteśmy w stanie tego ocenić, ale te, które zastaliśmy w pokoju w wersji 2.0 były świetne. Każda związana była ściśle z tematyką pokoju, a to tworzyło klimat absolutnie spójny z wystrojem. Stylizowane przedmioty, fajna zagadka manualna, trochę gimnastyki dla ciała i umysłu, kilka zadań na spostrzegawczość i zagadki wymuszające pełną współpracę oraz doskonałą komunikację uczestników gry – oto przepis na sukces! Na godzinę można zapomnieć o całym realnym świecie i przenieść się do świata statków, piratów oraz cennych skarbów. Same zagadki nie są trudne, choć można się na nich wyłożyć. Można też dwukrotnie pomylić wpisywanie POPRAWNEGO kodu lub hasła, prawda, mój mężu? Co on by zrobił beze mnie? :)

  Pokonaliśmy pokój w 40 minut z jedną podpowiedzią (do najprostszej, moim zdaniem, zagadki – ot i doświadczona grupa!) i tylko we dwoje. Zagadki są na średnim poziomie, z pewnością każdy poradzi sobie z nimi bez problemu, a w razie przestoju obsługa czuwa i służy pomocą. Choć Statek Piratów 2.0 to pokój typowo przygodowy, a my nastawiamy się raczej na thrillery i horrory, z budynku wyszliśmy z bananami na twarzach. Czy to średni poziom naszych olsztyńskich doświadczeń, czy to po prostu dopracowane w każdym calu dzieło Escape Us, grunt, że dostaliśmy dokładnie to, czego oczekujemy po topowych escape roomach – dużą dozę rozrywki z lekką nutą niedosytu. Jedynym minusem, na który oboje z mężem zwróciliśmy uwagę, był brak szafki depozytowej w poczekalni (taki nasz mały fioł ;) ), ale podobno jest już zamówiona. Z pewnością przy następnej wizycie w Olsztynie wpadniemy sprawdzić, czy już stoi :)

  Jak wyłączyć światło w pokoju, w którym włącznik/wyłącznik znajduje się pod boazerią? O rozwiązanie tej zagadki możecie zapytać właścicieli przy osobistej wizycie w Escape Us :) Ja szczerze polecam wybranie się tam, nie tylko dla zadania tego i innych pytań, ale też dla przeżycia ucieczki z najlepszego w obecnej chwili pokoju w Olsztynie.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo, bardzo dziękujemy! To ogromna przyjemność o zaszczyt czytać tak piękne słowa!
  Anna Murdzia
  Anna Murdzia

  Świeżak
  20 pkt

  4 opinie

  Klimatyczny

  03.05.2019 | data wizyty: 03.05.2019

  Anna Murdzia 4 opinie

  Fajny klimat i wystrój. Jedna zagadka była dla nas nie do przejścia (potrzebowaliśmy podpowiedzi), ale ogólne wrażenia w porządku. Mnie nie zachwycił, ale moim kompanom bardzo się podobał

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy za opinię! Mamy nadzieję, że pokoje, nad którymi teraz pracujemy bardziej przypadną Pani do gustu. Zapraszamy!
  Sebastian S. 26
  Sebastian S. 26

  Podróżnik
  27 pkt

  3 opinie

  Całkiem całkiem

  06.01.2019 | data wizyty: 05.01.2019

  Wiarygodna opinia

  Sebastian S. 26 3 opinie

  Obsługa klienta rewelacyjna, wszystko wytłumaczone tak jak należy. Po wejściu do pokoju wiedzieliśmy że ktoś ma na nas oko, za co należy się kolejny plus.

  Co do pokoju
  Świetny wystrój, idzie wczuć się w klimat historii. Szkoda że taki mały, ale od czegoś trzeba zacząć

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy! Kochamy to co robimy i super, że Pan nas docenia :) dziękujemy raz jeszcze i do zobaczenia :)
  Damian C. 20
  Damian C. 20

  Świeżak
  10 pkt

  1 opinia

  Prawdziwy piracki statek

  01.02.2019 | data wizyty: 31.01.2019

  Damian C. 20 1 opinia

  Bardzo miła obsługa, świetne wprowadzenie do fabuły i otwierania skomplikowanych kłódek. Wystrój pokoju pozwala poczuć się jak pod pokładem prawdziwego pirackiego statku do tego ciekawe i dobrze przemyślane zagadki. Warto tu zajrzeć :)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy za opinię :) Serducho się raduje, jak czytamy takie opinie :) Czekamy z zabawkami ;)
  Jolanta Przybyszewska
  Jolanta Przybyszewska

  Świeżak
  18 pkt

  3 opinie

  Statek piratów 2.0

  24.04.2019 | data wizyty: 12.04.2019

  Jolanta Przybyszewska 3 opinie

  Jest to pokój który skradł moje serce.
  Oddaje swój klimat nie tylko wizualnie ale zapach też robi swoje :)
  po wejściu do pokoju jest to podziwianie czego dokonali właściciele - bo naprawdę odwalili kawał roboty.
  Każdemu polecam odwiedzenie tego pokoju w szczególności z dziećmi.
  Każdy z nas chociaż na 60 min może stać się piratem!
  Gdybym mogła odwiedziłabym ten pokój jeszcze raz! :)
  Polecam.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Adrianna K. 6
  Adrianna K. 6

  Podróżnik
  37 pkt

  9 opinii

  Razem przeciwko piratom!

  03.03.2019 | data wizyty: 23.02.2019

  Adrianna K. 6 9 opinii

  Już wcześniej zwiedziłam ten pokój, jeszcze przed remontem. Teraz ciężko znaleźć jakiś wspólny element, wszystko zostało zmienione, dopracowane, ulepszone. Dużo lepszy, ciekawszy niż kilka miesięcy temu. Znakomity wystrój, dźwięki. Zagadki ciekawe, nieoczywiste, wymagają dużo pracy zespołowej, co jest dużym plusem tego pokoju. Polecam dla zgranych ekip - na pewno nie będziecie zawiedzeni. Na plus nowe rozwiązania techniczne - to lubimy ;)

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy za opinię. Czas, w którym byliśmy zamknięci staraliśmy się jak najlepiej wykorzystać. I czytając Pani opinię, chyba się udało :) dziękujemy za docenienie
  Natalia C. 14
  Natalia C. 14

  Świeżak
  14 pkt

  4 opinie

  polecam

  26.02.2019 | data wizyty: 23.02.2019

  Natalia C. 14 4 opinie

  Świetna zabawa, poziom dość trudny dla początkujących ale da radę przejść. Polecam raczej przyjść w większą liczbę osób!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Odpowiedź firmy Escape Us
  Bardzo dziękujemy za opinię! Statek Piratów to pokój bardzo wymagający współpracy :) A początkującym Gościom wszystko wyjaśnimy i pomożemy :)

  Strona 1

  Pokaż następne

  Zmierz się z zagadkami Sherlocka

  Tu czekają na Ciebie mroczne sekrety i nieoczekiwane zwroty akcji

  Pokoje dla doświadczonych graczy

  Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach