Escape room Pachnidło

Pachnidło

Partner Lockme

42

42 opinie

|

1

Gdańsk: 1. miejsce

|

Trójmiasto: 1. miejsce

|

Pomorskie: 1. miejsce

|

PL 47

Polska: 47. miejsce

|

9.6/10

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, kt... [więcej]

2-6 osób

75' minut

Thriller

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, który byłby kwintesencją najskrytszych pragnień?

Zapach można wydobyć z kwiatów, owoców, drzew… a czy można pozyskać zapach skóry, zapach emocji?

Niejeden zatracił się w poszukiwaniu zapachu doskonałego. Czy zwykły morderca może okazać się wizjonerem, który poszukuje zapachu idealnie doskonałego. Zapachu, który przeszywa istotę na wskroś i wyzbywa go własnej woli.


W maleńkiej mieścinie, gdzie samochód pojawia się przez pomyłkę, a tory kolejowe są jedynie pamiątką kiedyś tętniącego tutaj życia. W małym domku, gdzie dach pokryty jest prawdziwą strzechą mieszkało małżeństwo z synem i ukochanym psem. Do pomocy przy letnich zbiorach zatrudnili chłopaka, który szedł z tobołkiem na plecach szosą gdy oni pracowali w polu. Garnął się do roboty a i chciał za to jedynie miskę zupy. Jedynym bagażem parobka były niezliczone buteleczki i książka Pachnidło. Pasjonował się historią zdobycia idealnego zapachu. Parobek w wolnym czasie przesiadywał na tyłach starych magazynów kolejowych. Tak dzień po dniu minęło lato..

Przyszła jesień, zaprzyjaźniony kierownik skupu zaniepokojony brakiem wieści od swoich przyjaciół pojechał do nich z wizytą wraz ze swoim kamratem. Jak się okazało w domu nie było nikogo, a i po poczciwym burku została jedynie pusta buda. Rozglądał się izba po izbie, aż w końcu poczuł tylko ostry zapach i zemdlał…

Budząc się w ciasnym, ciemnym pomieszczeniu, odurzony narkotykami człowiek nie odróżnia fikcji od realnego świata. Musicie stanąć twarzą w twarz z Waszymi lękami i poznać tajemnicę zaginięcia swoich przyjaciół.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Możliwość płatności kartą

Od 16 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

polski

Adres

Dane właściciela

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
NIP: 5833186445

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 42 opinie

Ocena ogólna 9.6/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

42 opinie

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
290 pkt

269 opinii

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

13.06.2020 | data wizyty: 13.03.2020

Adashi (dezERterzy) 269 opinii

Po wizycie w czterech pokojach na Asesora przyszła pora na lidera w rankingu LockMe jeśli chodzi o całe Trójmiasto czyli Pachnidło. I powiem szczerze, właśnie dla takich eskejpów warto jest jechać przez pół Polski.
Pachnidło jest w każdym możliwym względzie bardziej nowoczesnym ER w porównaniu z pozostałymi od tej firmy. Można by dużo pisać o klimacie, zagadkach czy też wystroju ale to trzeba po prostu przeżyć i spróbować na własnej skórze zmierzyć się nie tylko z zadaniami postawionymi przez ten pokój ale przede wszystkim z poszukiwaniem zapachu idealnego i całej historii z tym związanej.
Pora na wytłumaczenie tytułów wszystkich opinii do pokoi Escape Time - "Weekend w którym zatrzymały się eskejpy". Właśnie wtedy zaplanowane mieliśmy 17 pokoi w Gdańsku i Sopocie a niestety sytuacja związana z pandemią zmusiła nas (poprzez zamknięcie firm) do wcześniejszego powrotu do domu. Ale mamy nadzieję, że nasza ekipa prędko powróci na północ Polski, żeby odwiedzić także inne pokoje niż te od ekipy Escape Time. A wspomnianej wcześniej firmie dziękujemy za super zabawę i oczywiście czekamy na otwarcie kolejnego pokoju :)

Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5 Weekend w którym zatrzymały się eskejpy część 5

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Kamilla
Kamilla

Skaut
60 pkt

21 opinii

Gdańsk górą!!!

19.02.2020 | data wizyty: 19.02.2020

Wiarygodna opinia

Kamilla 21 opinii

No i mamy u nas wreszcie topowy pokój. Gratulujemy pomysłów i wykonania.
Bardzo grywalny pokój, logiczny z przemyślanymi zagadkami wpisanymi w klimat. Przechodziliśmy gładko z punktu do punkty z coraz większą przyjemnością. Wczuliśmy się w klimat i przeszliśmy bez podpowiedzi!
Jesteśmy dumni że taki pokój powstał w Gdańsku i trzymamy kciuki, aby piął się wysoko i dawał mnóstwo frajdy innym zwolennikom escape roomów.
Game master rozmowny i zainteresowany, pozdrawiamy serdecznie.
Do zobaczenia!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Mary&Monter
Mary&Monter

Pionier
216 pkt

58 opinii

Gdzie te zapachy?

04.02.2020 | data wizyty: 26.01.2020

Wiarygodna opinia

Mary&Monter 58 opinii

Pachnidło mimo wysokiej pozycji w rankingu nie jest najlepszym pokojem tej firmy. Inne podobały nam się znacznie bardziej.

Zagadki nie zawsze były logiczne, niektóre tak naprawdę były oderwane od fabuły i nie pasowały. Ich rozwiązywanie nie dawało nam takiej satysfakcji jak to bywa zazwyczaj. Plus, jak sam tytuł wskazuje, za [spojler]. ☺️

Klimat nieco mroczny. Zwłaszcza początek, który bardzo nam się podobał. Wystrój ma swoje mocne, ale też słabe strony. Idąc do tego pokoju wyobrażaliśmy go sobie zupełnie inaczej i chyba nasza wizja podoba nam się bardziej. ? Spory minus za to, że wszystko działo bardzo opornie, przyciski i inne mechanizmy trzeba było wciskać po kilka razy, żeby coś zaczęło działać. ?

Obsługa jak zawsze na poziomie. Pan sympatyczny. Przeprosił nas za zaistniałe opóźnienie.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Wojciech S.
Wojciech S.

Skaut
90 pkt

30 opinii

Fajny

29.12.2019 | data wizyty: 28.12.2019

Wiarygodna opinia

Wojciech S. 30 opinii

Naprawde klimatyczny i wymagajacy pokoj. Serdecznie polecam dla wiekszych ekip.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

blondi_bem
blondi_bem

Podróżnik
44 pkt

12 opinii

Zapach niepokoju

23.01.2020 | data wizyty: 22.01.2020

Wiarygodna opinia

blondi_bem 12 opinii

Nasza 5-cio osobowa grupa długo zbierała się do podjęcia tego wyzwania i ruszenia na podbój nowego Escape roomu. Ale w końcu się udało - i całe szczęście :)
Pokój był na prawdę bardzo dobrze przygotowany, nie było w nim elementów, które psułyby nastrój i klimat. Zagadki okazały się być niesamowicie ciekawe, wiele rozwiązań bardzo nas zaskoczyło i nieustannie panowało uczucie lekkiego napięcia. Pracy było sporo, ale z uwagi na liniowość pokoju można było skupić się na wspólnym rozwiązywaniu danego zadania, dzięki czemu każdy z nas wiedział co po kolei się dzieje.
Emocje do samego końca, ogromnie polecam wybranie się na przygodę z Pachnidłem. Czekam z niecierpliwością na zapowiedziany podczas wizyty przez MG kolejny, jeszcze bardziej magiczny pokój :D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Przewodnik
480 pkt

399 opinii

Zapach z dreszczykiem

01.03.2020 | data wizyty: 21.02.2020

Wypuśćcie Nas 399 opinii

To bardzo ważny pokój, bo jedyny, który powstał w 2019 roku w Trójmieście. Dodatkowo nowy ER Escape Times podbija poziom na rynku w naszym mieście. Na ten moment jest to najlepszy pokój wystrojowo w Gdańsku ze świetnym rozegraniem przestrzennym i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, które zaskoczą nawet bardzo doświadczonych graczy. Fabuła nawiązuje do ciekawej, niejednoznacznej historii, a gracze będąc zaangażowanymi na kolejnych etapach scenariusza mogą poczuć niejeden dreszczyk silnych emocji. Zagadki są różnorodne i pobudzają do myślenia, kombinowania i wychodzenia poza utarte schematy. Ten ER działa na wszystkie zmysły i emocje. Jak zawsze odwiedziny w tej firmie zwiastują świetną obsługę i wymianę rzetelnych uwag w przyjaznej atmosferze. Widać, że Właściciele wkładają wiele serca w swoje pokoje. Dziękujemy za zabawę z dreszczykiem emocji i czekamy na więcej.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Nawigator
131 pkt

51 opinii

Zapachniało grozą... #50

26.11.2019 | data wizyty: 11.11.2019

Wiarygodna opinia

Pinky&theBrain 51 opinii

Mając na koncie wszystkie pokoje ET z ul. Asesora i wszystkie cudnie wspominając, czekaliśmy na ten pokój z niecierpliwością.
Nie jesteśmy fanami ani filmu ani książki "Pachnidło", ale to nie ma znaczenia, gdy Escape Time otwiera nowy pokój w uwspółcześnionej wersji ;)
Zrobiliśmy rezerwację. Poszliśmy podekscytowani. Na początek wprowadzenie do fabuły, przemiły Mistrz Gry i jazda do pokoju.
Wystrój dopracowany pod każdym względem, zadbano o detale i wykończenie od podłogi do sufitu. Widać, że włożono w to sporo pracy. Duży plus. A że to thriller to i znajdą się „elementy” podnoszące puls ;)
Zagadki różne i jest ich trochę - jest co robić. Dla naszej dwójki było to więc spore wyzwanie.
Zwłaszcza gdy człowiek szuka mega zawiłego rozwiązania, a okazuje się ono banalne (niestety najczęstszy błąd osób z jakimś tam doświadczeniem, w tym i nasz).
No ale… teraz mi się dostanie ;) No jest „ale”. Brakowało nam efektu „wow”…. albo może mieliśmy za duże oczekiwania. Tak jak w innych pokojach Escape Time czuliśmy, że bierzemy udział w tematyce danej historii, tak tutaj nie do końca. Mieliśmy wrażenie, że zmieszało się tu kilka historii, w tym Pachnidło. Po prostu wykonywaliśmy zadanie, jechaliśmy ze schematem.
Nie chcę spoilerować, więc nie będę się wdawać w szczegóły.
Z pokoju da radę wyjść w regulaminowych 75 minutach bez podpowiedzi, nawet w dwie osoby. Nam potrzebne były 2 podpowiedzi (właśnie do tych 2 „oczywistych” rzeczy), by wyjść ok. 6 minut przed czasem. Parę chwil zabrało nam też niedopatrzenie MG do jednej zagadki, ale myślę, że to była jednorazowa sytuacja.
ER ogólnie bardzo dobry, polecamy. Po prostu poczuliśmy niedosyt, więc oceniam uczciwie, za co z góry przepraszam właścicieli ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Patryk U
Patryk U

Podróżnik
43 pkt

26 opinii

Pachniało zwycięstwem

02.02.2020 | data wizyty: 14.01.2020

Patryk U 26 opinii

Bardzo fajnie przygotowany pokój, który pomimo liniowości pozwalał bawić się całej ekipie.
Chyba pierwszy raz się spotkaliśmy gdy doświadczenie prawie nas zgubiło gdyż kilka zagadek próbowaliśmy przekombinować z uwagi na doświadczenia podobnych rozwiązań :)
Pomimo faktu, że pokój jest liniowy to nadal jest co robić gdyż zagadki są zajmujące i pozwalają całej ekipie wspólnie brać udział w rozwiązywaniu.

Polecam dla doświadczonych jak i początkujących gdyż wystrój i obsługa naprawdę stoją na wysokim poziomie.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Rafał Ż. 1
Rafał Ż. 1

Skaut
80 pkt

39 opinii

72

11.12.2019 | data wizyty: 10.12.2019

Rafał Ż. 1 39 opinii

Absolutna rewelacja. Jeden z najlepszych z pokoi w których byliśmy. Wszystkie zagadki na bardzo wysokim poziomie. Większość to rozwiązania elektroniczne. Zakończenie- rewelacja. Kiedy wydaje się, że już jesteś na końcu okazuje się, że jest jeszcze coś do zrobienia. Polecam zwłaszcza grupom średniozaawansowanym.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

295 opinii

#273

06.01.2020 | data wizyty: 06.10.2019

Wiarygodna opinia

Q 295 opinii

Opis fabuły na LM brzmiał bardzo zachęcająco i po grze co do jednego nie można mieć wątpliwości – jest to jak najbardziej escapowy thriller. Świetnie wykreowany klimat z równie udaną aranżacją pokoju. Mrocznie, lekko niepokojąco, ale nie na tyle, by sparaliżować kogokolwiek w działaniu. Zagadki zawsze były mocną stroną pokoi od Escape Time (ET) i nie inaczej jest w Pachnidle. Wszystko bezsprzecznie logiczne, wynikowe, pomysłowe (jedna z takich zagadek zachwyca), mimo że na jednym etapie można zwątpić przy pierwszym wrażeniu co i jak. Z tego powodu, minimalne doświadczenie z pokojami zagadek jest tu jednak potrzebne. Niewiele w 3city otwiera się nowych ER-ów: 2019 rok przyniósł zaledwie jeden nowy pokój (właśnie ten), choć równie źle było już i w roku poprzedzającym. Pachnidło nie zdetronizowało moich ulubionych pokoi od ET (tymi pozostają Chata guślarki oraz Sala przesłuchań), ale widać po nim, że właściciele są na bieżąco z aktualnymi trendami escapowymi, mają fajne pomysły i potrafią je zrealizować.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach