Escape room Cicha Noc

Cicha Noc

modernizowany

WAŻNY KOMUNIKAT Z SIEDZIBY ŚW. MIKOŁAJA: Pilnie poszukujemy ludzi do uratowania marzeń pewnej małej dziewczynki! Sprawa jest bardzo delikatna i niecierpią... [więcej]

36

36 opinii

|

10

Rybnik: 10. miejsce

|

Śląsk: 73. miejsce

|

PL 514

Polska: 514. miejsce

|

9.9/10

2-4 osoby

70' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

WAŻNY KOMUNIKAT Z SIEDZIBY ŚW. MIKOŁAJA:

Pilnie poszukujemy ludzi do uratowania marzeń pewnej małej dziewczynki!

Sprawa jest bardzo delikatna i niecierpiąca zwłoki.

Więcej szczegółów na miejscu.

Z poważaniem
Elfy św. Mikołaja

Dodatkowe informacje

Od 16 lat

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

Adres

DO NOT ENTER - Rybnik

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 7

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 36 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

36 opinii

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

291 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i smutne święta

05.04.2019 | data wizyty: 09.02.2019

Wiarygodna opinia

Cyrk Kamiennych Braci 291 opinii

Święta Bożego Narodzenia- kojarzą się z radością i odpoczynkiem, ludzie ich wyczekują i miło wspominają. Jednak nie dla wszystkich perspektywa świąt jest przyjemna. Oto dostaliśmy list od elfów, w którym zostaliśmy poproszeni o pomoc. Okazało się, że świąteczna radość pewnej dziewczynki jest bardzo zagrożona. Nie mogliśmy na to pozwolić.

Wystrój pokoju jest całkiem przyjemny. Udekorowany został w taki sposób, że możnaby odnieść wrażenie, że faktycznie znajdujemy się w czyimś domu, tuż przed wigilią. Historia, którą opowiada jest ciekawa i przewija się przez kolejne etapy scenariusza. W tle przygrywa muzyka, która właściwie odzwierciedla moment przedstawianej opowieści. Tu musimy przyznać, że utwór pojawiający się na koniec gry mocno nie przypadł nam do gustu.

Zagadki są mocnym punktem tego pokoju- są dobrze dopasowane do tematyki i świetnie korelują z historią. Powoduje to, że ich rozwiązywanie jest przyjemne i dość intuicyjne. Zadania są raczej średnio trudne, a bazują głównie na elektronice.

Obsługa "Do Not Enter" jest jedną z najbardziej przyjaznych jakie poznaliśmy. Nie ma tu mowy o wymuszonych rozmowach przed czy po wyjściu z pokoju. Chłopaki na te rozmowy chętnie poświęcają więcej czasu.

"Cicha Noc" to pokój o bardzo dobrze poprowadzonej fabule, do czego "Do Not Enter" zdążyło nas już przyzwyczaić. Jest bardzo grywalny, i potrafi też zaskoczyć. Warto się do niego wybrać i poznać historię, bez względu na doświadczenie.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Katarzyna B. 1
Katarzyna B. 1

Nawigator
118 pkt

53 opinie

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA XXI WIEKU

03.03.2019 | data wizyty: 26.12.2018

Wiarygodna opinia

Katarzyna B. 1 53 opinie

czyli cudowny świat bajki dla każdego. Przesympatyczna i bardzo klimatyczna rozgrywka. Pokój, jak zwykle w Do Not Enter jest mocno fabularny – od początku jesteśmy częścią historii, a na końcu mamy pełne poczucie, że – TAK TO MY URATOWALIŚMY ŚWIĘTA.
Zadanie obfituje w nowatorskie i utrzymane w klimacie zarówno zagadki jak i efekty specjalne. W kilku miejscach organizatorzy puszczają do nas oczko. I to jest to - w efekcie dostajemy świetny pokój o umiarkowanym stopniu trudności lecz mocno grywany i taki troszkę z przymrużeniem oka – bo o to w tej całej zabawie chodzi. Polecamy z całego serca – my bawiliśmy się świetnie!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Edziq
Edziq

Skaut
96 pkt

23 opinie

Na ratunek świętom!

06.03.2019 | data wizyty: 08.01.2019

Wiarygodna opinia

Edziq 23 opinie

Na wstępie trzeba pochwalić obsługę, a także całe wprowadzenie i klimat pokoju :) Wielki + ! Cały ER zdecydowanie zaliczamy do tych udanych i tych, które wspominamy z uśmiechem. Bardzo fajne, ciekawe zagadki, niebanalne rozwiązania, których nie do końca można się spodziewać. Jednak wszystko kształtuje się w logiczną całość. Super, Polecamy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sebi.x
Sebi.x

Globtroter
245 pkt

67 opinii

Zosiu, przybywamy na pomoc!

02.01.2019 | data wizyty: 01.01.2019

Wiarygodna opinia

Sebi.x 67 opinii

Do pokoju wybraliśmy się w czteroosobowej ekipie (mężczyźni, przedział 27-55 lat). Dwie osoby miały tylko jeden pokój za sobą, a dla jednej z nich to był pierwszy raz. Wszystkim bardzo się podobało.
Klimat iście świąteczny i bardzo przyjemny z lekką nutą thrillera, w końcu święta zostały zagrożone!
Bardzo fajne wprowadzenie, obsługa skora do rozmowy i mająca czas dla graczy. Widać, że są pasjonatami tego, co robią i sami czerpią z tego wiele przyjemności.
Wystrój pokoju bardzo przyjemny, idealnie wpasowujący się w fabułę. Różnorodność zagadek - znalazło się miejsce zarówno na tradycyjne kłódki, jak również na elektronikę.
Pokój przemyślany, ciekawy, na średnio-zaawansowanym poziomie trudności.
Czasami mieliśmy ciężko pokojarzyć fakty - nie były one oczywiste na "pierwszy rzut oka", ale możliwe do skojarzenia. Przede wszystkim trzeba dobrze czytać i słuchać fabuły. Suma sumarum wszystko trzyma się "kupy" i tworzy jednolitą całość. W pokoju bardzo ważna jest spostrzegawczość i zdolność kojarzenia faktów!
Bardzo serdecznie polecam, pokój trzeba koniecznie wpisać na listę oczekujących do odwiedzenia!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Weronika Em.
Weronika Em.

Skaut
86 pkt

38 opinii

Klimat świąt i wielka potrzeba uratowania ich!

20.01.2019 | data wizyty: 06.01.2019

Wiarygodna opinia

Weronika Em. 38 opinii

Tak jak w temacie, klimat świąteczny odczuwalny jest w pokoju niesamowicie! Myślę, że gdybyśmy odwiedzili go latem to zapomnielibyśmy o tym jaką mamy porę roku. Właśnie też dzięki temu klimatowi, wkręcenie się w fabułę nie było w ogóle skomplikowane i bardzo chcieliśmy podołać zadaniu z nią związanemu!
A wracając do początku:
Firmę Do Not Enter znamy dobrze z ich poprzedniej lokalizacji i byliśmy bardzo podekscytowani gdy zobaczyliśmy, że mają pokój w całkiem innym stylu niż wcześniejsze. Pełni pozytywnych przekonań wybraliśmy się do tego ER i od progu zobaczyliśmy znajomą twarz która pełna entuzjazmu wprowadziła nas w zabawę. Rozmowa po wyjściu z pokoju i opowiadanie naszych wrażeń mogłyby trwać w nieskończoność, bo u chłopaków z DNE czujemy się jak u dobrych, starych przyjaciół.
Sam pokój oczywiście stworzony perfekcyjnie! Wystrój dopasowany idealnie do tematu i fabuły, wszystko świetnie rozłożone i umieszczone. Do niczego nie można mieć zastrzeżeń.
Tło dźwiękowe tak samo, zrobiło robotę którą powinno robić tło dźwiękowe w takim pokoju.
Trochę nudny zaczyna się robić fakt, że w tej firmie wszystko jest tak dobrze zrobione i na nic nie da się ponarzekać (żart).
Zagadki; ich forma, treść, dopracowanie detali, wpasowanie w całość, spowodowały, że głowienie się nad nimi sprawiało samą przyjemność. Czasami czuje się zażenowanie gdy coś nie idzie po naszej myśli, w tym pokoju coś takiego nie ma miejsca bo człowiek bawi się zbyt dobrze. Poziom łamigłówek zaś nie jest też bardzo wysoki pod względem trudności, po prostu trzeba być spostrzegawczym i kojarzyć dobrze fakty.

Jedyną rzeczą do której mogłabym mieć zastrzeżenie to, to że informowanie o upływającym czasie było normalne. Przyzwyczailiśmy się, że u chłopaków jest to ogarnięte w jakiejś fajnej formie. Ale to taki detalik :)

Pokój polecam bardzo! Wszystkim; tym początkującym jak i zaawansowanym grupom, ponieważ niezależnie od doświadczenia wiem, że będziecie się w nim świetnie bawić!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

daavcio
daavcio

Nawigator
134 pkt

56 opinii

A czy Ty zasłużyłeś na prezenty?

12.12.2018 | data wizyty: 26.11.2018

Wiarygodna opinia

daavcio 56 opinii

Na wstępie muszę powiedzieć, że byłem we wszystkich pokojach Do Not Enter jeszcze w Wodzisławiu Śląskim i Cmentarzysko było pokojem, dzięki któremu pokochałem Escape Roomy (mój 4 pokój), natomiast Kolekcjoner Dusz był moim pierwszym horrorem i też swoje w nim przeżyłem. :D Dlaczego to piszę? A no dlatego, że oba te pokoje pokochałem dzięki rewelacyjnej pisanej fabule, urzekł mnie również ten napięty klimat, nieustający niepokój. No i te zagadki! O ile w kontekście Cichej Nocy o te ostatnie nie martwiłem się, tak co do klimatu i fabuły miałem trochę obaw; Do Not Enter przyzwyczaili nas do napięcia, o które trudno w pokoju przygodowym o tematyce świątecznej. Również z rozmów w kuluarach wiedziałem, że będzie inne podejście do fabuły, co również budziło lekkie obawy. Czy słuszne? O tym poniżej. :)

Gdy przybyliśmy na miejsce dowiedzieliśmy się, że święta są zagrożone - nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie! Zakasaliśmy nasze świąteczne sweterki, ubraliśmy czapki Mikołaja i wyruszyliśmy w przygodę! Wykonanie tego pokoju jest bardzo dobre, wszystko jest na swoim miejscu, nie ma tutaj miejsca na żaden przypadek. Klimat świąt? Utrzymany jak najbardziej! A dzięki czemu? No oczywiście dzięki fabule, która choć w innej formie niż nas do tego przyzwyczajono to nadal odgrywa pierwsze skrzypce i sprawia, że człowiek zapomina o wszystkich sprawach i na czas gry przenosi się do 24 grudnia, aby uratować święta. Do tego należy również dodać świetne zagadki, które w 100% wkomponowują się w klimat (same go zresztą tworzą). Jeśli chodzi o ich poziom trudności to powiedziałbym, że są średnie - odpowiednie zarówno dla grup, które mają na koncie kilka pokoi (3-4), jak i dla starych wyjadaczy. My byliśmy w 3 dość doświadczone osoby (60-70 pokoi na koncie) i wyszliśmy jakoś w połowie czasu, jednakże nie czuliśmy, żeby było zbyt łatwo - kilkukrotnie musieliśmy się nad czymś pochylić i zastanowić. :)

Jeśli chodzi o obsługę to według mnie i moich znajomych chłopacy są najlepsi na świecie, podchodzą do swojej pracy z pasją i poczuciem humoru. :D Wielkie dzięki za wszystko!

Podsumowując - moje obawy choć miały swoje uzasadnienie okazały się kompletnie niepotrzebne - mimo że jestem bardziej fanem thrillerów niż przygodówek to bawiłem się tutaj naprawdę świetnie i z niecierpliwością będę czekał na kolejny pokój. Ode mnie 10/10 i polecam serdecznie! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Śmietusek
Śmietusek

Skaut
65 pkt

16 opinii

Ratując marzenia dziewczynki

23.01.2019 | data wizyty: 29.12.2018

Wiarygodna opinia

Śmietusek 16 opinii

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że pokój cicha noc został otwarty, od razu się tam wybraliśmy. Nie powiem, mieliśmy duże oczekiwania i byliśmy bardzo zaciekawieni pokojem, na który tak długo czekaliśmy. Na wejściu powitał nas przemiły, uśmiechnięty gość, który poza zabawnym i ciekawym wprowadzeniem idealnie zadbał o to, żebyśmy dobrze sie tam czuli. Po tylu wizytach w ER jednak zwracamy uwagę na to, czy obsługa interesuje się tym skąd przyjechaliśmy, który to nasz pokój. Po prostu przed wprowadzeniem zwyczajnie z nami rozmawia.
Do sedna. Pokój nas nie zawiódł, nie był to horror ale w pewnych momentach czuliśmy dreszczyk. Efekty bomba, zagadki dość trudne, super skonstruowane. Naprawdę trzeba sie skupić i dobrze przyglądać wszystkiemu, co znajduje sie w pokoju. Logiczne myślenie powinno pomóc, jak i trzymanie sie skrupulatnie każdej zagadki pokolei. Bez przeskoków z jednej do drugiej, bo można sie pogubić. Świąteczny nastrój robi swoją robotę, ER urządzony naprawdę z pomysłem, nie można sie tam nudzić, pokłony dla twórców. Pokój oceniamy zdecydowanie na plus i nie możemy się doczekać otwarcia drugiego pokoju :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

148 opinii

Dzikie Koty ratują swięta!

22.12.2018 | data wizyty: 20.12.2018

kondzio1a 148 opinii

"Bo kiedy miasto na święta się stroi ...
Nie jeden z nas o przyszłość się boi ...
Nie jeden z nas w marzenia ucieka ... "

Przygodę w Rybniku zakończyliśmy na wizycie w DO NOT ENTER. I jak się spodziewaliśmy po przednich pokojach &żałuj kto nie był&, to ten też musiał nas wgnieść w śnieg. :D I tak było. Pokój perełka!
Już na samym początku zostaliśmy wprowadzeni w całą fabułę po mistrzowsku.
Choć rozgrywka zaczyna się niepozornie, to później nabiera tempa. Razem przeżywamy i spędzamy święta z bohaterem fabuły i choć pokój nie należy do tych strasznych, to czujemy gęsią skórkę z każdym dźwiękiem.
Zagadek jest całe mnóstwo i większość związanych ze świętami, czyli to co każdy kocha. My już trochę zmęczeni musieliśmy wziąć kilka wskazówek, ale wyszliśmy przed czasem.
Oczywiście pokój zaskoczy każdego!
Klimat fenomenalnie przygotował nas do zbliżających się świąt!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adamux
Adamux

Skaut
50 pkt

14 opinii

Święta noc, ale ...

10.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

Adamux 14 opinii

Do Not Enter po raz kolejny nie zawodzi. W swoim stylu przygotowali pokój, który wart jest odwiedzenia. Zagadki o różnym stopniu skomplikowania, a sam wystrój robi wrażenie - widać jak wielką pracę włożono w stworzenie świątecznego nastroju.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Glemigogles
Glemigogles

Podróżnik
41 pkt

15 opinii

Cicha noc

26.01.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Glemigogles 15 opinii

Bardzo dobra robota, świąteczny klimat, najlepsza obsługa z jaką się do tej pory spotkałem. Pokój dobry dla każdego, polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach