Escape room Silent Twin

Silent Twin

zamknięty

Wchodzicie do pokoju swoją zgraną ekipą , aż tu nagle ... ODWAŻYSZ SIĘ ? - dla grup powyżej 15 pokoi za sobą - Ograniczona liczba podpowiedzi. - Współ... [więcej]

Pokój zamknięty

3-4 osoby

99' minut

Thriller

eksperci

Fabuła pokoju

Wchodzicie do pokoju
swoją zgraną ekipą , aż tu nagle ...
ODWAŻYSZ SIĘ ?

- dla grup powyżej 15 pokoi za sobą
- Ograniczona liczba podpowiedzi.
- Współpraca.
- Czas : 99 minut.

Dodatkowe informacje

Od 18 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Adres

Pokoje Zagadek Escepcja - Katowice

ul.Skłodowskiej 17 /6 Katowice 40-058

Cennik

119 zł dla 3 graczy
139 zł dla 4 graczy


(Dla stałych klientów -
grupy które przeszły :
" Klucz do umysłu wynalazcy"
"Tajemnica znikniecia Hrabiego Riddle"
rabat % :)

Godziny otwarcia

pon- pt :
od 16.00 do 20.00
sob-niedz:
od 10.00 do 20.00

Możliwość wybrania dowolnej godziny rozpoczecia gry ,pomiedzy podanymi powyżej*.
(*w przypadku dwóch rezerwacji o zbliżonym czasie w danym dniu, obsługa może zaproponować inna godzinę)

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 32 opinie

Ocena ogólna 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

32 opinie

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

124 opinie

Cichy bliżniak brzegi rwie

06.02.2019 | data wizyty: 03.02.2019

Swistakk 124 opinie

Na dźwięk smutnych wieści, że Escepcja jest zamykana w ciągu kilku dni stwierdziłem, że nie ma na co czekać i wybrałem się na dość spontaniczną wycieczkę z Warszawy, pomimo tego, że wcześniej odwiedzony przeze mnie Gabinet Dyrektora Cyrku II mi się spodobał, ale nie zachwycił aż tak. Chciałem odwiedzić wszystkie pozostałe trzy pokoje, ale niestety udało się wcisnąć tylko (lub aż) dwa pokoje - Klucz do Umysłu Wynalazcy (o którym moją opinię już można przeczytać) i Silent Twin. I o jak się cieszę, że się wybrałem na tę wycieczkę :).

No nie ma co owijać w bawełnę, ten pokój to kompletny SZTOS! Aktualnie zajmuje miejsce w trzeciej setce rankingu pokoi w Polsce, a moim zdaniem zasługuje seryjnie na TOP10 co najmniej. Odwiedzane pokoje już nie będą takie same. Dla tego jednego pokoju mógłbym i całą Polskę przejechać jak nie więcej. Obstawiam, że pokój został stworzony bardziej z pasji i chęci dostarczenia świetnego doświadczenia na najwyższym poziomie dla "koneserów" tejże rozrywki, aniżeli z komercyjnych żądz, gdyż pomimo jego świetnej zawartości, z tego co rozumiem miał prowadzony marketing w postaci odradzania go wielu grupom, bo naprawdę jest bardzo trudny :P. Co pewnie poskutkowało mniejszą liczbą odwiedzin i opinii na lockme skąd niższa pozycja pomimo świetnej średniej i świetnej zawartości.

Sam pokój jest owiany tajemnicą. Wprowadzenie jest ... zwięzłe :). Sama nazwa też w zasadzie nie wiem skąd się wzięła poza tym, że być może po prostu miała brzmieć mrocznie :D. Gdy zabawa się zaczyna to prędko czujemy jego klimat, jakbyśmy zostali zamknięci w kryjówce jakiegoś psychopaty, a wszystko to potęguje bardzo dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, na którą szczerze mówiąc bardzo rzadko zwracam uwagę, ale tutaj ciężko jej nie czuć. Wystrój naprawdę niesamowity.

Zagadki świetnie wpasowane w klimat pokoju i naprawdę bardzo pomysłowe. Kilka z nich naprawdę powoduje eksplozję mózgu tym jakiego pozapudełowego myślenia one wymagają jednocześnie zachowując w sobie pełną logikę. Tak powinno się właśnie tworzyć trudne zagadki! Oczywiście poziom trudności zagadek można podnosić poprzez tworzenie coraz bardziej zawiłych idei za nimi, ale wtedy ryzykuje się utratą logiki za nimi stojącą, gdyż być może zamysł autora się rozbiega z tym co się wydaje uczestnikom, ale tutaj nie ma to miejsca, gdyż jak powiedziałem zagadki są naprawdę trudne, a zachowują w pełni swój sens, a stworzyć takie to sztuka. Niestety z racji wysokiego poziomu trudności potrzebowaliśmy niemało podpowiedzi, ale trochę rzeczy zawsze się też rozwiązało samemu :P.

