Escape room Winiarnia

Winiarnia

modernizowany

Pokój zamknięty

Będąc jedną z najbardziej znanych i szanowanych grup zajmujących się nie do końca legalnymi usługami, dostajecie pewną propozycję. Niesamowicie bogaty, aczk... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Będąc jedną z najbardziej znanych i szanowanych grup zajmujących się nie do końca legalnymi usługami, dostajecie pewną propozycję. Niesamowicie bogaty, aczkolwiek zachowujący anonimowość człowiek, zleca Wam wykradnięcie bardzo cennej receptury. Zawiera ona składniki do wykonania najlepszego na świecie wina.
Jak się okazuje to nie takie proste...

Dodatkowe informacje

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Dostępne języki gry

polski

Adres

Escape Room Katowice - Katowice III

ul. Stawowa 3a/2
40-095 Katowice

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 22 opinie

Ocena ogólna 8.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

22 opinie

Mr.
Mr.

Przewodnik
345 pkt

214 opinii

Mr. & Mrs. z przyjaciółmi: Wszędzie beczki

09.02.2019 | data wizyty: 22.12.2018

Mr. 214 opinii

W końcu udało nam się dotrzeć do Winiarni :) Pierwsze na co muszę zwrócić uwagę dosyć niska sumaryczna ocena tego pokoju co mnie dosyć zastanawia bo jednak nam sprawił sporo radości a pod względem wystroju też nie ma się czego wstydzić. No ale gust jest jak wiadomo co, każdy ma swoją ;)

Na pierwszy ogień idzie wygląd i tutaj komentarze nie kłamią, przestrzeń w której rozgrywa się akcja jest naprawdę spora ale przy tym bardzo fajnie i klimatycznie wykonana, jedynie pierwsze pomieszczenie odbiega trochę poziomem. Rekwizytów związanych z tematyką mamy mnóstwo i widać że bardzo się postarano byśmy poczuli się jak w tytułowej winiarni.

Zagadki również stoją na fajnym poziomie. Nie uświadczymy co prawda skomplikowanych rozwiązań ale na skróty twórcy też nie poszli. Wszystkie łamigłówki są tematyczne i pasujące do ogólnej koncepcji pokoju. Jest ich sporo a dodatkowo są nieliniowe tak więc trzeba się streszczać bo czas szybko ucieka. Nie do końca pasuje mi tylko wykonanie rekwizytów do jednej z nich bo dosyć łatwo można go "rozmontować" niechcący co na końcu praktycznie uniemożliwia samodzielne rozwiązanie zagadki ;/ Cała reszta jest naprawdę solidnie wykonana i dająca bardzo dużo frajdy z rozgrywki.

Obsługa jak zwykle bardzo sympatyczna i rozmowna jak zwykle zresztą :)

Podsumowując, mogę Winiarnie polecić każdemu niezależnie od doświadczenia bo konstrukcja pokoju oraz zagadek jest taka że raczej każdy sobie w nim poradzi. Jak chodzi o pokoje z Escape Room Katowice to jeden z lepszych.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Mrs.
Mrs.

Przewodnik
380 pkt

201 opinii

W winiarni.

26.03.2019 | data wizyty: 22.12.2018

Mrs. 201 opinii

Pokój zaskoczył nas przede wszystkim dużą powierzchnią, jest w nim co robić, a byliśmy w 4. Myślę, że w mniejszej grupie może być już ciężko wyrobić się w czasie. ER jest przyjemnie zaaranżowany, a zagadki są logiczne i różnorodne. Przyda się też umiejętność szukania i odrobina doświadczenia.

Bawiliśmy się dobrze, dobra propozycja dla większej grupy, która nie lubi ciasnoty w pokoju :)

Obsługa 10/10.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Buchol
Buchol

Nawigator
101 pkt

31 opinii

W winiarni

04.11.2018 | data wizyty: 03.11.2018

Buchol 31 opinii

Dużym plusem tego pokoju jest jego wielkość, nie ma co ukrywać, przecież każdy uwielbia multiroomy. Zagadek jest dużo i nie są one liniowe co w tym przypadku jest jednocześnie zaletą jak i wadą, bo często można znaleźć w tym pokoju coś, zafiksować się na tym co jest naturalną koleją rzeczy i zmarnować wiele czasu dochodząc do wniosku, że to przyda nam sie dopiero później. Nieliniowość rzeczywiście sama w sobie nie może być wadą, ale tu mam wrażenie, że niektóre rzeczy były za bardzo od siebie oddalone. Nie mniej Winiarnia do bardzo dobry pokój, trzymający standardy i wybijający się na mapie Katowic. Zdecydowanie polecam. Dobrze iść grupą nawet pięcioosobową. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Sandra K.
Sandra K.

Skaut
54 pkt

46 opinii

Katowicka Winiarnia

11.11.2018 | data wizyty: 12.10.2018

Sandra K. 46 opinii

Wybraliśmy się w 4 osoby, gdzie 2 mają już naście pokoi za sobą natomiast pozostałe tylko kilka. Pokój trudny, nieliniowy. Plus za wielkość bo metraż robi wrażenie. Nie był to nasz dzień,ponieważ udało nam się dojść gdzieś tylko do połowy pokoju, w związku z czym czuliśmy niedosyt ale myślę, że będąc z grupą w której wszyscy są doświadczeni lepiej by nam poszło. Na pewno nie jest to pokój dla niedoświadczonych. Obsługa w porządku.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Nawigator
138 pkt

117 opinii

Przepis - na dobrze spędzony wieczór :)

22.09.2018 | data wizyty: 19.09.2018

Szalony Kapelusznik 117 opinii

Chyba z każdym kolejnym odwiedzonym pokojem moje oczekiwania stają się coraz wyższe, i osobiście już nie tak bezproblemowo przychodzi mi wlepianie "dziesiątek" za tańczenie z gwiazdami ;)

Co nie znaczy, że pokój nie trzyma poziomu. A więc do rzeczy:

Spora ilość zagadek, z czego większość typu klasycznego- analogowego, część natomiast z pomysłem, nietypowa, zaskakująca [+].

Sposoby na ukrycie kodów, kluczyków trzymają poziom [+], natomiast same cyferki mogłyby być bardziej w klimacie - wyryte, wypalone, wyrzeźbione... foliowe naklejki to tak średnio [-].

Jak już tu wszyscy piszą, to i ja potwierdzam, że duża powierzchnia [+] i bardzo ciekawe przejścia i schowki [+], aczkolwiek moim zdaniem jest to zbyt duży spoiler, bo zawsze lepiej, kiedy odkrywanie kolejnych pomieszczeń zaskakuje niczego nie przypuszczających graczy. W tej kwestii obsługa moim zdaniem też zbytnio zaspoilowała [-], podając przed rozgrywką nie tylko metraż pokoju, ale i co nam się przyda, co nam się nie przyda, na co zwrócić uwagę... [-] Można było te niezbędne komentarze umieścić w środku, jako element gry, np. w formie listu albo nagrania od właściciela - to taka sugestia.

Plus za aranżację całego lobby [+].

Podkład dźwiękowy pasujący [+], dla mnie "zazgrzytało" to, że nie czekał on już na nas w środku, tylko został włączony nagle z pół minuty po naszym wejściu [-].

Brakowało mi trochę wrażeń zapachowych - może można by i nad tym popracować ;)

Niektóre elementy naprawdę dałoby się zhakować i obejść, pomijając zagadki. Nie zrobiliśmy tego, bo zostaliśmy ostrzeżeni, ale konstrukcje nie są odporne na nieuniknioną inwencję graczy [-].

Daję mocne 9, bo pokój zapewnił nam radość w trakcie gry, bo był przyjemny, integrujący nas - graczy z różnym doświadczeniem [60, 20 i 1 pokój]. Każdy czuł się jak u siebie, panowała swoboda, przestrzeń do komunikacji i wystarczało zadań dla każdego :)

Myślę, że 3 osoby to optymalna ilość osób do gry,
aczkolwiek gwoli uczciwości muszę zaznaczyć, że technicznie pokój jest do przejścia również w pojedynkę - jeśliby ktoś chciał spróbować :)

Podsumowując, Winiarnia jest nową, świeżą propozycją w Katowicach. Zamiast nowoczesności stawia na dynamikę i rozwój gry, postępowanie naprzód i przyjemną zabawę.

Na pewno polecamy do odwiedzenia. Naszym zdaniem warto :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

ada.to.nie.wypada
ada.to.nie.wypada

Podróżnik
48 pkt

25 opinii

Wina, wina, dajcie!

03.09.2018 | data wizyty: 02.09.2018

ada.to.nie.wypada 25 opinii

A właściwie jego recepturę.
Dużym plusem pokoju jest jego wielkość.
Wystrój i dekoracje są spójne z tematyką pokoju i jego fabułą. Pokojowi nie można nic zarzucić do jego klimatu.
Jeśli chodzi o zagadki jednak nie znajdujemy tutaj niczego nowego ani zaskakującego. Całość głównie polega na szukaniu, ewentualnie skojarzeniu kilku faktów lub policzeniu. Brakowało mi pod tym względem efektu WOW.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

XPio11
XPio11

Świeżak
15 pkt

4 opinie

Pokój dobry i tyle

20.01.2019 | data wizyty: 18.01.2019

XPio11 4 opinie

Pokój jest dobrze wykonany, zdecydowanie najlepszy w ERK. Zagadki nieliniowe, pokój ogromny a obsługa też nie najgorsza. Miło spędziliśmy czas. Pokój o niskim poziomie trudności, ale niektóre zagadki przynajmniej naszym zdaniem nie miały sensu. Pokój dla grup niedoświadczonych, ale bardziej zaawansowane grupy też się nie zawiodą.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

307 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i nietypowe zlecenie

06.09.2018 | data wizyty: 15.08.2018

Cyrk Kamiennych Braci 307 opinii

Regularne mierzenie się z siłami zła odcisnęło na nas pewne piętno. Ciężkie doświadczenia oraz chęć szybkiego wzbogacenia się sprawiły, że zdecydowaliśmy się zejść na przestępczą ścieżkę. Człowiek, który zwrócił się do nas ze zleceniem, zaufał naszym umiejętnościom łamania szyfrów, otwierania skrzyń i drzwi. Zadanie, które otrzymaliśmy było ciekawe- człowiek ów zechciał stać się posiadaczem receptury na najlepsze wino świata. Cena nie grała dla niego roli, co tylko ułatwiło nam decyzję. I tak weszliśmy do winiarni.

Wystrój pokoju przygotowany jest solidnie, znajduje się w nim sporo rekwizytów nawiązujących do tematyki. Jest jednak kilka elementów, których wykonanie mogłoby być bardziej autentyczne. Grze towarzyszy przyjemna muzyka z dawnych lat. W kwestii powierzchni "Winiarnia" jest zdecydowanie scenariuszem dużym. Przestrzeń zagospodarowano z pomysłem.

Zagadki Winiarni są w wyraźnej większości analogowe, elektroniki jest bardzo niewiele. Głównie należy pokonać zamki i szyfry kłódek, których tutaj jest sporo. Brakuje za to jakichś bardziej efektownych czy oryginalnych rozwiązań. Pokój jest nieliniowy, co w połączeniu z powierzchnią i ilością zagadek powoduje, że ukończenie go jest zadaniem trudnym, jeśli nie bardzo trudnym.

Obsługa spisała się bardzo dobrze. Widać było zaangażowanie we wprowadzaniu grupy. Ciekawie też rozwiązano pewien element regulaminu, który tutaj stanowi niejako część scenariusza.

"Winiarnia" to całkiem ciekawa propozycja, której jednak zabrakło błysku. Poszczególne elementy prezentują się solidnie i większość ekip powinna bawić się dobrze, wykradając recepturę. Zdecydowanie jednak polecamy wizytę w większej grupie- w przeciwnym wypadku może być naprawdę ciężko.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

grzegorz s. 2
grzegorz s. 2

Skaut
94 pkt

52 opinie

Pójść po wino do głowy

30.07.2018 | data wizyty: 20.07.2018

grzegorz s. 2 52 opinie

Troszkę wina musiało pójść zanim ten pokój powstał, widać że upojenie tym winem pomogło w kreatywności przy tworzeniu pokoju haha ha ha ha ha. Teraz poważnie! Pokój dobrze przygotowany, można powiedzieć dopieszczony. Zagadki fajne i logiczne, poza tym wystrój i zakamarki stwarzają tajemniczy klimat co skutkuje bardzo fajną zabawą w tym pokoju. Pokój jak najbardziej do polecenia dla wszystkich grup Escape-owych nieważne czy nowicjusze czy stare wygi każdy znajdzie coś dla siebie. Obsługa pierwsza klasa zawsze znajdzie czas na to by sobie pogadać za co dzięki.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1 z 3

Pokaż następne

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny

Pokoje idealne na pierwszy raz

Świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z escape roomami