Escape room Sekrety krasnoludów

Sekrety krasnoludów

modernizowany

80

80 opinii

|

7

Rybnik: 7. miejsce

|

Śląsk: 69. miejsce

|

PL 488

Polska: 488. miejsce

|

9.8/10

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain! Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary. Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję odnalezienia... [więcej]

2-4 osoby

75' minut

Przygodowy

początkujący

Fabuła pokoju

Podstępne krasnoludy obrabowały władców baśniowych krain!
Zaginęły przede wszystkim magiczne puchary.
Na prośbę króla Dragana ruszacie na misję odnalezienia skradzionych skarbów.
Szczegóły misji poznacie na miejscu.

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Klimatyzowany

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

polski

Adres

Maze in Mind - Rybnik

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1b - budynek Figloraju, przy Biedronce

Inne pokoje w tym miejscu

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 80 opinii

Ocena ogólna 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Łatwy

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

80 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

336 opinii

Mali ludzie wielcy zagadkami

15.04.2019 | data wizyty: 09.03.2019

Opinia Lockme

LockMe 336 opinii

Nie można nie docenić klimatu, jaki tworzony jest od samego początku wizyty - naprawdę możesz poczuć się jak krasnoludek, nawet jeżeli masz ponad dwa metry wzrostu. Coś o tym wiemy.

Wprowadzenie świetne, z humorem, pozytywnie nastawiające do zagadek, które przed nami czekają. A jest ich bardzo dużo - na szczęście łatwych, dzięki czemu nawet początkujący mogą zagrać w tym pokoju. Tak naprawdę w pokoju będzie dobrze bawił się każdy, niezależnie od doświadczenia - dla nowicjuszy będzie to zachęcający początek przygody z escape roomami, a ci doświadczeni utwierdzą się w przekonaniu, że to najlepsza istniejąca rozrywka.

Wystrój i detale w wykonaniu scenografii tworzą naprawdę obowiązkową pozycję dla wszystkich, którzy nazywają się fanami przygodówek. Trzeba się dużo schylać - jak to u krasnoludków.

Nie sądziliśmy, że w Rybniku mieszkają krasnoludki, ale nie można ich nie odwiedzić przy okazji wizyty w tym mieście.

Poziom trudności: Łatwy

sadek22b
sadek22b

Nawigator
125 pkt

101 opinii

Sekrety ujawnione!

01.03.2020 | data wizyty: 29.02.2020

Wiarygodna opinia

sadek22b 101 opinii

Istna bomba! Klimat jaki zbudowano w tym pokoju jest po prostu niesamowity! Może pomyślicie, że to miejsce wyłącznie dla dzieciaków, jednak nie moglibyście być w większym błędzie!
Już samo wprowadzenie pozwala przyjemnie wczuć się w nastrój rozgrywki. Z każdym kolejnym krokiem wpada się jednak po uszy w rasowy domek krasnoludów, gdzie nie brakuje niczego poza wysokością stropu ;) Same [spojler], meble, rekwizyty, dosłownie wszystko jest tu na swoim miejscu. Co więcej, większość z tych elementów aktywnie gra w całej zabawie - BRAWO!
Zagadki są bardzo logiczne, choć niejednokrotnie wymagają zaangażowania większej liczby zmysłów. Pokój dobrze nagradza współpracę i bawi się wieloma konwencjami, których na pierwszą myśl nie powiązałbym z taką historią. Poziom trudności lekko rośnie wraz z pokonywaniem kolejnych zagadek, jednak nie powinien nikogo zatrzymać na dłużej. To bardzo dobre miejsce, by zarazić ER młodszych adeptów tej rozrywki.
Niestety, ponieważ czas życia pokoju dobiegł końca mogę wyłącznie powiedzieć, że ci z Was, którzy nie zdążyli tu dotrzeć mają czego żałować!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

144 opinie

Krasnoludy

09.02.2020 | data wizyty: 08.02.2020

Swistakk 144 opinie

Jako że był to ostatni odwiedzony przeze mnie pokój w Maze in Mind (nie liczę Piramidy), a moje opinie do poprzednich dwóch były dość skąpe, to ta posłuży mi trochę za opinię krasnoludów, a trochę za podsumowanie całości.

W kwestii rozrachunku plusów i minusów - do plusów na pewno zaliczę:
1) wprowadzenie,
2) wykorzystanie przestrzeni,
3) cudowną ostatnią zagadkę,
4) różnorodność tematyczną zagadek
Do minusów zaliczyłbym:
1) powtarzający się ciągle motyw pewnych "pomocy zagadkowych" z tekstem,
2) fakt, że fabuła niezbyt się rozwijała - mam wrażenie że wprowadzenie obiecywało że będzie się więcej dziać niż działo i że wraz z upływającym czasem i odkrywaniem nowych zagadek i wyzwań to sekretów nie odkrywaliśmy,
3) brak czegoś co by mnie zaskoczyło (pod fabularnym/wystrojowym/czy też po prostu niespodziewankowym kątem, żadnych zwrotów akcji),
4) (subiektywne) rozminięcie się z oczekiwanym klimatem - spodziewałbym się więcej jakiejś natury tzn. lasu, jaskini, tuneli drążonych w skałach, a takich rzeczy nie ma

Poziom trudności zagadek jest zdecydowanie niski. Z jednej strony jesteśmy doświadczonymi graczami, ale z drugiej byliśmy tylko we dwójkę i na praktycznie niczym się nie zablokowaliśmy przez całą grę. Choć zagadek jest jednak dość dużo. Co w efekcie z brakiem zrównoleglania i drobnymi potknięciami dało czas 39 minut. Wyszliśmy z niego prędzej niż zarówno z Zemsty i Chatki, w których była nasza dwójka + dwie inne doświadczone osoby :P. Pokój jednak jest poprawnie oznaczony jako dla początkujących, zatem nie uważam tego za minus. Zagadki różnorodne. Dwie głównie przypadły mi do gustu, a szczególnie ostatnia. Jednak przez całą przygodę przewija się pewien dla mnie niezbyt fajny motyw dostarczania "instrukcji tłumaczączej zasady działania danej łamigłówki".

Wspomnę, że pokój jest naprawdę ciaśniutki, już nawet w 4 osoby byłoby tu ciasno, a momentami nawet w 3. W połączeniu z prostymi zagadkami doświadczonym osobom polecałbym go odwiedzać w 2 albo maksymalnie 3 osoby.

Wiele osób wspomina o niesamowitym wystroju i klimacie. O ile rzeczywiście wszystko było starannie i elegancko wykonane i nie miałbym żadnych szczególnych uwag na coś prostego do poprawienia, to ja aż tak zachwycony nie byłem, bo właśnie jak wspomniałem ogólny zamysł kolejnych etapów wydał mi się niezbyt różnorodny i za prosty. Ale ponownie zaznaczam, że to kwestia subiektywna. Tutaj od razu przy okazji chciałbym pochwalić Zemstę (o czym zapomniałem w opinii do niej), która moim zdaniem jest "miles ahead" przed Krasnoludami i Chatką (i w ogóle prawie wszystkim na rynku) w kontekście rozwijającej się fabuły, tworzenia przygody, poczucia progresu i zmian klimatu wraz z odkrywaniem kolejnych etapów rozgrywki.

Panu z obsługi daję 10/10, ale za sam fakt obsługiwania dwóch pokoi naraz przez jedną osobę zjadam punkcik. Choć fakt, że zarówno Zemsta+Krasnoludy mają nie za gęsty grafik rezerwacji pewnie sprawia, że w efekcie końcowym nie jest to takie straszne.

Porównując pokoje Maze in Mind kategoriami:
1) Klimat+fabuła: Zemsta>>Chatka>Krasnoludy
2) Zagadki: Zemsta>Krasnoludy>Chatka
3) Wprowadzenie: Krasnoludy>Zemsta>Chatka
4) Wykorzystanie przestrzeni: Wszędzie super
5) Całoształt: Zemsta>Chatka>Krasnoludy
Choć to oczywiście subiektywne porządki i wszystkie pokoje w Maze in Mind trzymają wysoki poziom i to jak się je porówna pewnie po prostu głównie zależy od subiektywnych preferencji.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Skaut
89 pkt

90 opinii

Złodzieje pucharów - Powrót do ojczyzny

10.02.2020 | data wizyty: 09.02.2020

Piotr R. 19 90 opinii

Kolejny pokój Maze in Mind, który zasługuje na ścisły top topów. Jest wyjątkowy i wyróżnia się spośród innych pokoi o takiej tematyce. Już od początku wiemy, że pokój będzie nas czymś zaskakiwał - i będą to przyjemne niespodzianki na wysokim poziomie. Na czas gry nie znajdujemy się przy ulicy Skłodowskiej-Curie tylko w magicznej krainie, z której nie chcemy wracać. A jako nieustraszeni łowcy przygód zrobimy wszystko, żeby wykonać powierzoną nam misję. A sama misja jest prosta, łatwa i przyjemna. W jej czasie pokonujemy bajkowy, uroczy i malutki świat przebiegłych krasnoludów. Na szczęście ich zagadki były bardzo logiczne, dlatego wykonanie ich było czystą przyjemnością. Melodia towarzysząca nam umilała rozgrywkę, a oczy było na czym zawiesić. W tym pokoju również ogromnym plusem jest jego zagospodarowanie, typowe dla pokoi tej firmy, ale dodające atrakcji i szczypty przygody. Niektóre rozwiązania były zachwycająco-zadziwiające. Wielkie tak dla małych krasnoludów.
Dziękujemy Arkowi, który dał nam klucze do świata krasnoludów, za wspólną grę oraz poświęcony nam czas.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

kasiakasia
kasiakasia

Nawigator
143 pkt

101 opinii

Jak w bajce :)

26.02.2020 | data wizyty: 26.02.2020

kasiakasia 101 opinii

Pokój jest świetny! Bajkowy klimat, spójna historia i łatwe, ale fajne zagadki sprawiły, że jest to jeden z lepszych pokoi jakie ostatnio widziałam. Co jeszcze? Super wprowadzenie, wystrój z wieloma smaczkami, świetne wykorzystanie przestrzeni, no można tak wymieniać i wymieniać. Po prostu suuuuuper! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Zespół eR
Zespół eR

Pionier
200 pkt

78 opinii

Poczuć się jak w bajce

25.02.2020 | data wizyty: 22.02.2020

Zespół eR 78 opinii

Dużo dobrego słyszało się o pokojach firmy Maze in Mind, ale dopiero informacja o planowanym zamknięciu zmotywowała nas do wycieczki z Krakowa.

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne na ten czas pokoje (trzy), dlatego opinia może zawierać porównania.

1/3 "Sekrety krasnoludów"

Najwyżej sklasyfikowany pokój firmy, dlatego oczekiwania były wysokie.
Wprowadzenie do gry było bardzo klimatyczne, jak dla nas najlepsze w tej firmie. W wystrój włożono bardzo dużo pracy, dlatego będąc w środku, można poczuć się jak w bajce. Zagadek jest sporo, są dość łatwe i dotykają wielu dotąd spotykanych rozwiązań. Płynna dynamika gry sprawia, że nie wiadomo kiedy upływa czas.

Obsługa bardzo pozytywna, mimo wielu rezerwacji tego dnia, nie było problemem porozmawiać po wyjściu z pokoju, może dlatego, że doświadczone ekipy raczej wyjdą z każdego pokoju sporo przed upływem czasu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Beezqp
Beezqp

Skaut
52 pkt

49 opinii

Mały wielki człowiek

01.03.2020 | data wizyty: 29.02.2020

Beezqp 49 opinii

Co tu dużo gadać. Genialny pokój, od superklimatycznego wprowadzenia po epickie zakończenie. Zagadki doskonale wplecione w klimat pokoju, zróżnicowane, logiczne i sprawiające wiele frajdy. Wystrój pierwsza klasa. Świetna obsługa. Czego chcieć więcej?

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Mary&Monter
Mary&Monter

Pionier
216 pkt

58 opinii

Misja wykonana

18.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Mary&Monter 58 opinii

Pokój jest PRZESŁODKI ? Wystrój na medal, sprawia, że zapominamy, że jesteśmy w escape roomie i bez problemu wczuwamy się w powierzoną nam rolę. Bardzo oryginalne wprowadzenie.

Zagadki są łatwe, nie należy szukać w nich drugiego dna. Fajne jest to, że zawsze pokój zawsze sygnalizuje o dobrym rozwiązaniu zagadki, ale o tym musicie przekonać się sami.

Obsługa bardzo miła, bez zarzutów.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

S1_KIERO
S1_KIERO

Podróżnik
45 pkt

23 opinie

świetni jak zawsze

13.02.2020 | data wizyty: 02.02.2020

S1_KIERO 23 opinie

Jak zawsze elitarny poziom ER. Nie zawiedli, oczekiwania spełnione w 110%. Zdecydowanie polecam

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Dothy
Dothy

Podróżnik
25 pkt

10 opinii

Świetny pokój!

27.02.2020 | data wizyty: 27.02.2020

Dothy 10 opinii

Bardzo ciekawy pokój :) Inny niż te, w których byliśmy do tej pory (głównie odwiedzaliśmy pokoje "z nutką horroru"). Pokój opisany "dla początkujących" ale niektóre zagadki sprawiły nam mały problem ;) Byliśmy z 6-latkiem i również się świetnie bawił! No i jedno z ciekawszych wprowadzeń! Szkoda, że pokój wkrótce zostanie zamknięty...

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach