Escape room Komnata Tajemnic

Komnata Tajemnic

82

82 opinie

|

1

Moszna: 1. miejsce

|

Opolskie: 1. miejsce

|

PL 319

Polska: 319. miejsce

|

8.4/10

Wyjątkowa komnata stworzona już w XIX wieku dla tamtejszych gości, dziś odrestaurowana. Serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą poczuć się jak... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Abstrakcyjny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Wyjątkowa komnata stworzona już w XIX wieku dla tamtejszych gości, dziś odrestaurowana. Serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą poczuć się jak Sherlock Holmes i podjąć wyzwanie rozwiązania wszystkich zagadek w tym klimatycznym escape roomie!

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Dostępne języki gry

angielski

polski

Adres

Komnata Tajemnic - Moszna

Moszna Zamek

Moszna, ul. Zamkowa 1

47-370 Zielina

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 82 opinie

Ocena ogólna 8.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 8.6/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.2/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

82 opinie

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

339 opinii

Klimat i świetna zabawa

23.12.2015

Opinia Lockme

LockMe 339 opinii

Po wejściu do tego pokoju dosłownie przenosimy się do innego świata. Świetnie przygotowany wystrój oddaje w pełni klimat w jaki chcą nas przenieść twórcy tego escape roomu.

W tej zabawie nie chodzi o to aby znaleźć, klucz ale zbierać informacje, które pomogą nam w rozwiązaniu głównej zagadki.

Na miejscu znajdziecie wiele zaskakujących elementów, ciekawych rozwiązań i nieszablonowych zagadek.

W całości jest to klimatyczna perełka, która warto odwiedzić będąc w okolicy zamku w Mosznie.

Poziom trudności: Trudny

kasiakasia
kasiakasia

Nawigator
143 pkt

106 opinii

Przygoda na Zamku

20.01.2020 | data wizyty: 19.01.2020

kasiakasia 106 opinii

Super pokój, z super klimatem i wystrojem. Usytuowanie w jednej z wież Zamku robi robotę :) Było kilka zaskoczeń :) Zagadki na średnim poziomie trudności. Warto odwiedzić również dlatego, że samo miejsce jest piękne, nawet zimą i w deszczu :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Maciej St
Maciej St

Nawigator
136 pkt

88 opinii

Komnata paktu z tajemnicą

01.05.2019 | data wizyty: 01.05.2019

Maciej St 88 opinii

#70

Jechaliśmy z nastawieniem, że zamek będzie lepszy niż ER. Bo jak to? Pokój w miejscu pełnym turystów to będzie nastawiony na szybką komercyjną rozrywkę, taśmowe pokonywanie go. I tutaj niespodzianka. Pokój cudowny. Zamek średnio.

Pokój pełen niespodzianek i zwrotów akcji, których nie spotkaliśmy w innych miejscach.

Wystrój oddaje klimat miejsca i tajemnicy. Ale te sekrety w środku... tego trzeba doświadczyć.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

namida1312
namida1312

Skaut
66 pkt

20 opinii

Tajemnice Zamku

04.05.2019 | data wizyty: 02.05.2019

namida1312 20 opinii

Pokój różni się od reszty room'ów, odstaje od normy ze wzgledu na swoją lokalizacje. Pokój znajduje się w jednej z wieży Zamku dlatego pomieszczene ma swój urok. Zagadki nie liniowe, liczy sie z pewnoscią spostrzegawczość. Pokój w pewnych momentach zaskakujący mimo, że ma juz swoje lata. Fajne jest też to, że po wyjściu z pokoju zabawa się nie kończy:) miła obsługa i fajne wprowadzenie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Kabat
Kabat

Podróżnik
35 pkt

13 opinii

Dużo szumu o nic...

07.05.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Kabat 13 opinii

Kurczę... jak tu napisać rzetelną recenzję pokoju, którego nie udało się ukończyć? Nie jest łatwo, ale spróbuję, bo można wygrać i mieć uczucie niedosytu, można przegrać i mimo to być zadowolonym, a tutaj...

1. Klimat - przepiękny, bajkowy wręcz, magiczny zamek w Mosznej skłaniał ku przygotowaniu magicznego pokoju, tymczasem... trafiliśmy na jakąś omszałą leśną polanę, która jednocześnie trochę kojarzyła się z przejściem do Narnii, a trochę z drugą stroną lustra... Niby klimat jest, ale jakoś tak kompletnie nie związany z samym miejscem, w którym jesteśmy. A [spojler] to już kompletne nieporozumienie, nie dość, że klimat znika, to jeszcze ten brud... Generalnie rozumiem, że nie jesteśmy w sali operacyjnej, gdzie wymagana jest sterylność, ale przydałoby się chociaż trochę posprzątać, by zabawy nie psuły rozmyślania "jak tu się nie pobrudzić" (bo to co naprawdę myślimy nie przejdzie przez cenzurę). :P

2. Obsługa - chłopak w sumie sympatyczny, uraczył nas interesującą ciekawostką w drodze do komnaty, ale im dalej w las tym więcej drzew. Zacznę od tego, że umówieni byliśmy na godzinę 15:40 (potwierdzone SMS'em) tymczasem o 15:15 obsługa poszukiwała nas, bo wejście "ponoć" miało być o 15:20. W efekcie obiad kończyliśmy w pośpiechu byle jak najszybciej przybyć na miejsce i już nerwowość się niepotrzebna wkradła. Później dowiedzieliśmy się (to w sumie standard), że jeśli czegoś nie można podnieść/otworzyć gdyż jest przytwierdzone to znaczy, że tego elementu nie mamy ruszać. Sęk w tym, że na koniec okazało się, że jedną z takich rzeczy trzeba było niemal rozkręcić, by przejść do kolejnego elementu. W tym momencie zostaliśmy po raz pierwszy wprowadzeni w błąd. Kolejna przykrość to niemal 10 minut przeszukiwania miejsca, które nie było sprzątane chyba od jesieni zeszłego roku, a gdy w końcu zdecydowaliśmy się zmarnować jedną z podpowiedzi usłyszeliśmy "tam nic nie ma"... A teraz najlepsze - na koniec pan oznajmił nam, że właśnie TAM powinien być jeden z poszukiwanych przez nas elementów. To zdecydowanie przelało czarę goryczy. W tej sytuacji fakt, że jedna z zagadek mimo poprawnego użycia dostępnych elementów nie pokazała nam rozwiązania to naprawdę drobiazg (dowiedzieliśmy się tylko że "czasami faktycznie to bardzo słabo widać"). W ogóle można było odnieść wrażenie, że obsługa pokoju mimo zapewnienia, że wszystko słyszy, kompletnie nie orientowała się na jakim jesteśmy etapie i w czym trzeba nam pomóc (gdy już zdecydowaliśmy się z pomocy skorzystać).

3. Zagadki - bardzo nierówny poziom, ale to akurat nie jest wadą. Niektóre są banalne, inne naprawdę wymagają pogłówkowania. Generalnie każda do rozpracowania po krótszej lub dłuższej chwili... gdyby w ogóle dostało się szansę jej rozpracowania (o czym sporo napisałem wyżej). Mój zachwyt wzbudziło [spojler]. :D Bardzo spodobały mi się także 2 czy 3 inne pomysły, a reszta po prostu była.

Ogólnie - nie żałuję samego pobytu, ale oczekiwania były zdecydowanie większe. Potencjał może nie zmarnowany, ale na pewno nie w pełni wykorzystany.

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 3/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Komnata Tajemnic

Witamy!
Przede wszystkim jest nam bardzo przykro, że jesteście Państwo niezadowoleni z pobytu w Komnacie Tajemnic do tego stopnia, że postanowiliście wystawić aż dwa negatywne komentarze z jednej wizyty.
Bardzo poważnie potraktowaliśmy sprawę. Jest to jedna z nielicznych krytycznych uwag w stosunku do naszego pokoju. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie Komnatę Tajemnic obsługuje nowy animator, którego cały czas jeszcze szkolimy - zgodzimy się z niektórymi Państwa zarzutami. Jednocześnie uważamy, że niektóre Państwa uwagi są przesadzone. Przede wszystkim temat czystości w Komnacie Tajemnic, który dość brutalnie Państwo skomentowaliście: Komnata jest stylizowana na stary pokój, jest tutaj dużo elementów leśnych jak mech czy bluszcz, dlatego też niełatwo utrzymać pokój z taką scenografią sterylnie czysty. Dotychczas uczestnicy chwalili nas za użycie naturalnych rozwiązań scenograficznych i nigdy nikomu nie przeszkadzało to, że występuje tu trochę kurzu (zdecydowanie nie jest tak tragicznie jak to Państwo ujęliście w swych dosadnych komentarzach).
Nie zgodzimy się także z zarzutem w stronę naszego animatora, który według Państwa, nie wiedział w którym momencie gry się Państwo znajdujecie. Szkolimy animatorów, aby przed udzieleniem podpowiedzi zadawali właśnie takie kurtuazyjne pytania: W czym mogę Państwu pomóc?; Z czym macie Państwo problem?. Nigdy nie wiadomo do której zagadki grupa chce uzyskać odpowiedź, często, prosząc o podpowiedź, uczestnicy zastanawiają się nad kilkoma zagadkami naraz, a bezpośrednia podpowiedź animatora: Zróbcie TO i TO z lusterkiem; Otwórzcie TO używając TEGO niejednej grupie zepsułaby grę(nasz scenariusz nie jest liniowy). Nie wspominając już o tym, że animator unika dawania bezpośrednich odpowiedzi na zagadki, a stara się dwoma zdaniami naprowadzić grupę w prawidłowe miejsce, aby nie pozbawić grupy radości samodzielnego rozwiązania zagadki. Zaręczamy w 100%, że animator miał Państwa cały czas na "podglądzie".
Kończąc, pomimo, iż nie zgadzamy się z większością Państwa zarzutów- bierzemy Państwa komentarze na poważnie i jest nam niezmiernie przykro, że nie byli Państwo zadowoleni z pobytu u nas.
Wiatru w żaglach! Życzymy powodzenia w dalszych przygodach!

Łukasz Key
Łukasz Key

Podróżnik
41 pkt

7 opinii

W krzywym zwierciadle..

16.09.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Łukasz Key 7 opinii

Klimat rodem z "Alicji w krainie czarów" to główna zaleta tego magicznego pokoju. Zagadki przyjemne, logiczne i idealne dla świeżaków, nie mniej dostarczające frajdy również bardziej zaawansowanym uciekinierom. Podobno pobiliśmy rekord czasowy, nie pamiętam czy to było 13 min przed czasem, jednakże byliśmy w 4 osoby (2 pary) i 2 były mocno początkujące.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Porcelanka
Porcelanka

Podróżnik
27 pkt

6 opinii

To nie ta bajka

02.06.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Porcelanka 6 opinii

Malowniczy zamek, niczym z bajki, wyrastający pośrodku niczego, z mnóstwem legend i pogłosek. Jedna z nich głosi, że na zamku znajdowała się Komnata Tajemnic, z zagadkami dla odwiedzających Hrabiego. I oto wchodzimy do współczesnej "Komnaty...", która ma cieszyć turystów.
Ogromne podekscytowanie psuje już na samym początku godzina wejścia. Właściciel wprowadza nas w błąd - podaje błędną godzinę, przez co, choć myślimy, że mamy jeszcze pół godziny, zaalarmowani telefonem pędzimy na wieżę, w której jest zlokalizowany pokój. Wita nas Mistrz Gry, który ma nas wprowadzić w klimat. I tu już zaczynamy mieć wątpliwości, co się dzieje. Wejście do komnaty sprawia, że głupieję jeszcze bardziej. Oto coś na wzór Szalonego Kapelusznika i domku Hagrida. Przede wszystkim - paskudnie, ale to paskudnie brudno. I to nie to, że coś się zakurzyło. Tam po prostu nikt nie sprzątał co najmniej od kwartału. Wszystko się lepiło od brudu. No ale trudno - od godziny w budzie nikt nie umarł, jakiś potencjał jest. W toku rozgrywki pojawiają się dwa rewelacyjne momenty - [spojler] (i tym nic nie zdradzam, bo zaskoczenie jest związane z rozwiązaniem jednej z zagadek) i [spojler]. Po prostu rewelacja, świetny pomysł i mega emocje. Ale... zdarzyło nam się utknąć, zmuszeni byliśmy wykorzystać jedną z podpowiedzi (dwóch dozwolonych). Po pierwsze moje zdziwienie budzi fakt, że Mistrz Gry absolutnie nie ma pojęcia, w którym momencie gry się znajdujemy i nie potrafi nas wesprzeć, najpierw wypytuje "z czym mamy problem". Druga rzecz - pytam, co z [spojler]. W odpowiedzi słyszę, że nie mam się tym przejmować, bo [spojler] jest wyłączone z rozgrywki i nic tam nie ma. Więc jedna z osób, która od dobrych kilku minut przeszukiwała [spojler], walcząc z syfem (tak, to już nie brud, a syf) i zdechłymi biedronkami, tracąc mnóstwo sił i czasu, opuszcza [spojler]. Na koniec gry dowiadujemy się od Mistrza, że "tam powinna być taka tabliczka". Dlaczego więc wprowadził nas w błąd, mówiąc, że nic nie ma?! I dlaczego tej tabliczki z ELEMENTEM GRY tam nie było? Bardzo niefajny był też komentarz, gdy nie zadziałał jeden z mechanizmów zagadek, że "no czasem tak się zdarza, że to nie wychodzi". No naprawdę - za to płacimy niemałe pieniądze (bo to jeden z droższych pokoi), by zagadki miały wadliwe mechanizmy i by wprowadzano nas w błąd?
Szkoda, bo miejsce i pomysł dawały szansę na super pokój. Niestety, potencjał nie został wykorzystany. I nawet element DODATKOWY, który jest pewnym novum i wartością dodaną, nie poprawia wrażenia.

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 4/10

Klimat: 2/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Komnata Tajemnic

Witamy!
Przede wszystkim jest nam bardzo przykro, że jesteście Państwo niezadowoleni z pobytu w Komnacie Tajemnic do tego stopnia, że postanowiliście wystawić aż dwa negatywne komentarze z jednej wizyty.
Bardzo poważnie potraktowaliśmy sprawę. Jest to jedna z nielicznych krytycznych uwag w stosunku do naszego pokoju. Biorąc pod uwagę to, że aktualnie Komnatę Tajemnic obsługuje nowy animator, którego cały czas jeszcze szkolimy - zgodzimy się z niektórymi Państwa zarzutami. Jednocześnie uważamy, że niektóre Państwa uwagi są przesadzone. Przede wszystkim temat czystości w Komnacie Tajemnic, który dość brutalnie Państwo skomentowaliście: Komnata jest stylizowana na stary pokój, jest tutaj dużo elementów leśnych jak mech czy bluszcz, dlatego też niełatwo utrzymać pokój z taką scenografią sterylnie czysty. Dotychczas uczestnicy chwalili nas za użycie naturalnych rozwiązań scenograficznych i nigdy nikomu nie przeszkadzało to, że występuje tu trochę kurzu (zdecydowanie nie jest tak tragicznie jak to Państwo ujęliście w swych dosadnych komentarzach).
Nie zgodzimy się także z zarzutem w stronę naszego animatora, który według Państwa, nie wiedział w którym momencie gry się Państwo znajdujecie. Szkolimy animatorów, aby przed udzieleniem podpowiedzi zadawali właśnie takie kurtuazyjne pytania: W czym mogę Państwu pomóc?; Z czym macie Państwo problem?. Nigdy nie wiadomo do której zagadki grupa chce uzyskać odpowiedź, często, prosząc o podpowiedź, uczestnicy zastanawiają się nad kilkoma zagadkami naraz, a bezpośrednia podpowiedź animatora: Zróbcie TO i TO z lusterkiem; Otwórzcie TO używając TEGO niejednej grupie zepsułaby grę(nasz scenariusz nie jest liniowy). Nie wspominając już o tym, że animator unika dawania bezpośrednich odpowiedzi na zagadki, a stara się dwoma zdaniami naprowadzić grupę w prawidłowe miejsce, aby nie pozbawić grupy radości samodzielnego rozwiązania zagadki. Zaręczamy w 100%, że animator miał Państwa cały czas na "podglądzie".
Kończąc, pomimo, iż nie zgadzamy się z większością Państwa zarzutów- bierzemy Państwa komentarze na poważnie i jest nam niezmiernie przykro, że nie byli Państwo zadowoleni z pobytu u nas.
Wiatru w żaglach! Życzymy powodzenia w dalszych przygodach!

Liskowna
Liskowna

Skaut
54 pkt

25 opinii

Można? Moszna

04.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

Liskowna 25 opinii

Zostaliśmy oczarowani tym pokojem. Biorąc pod uwagę fakt, że pokój powstał 3 lata temu, to naprawdę spełnia wszystkie swoje wymagania. Można tu znaleźć spokojne, matematyczne zagadki jak i elementy zaskoczenia :) wiadomo, że atrybuty są troszeczkę zużyte, ale to jakoś nie przeszkadza, a nawet jest to odbierane za złotą monetę w przypadku tego pokoju, który jest stylizowany na XIX w. Fajnym elementem gry jest to, że trzeba odnaleźć pewne informacje a nie po prostu znaleźć klucz do wyjścia.
Jak dla nas bomba, chcielibyśmy uczestniczyć jak najwięcej w pokojach tego pokroju. Może kiedyś w zamku powstaną inne takie pokoje?

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Iza Z.
Iza Z.

Skaut
86 pkt

44 opinie

Na zamkowej wieży

04.11.2018 | data wizyty: 09.09.2018

Iza Z. 44 opinie

Ten pokój to ciekawy dodatek do zwiedzania Zamku i okolic. Doskonałe miejsce na zamkowej wieży w Pałacu w Mosznej, świetne wprowadzenie i... niesamowicie zmarnowany potencjał tego miejsca. Owszem zagadki ciekawe, kilka niespotykanych rozwiązań, jednak myślę, że właściciele mogliby popracować sporo nad wystrojem tego ER. Scenografia nie dość, że mocno przybrudzona to w dodatku nadgryziona mocnym zębem czasu; przestrzeń poniżej poziomu podłogi - zmarnowana. Brakowało efektu samego 'wychodzenia' z pokoju, co jak dla mnie kłóci się nieco z ideą panującą w Escape Roomach (wchodzisz i wychodzisz w tym samym miejscu). Grupy doświadczone raczej się rozczarują (byliśmy w dwie osoby i po zrobieniu wszystkich zadań dużo poniżej czasu staliśmy jak kłody czekając aż ktoś się zorientuje, że skończyliśmy)... Miejsce raczej do odwiedzenia przy okazji i to ekipom początkującym.

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

agatasliwa1993
agatasliwa1993

Świeżak
9 pkt

1 opinia

Tejemnice Zamku

07.06.2019 | data wizyty: 05.06.2019

agatasliwa1993 1 opinia

Pierwszy pobyt w Komnacie Tajemnic będę długo wspominać.
Od samego wejścia było wszystko super. Scenografia przepiękna jak w lesie.
Pan Animator wszystko nam szczegółowo wytłumaczył i służył pomocą przez cały czas czekając za drzwiami.
Cała nasza grupa wyszła zadowolona ponieważ udało nam się odnaleźć wszystkie zagadki.
Serdecznie i z czystym sumieniem polecam !!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Strona 1 z 9

Pokaż następne

Zmierz się z zagadkami Sherlocka

Tu czekają na Ciebie mroczne sekrety i nieoczekiwane zwroty akcji

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu