Escape room Maniak. Zabawmy się

Maniak. Zabawmy się

zamknięty

Budzisz się w ciemnościach. Nie wiesz, gdzie jesteś. Czujesz obezwładniający strach. Twoje najgorsze obawy stają się rzeczywistością, gdy słyszysz „Zabawmy s... [więcej]

Pokój zamknięty

2-7 osób

60' minut

Horror

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Budzisz się w ciemnościach. Nie wiesz, gdzie jesteś. Czujesz obezwładniający strach. Twoje najgorsze obawy stają się rzeczywistością, gdy słyszysz „Zabawmy się!”.
Jesteś w pułapce Maniaka! Twoją jedyną szansą na przetrwanie jest podążanie ścieżką jego chorego umysłu i ucieczka. Pamiętaj jednak, że czasu nie masz zbyt wiele…

Dodatkowe informacje

Możliwość płatności kartą

Od 16 lat

Nie dla epileptyków

Nie dla kobiet w ciąży

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Klucz bezpieczeństwa

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

angielski

polski

Adres

GAME OVER Escape Rooms - Warszawa - Warszawa

ul. Garażowa 5
02-651 Warszawa

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 11 opinii

Ocena ogólna 7.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 8.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

11 opinii

GiorgioGio
GiorgioGio

Globtroter
230 pkt

86 opinii

No. 79 - GAME OVER

10.07.2019 | data wizyty: 08.06.2019

GiorgioGio 86 opinii

Na wstępie powiem że bardzo mi przykro że opinia jest taka a nie inna, bo wybierając się do Game Over liczyliśmy na 2 świetne pokoje. Niestety na oczekiwaniach się skończyło. A szkoda, wielka szkoda bo pokoje które odwiedziśmy mają duży potencjał. Maniak rozpoczyna się zgodnie z oczekiwaniami. Jest mroczno, strasznie - tak jak miało być. Niestety pokój "naładowany" kłódkami, wszędzie ich pełno. Nie zawsze są złe, ale kłódka na kłódce to nie najlepsze rozwiązanie. Szczególnie moment gdy masz odpowiedź a nie wiesz do której jest kłódki...

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy GAME OVER Escape Rooms - Warszawa

Dziękujemy za grę w naszym pokoju. Zasadniczo nie komentujemy opinii, gdyż każdy ma prawo do subiektywnej oceny wszystkiego. W tym jednak przypadku padło zdanie o liczbie kłódek oraz o tym, że mając rozwiązanie nie wiadomo, do której kłódki je zastosować.
Na 16 zagadek rozłożonych na 35m2 powierzchni 7 jest z kłódkami. Jeżeli znana jest odpowiedź, to nie ma możliwości pomylenia albo zgadywania kłódki, bo kłódka jest albo 3 albo 4 cyfrowa albo na klucz a kolejnych kłódek (o takich samych parametrach) w momencie posiadania kodu albo klucza do kłódki gracze nie widzą.
Pozdrawiamy
Zespół Salonu GAME OVER Escape Rooms - Warszawa

Blazej_bebetter
Blazej_bebetter

Nawigator
104 pkt

32 opinie

Bardzo fajny pokój w klimacie znanego horroru.

27.12.2019 | data wizyty: 03.12.2019

Blazej_bebetter 32 opinie

Byliśmy we czwórkę. Wyszliśmy z kilkoma podpowiedziami. Pokój bardzo ładnie wykonany. Wystrój super. Troche surowy ale pasujący do klimatu. Wiecej nie było trzeba. Zagadki dość trudne. Jedna nie bardzo logiczna. Rewelacyjne wprowadzenie. Wybralismy wersję trudniejszą, co było świetnym wyborem. Jest kilka oryginalnych elementów. Obsługa bardzo fajna. Ogólnie polecam ten pokój.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

moai-pp
moai-pp

Globtroter
246 pkt

187 opinii

Bardzo fajny pokoj

11.11.2019 | data wizyty: 01.10.2019

moai-pp 187 opinii

Jeden z czterech pokoi w tej lokalizacji i musze przyznac, ze wszystkie 4 robia bardzo dobra robote: jakosc wykonania na wysokim poziomie, lamiglowki zroznicowane, wszystko spojne i pasuje do fabuly - naprawde kawal dobrej roboty!
Do tego mega przyjazna i znajaca sie na rzeczy obsluga - czego chciec wiecej? :-)
Zdecydowanie warto odwiedzic!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

pcikontakt
pcikontakt

Świeżak
22 pkt

5 opinii

Maniak

05.03.2020 | data wizyty: 08.01.2020

pcikontakt 5 opinii

Pokój klimatyczny, surowy. Wprowadzenie - dla początkujących escaperoom'owców pewnie mega, dla tych bardziej "oblatanych" - ok.
Same zagadki były ciekawe, w klimacie, aczkolwiek, w pewnym momencie obsługa musiała podpowiedzieć jak rozwiązać zagadkę - ze względu na "zużycie" rekwizytu.

Pokój odwiedziliśmy w 4 osoby, wg mnie, za dużo jak na liczbę zagadek dla osób zaawansowanych.
Po rozwiązaniu ostatniej zagadki zdziwienie, że... już koniec :)

Pokój ciekawy, aczkolwiek pozostawił pewien niedosyt. Ogólnie polecamy zobaczyć i doświadczyć na własnej skórze. 8/10

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

klaudiabajda
klaudiabajda

Skaut
90 pkt

24 opinie

Zabawny się...

20.06.2019 | data wizyty: 16.06.2019

klaudiabajda 24 opinie

Odwiedziliśmy inny podobny pokój i może stąd niższa ocena. Polecamy najpierw odwiedzić ten pokój aby wczuć się w klimat, potem można pójść level wyżej i odwiedzić Ultimatum. Pokój sam w sobie jest tajemniczy i mroczny ale... Brakowało adrenaliny. Zdecydowanie zwiększyło by to range pokoju. Firma zapowiada się obiecująco. Planuje ich jeszcze odwiedzić.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

264 opinie

Chciałem zagrać w grę

31.03.2019 | data wizyty: 31.03.2019

lukwych l. 264 opinie

Ta recenzja będzie specyficzna z kilku powodów. Po pierwsze jest jedną z czterech dotyczących pokoi w warszawskim GameOver i z góry uprzedzam wszystkie będą bardzo podobne, bo opinie, sugestie, uwagi itp. są zbliżone. Po drugie pisana jest na gorąco, czego zazwyczaj unikam, ale tym razem robię wyjątek, bo uważam, że jest to konieczne. Po trzecie wreszcie zacznę bardzo nietypowo, bo od opisu okoliczności naszej wizyty i samokrytyki. Niedzielny poranek to słaba pora na wizyty w ER, zwłaszcza po zmianie czasu na letni. 4 pokoje na raz, jeden po drugim, nawet z doświadczeniem, zazwyczaj nie są dobrym pomysłem. Uciekanie z migreną i bólem brzucha w drużynie może powodować roztargnienie i łatwiejszą irytację. Zabieranie nieletnich do pokoju 16+ też może mieć wpływ na kiepski "flow" i niewłaściwy odbiór pokoju. Jeżeli uważasz, że te argumenty mogły sprawić, że moja opinia jest niesprawiedliwa, to nie czytaj dalej.

Skoro nadal czytasz to wiedz, że mamy na koncie ponad 200 pokoi (dzieciaki około 150), maratony po 4 pokoje dziennie to dla nas pikuś (nasz rekord to 8 bydgoskich ER i na koniec były chęci na kolejny), złe samopoczucie trafiało się nam wielokrotnie i nigdy nie wpłynęło na opinie, a dzieciaki najbardziej przestraszone i w efekcie psujące wrażenia były w Grobowcu Smoka (czyli raczej familijnym pokoju). Przejdźmy jednak do opinii o samym pokoju.

Najmocniejszy pokój kilmatycznie i to w obu znaczeniach. Niestety blednie w zestawieniu z ostatnio odwiedzonym Ultimatum. Wystrój ciekawy, poczucie brudu oddane całkiem dobrze (było czyściutko, ale dotykaliśmy wszystkiego z zawahaniem), zabrakło mi jedynie wszechobecnych w filmie "śmieci i gratów". Niestety z zagadkami było już gorzej. Znów było nieintuicyjnie (a wystarczyło zgodnie z duchem filmu wpleść je w fabułę). Na szczęście były zaskoczenia, choć żadnego wielkiego WOW. Zabrakło mi też wielkiego finału. Obsługa/właściciele są sympatyczni i gadatliwi, pozytywnie nastawieni do klientów, ale bardzo słabo zorientowani w temacie ER. Brak doświadczenia jest zrozumiały, ale pewnych niedociągnięć można było łatwo uniknąć. Nie wiem jakie były grupy testowe i czy ich uwagi zostały uwzględnione, ale potencjał jest raczej zmarnowany. Dla mnie to najlepszy pokój w GameOver, ale mogło i powinno być lepiej. Jeżeli dodatkowo spojrzymy na to przez pryzmat ceny (płatne od osoby!) to narzuca się stwierdzenie użyte dziś przez znajomego - "skok na kasę". Dlatego proszę zagłosujcie portfelami i zrezygnujcie z wizyty w GameOver do czasu znaczącej poprawy pokoi (scenariusz plus zagadki) lub równie znaczącej obniżki cen. Co mam nadzieję nastąpi szybko (trzymam kciuki za właścicieli), bo to mogą być naprawdę świetne pokoje.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Mruffka
Mruffka

Globtroter
225 pkt

42 opinie

Ucieknij albo zostań na zawsze...

28.04.2019 | data wizyty: 09.04.2019

Mruffka 42 opinie

Zdarzyło Ci się, że urwał Ci się film?
Największą niespodzianką wtedy może być to, gdzie się obudzisz...

Otwierasz oczy, nie wiesz gdzie jesteś, trudno Ci się ruszyć...
Próbujesz sobie przypomnieć co się stało, jakie było Twoje ostatnie wspomnienie, jak znalazłeś się TUTAJ...
Rozglądasz się wokół, starasz się dostrzec jakieś szczegóły.
To nie jest przyjazne miejsce... jakaś rudera... w mroku zaczynasz dostrzegać niejasne kształty.
Ktoś, kto Cię tu wpakował na pewno nie miał dobrych zamiarów.

Nagle słyszysz głosy i rozpoznajesz swoich przyjaciół. Z jednej strony oddychasz z ulgą, z drugiej czujesz żal, że wpakowali się w kłopoty razem z Tobą.
Postanawiasz się skupić i jednocześnie mobilizujesz energię i umysł. RAZEM na pewno uda Wam się stąd wydostać...
Ale od czego zacząć??

Przyznaję, że Maniak z opisu wydał mi się bardzo intrygującą propozycją i nie rozczarował mnie. Po Kubie Rozpruwaczu obawiałam się, że scenografia może być zbyt sterylna, jednak efekt mrocznego pomieszczenia został oddany doskonale. Zagadki logiczne, wymagające spostrzegawczości, ciekawe i różnorodne. Jest też element zaskoczenia.
Pokój ma kategorię "horror", choć moim zdaniem to raczej thriller i to taki, na który mogą się spokojnie wybrać osoby, które nie są gotowe na naprawdę mocniejsze przeżycia, albo nie lubią się bać, a chciałyby przeżyć przygodę z dreszczykiem. Pokój może być też bardzo dobrą wprawką przed czymś mocniejszym.

Nam udało się uciec. No cóż, w naszej ucieczkowej karierze mieliśmy już do czynienia z różnymi szaleńcami, mordercami i psychopatami, więc już trochę wprawy mamy. Poszło nam nawet względnie gładko, gdzieś tam trochę tylko zawiodła nas spostrzegawczość. Maniak troszkę nam pomógł, liczył pewnie, że dalej polegniemy...
I chociaż wizyta u Maniaka to naprawdę bardzo ciekawa propozycja na udany wyskok z przyjaciółmi, to jednak musisz pamiętać, że Maniak nie był zadowolony, że udało nam się uciec. W stosunku do Ciebie i Twojej ekipy może być bardziej bezwzględny... Oby następne ofiary nie natknęły się na Wasze wyschnięte szkieleciki ;)

I co... odważysz się stawić czoło Maniakowi??

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Angelika F.
Angelika F.

Skaut
56 pkt

8 opinii

Gra się rozpoczęła...

15.07.2019 | data wizyty: 14.07.2019

Angelika F. 8 opinii

W słoneczny i wielce nudny niedzielny poranek postanowiliśmy z rodzinką znaleźć jakąś rozrywkę. Spragnieni wrażeń zdecydowaliśmy się na escape room. W ten oto sposób niczego niespodziewająca się rodzinka wylądowała w ciemnym pokoju szukając wskazówek pozostawionych przez Maniaka, licząc na ucieczkę w ciągu 60 minut. Udało nam się wyjść i to nawet przed czasem i niewątpliwie dobrze się bawiliśmy. Jednak baba nie jest babą jak się do czegoś nie przyczepi. Moi rodzice byli w ER po raz pierwszy, ja natomiast mam pewne doświadczenie w tej zabawie przez co przyznam musiało być trudno sklasyfikować nas w kategorii "jak dużo im pomóc", czy też "jak trudne to ma być". Moi rodzice mieli zdecydowanie więcej frajdy, choć nawet oni zwrócili uwagę na pewne nieścisłości, przy niektórych zagadkach. Bez zbędnego spoilerowania, moim zdaniem jedna z ostatnich zagadek była trochę myląca i osoby będące w tym pokoju pewnie nawet wiedzą, o którą chodziło.
Inną kwestią jest to, że podpowiedzi moim zdaniem były trochę zbyt pochopne. Poprosiliśmy, by pytać czy można coś podpowiedzieć, jeśli będziemy wyglądać jakby już żadnej nadziei w nas nie było. Zamiast tego otrzymaliśmy jedno pytanie czy coś pomóc i praktycznie odpowiedź na zagadkę na tacy. Wyglądało to wręcz momentami tak, że zaczynaliśmy rozwiązywać zagadkę myśląc co tu zrobić i bez ostrzeżenia słyszymy odpowiedź. Psuło to trochę nastrój, choć było widać, że Game Master bardzo się stara i choć moi rodzice docenili to, że był taki pomocny, bo jednak byli w ER pierwszy raz, to dla mnie było to trochę "psujzabawa".
W pokoju jest dużo kłódek, ale moim zdaniem są one na tyle strategicznie rozłożone, że nie odczuwa się ich jako minus. Zagadki są łatwiejsze i trudniejsze, myślę, że spokojnie można się wybrać do tego pokoju i jako początkująca drużyna, jak i bardziej doświadczeni gracze. Są elementy, które mogą zaskoczyć, nawet może trochę przestraszyć, ale nie jest to pokój zarezerwowany tylko dla fanów horrorów. Podobał mi się sam wystrój, był przemyślany i dopracowany tak, by wręczyć nam jak najwięcej wrażeń. Ogólnie polecam ten pokój i myślę, że jak na ER, który otworzył się dosyć niedawno jest on na dobrej drodze, by stać się jednym z lepszych.
Na pewno pójdę zobaczyć jeszcze inne pokoje w tym ER i polecę znajomym by również poszli je odwiedzić :)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Wiktoria R. 2
Wiktoria R. 2

Świeżak
12 pkt

2 opinie

Super przygoda

08.04.2019 | data wizyty: 08.04.2019

Wiktoria R. 2 2 opinie

Pokój przemyślany z zróżnicowany z nowym wcześniej niespotukanym sposobem przekazywania podpowiedzi. Właściciele bardzo mili i widać ze zaangażowani w prowadzenie i ulepszanie pokoi.
Zachęcam do odwiedzenia pokoju

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Karol Przybyła
Karol Przybyła

Świeżak
12 pkt

2 opinie

Maniak jest super!

04.09.2019 | data wizyty: 31.08.2019

Karol Przybyła 2 opinie

Pierwszy raz w escape roomie i byłem zdziwiony, że nie jest to obskurny magazyn/piwnica :). Miałem przyjemność skorzystać z dwóch pokoi i jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony różnorodnością zagadek oraz profesjonalizmem obsługi i samego miejsca. Super zabawa, polecam :). Jeśli chodzi o pokój Maniaka - to był to super klimat, mrocznie, wilgotno, straszno. Zupełnie jak w filmie Piła, tylko lepiej, bo na żywo ;).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Strona 1 z 2

Pokaż następne

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi