Abrakadabra!

  zamknięty

  Abrakadabra!

  - Abrakadabra! - wykrzykuje iluzjonista. Ze sceptycyzmem przewracasz oczami - całe to pójście na pokaz hipnozy i zgłoszenie się na ochotnika było przecież na... [więcej]

  2-4 osoby

  60' minut

  Abstrakcyjny

  śr. zaawansowani

  9 opinii

  Fabuła pokoju

  - Abrakadabra! - wykrzykuje iluzjonista. Ze sceptycyzmem przewracasz oczami - całe to pójście na pokaz hipnozy i zgłoszenie się na ochotnika było przecież na żarty. Niespodziewanie czujesz jednak, jak Twoje powieki robią się coraz cięższe i cięższe, i zapadasz w przedziwny, surrealistyczny sen...

  Ważne informacje

  Podstawowe

  Przyjazny dzieciom

  Nie dla kobiet w ciąży

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Drzwi zawsze otwarte

  Oświetlenie awaryjne

  Dostępne języki gry

  angielski

  polski

  Adres i inne pokoje

  Wykluczone Escape Room - Warszawa

  Suwak 4 pok. 105
  02-676 Mokotów, Warszawa, Poland

  Oceny pokoju

  8 .5

  8,5/10 Obsługa: 9,7/10 Klimat: 9,3/10 Poziom trudności: Średni Ilość opinii: 9
  Zaloguj się

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  Swistakk
  Swistakk

  Przewodnik
  416 pkt

  167 opinii

  Hokus pokus, czary mary, twoja sta... ekhm...

  23.05.2020 | data wizyty: 21.02.2020

  Wiarygodna opinia

  Swistakk 167 opinii

  Abrakadabra to pierwszy pokój na rynku świeżej firmy aktualnej Mistrzyni Polski w Uciekaniu z Pokoi Wypełnionych Zagadkami. Mieliśmy do spożytkowania voucher z PolandEscape i postanowiliśmy, że to dobry pretekst do tego aby odwiedzić tenże pokój. Nie jest to miejsce gdzie doświadczycie wysokobudżetowej produkcji, ale zdecydowanie można się tu dobrze bawić.

  Główną siłą tego pokoju wydają mi się zagadki. Wiele z nich jest niestandardowych, pomysłowych i ciekawych. Do tego są dobrze dopasowane do klimatu. Z drugiej strony nie jest ich też za dużo, zatem sprawne drużyny mogą się połasić na wyjątkowo niskie czasy (a pozostały czas można spożytkować na rozmowę z sympatyczną właścicielką). Z tego powodu rozważałem danie opinii trudności jako "bardzo łatwy", ale właśnie ze względu na to że zagadki w większości nie są szablonowe to tak skrajnie bym nie oceniał.

  Podsumowując, rozmachu pokroju Wyjścia Awaryjnego tu nie ma, ale jak najbardziej można mile spędzić czas i mogę polecić ten pokój, najlepiej pewnie jako jeden z pierwszych.

  Dodatkowo przyznam, że jako zagorzały fan escape roomów oczywiście zdarzyło mi się marzyć o założeniu własnego. Jednak jak sobie o tym myślę, to jest całe mnóstwo przeszkód w postaci rozglądania się za lokalem, papierkologii, braku pojęcia o tworzeniu scenografii i wszelkich mechanizmów, potrzeby włożenia sporej ilości pieniędzy i czasu itd. itp. Muszę powiedzieć, że przykład Patrycji mnie inspiruje i pokazuje, że jak się naprawdę chce, to można zbudować coś fajnego nawet i w z grubsza pojedynkę. Choć mimo wszystko swoje szanse oceniam na bardzo małe :> (zarobiony jestem i takie tam).

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 3
  Zagadki i flow: 4
  Coś oryginalnego: 3
  Czy się dobrze bawiłem?: 4

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Łatwy

  GiorgioGio (Drużyna AA)
  GiorgioGio (Drużyna AA)

  Globtroter
  250 pkt

  120 opinii

  No. 89 - hokus pokus

  19.01.2020 | data wizyty: 14.01.2020

  GiorgioGio (Drużyna AA) 120 opinii

  Na wstępie dostrzegamy wystrój, idealnie dopasowany do fabuły, zadbano o każdy szczegół (plus 1pkt) za niecodzinne rozwiązanie. Zagadki spójne, ciekawe jednak troszkę ich mało. Ale jest to miła odskocznia od kłódek, kodów i kluczyków. Na pewno odwiedzimy kolejne pokoje tej firmy kiedy tylko się pojawią.
  No. 89 - hokus pokus No. 89 - hokus pokus

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Bardzo łatwy

  JediPrzemo
  JediPrzemo

  Nawigator
  122 pkt

  52 opinie

  U iluzjonisty

  05.01.2020 | data wizyty: 30.12.2019

  Wiarygodna opinia

  JediPrzemo 52 opinie

  Abrakadabra to pierwszy pokój tej firmy i to trochę widać. Pod względem klimatu nie można nic zarzucić jego wykonaniu: pokój wypełniono gadżetami związanymi z iluzjonistami, a po wejściu faktycznie możemy poczuć jakbyśmy byli w surrealistycznym śnie. Muzyka zdecydowanie robi robotę doskonale pasując do całego klimatu. Pewne aspekty mechaniczne wymagają jednak poprawek, ponieważ zdarzyło się, że słyszeliśmy gdzieś kliknięcie, ale nie mieliśmy pojęcia gdzie, więc parę minut straciliśmy na szukaniu czegoś, co powinno być oczywiste. Na szczęście obsługa zdaje sobie z tego sprawę i podjęła odpowiednie kroki.

  Zagadki są przeróżne: znajdziemy tu sporo elektroniki, ale również kilka kłódek, szyfrów oraz zadań wymagających spostrzegawczości i logiki. Kluczem jest dokładne przeszukanie pokoju, ponieważ bez niektórych wskazówek nie wpadniemy na część rozwiązań. Byliśmy w dwie osoby i myślę, ze optymalna liczba osób to trzy. Dzięki temu każdy będzie mógł czymś się zająć.

  Obsługa bardzo sympatyczna: dostawaliśmy potrzebne podpowiedzi, gdy ich potrzebowaliśmy, a po wszystkim (mimo później godziny) znalazło się jeszcze dużo czasu na rozmowę o pokoju. Jest to dość udany debiut i czekamy na więcej!

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  Lech O.
  Lech O.

  Nawigator
  123 pkt

  44 opinie

  czary mary

  04.01.2020 | data wizyty: 30.11.2019

  Wiarygodna opinia

  Lech O. 44 opinie

  Bardzo przyzwoity pokój. Technicznie wszystko jest poprawnie, zagadki dość logiczne i w klimacie ale jednak brak ciekawych technicznych rozwiązań i obecność kłódek. Jest ok, ale po nowych pokojach więcej oczekuję.

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Średni

  Panda Express
  Panda Express

  Przewodnik
  306 pkt

  79 opinii

  Znikające Pandy

  18.12.2019 | data wizyty: 15.11.2019

  Wiarygodna opinia

  Panda Express 79 opinii

  Pokój bardzo fajnie urządzony, wszystkie zagadki świetnie wpisane w tematykę, a przy tym ciekawe i oryginalne.
  Jedyny minus to, że było tego mało; wyszliśmy po około 30 min z pewnym niedosytem. Bawiliśmy się jednak dobrze i gorąco polecamy ten pokój, szczególnie początkującym grupom.

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Zobacz wszystkie opinie (9)

  Pokoje dla całej rodziny

  Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny Dodaj pokój

  Przeżyj niesamowitą przygodę

  Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach Dodaj pokój