No i jeżeli jeszcze mogę coś wspomnieć, to uwielbiam przewrotność technicznej uwagi o karteczkach przed grą :). Choć to nie była jedyna przewrotna rzecz, szczegółów sobie oszczędzając :).

Właściciel bardzo pozytywny człowiek, trzeba mieć wielką głowę aby taki pokój urządzić, liczę że jeszcze kiedyś o nim usłyszymy :).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

RedJohn
RedJohn

Nawigator
133 pkt

25 opinii

Współpraca to klucz do sukcesu

05.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

RedJohn 25 opinii

Od razu na wejściu jasny przekaz, że nic nam się nie uda jeżeli nie będziemy mocno współpracować. Cały pokój jest kładzie bardzo duży nacisk właśnie na współpracę. Czasem jedna osoba musi coś przytrzymać żeby druga dała radę coś zobaczyć, czasem trzeba przekazać sobie informację. Ogólnie jeżeli nie jesteście zgraną grupą to nie ma tutaj czego szukać.
Zagadki można porównać do triatlonu dla mózgu połączonego dodatkowo z podnoszeniem przez niego ciężarów. Poziom skomplikowania jest na prawdę duży, a i przyda się bardzo zdolność łączenia ze sobą faktów.
Gdy pierwszy raz usłyszeliśmy, że do tego pokoju można wejść dopiero kiedy właściciel się zgodzi, obraliśmy sobie jako cel dostać się do niego, a następnie z niego wyjść. Veni, vidi, vici. Po wyjściu z żadnego pokoju nie byliśmy tak usatysfakcjonowani. I zgodnie doszliśmy do wniosku, że faktycznie nie jest to pokój dla każdego.
Co do obsługi jak zwykle perfekcja. Ciekawa rozmowa po wyjściu. Widać że ER to pasja właściciela. Dlatego też z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że to koniec Escepcji :(
Mamy jednak nadzieję że, pomimo końca Escepcji, Jarek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w świecie ER ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

sylwesterkarnuszewicz
sylwesterkarnuszewicz

Skaut
69 pkt

13 opinii

Gdzie jest drugi bliźniak?

03.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

sylwesterkarnuszewicz 13 opinii

Zacznijmy od początku. O Silent Twin usłyszeliśmy już jakiś czas temu, ale dowiedzieliśmy się, że nie możemy ot tak wejść do tego pokoju. Wymagane jest konkretne doświadczenie. Mieliśmy za sobą kilkanaście escape roomów, kiedy o to pytaliśmy, i wydawało nam się to z początku dziwne, bo skoro daliśmy radę w Moriartym czy Łodzi Podwodnej, to co może nas tu zaskoczyć? O, słodka naiwności...

Wreszcie, kiedy odwiedziliśmy pokój Hrabiego Riddle i rozwiązaliśmy jego tajemnicę w regulaminowym czasie bez uciekania się do podpowiedzi, zostaliśmy zaproszeni przez właściciela Escepcji do Silent Twin. Biorąc pod uwagę aurę otaczającą ten pokój, czułem się trochę, jakbym dostał zaproszenie do Fight Clubu.

Wprowadzenie do pokoju jest bardzo zagadkowe i właściwie zamyka się w jednym zdaniu. To wystarczy. Kiedy znaleźliśmy się w środku, klimat osiadł na nas jak całun. W tym pomieszczeniu ogromnie ważną funkcję pełni dźwięk. Jest sugestywny, czasem wywołuje dreszcze i pasuje jak ulał do wnętrza! Atmosfera w Silent Twin jest nie do porównania z czymkolwiek innym. Trudno mi nazwać ten pokój grą, to raczej pewne doświadczenie, które weryfikuje wszystko, co wiedzieliśmy wcześniej o sobie (jako grupie escaperoomowej). Tutaj bez współpracy ciężko będzie postawić pierwszy krok. Drugi, trzeci i wiele kolejnych zresztą też. Pokój jest bardzo trudny, naprawdę. Dość powiedzieć, że 99 minut przewidziane na rozgrywkę nie wystarczyło nam i przedłużyliśmy grę o jakiś kwadrans. Taka sytuacja zdarzyła nam się wcześniej tylko raz, ale to tylko świadczy o tym, że Silent Twin to faktycznie ekstraklasa wśród Escape Roomów.

Jeśli zaś chodzi o obsługę, to nie ma o czym mówić - właściciel Escepcji to człowiek-pasja. W każdym pokoju, w każdej rozmowie przed i po ucieczce, czuć radość i zaangażowanie z tego, co robi. Z tym większym smutkiem przyjęliśmy wieść o tym, że Escepcja kończy swoją działalność. Zaczynaliśmy tutaj, tutejszy Klucz do Umysłu Wynalazcy zaszczepił w nas ER-owego bakcyla i wracaliśmy tu zawsze z ogromną przyjemnością, a wychodziliśmy z nadzieją, że wkrótce usłyszymy o nowym pokoju. Po wizycie w Silent Twin wyszliśmy bardzo zadowoleni z pokoju i rozmowy po nim (mamy też zdjęcia!), ale bardzo smutni, że to już koniec. Mam jednak ogromną nadzieję, że Escepcja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i jeszcze się zobaczymy.

Pozostaje mi tylko ostatnie: dziękuję!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Wojtek Z
Wojtek Z

Świeżak
23 pkt

2 opinie

Odważyliśmy się!

02.02.2019 | data wizyty: 01.02.2019

Wojtek Z 2 opinie

Odważyliśmy się.. i teraz nie będziemy spać po nocach. ;- )

Najlepsza(oraz najdłuża :)) przygoda na jaką dotychczas trafiliśmy. Niesamowita frajda z przechodzenia, miła odmiana gdzie jako grupa czuliśmy się już mocni przechodząc średnie pokoje bez podpowiedzi w szybkim tempie - nadaje się w pełni na integrację zespołów.

Aura tajemniczości, niedostępności jak i trudności pokoju buduje po części jego klimat, więc nie będzie żadnych wskazówek poza tą*, że trzeba tylko koniecznie zabrać wysokie oczekiwania, bo jedyne co może zawieść i nie podołać to Wy! Jeżeli uda się wyjść warto zapytać o modyfikację jakie były wprowadzone, działa na wyobraźnię jeżeli chodzi o trudność.

Przychylę się do wielu opinii, że Escepcja posiada pokoje stworzone z pasją, oparte na zagadkach, logice i detalach. Wymagające na spędzenie w środku więcej czasu, więcej chwil na zastanowienie się co dalej, więcej możliwości współpracy, więcej burz mózgów, więcej pomyłek, więcej niedopatrzeń, po wyjściu efekt AHA z uśmiechem.. i to jest wspaniałe :) Trzeba dodać również podejście w którym nie polecane(odradzane!) jest wykonywanie większej ilości pokoi jednocześnie, jak i stworzenie tego Silent Twina który nie był dostępny dla każdego, to odróżnia
od firm w których jednak model biznesowy jest na pierwszym miejscu.

*W "eS" można spędzić PÓŁ życia, gorzej niż w PRACY na szczęście wszystko zaliczone, bawiliśmy się jak dzieci za każdym razem, czekamy na więcej spotkań z dzianiną, numerami w oknach i innymi okolicznościami które zabierały przyjemnie czas :-D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

291 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i gra o życie

22.01.2019 | data wizyty: 10.06.2018

Cyrk Kamiennych Braci 291 opinii

Dzień jak co dzień w Cyrku Kamiennych Braci. Obraliśmy kierunek naszej następnej wyprawy - Katowice. Dalej przygotowania do wycieczki i kolejny Escaperoomowy maraton. Jednak, gdy przestąpiliśmy próg Escepcji, poczuliśmy, że coś jest nie tak. Po dziwnym i jakby niedokończonym wprowadzeniu właściciel zaprowadził nas do pokoju, aż tu nagle...

Pomysł z wprowadzeniem jak i samym pokojem jest naprawdę bardzo fajny. Właściciel zadbał, żeby wszystkie aspekty pokoju były odpowiednie stematyzowane, w tym też i podpowiedzi. Wystrój robi bardzo dobre wrażenie. Nie ma może fajerwerków wizualnych, ale pomieszczenia są zaprojektowane z pomysłem, a podczas zabawy zadbano o niejedną niespodziankę. Całości dopełnia dobrze dobrany podkład dźwiękowy.

Pokój został naszpikowany ciekawymi i zróżnicowanymi zadaniami. Głownie należy się przygotować na rozwiązania analogowe. Zagadek jest dużo, część dość złożona i nastawiona na współpracę. Łatwo nie jest, także zdecydowanie jest to ER dla doświadczonym ekip.

Obsługa zasłużyła na słowa uznania, od świetnego pomysłu na pokój, poprzez wprowadzenie, a na przebiegu samej gry i jej prowadzenia skończywszy.

Pokój "Silent Twin", to scenariusz zdecydowanie warty polecenia dla doświadczonych ekip, które chcą się sprawdzić w wymagającym ER. Zagadki w połączeniu z fajną otoczką tworzą naprawdę atrakcyjną całość. Polecamy.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Kostek
Kostek

Nawigator
108 pkt

71 opinii

Nerwowo...

