Escape room Psychiatryk 2.0

Psychiatryk 2.0

Partner Lockme

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki... [więcej]

110

110 opinii

|

4

Rybnik: 4. miejsce

|

Śląsk: 23. miejsce

|

PL 153

Polska: 153. miejsce

|

9/10

2-4 osoby

75' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki oraz ulepszyliśmy fabułę! Dobra wiadomość dla graczy o słabszych nerwach - jest nieco mniej strasznie, za to o wiele ciekawiej.

---

Jesteście grupą lekarzy psychiatrów, którzy wprowadzili niebezpiecznego pacjenta w stan hipnozy. Wchodząc przez drzwi pokoju nie wchodzicie do pomieszczenia - wchodzicie do jego umysłu. Chorego umysłu. Pacjent cierpi na rozszczepienie jaźni, a każda z jego alter osobowości choruje na jakieś zaburzenie psychiczne. Musicie poznać wszystkie osobowości tego pacjenta. Waszym zadaniem jest odkryć, która z nich przejawia skłonności sadystyczne. Jeśli nie postawicie prawidłowej diagnozy, przekonacie się o nich na własnej skórze... a hipnoza trwa jedynie 75 minut.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Od 16 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Klucz bezpieczeństwa

Przycisk bezpieczeństwa

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

polski

Adres

Set Me Free - Rybnik

ul. Powstańców Śląskich 8, 44-200 Rybnik

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Set Me Free
Powstańców Śląskich 8
44-200 Rybnik
NIP: 651-166-71-80

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 110 opinii

Ocena ogólna 9.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.4/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

110 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

339 opinii

Primum non nocere

15.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Opinia Lockme

LockMe 339 opinii

Większość doświadczonych grup ma już na koncie pokoje horrorowe z tematyki szpitala psychiatrycznego - to wdzięczne zagadnienie w escape roomach, a Set Me Free śmiało może pochwalić się naprawdę dobrym scenariuszem.

Klimat jest dosyć ciężki, co w tym przypadku jest sporą zaletą. Zagadkowo jest dużo do zrobienia, jednak z jednej do drugiej przechodzi się bardzo płynnie, przez co łatwo jest złapać odpowiednie flow. Sam pomysł stworzenia scenariusza na motywie hipnozy i wchodzenia do umysłu chorego człowieka jest czymś godnym pochwały.

Wystrój również jest elementem, który buduje klimat, i to bardzo dobrze. Dla ludzi o słabszych nerwach może być nieco rozpraszający, ale to znak, że robota została wykonana na piątkę z plusem, w końcu to horror. Dodatkowo gra jest dobrze poprowadzona, z odpowiednim wstępem.

Poziom trudności: Łatwy

Marek M. 5
Marek M. 5

Nawigator
138 pkt

64 opinie

Zromuieć szaleństwo

08.03.2020 | data wizyty: 07.03.2020

Marek M. 5 64 opinie

Była to pierwsza nasza wizyta u ekipy z Set me Free na szczescie udana. Pokój pomimo czasu jaki jest dostępny na Śląskiej scenie ER zrobił na nas pozytywne wrażenie. Fabuła nie do końca trzymała się w naszym odczuciu kupy jednakze sam wystrój, muzyka dostępne rekwizyty fajnie wpasowywały się w tematykę z jaką przyszło nam się zmierzyć dając przyjemny dreszczyk emocji. Obsługa zaangażowana od początku do końca w grę. Mimo iż da się usłyszeć że Psychiatryk z dostępnych 3 pokoi jest tym najsłabszym ja zdecydowanie moge go polecić ale bardziej ekipom już zaznajomym w escpae roomowym klimacie gdyz nie należy on do najłatwiejszych.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

BarettiTyttö
BarettiTyttö

Podróżnik
44 pkt

18 opinii

Z wizytą w ludzkim mózgu

30.07.2020 | data wizyty: 29.07.2020

BarettiTyttö 18 opinii

Do tego pokoju wpadliśmy za ciosem, tylko dlatego, że Testament poszedł nam zaskakująco gładko i sprawnie. Oryginalnie mieliśmy zaliczyć jedynie Testament. Skuszeni możliwością, przemyśleliśmy sprawę szybko, podliczyliśmy czas - Pan z obsługi pomógł nam załatwić szybkie jedzonko na "po pokoju", żebyśmy zdążyli wykonać nasz pierwotny plan - no i wskoczyliśmy w głąb umysłu schizofrenicznego.

Pokój jest bardziej leciwy w porównaniu z drugim pokojem SMF, który mieliśmy okazję odwiedzić, ale nie przeszkadza to absolutnie w immersji w historię ani w poziomie zagadek. Jest dość dużo rozwiązań klasycznych, zadania nie są zbyt trudne, ale za to jest ich dość sporo, przez co każdy znajdzie coś do roboty (my byliśmy w 4). Sam pomysł zdecydowanie zasługuje na pochwałę, bo w odróżnieniu do pokoi, które już mamy na koncie, zahacza o warstwę metafizyczną, nakreśla interesująco inne rozumienie thrillera - w końcu to ludzka głowa kryje czasem rzeczy najstraszniejsze. Należy też podkreślić, że mimo tego, że to już starszy pokój, zagadki działają jak trzeba i nie zacinają się! Jest to plagą w innych starszych pokojach, więc tutaj czapki z głów przed SMF. Tu niestety nie udało się zrobić żadnego rekordu, ale i tak czas mieliśmy niezły ;)

I znów tutaj muszę wystawić laurkę panu z obsługi - jak już pisałam zostaliśmy wsparci w zamówieniu jedzenia (inaczej ciężko byłoby nam w ogóle cokolwiek zjeść po tym pokoju) - po wyjściu z Psychiatryka mieliśmy jeszcze czas na krótką rozmowę, wgląd w tajniki branży ER i inne ciekawostki i historyjki dotyczące Escape Roomów ale i domów strachu. Profesjonalizm na najwyższym poziomie :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

prexxon
prexxon

Podróżnik
32 pkt

27 opinii

Gdzie ja jestem

01.01.2020 | data wizyty: 26.12.2019

prexxon 27 opinii

Świetny pokój , bardzo ciekawe zagadki a jeszcze lepszy klimat nie jest strasznie ale warto zarezykowac ;) polecam każdemu bez wyjątków

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Przewodnik
308 pkt

212 opinii

W umyśle psychopaty...

22.01.2020 | data wizyty: 01.12.2019

Włóczykij 212 opinii

Udało nam się wymknąć z rąk psychopaty, ale zaraz potem... trafiliśmy do jego umysłu (sama nie wiem co gorsze). I znów wraca początkowe pytanie: czy to wszystko jest prawdą czy tylko chwilowym stanem umysłu? No cóż... Każdy żyje w swojej zabałaganionej psychice...

Pokój mimo horrorowej tematyki nie jest aż tak straszny jak mogłoby się wydawać, dlatego będzie odpowiedni dla każdego.
W środku panuje chaos i zamieszanie, co świetnie odzwierciedla umysł psychicznie chorego człowieka.

Aby opuścić ten psychopatyczny umysł musieliśmy wykonać szereg zadań i zagadek. Nie były one trudne, ale niektóre potrafiły zatrzymać i zmusić do myślenia, co nie jest takie proste kiedy czujemy czyjś oddech na karku i mamy świadomość i poczucie, że psychopaci są wśród nas (albo my w nich?).

Dla Właściciela ponownie zostawiam 10 gwiazdek, bo więcej niestety się nie da ;)

Ps. Dodatkowy plus za połączenie fabularne i przejście z "Psychopaty" do "Psychiatryka".

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Dothy
Dothy

Podróżnik
25 pkt

10 opinii

Psychoza

27.01.2020 | data wizyty: 27.01.2020

Dothy 10 opinii

I znowu... Kolejny raz... Set Me Free stanęło na wysokości zadania! Ciekawy pokój z zagadkami w moim ulubionym stylu ;). Jak na razie to nasz ostatni zaliczony pokój w tym miejscu i teraz pozostaje nam tylko długie czekanie na kolejne pokoiki... Ale na pewno będzie warto!! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

150 opinii

Ktoś tu chyba nienormalny

06.02.2020 | data wizyty: 10.11.2019

Swistakk 150 opinii

Szpital psychiatryczny to jeden z moich ulubionych tematów przewodnich. Tutaj mamy ciekawe podejście do tego tematu, gdzie badamy wiele osobowości jednego zaburzonego pacjenta. Firma Set Me Free zdecydowanie prezentuje swoje oryginalne podejście do tematu i jej pokoje mają swój pazur i osobowość przez co są moim zdaniem obowiązkowym punktem na mapie ERów.
W trakcie gry, a szczególnie na początku z _pewnych powodów_ miałem pewien mętlik w głowie. Przez to chyba trochę nie zrozumiałem zamysłu fabuły i w pewnym momencie wręcz wyśmiałem pokój za zupełną niespójność i absurdalne wybijanie z immersji, gdy tak naprawdę wszystko było dobrze przemyślane i moja reakcja była winą mojego niezrozumienia zamysłu fabuły. Zatem polecam się w nią wsłuchać przy wprowadzeniu, a najlepiej to po prostu na spokojnie przeczytać opis na lockme zawczasu. Innym efektem tego mojego mętliku było to, że podczas gry znalazłem w swojej kieszeni pewien kluczyk. Nie miałem zielonego pojęcia skąd on się tam wziął i nie mając lepszego pomysłu włożyłem go do jakiejś kłódki. Kłódka się otworzyła, a we wnętrzu ... jakieś radyjko, kabelki, ewidentnie niegrające elementy. Po jakimś czasie zorientowaliśmy się, że to był po prostu kluczyk do szafki z naszymi rzeczami, do których był użyty ten sam model kłódki co do kłódki technicznej w pokoju xDdD.
Pokój nie jest szczególnie straszny, raczej nie ma się szczególnie czego bać, choć ma swój specyficzny klimat. W pewnym sensie może być lekko ciężkawy, ale po Psychopacie klimatycznie jest to level Teletubisie :D. Jak już wspominałem - klimat oryginalny, zrealizowany z pomysłem.
Miałem ostatnio takie przemyślenia, że być może wystawiam za dużo dziesiątek i czas by było to zmienić i nie bać się aż tak wystawiać w gruncie rzeczy też dobrej oceny 9, no ale jak człowiek ma to robić jak jedzie na taki Śląsk i odwiedza takie firmy jak Set Me Free, Maze In Mind czy inne tamtejsze perełki?

Aha, i powtórzę jeszcze raz. Wynik wybor ... ekhm ... najpierw rezerwujemy Psychopatę, a potem bezpośrednio Psychiatryka. Innego wyboru nie ma.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 4

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

307 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i odmienne stany świadomości

09.02.2020 | data wizyty: 17.11.2019

Cyrk Kamiennych Braci 307 opinii

Do naszej kliniki trafił pacjent z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Obserwacja wykazała, że cierpi on na rozszczepienie jaźni, mieszcząc w swoim umyśle, wiele różnych osobowości. Żadna z nich jednak nie była normalna - każda cierpiała na inne, poważne schorzenie, w tym jedna o podłożu skrajnie sadystycznym. Poprzez hipnozę weszliśmy w umysł pacjenta, by móc ją powstrzymać przed kolejnym wybuchem niepohamowanej agresji.

Pokój poprzez swój wystrój stara się nawiązywać do poszczególnych stanów świadomości fabularnego pacjenta. Wychodzi to całkiem nieźle, tak samo jak i historia czy może bardziej odkrywana "wieloosobowość" bohatera. Jest to całkiem ciekawy zabieg.

Zagadki to miks rozwiązań tradycyjnych i elektroniki. W ich rozwiązywaniu pomaga na bieżąco rozwijana historia, która koreluje z zadaniami, jakie trzeba wykonać by wydostać się z chorego umysłu. Pokój nie jest liniowy, co powinno się spodobać większym i bardziej doświadczonym ekipom. Generalnie, poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa pokazała się jak najbardziej z dobrej strony - gdyby nie kolejne pokoje, pewnie dużo dłużej spędzilibyśmy na rozmowie.

Nie mieliśmy okazji odwiedzić wcześniejszej wersji "drugiego" psychiatryka, więc nie mamy możliwości porównać obecnego stanu z wcześniejszym. Wygląda jednak na to, że bieżący opis jest jak najbardziej wiarygodny, bo pokój rzeczywiście nie jest szczególnie straszny. My po przeczytaniu wcześniejszych opinii trochę liczyliśmy na mocniejszy horror, ale dla osób mniej lubiących straszniejsze scenariusze będzie to dobra informacja. Niemniej jednak bawiliśmy się bardzo dobrze.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

111 opinii

Ja w jego umyśle, a on w moim sercu :D

05.02.2020 | data wizyty: 10.11.2019

Zagadkowcy 111 opinii

Psychiatryk 2.0 to wyjątkowy pokój ze względu na temat przewodni – poruszanie się po umyśle człowieka o wielu osobowościach, z których w dodatku każda ma inne zaburzenie psychiczne :O :O :O Jest to coś tak oryginalnego i pomysłowego, że samo w sobie już sprawia, że pokój jest niezwykły.

Wykonanie jest również świetne. Przede wszystkim podoba mi się to, że systematycznie odkrywamy kolejne osobowości psychopaty. Każda osobowość ma swoje miejsce w grze; panuje w nim klimat odpowiadający danej osobowości, a i zagadki są dobrane w taki sposób, że pasują do osobowości, którą aktualnie odkrywamy. To jest kapitalny zabieg! Na każdą kolejną osobowość czekałam z wielkim zaciekawieniem, jaka ona będzie – jak będzie wyglądać jej rejon umysłu, jej zagadki.

Ogólny klimat pokoju określiłabym jako surrealistyczny. Dekoracje pasują do naprawdę chorego umysłu i robią świetne wrażenie. Twórca/twórcy ER-u miał/mieli dużo dobrych pomysłów.

W obecnej wersji pokój w ogóle nie jest straszny. Wręcz przeciwnie; bezpośrednio po odwiedzeniu Psychopaty, przytłaczającego ciężkim, strasznym klimatem, Psychiatryk odebrałam wręcz jako pokój sielankowy ;)

Właśnie – tutaj warto powiedzieć, że zarezerwowaliśmy grę w Psychopacie i Psychiatryku 2.0 zaraz po sobie. I to była świetna decyzja! Mistrz gry zrobił nam niespodziankę – przejście fabularne pomiędzy pierwszym i drugim pokojem! :D Warto zarezerwować sobie w ten sposób te pokoje (koniecznie w tej kolejności!), a jeśli nie będzie w tym czasie innej grupy do Psychopaty, to na pewno nie pożałujecie :) :) :)

Na koniec jeszcze takie ogólne przemyślenie, że escape roomy na Śląsku są FANTASTYCZNE. Zrobiliśmy sobie tam w długi weekend wypad na 12 escape roomów i trafiłam na zadziwiająco dużo prawdziwych perełek <3 Zaliczyliśmy m.in. wszystkie horrorowe ER-y w Rybniku i jak dla mnie "Psychiatryk 2.0" jest z nich czterech najlepszy (chociaż też najmniej straszny).

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

pabloor
pabloor

Pionier
168 pkt

18 opinii

Pokręcone

14.11.2019 | data wizyty: 11.11.2019

pabloor 18 opinii

Po ponad stu odwiedzonych pokojach trudno zrobić wrażenie... A jednak... Byliśmy już nawet w pokoju o tej nazwie... To drugi z odwiedzonych przez nas pokoi tej firmy. PSYCHOPATA poprzeczkę ustawił bardzo wysoko, ale PSYCHIATRYK 2.0 wcale mu nie ustępuje. Bawiliśmy się świetnie, z dreszczykiem. Znowu - zagadki logiczne, ale nie oczywiste ani banalne. Wystrój pierwszorzędny. Klimat doskonały aż za bardzo - sam zacząłem się znów zastanawiać nad swoim zdrowiem psychicznym ;). Warto przyjechać do Rybnika tylko dla tej firmy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1 z 11

Pokaż następne

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach

Popularne pokoje w okolicy

Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy