Ubik

  Partner Lockme

  Ubik

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt... [więcej]

  2-5 osób

  70' minut

  Fabularny

  śr. zaawansowani

  43 opinie

  Polska: 69. miejsce
  Bytom: 1. miejsce

  Fabuła pokoju

  Ja jestem Ubik. Zanim świat był, jam jest. Stworzyłem słońca. Stworzyłem światy. Jestem słowem i nigdy nie bywa wypowiedziane moje imię - imię, którego nikt nie zna. Nazywają mnie Ubik, ale nie to jest moje imię. Ja jestem. Ja będę zawsze.

  To nie jest zwykła misja. Jesteście zespołem najzdolniejszych na naszej planecie ludzi posiadających zdolności psi (antytelepatia, podróże w czasie itp) W wyniku zamachu ginie wasz szef Glen Runciter, a wy wpadacie w pułapkę. Pomóc Wam może jedynie kontakt z zamrożonym, przebywającym w stanie półżycia Runciterem.
  … tylko czym jest ten wszędobylski Ubik?

  Gratka dla fanów powieści Philipa K. Dicka, ale nie tylko ;)

  Ważne informacje

  Podstawowe

  Możliwość płatności kartą

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Przycisk bezpieczeństwa

  Oświetlenie awaryjne

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  System awaryjnego otwierania drzwi

  Dostępne języki gry

  polski

  Adres i inne pokoje

  Escape Graal - Bytom

  ul. Przemysłowa 2
  41-902 Bytom, Polska

  Inne pokoje w tym miejscu

  Oceny pokoju

  9 .5

  9,5/10 Obsługa: 10/10 Klimat: 9,6/10 Poziom trudności: Średni Ilość opinii: 43
  Zaloguj się

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  magdalena.wieczorek91
  magdalena.wieczorek91

  Skaut
  80 pkt

  14 opinii

  Czytam wam w myślach... - Oj nie wiem czy Pan by chciał... :)

  04.11.2020 | data wizyty: 04.11.2020

  magdalena.wieczorek91 14 opinii

  Pokój zrobił na nas OGROMNE wrażenie... ale po kolei :)
  Wprowadzenie do gry bardzo, bardzo dobre. Przemiły Mistrz gry z pasją i zaangażowaniem opowiedział nam o misji do spełnienia.
  Pokój dopracowany w każdym calu. Jeden z pokoi, który nie jest wypełniony po brzegi kłódkami! Bardzo klimatyczny. Zagadki logiczne, czasem trudniejsze, czasem łatwiejsze, ale generalnie rozwiązanie każdej daje sporo satysfakcji! Kilka rozwiązań ogromnie nas zaskoczyło! Po zakończeniu gry - świetna rozmowa podsumowująca!
  Pokój naprawdę warty odwiedzenia! Polecamy i dziękujemy!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  LockMe
  LockMe

  Przewodnik
  516 pkt

  357 opinii

  Skok w przyszłość

  05.10.2020 | data wizyty: 19.09.2020

  Opinia Lockme

  LockMe 357 opinii

  Największy atut tego pokoju stanowią zagadki, które są tak logicznie, że się przez nie po prostu płynie - być może z tego powodu udało nam się ukończyć go w około 24 minuty. Nie oznacza to jednak, że pokój jest szablonowy - wręcz przeciwnie, bardzo dużo elementów świadczy o jego wyjątkowości. Jest mocno osadzony w swojej fabule, z którą warto zapoznać się choćby na szybko przed grą (nawet zwykła Wikipedia pozwoli wstępnie nakreślić historię prosto z książki, która jest inspiracją do stworzenia tego scenariusza). Dzięki temu dostrzeżemy przyjemne smaczki fabularne i utwierdzi nas to w przekonaniu, że wiernie odwzorowano założenia autora.

  W pokoju znajdziecie również bardzo oryginalny motyw, który nie tylko dodaje uroku, ale również poniekąd personalizuje rozgrywkę. To bardzo fajny zabieg, z którym do tej pory się jeszcze nie spotkaliśmy - a przynajmniej nie pamiętamy.

  Duża powierzchnia gry sprawia, że mogą bawić się tu większe teamy, choć ze względu na poziom trudności zagadek również te małe grupy sobie poradzą.

  Poziom trudności: Łatwy

  Odpowiedź firmy Escape Graal
  To był rzeczywiście imponujący czas przejścia pokoju, znacznie odbiegający od dotychczasowego rekordu! Jeszcze raz gratulacje :)
  Mała uwaga dla ekip wybierających się do Ubika: streszczenie na Wikipedii zawiera fabularny spojler, który może Wam zabrać część frajdy z przygody ;)
  sadek22b
  sadek22b

  Pionier
  150 pkt

  103 opinie

  Esencja ER!

  30.09.2020 | data wizyty: 27.09.2020

  Wiarygodna opinia

  sadek22b 103 opinie

  Ubik to zbudowany z pasją i świetnym pomysłem pokój, który może nie ocieka złotymi ozdobami, ale wciąga lepiej niż niejedno "dzieło sztuki" z branży. Uśmiech nie schodził nam z twarzy, kiedy pokonywaliśmy kolejne przeszkody stojące nam na drodze, choć ich zasady działania znaliśmy już bardzo dobrze. Tajemnicą Ubika jest po prostu świetna historia z wciągającą fabułą i zgrabnie wplecionym zwrotem akcji.
  Pokój nie jest trudny, choć przyda się odrobina doświadczenia, żeby nie korzystać z podpowiedzi. Zagadki zadowolą zarówno szperaczy jak i wielbicieli kombinacji. Zdecydowanie polecam ten pokój wszystkim fanom ER - początkujący mogą łatwo połknąć bakcyla, natomiast doświadczeni z satysfakcją powalczą z czasem i unikaniem podpowiedzi.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Tokugawe
  Tokugawe

  Skaut
  66 pkt

  15 opinii

  "Ubik, stosowany zgodnie z instrukcją, jest całkowicie bezpieczny"

  21.09.2020 | data wizyty: 15.09.2020

  Tokugawe 15 opinii

  Jestem miłośnikiem literatury science-fiction i fantasy. Ucieszyło mnie, że powstał pokój w klimacie cudownej powieści Philipa Dicka. Zdawałem sobie sprawę, że twórca fabuły ma sporę wyzwanie z odtworzeniem klimatu świata stworzonego przez pisarza w powieści. Na szczęście nie zawiodłem się. Pokój ma świetny klimat i ma różnego typu zagadki. Właściciel pokoju jest bardzo sympatyczny i świetnie się z nim rozmawiało. Po wyjściu miałem jednak poczucię pewnego niedosytu i nie wiem z czego to może wynikać. Może być zwiazane z tym, że chciałbym dłużej się zanurzyć w świat z Ubika lub po przeczytaniu wczesnym książki nie zaskoczyły mnie zwroty fabularne. Do moli książkowych mam jednak radę: Idźcie, bo warto!

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Ania*
  Ania*

  Skaut
  70 pkt

  7 opinii

  Klimatyczna przygoda na kanwie klasyki sci-fi

  15.09.2020 | data wizyty: 15.09.2020

  Wiarygodna opinia

  Ania* 7 opinii

  Wizytę rozpoczęła przemiła rozmowa z właścicielem, po której - jako mistrz gry - wprowadził nas w historię. Na początku pokój sprawia niepozorne wrażenie, jednak z każdą chwilą zwiększa się napięcie, a atmosfera zagęszcza. Zagadki są urozmaicone, wymagają różnych umiejętności, przez co każdy z graczy powinien znaleźć coś dla siebie - w naszej trzyosobowej ekipie uzupełnialiśmy się wzajemnie.
  Polecam serdecznie - pokój zachęca do przeczytania książki Dicka, a jej czytelnik będzie w stanie wyłapać dodatkowe smaczki. Na pewno jeszcze raz odwiedzimy Escape Graala!

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Zobacz wszystkie opinie (43)

  Zmierz się z zagadkami Sherlocka

  Tu czekają na Ciebie mroczne sekrety i nieoczekiwane zwroty akcji

  Pokoje idealne na pierwszy raz

  Świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z escape roomami