Escape room Ubik

Ubik

Partner lockme

Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt... [więcej]

26

26 opinii

|

2

Bytom: 2. miejsce

|

Śląsk: 14. miejsce

|

PL 63

Polska: 63. miejsce

|

9.6/10

2-5 osób

70' minut

Fabularny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt nie zna. Nazywają mnie Ubik, ale nie to jest moje imię. Ja jestem. Ja będę zawsze.

To nie jest zwykła misja. Jesteście zespołem najzdolniejszych na naszej planecie ludzi posiadających zdolności psi (antytelepatia, podróże w czasie itp) W wyniku zamachu ginie wasz szef Glen Runciter, a wy wpadacie w pułapkę. Pomóc Wam może jedynie kontakt z zamrożonym, przebywającym w stanie półżycia Runciterem.
… tylko czym jest ten wszędobylski Ubik?

Gratka dla fanów powieści Philipa K. Dicka, ale nie tylko ;)

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

Escape Graal - Bytom

ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom, Polska

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

2 osoby 120 zł
3 osoby 130 zł
4 osoby 140 zł
5 osób 150 zł
6 osób 160 zł

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 16.00-21.00
sobota,, niedziela 10:00-21:00

Dane właściciela

Przedsiębiorstwo Usługowo - Rekreacyjne Dariusz Kazienko
ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom
NIP: 6261892087

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 26 opinii

Ocena ogólna 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

26 opinii

Scorpio
Scorpio

Nawigator
109 pkt

22 opinie

Jak wrócić na Ziemię

28.12.2019 | data wizyty: 27.12.2019

Wiarygodna opinia

Scorpio 22 opinie

Ubik to z pewnością śląska czołówka. Ciekawa fabuła, spora i pomysłowo zaaranżowana przestrzeń rozgrywki oraz logiczne, różnorodne i oryginalne zagadki to niewątpliwe zalety tego pokoju. Mistrz gry to osoba z pasją, dbająca o to, abyśmy mogli w pełni poczuć klimat czekającej nas misji. Dodam, że w pokoju nie ma kłódek - co biorąc pod uwagę fabułę - nie powinno dziwić.
Gorąco polecam.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

110 opinii

Fantastyczny pokój! ;D

03.02.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Wiarygodna opinia

Zagadkowcy 110 opinii

Przede wszystkim super jest to, że najważniejsze w tym pokoju zagadek są... zagadki. Co przy dzisiejszym nastawieniu escape roomów na efekciarstwo i niedzielnych graczy nie jest wcale takie częste.

Kilka zagadek było cudownie oryginalnych – nie widziałam tego typu zagadek jeszcze w żadnym z odwiedzonych pokojów. Wymagały przestawiania się pomiędzy różnymi sposobami myślenia. Dostrzegaliśmy pewne informacje, ale trzeba było pomyśleć o tym samym w inny sposób, połączyć fakty z zupełnie różnych przestrzeni myślowych, żeby dojść do właściwego rozwiązania. I tak kilka razy. Bardzo nam się to podobało i dostarczyło ogromnej satysfakcji ze znalezienia rozwiązania!

Świetne wrażenie sprawia też to, że za wszystko odpowiada właściciel. Tak jak istnieje nurt piosenki autorskiej, w której twórca słów, muzyki i wykonawca to ta sama osoba, tak ten escape room jest dla mnie autorskim pokojem zagadek – został zaprojektowany, zbudowany i jest prowadzony przez jedną, tę samą osobę, która włożyła w niego swoje serce i pieniądze. Zawsze to miło, gdy twórca scenariusza, właściciel i mistrz gry są w jednym ciele, bo stwarza to możliwość cudownych długich rozmów po grze. Można się na przykład dowiedzieć więcej o książkowej inspiracji, która była zaczynem do powstania pokoju i poznać nieco technicznych sekretów escape roomu :D

Dla mnie absolutnym mistrzostwem jest wprowadzenie do gry. Zarówno pod względem gry aktorskiej, jak i samej historii. Od początku wkręca na maksa w naszą fabularną rolę w grze i ma pewien aspekt humorystyczny. Świetne!

Kolejną zaletą pokoju jest to, że miejscami potrafi zaskoczyć O_O Co coraz rzadziej się zdarza.

Powiem szczerze, że w pokoju nie ma widowiskowych efektów specjalnych, nie ma jakichś niesamowitych, zapadających w pamięć dekoracji, nie będzie też raczej tego sławnego efektu WOW. Jednak jest to świetnie przemyślany na poziomie fabuły escape room, prowadzony przez pasjonata, mający dużo oryginalnych, bardzo ciekawych zagadek, a ponadto jest w klimacie science fiction i są nawiązania do książki Dicka i nie tylko. Bardzo polecam! <3

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

MTC
MTC

Nawigator
108 pkt

117 opinii

Gdzie ja jestem i czy żyję?

05.02.2020 | data wizyty: 02.02.2020

MTC 117 opinii

Bardzo ciekawa propozycja dla dwóch osób. Dużo przyjemnych zagadek. Świetnie nam się go rozwiązywało. Chociaż baliśmy się tematyki. Jednak całość tworzyło historię. Polecamy. Właściciel z pasją, miło się rozmawiało.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Jeż
Jeż

Skaut
72 pkt

25 opinii

Ubik

18.01.2020 | data wizyty: 03.11.2019

Wiarygodna opinia

Jeż 25 opinii

Pokój jest naprawdę dobry. Dużo lepszy niż nasze oczekiwania po zobaczeniu budynku i pomieszczenia, w którym byliśmy wprowadzani w fabułę. Duża liczba różnorodnych zagadek. Część rozwiązań zaskakuje, część była dla nas nowa lub występowała w nowej odsłonie. Pokój wymaga myślenia i łączenia faktów, konieczna jest również współpraca. Nam niestety nie udało się wyjść bez podpowiedzi, mieliśmy zbyt mało otwarte umysły na inne możliwości rozwiązania jednej z zagadek. Pojawił się także jeden motyw z którym wcześniej się nie spotkaliśmy, a który robi wrażenie.
Wystrój pokoju jest surowy, pasuje do fabuły w zasadzie, ale nie robi efektu wow. To wpływa delikatnie negatywnie na odbiór całości. Spotkałam się z wieloma pokojami, po których było widać, że w każdy szczegół została włożona dusza i serce. W przypadku tego pokoju miałam wrażenie, że serce zostało włożone głównie w zagadki, co w zasadzie jest najważniejsze, ale nie pozostaje bez śladu na wrażaniu po zakończeniu przygody. Po paru przedmiotach wewnątrz widać zużycie. Jest też jednak kilka przedmiotów i elementów wystroju po których widać zaangażowanie i pracę.
Podsumowując - pokój polecam bardzo zwłaszcza osobom, których interesują głównie zagadki: ciekawe, wciągające, wymagające myślenia, zaskakujące.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

122 opinie

Kostkar Ubika

26.01.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Swistakk 122 opinie

Ubik był drugim pokojem w trakcie naszej śląskiej wycieczki. I przyznaję, że trzyma on śląski poziom :).
Można zauważyć, że Ubik nie należy do najbardziej doinwestowanych pokoi, ale jest dla mnie wzorcowym przykładem jak z niskim budżetem zrobić świetny pokój. Urzekł nas zagadkami, które nieraz wywoływały u nas reakcję "Wow, ale super!". Skoro już o zagadkach mowa to stwierdzę, że wywoływanie tych reakcji nie musi się od razu wiązać z wyśrubowanym poziomem trudności. Zagadki nie są bardzo trudne, ale dają na pewno satysfakcję i rozrywkę. Są dość nieliniowo rozłożone.

Bardzo miły pan prowadzący, dobrze wprowadza w klimat tajemniczej historii i widać że jest tym zajarany -miejsce stworzone przez entuzjastę, a to się zawsze ceni. Tylko to co mnie trochę zdziwiło, to że po uzyskaniu czasu 40 minut powiedział nam, że wyrównaliśmy rekord (i nawet dodał taki komentarz przy naszym zdjęciu na fanpagu), a potem znalazłem starsze zdjęcie innej grupy, przy którym było napisane że pobili rekord - 35 minut xD.

Budynek nie da się ukryć że interesujący, sam w sobie sprawia wrażenie, jakby mogła się w nim dziać jakaś akcja Portala lub jakby czekały tu na nas pokoje w klimacie postapo xD. Dla mnie super, z jakichś niezrozumiałych powodów lubię takie :D. Z praktycznych uwag po przyjściu warto chyba zadzwonić telefonem, bo dzwonka nie ma, a miejsce na tyle obszerne że nawet głośne pukanie może nie zostać usłyszane.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 5
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 4

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Escape Graal

Rzeczywiście znalazłem w archiwum rekord 35 minut. Przepraszam za pomyłkę, ale wydał mi się tak abstrakcyjny, że podświadomie o nim zapomniałem ;) Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że 40 minut to i tak doskonały wynik :)

Sebi.x
Sebi.x

Globtroter
245 pkt

64 opinie

kto by się spodziewał...

01.11.2019 | data wizyty: 06.10.2019

Wiarygodna opinia

Sebi.x 64 opinie

Pokój od początku wydawał się tajemniczo-dziwny... i taki pozostał do samego końca... i to było jego plusem :D
Klimat pokoju choć nie był jakiś szałowy pod względem wystroju, pozwalał jednak doświadczyć czegoś bardzo ciekawego. Grało się w nim przyjemnie, a zagadki dawały do myślenia. Nasza grupa (4 facetów) miała z tego wiele satysfakcji. Zagadki nie były aż takie oczywiste, stąd rozwiązywanie ich dawało wiele satysfakcji. Nie lubimy brać podpowiedzi, raczej staramy się sami wywnioskować, o co "kaman". Podpowiedź to ostateczność.

Bardzo polecam ten pokój, wart jest zainteresowania, także dzięki wprowadzającemu w grę - fascynat :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

damian.olearczyk
damian.olearczyk

Podróżnik
38 pkt

19 opinii

Przeniesienie do przyszłości

02.01.2020 | data wizyty: 11.12.2019

damian.olearczyk 19 opinii

Pokój bardzo ciekawy. Zagadki nieoczywiste trzeba było się nagłówkić choć finalnie okazały się bardzo logiczne. Sceneria oraz fabuła jeszcze bardziej zachęcają. Polecam bardzo gorąco!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Olus449
Olus449

Podróżnik
27 pkt

17 opinii

Ach ten Ubik

02.01.2020 | data wizyty: 11.12.2019

Olus449 17 opinii

Miazga. Każda zagadka dopracowana w najmniejszym szczególe, genialny wystrój i obsługa zarówno przed, w trakcie jak i po grze. Pokój nie jest łatwy, trzeba mieć oczy dookoła głowy jednak zagadki wszystkie logiczne i ciekawe. Jak do tej pory jeden z najlepszych pokoi jakie odwiedziłam. Polecam bardzo bardzo!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Czaku
Czaku

Skaut
64 pkt

10 opinii

Ubique

12.10.2019 | data wizyty: 12.10.2019

Wiarygodna opinia

Czaku 10 opinii

"Błyskawiczny Ubik ma wszystkie walory świeżo parzonej kawy z ekspresu. Twój mąż powie: „Ależ kochanie, dotąd uważałem, że robisz kawę taką sobie, ale teraz – bomba!” Nieszkodliwy, jeśli używać zgodnie z instrukcją."

W zeszłym roku odwiedziliśmy pokój "Indiana Jones i Święty Graal", który wtedy z uwagi na świetny klimat był jednym z naszych ulubionych pokoi. Gdy pojawił się Ubik, koniecznie chcieliśmy sprawdzić jak będzie tym razem. Co tu dużo mówić, nie zawiedliśmy się!

Pokój inspirowany książką "Ubik" autorstwa Philipa K. Dicka. Znajomość historii nie jest konieczna, ponieważ na początku naszej wizyty zostajemy do niej wprowadzeni, jednak po przeczytaniu książki trochę bardziej rozumiemy co zaszło podczas naszej misji.

W pokoju znajduje się mnóstwo ciekawych zagadek i rozwiązań, nie znajdziemy tu też żadnej kłódki, co w naszej ocenie było zdecydowanie na plus. Zagadki skonstruowane logicznie, na pewno każdy z ekipy będzie miał co robić. Bardzo łatwo jest wczuć się w klimat tej historii, do tego tak jak napisali poprzednicy jest "efekt wow".

Zdecydowanie polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny pokój :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Damian T. ekipa CC
Damian T. ekipa CC

Skaut
58 pkt

45 opinii

Ubik jest . . . wszędzie

20.09.2019 | data wizyty: 19.09.2019

Damian T. ekipa CC 45 opinii

Może Was zmylić wielkość pokoju, ale na pewno zachwycą każdego rozwiązania technologiczne - przygotujcie się na to, że będzie efekt wow - zaskoczenie, niedowierzanie i zbieranie szczęki z podłogi - BRAWA wielkie dla autora pokoju.
Fabuła pokoju oparta na książce (której nie czytaliśmy, a jednak postanowiliśmy zmierzyć się z Ubikiem).
Pokój przygotowany świetnie, zagadki przemyślane - nie ma tu czasu na nudę, a oczy trzeba mieć dookoła głowy.
Wprowadzenie do gry już tworzy jej klimat - dlatego na prawdę warto się tu wybrać, by ... przekonać się samemu jak to jest z tym Ubikiem

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Pokoje z dreszczykiem

Wybierz jeden ze scenariuszy idealnych dla fanów grozy

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach