Escape room Wrota Czasu - Tortuga

Wrota Czasu - Tortuga

Partner Lockme

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana prz... [więcej]

390

390 opinii

|

2

Gliwice: 2. miejsce

|

Śląsk: 4. miejsce

|

PL 32

Polska: 32. miejsce

|

9.7/10

2-5 osób

60' minut

Przygodowy

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Statek, szum fal, bryza połączenie wydaje się idealne, ale wpadki zdarzają się najlepszym. W trakcie ostatniej podróży cała nasza drużyna została złapana przez piratów, którzy już zacierają ręce, żeby sprzedać podróżników na targu niewolników. Grog kosztuje! Czy uda im się uciec i naprawić Wrota zanim dopłyną do brzegów Tortugi?!
Jo ho ho i butelka rumu!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Możliwość płatności kartą

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

polski

Adres

TickTack - Gliwice

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Sikorskiego 75
44-100 Gliwice
NIP: 6462937187

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 390 opinii

Ocena ogólna 9.7/10

375

300

225

150

75

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

400

320

240

160

80

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

225

180

135

90

45

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

390 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

336 opinii

Prwdziwa piracka przygoda

06.12.2016

Opinia Lockme

LockMe 336 opinii

TickTack nie zwalnia i w drugim swoim pokoju kontynuuje tendencję perfekcyjnych wystrojów. Nie boimy się wręcz stwierdzić, że w Tortudze poszli o krok dalej, niż w Egipcie. Będąc w środku dosłownie zapomina się o tym, że to kiedyś był zwykły pokój.

Zagadki natomiast są doskonale utrzymane w tematyce i wpisują się w pokój całkiem naturalne. Nie należą do łatwych, ale dają olbrzymią satysfakcję.

Nasz werdykt: pozycja obowiązkowa!

Poziom trudności: Trudny

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 pkt

39 opinii

Nie możemy się już doczekać kolejnych Waszych pokoi

17.02.2020 | data wizyty: 17.02.2020

Wiarygodna opinia

tbednarczuk74 39 opinii

Przede wszystkim wielki szacun dla naszego Mistrza Gry Pana Jarka. Witając nas w drzwiach podał każdemu rękę, przedstawił się i w bardzo profesjonalny i kulturalny sposób wprowadził nas do gry w pokoju. Tacy Mistrzowie Gry są rzadkością i warto ich cenić! To już drugi pokój tej firmy w którym byliśmy po drodze na ferie. To idealny przystanek w drodze by ciekawie spędzić czas. Bylismy już w Lokalizacji i czekamy na kolejne pokoje Waszej firmy. Wystrój rewelacyjny, zagadek dużo i bardzo interesujące. Zapach drewna, muzyka płynąca z głośników i klimat pokoju sprawia że koniecznie trzeba go odwiedzić.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

w.rzymska
w.rzymska

Pionier
194 pkt

37 opinii

Aye, aye, Kapitanie!

07.06.2020 | data wizyty: 06.06.2020

Wiarygodna opinia

w.rzymska 37 opinii

To pierwszy odwiedzony przez nas pokój po ponad 4. miesięcznej przerwie, taki pokój "na rozruch" - nie zawiedliśmy się! TickTack oczywiście trzyma poziom pod względem jakości wykonania, wprowadzenia do pokoju, różnorodności zagadek i immersji scenariusza. Ten ER jest jednak po prostu poprawny - przemyślany, wykonany bardzo dobrze, jednak dla nas - bez efektu WOW. Niemniej jednak, bardzo polecamy ten pokój, ale raczej grupom początkującym i/lub zaczynającym swoją przygodę z ERami.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Skaut
89 pkt

86 opinii

What will we do with a drunken sailor...

07.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

Piotr R. 19 86 opinii

Ostatnia ekspedycja śmiałków podróżujących w czasie zaginęła, prawdopodobnie pod wpływem rumu lub grogu. Na ratunek, wezwani przez ekipę TickTack, przybywamy my, śmiałkowie niezwykle odważni, nauczeni wędrówki przez wrota czasu. Postawieni przed prostym zadaniem lada moment znajdujemy się już na osiemnastowiecznym statku. No i tu się zaczyna nasza misja, naprawić wrota czasu. Fabuła jest wciągająca i porywająca jednocześnie. Pokój jest niezwykle klimatyczny, bardzo dopracowany i nie czuje się wieku pokoju. Na wysokie noty zasługuje zagospodarowanie pokoju, dodające mu pirackiego smaczku. Rozwiązania zapierają dech, ale bez obaw, nikt nie wypadnie za burtę. Ścieżka dźwiękowa nie jest przytłaczająca, przeciwnie, uspokaja i podkreśla klimat. Wielki plus za zagadki, jedne łatwiejsze, inne troszeczkę bardziej skomplikowane, ale dalej całkiem przyjemne.
Mistrzowie gry to naprawdę mistrzowie. Wprowadzenie w rozgrywkę genialne i naprawdę aktorskie, z przymrużeniem oka. Podpowiedzi, których udzielali, były utrzymywane i dopasowane do fabuły. Naprawdę wow. Dziękujemy Krzyśkowi i Michałowi za wspólną grę i do zobaczenia.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Beezqp
Beezqp

Skaut
52 pkt

49 opinii

Hej ho, hej ho....

16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Beezqp 49 opinii

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Adamux
Adamux

Skaut
50 pkt

14 opinii

Ach, ta Tortuga ...

01.03.2020 | data wizyty: 01.03.2020

Wiarygodna opinia

Adamux 14 opinii

Opinię należy zacząć od klimatu pokoju, gdyż jest naprawdę na wysokim poziomie. Przez całą zabawę czuliśmy się jak na prawdziwym statku, a gadżety które znajdowały się w środku były bardzo realistyczne (nie mamy tutaj do czynienia z tanimi plastikami). Na plus zasługuje również obsługa, gdyż stosunek do graczy, jak i wprowadzenie do zabawy było na wysokim poziomie. Natomiast powodem obniżenia ogólnej oceny do 8/10 jest wprowadzenie przez twórców rozwiązań alternatywnych, które u Nas powodowały tzw. zawieszanie się w zabawie oraz wrażenie pewnej niespójności zagadek.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

CK team
CK team

Skaut
96 pkt

38 opinii

Jak to jest być zakutym w kajdany?

26.06.2020 | data wizyty: 24.06.2020

CK team 38 opinii

Mimo kilku lat, Tortuga broni się zarówno klimatem jak i zagadkami. Pokój tworzy niesamowity klimat prawdziwej łodzi pirackiej, trzeba przyznać, że TickTack przykłada bardzo dużą wagę do wystroju. Zagadki głównie manualne, dające dużo satysfakcji przy rozwiązywaniu :) Kilka fajnych nieoczywistych rozwiązań, które nas zaskoczyły :)
Graliśmy na Tortudze zaraz po Lokalizacji i niestety już nie było efektu wow, który Lokalizacji towarzyszył. Jeżeli ktoś się wybiera do wszystkich pokoi TickTacka najlepiej zacząć od Egiptu, potem Tortuga i na końcu Lokalizacja. Aby w każdym z nich się super bawić i stopniowo otwierać szerzej oczy z niedowierzania co jeszcze można wymyślić :)
Bardzo muszę pochwalić Mistrza Gry, który nie dość, że zrobił bardzo fajne wprowadzenie do obydwu pokoi to spędził z nami dużo czasu przed, w trakcie i po wyjściu dzieląc się swoimi doświadczeniami. Ekipa z Kielc pozdrawia :D

Bardzo zachęcamy do odwiedzenia TickTacka, na pewno nie będziecie zawiedzeni :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paulina Z. 24
Paulina Z. 24

Skaut
90 pkt

26 opinii

Jak na pirackim statku!

02.11.2019 | data wizyty: 02.11.2019

Wiarygodna opinia

Paulina Z. 24 26 opinii

Pokój bardzo fajny, faktycznie odwala klimat statku. Zagadki bardzo ciekawe, których rozwiązywanie sprawiło przyjemność :D trochę szukania, trochę myślenia - było wszystko :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

alewie3
alewie3

Skaut
56 pkt

4 opinie

Świetnie spędzony czas

26.01.2020 | data wizyty: 25.01.2020

Wiarygodna opinia

alewie3 4 opinie

Pokój byl dobrze przygotowany, każdy szczegół miał nas wprowadzic w klimat. Zagadki niezbyt trudne, ale trzeba było pomyśleć. Byliśmy w dwie osoby i udało nam się wyjść chwilę przed końcem czasu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Zespół eR
Zespół eR

Pionier
200 pkt

78 opinii

Co skrywa statek?

07.11.2019 | data wizyty: 26.10.2019

Zespół eR 78 opinii

Tego dnia odwiedziliśmy wszystkie dostępne wtedy pokoje firmy TicTack.

2/3 - Tortuga

Pokój wchodząc na rynek z pewnością był w ścisłej czołówce rankingu krajowego.
Pomimo upływu czasu, ten ER jest na poziomie obecnie otwieranych pokoi przez czołowe firmy.

Wystrój pokoju doskonale oddaje miejsce, w którym się znajdujemy, realistyczne elementy sprawiają, że na godzinę zapominamy, że znajdujemy się w centrum Gliwic.
Zagadki są pomysłowe, wpasowują się w fabułę pokoju. Trzeba zwracać na wszystko uwagę, bo inaczej można się zaciąć. Pokój zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych.

Obsługa na najwyższym poziomie, ciekawe wprowadzenie, rozmowa o innych pokojach, widać, że mieliśmy do czynienia z fanami ER.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny

Pokoje idealne na pierwszy raz

Świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z escape roomami