30.01.2018 | data wizyty: 20.01.2018

Kostek 71 opinii

Nerwowo, bo można się trochę pokłócić podczas uciekania;)

Wyśmienity pokój. Zagadki na świetnym poziomie, zaskakujące rozwiązania, jak zwykle fajne kłódki :) W sumie nie wiem, co można jeszcze dodać, zdecydowanie "must be" jeśli chodzi o pokoje. Poziom raczej trudny, dla zaawansowanych ekip, ale zagadki logiczne, nie ma się do czego przyczepić.

Nadal utrzymuję swoją opinię, że Escepcja ma najfajniejsze pokoje w Katowicach i okolicy ;) Cóż mogę dodać -- czekamy na kolejny! :)

Zdjęcie grupy na Facebook
(kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Hydroponika
Hydroponika

Pionier
165 pkt

79 opinii

Pokój REWELACJA,

06.01.2018 | data wizyty: 04.01.2018

Hydroponika 79 opinii

Absolutny must have escape roomów. Zagadki nie są liniowe, a współpraca drużynowa jest na wagę złota. Wystrój pokoju bardzo spójny, a tło muzyczne dopełnia cały efekt. Majstersztyk wykonania zagadek jest niesamowity. Pokój polecam osoba doświadczonym.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Kobzikos
Kobzikos

Skaut
51 pkt

46 opinii

Zaczęło się tajemniczo...

30.01.2018 | data wizyty: 20.01.2018

Kobzikos 46 opinii

Kolejny pokój w Escepcji wypełniony po brzegi zagadkami, przy których trzeba ruszyć głową i dopasować do siebie kilka elementów. Liczy się też współpraca ;) Nie polecam grupom początkującym, bo mogą się zniechęcić - zagadek jest do rozwiązania dużo, a jednak czas leci, dlatego zdecydowanie idealny dla grup, które mają na koncie nie jedną ucieczkę ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Edyta N.
Edyta N.

Nawigator
126 pkt

51 opinii

Nobody move! I dropped my brain

03.01.2018 | data wizyty: 30.12.2017

Edyta N. 51 opinii

After going thought almost all of the ERs in Escepcja, as a group we decided that we feel ready to "conquer" this room (We thought we know exactly the train of thought of the creator by now and there's not much that can surprise us) And....boy were we wrong.
For starters the owner wouldn't let us go through second escape room in the same day, which at first was kind of weird, but looking back at it, it makes sense. (If you think you can handle other ER in Escepcja after this, I'm here to tell you... you're wrong.)
The room itself is an experience. You're welcomed with a bit of a creepy vibe and it doesn't leave you till you leave the ER. (even walking in to the the same waiting room that I've been in couple times, gave me goose bumps).
The amount of team work required for this room is crazy (in a good way), and it's understandable that not everyone will have a pleasure (of being mindfucked) to enjoy this room.
It's hard to review it without spoiling it, so all I'm going to say is this: make sure you have a good team of people; make sure you communicate well; there's lots to do, don't let the room intimidate you; listen to the game master.
It's hard to find good ERs, after going though so many of them but this one almost makes me wish I never went though it, so I can experience it all over again.
It's one of my absolute favorite ERs, it's easily in my top 3. (For now :D)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
134 pkt

56 opinii

Pokój poza skalą.

18.12.2017 | data wizyty: 17.12.2017

daavcio 56 opinii

10/10

Zazwyczaj kończąc pokój nie mam problemu z umiejscowieniem go na danym miejscu w swoim rankingu. Z tym pokojem jest inaczej. Jest KOMPLETNIE poza skalą! Pokój jest tak niestandardowy i nieschematyczny, że ciężko porównywać mi go z innymi pokojami.

Jest doprawdy rewelacyjny. Nigdzie nie spotkałem się jeszcze z tak oryginalnymi zagadkami i wymagającymi takiej współpracy jak w tym pokoju. Muszę zaznaczyć, że pokój jest naprawdę BARDZO TRUDNY, co czyni go jednocześnie bardzo ciekawym, jednakże nie jest on przeznaczony dla grup, których doświadczenie jest małe.

Tak prawdę mówiąc to przed pójściem do tego pokoju polecam zaliczyć co najmniej kilka pokoi oznaczonych jako TRUDNE i wyżej w tym samym składzie w jakim będziecie wybierać się do tego pokoju, gdyż dobre zgranie i komunikacja to podstawa w tym pokoju, bez której nie da się z niego wyjść. Polecam też zrobienie najpierw innych pokojów w tej firmie, myślę, że to może okazać się pomocne. :)

10/10 !!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Pokaż następne

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny