Escape room Rytuał

  Rytuał

  modernizowany

  Pewnego wieczoru Wasz ojciec informuje Was, iż rusza w podróż do tajemniczego świata magii i szamanów ażeby przyrządzić eliksir nieśmiertelności. Jak podają... [więcej]

  164

  164 opinie

  |

  62

  Warszawa: 62. miejsce

  |

  Mazowieckie: 67. miejsce

  |

  PL 491

  Polska: 491. miejsce

  |

  7.2/10

  1-4 osoby

  60' minut

  Przygodowy

  początkujący

  Fabuła pokoju

  Pewnego wieczoru Wasz ojciec informuje Was, iż rusza w podróż do tajemniczego świata magii i szamanów ażeby przyrządzić eliksir nieśmiertelności. Jak podają stare afrykańskie legendy tylko jeden szaman jest w stanie go przyrządzić. Wystarczy jednak niewłaściwa kolejność składników lub niedokładna proporcja a wydarzyć się może tragedia. Z braku jakichkolwiek informacji od ojca postanawiacie udać się w podróż i odnaleźć chatę szamana. Czy uda Wam się odprawić pradawny rytuał i spełnić marzenie o nieśmiertelności?

  Dodatkowe informacje

  Przyjazny dzieciom

  Przyjazny niepełnosprawnym

  Klimatyzowany

  Możliwość płatności kartą

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Przycisk bezpieczeństwa

  Oświetlenie awaryjne

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  System awaryjnego otwierania drzwi

  Dostępne języki gry

  angielski

  polski

  Adres

  FunEscape - Warszawa

  ul. Powsińska 64a/3 piętro
  02-903 Warszawa

  Inne pokoje w tym miejscu

  Oceń ten pokój

  Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

  Zaloguj się

  Oznacz pokój

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  Zaloguj się

  Oceny pokoju - 164 opinie

  Ocena ogólna 7.2/10

  150

  120

  90

  60

  30

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Obsługa 7.9/10

  175

  140

  105

  70

  35

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Klimat 7.8/10

  150

  120

  90

  60

  30

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Poziom trudności Średni

  100

  80

  60

  40

  20

  0

  Bardzo łatwy

  Łatwy

  Średni

  Trudny

  Bardzo trudny

  164 opinie

  LockMe
  LockMe

  Przewodnik
  516 pkt

  350 opinii

  Złapcie się za ręce i powtarzajcie za mną...

  06.12.2016

  Opinia Lockme

  LockMe 350 opinii

  Marzenia o nieśmiertelności od lat przyciągały podróżników z całego świata. Teraz i Wy macie szansę stać się szczęśliwcami, którzy odkryją klucz do wieczności!

  Musicie tylko bardzo uważnie przyglądać się każdemu detalowi i zważać na wszystkie instrukcje, które znajdujecie. Najmniejszy błąd może kosztować Was życie!

  Ten pokój jest doskonałym wprowadzeniem do escape roomów. Zadania w nim nie są trudne, ale satysfakcjonujące i ciekawe.

  Warto więc zajrzeć do rytuału na początku swojej przygody z pokojami zagadek!
  Złapcie się za ręce i powtarzajcie za mną... Złapcie się za ręce i powtarzajcie za mną...

  Poziom trudności: Łatwy

  Swistakk
  Swistakk

  Przewodnik
  386 pkt

  163 opinie

  Rytualik

  07.04.2020 | data wizyty: 08.01.2020

  Wiarygodna opinia

  Swistakk 163 opinie

  Do Rytuału się przeszedłem w trakcie promocji -50% i z okazji tej promocji spróbowałem sobie odświeżyć jak to jest przechodzić escape roomy w pojedynkę, bo za 120zł bym pewnie nie miał na to ochoty. Do tej pory byłem samemu tylko raz i o tyle śmiesznie, że był to mój pierwszy pokój, z którego udało mi się wyjść bez podpowiedzi (prosty i nieistniejący już pokój Sherlocked od Escape Plan, dziewiąty z kolei dla mnie). Jako że to był dla mnie już pokój numer 156, to wypadałoby, abym sobie w tym poradził lepiej, prawda ?? Niestety tym razem się nie obeszło bez podpowiedzi ?. Podpowiedzi wziąłem dwie - na jedną rzecz nie wpadłem, aczkolwiek logika tutaj wydała mi się dość kulejąca i losowa (a rzadko to mówię), a innej ciekawie ukrytej rzeczy nie znalazłem. Trzeba przyznać, że ten pokój jest dość search-heavy. Jest wiele nieoczywistych rzeczy do znalezienia i to że nie znalazłem tylko jednej to chyba i tak dobry wynik. A co do zagadek na logiczne myślenie. Well, trochę ich jest, ale z tego co pamiętam, to są wszystkie naprawdę proste. Nie miałem jakiejś wielkiej satysfakcji z ich rozwiązywania, bo większość była aż za prosta. Ale pokój jest oznaczony jako dla początkujących, więc powiedzmy, że jest to zrozumiałe.

  Pokój jest rzeczywiście fizycznie "przechadzalny" w pojedynkę, aczkolwiek bywają momenty, gdzie aby coś się nie stało udręką, to trzeba się wykazać dodatkową dozą pomysłowości. Szczerze mówiąc, to te momenty mi chyba sprawiły największą satysfakcję xD.

  Pokój ogólnie nie ukrywa w sobie wielu tajemnic, contentu też nie ma tak dużo. Gdy zostało mi jeszcze około 35 minut do końca i czułem, że od bardzo dawna nic nie otworzyłem, a wydawało mi się, że do otwarcia przede mną dużo więcej zamków niż do tej pory otworzyłem, to zacząłem prosić o podpowiedź. Doprosiłem się chyba za jakąś czwartą próbą po czymś rzędu 7 minut i wtedy poszło sznureczkiem do miejsca, w którym wiedziałem, że jednak znowu muszę poprosić o podpowiedź. Po niej znowu poszło sznureczkiem już praktycznie do samego końca. W efekcie, będąc przekonanym, że jestem daleko w tyle skończyłem z 15 minutowym zapasem :P.

  Pokój i wystrój raczej budżetowy, choć nie powiedziałbym, aby było w nim coś wyjątkowo złego i odrzucającego. No może jakieś gwoździe wystające fajnie by było jednak poprawić :P.

  Podsumowując, bawiłem się ok, ale zgodnie z oczekiwaniami pokój taki poniżej średniaczek.

  I jeszcze przekleję kawałek swojej opinii z Polskiego Skarbca, w którym grałem po Rytuale:
  "Ze śmiesznostek to prawie nie spędziłem nocy zamknięty wewnątrz tego budynku, bo po grze z pewnych powodów na chwilę się wróciłem do budynku i gdy wchodziłem do drzwi oddzielających przedsionek na parterze od miejsca gdzie się wchodzi do wind to te drzwi były otwarte, a gdy chciałem wyjść (nie widziałem nikogo pomiędzy), to były już zamknięte xD. Na szczęście pracownica FE odebrała telefon i wypuściła tę biedną sierotkę :D. Ale no tak biorąc pod uwagę bezpieczeństwo to chyba jednak niefajne :thinking_emoji:, ale to nie zarzut do FE tylko do właścicieli tego budynku."

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 2
  Zagadki i flow: 2
  Coś oryginalnego: 2
  Czy się dobrze bawiłem?: 3

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 8/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  GiorgioGio
  GiorgioGio

  Globtroter
  250 pkt

  108 opinii

  No. 85 - Rytuał

  19.01.2020 | data wizyty: 06.01.2020

  Wiarygodna opinia

  GiorgioGio 108 opinii

  Średniak Warszawski, szału nie było, wstydu też nie. Kwestia schowania jednej rzeczy trochę tylko rozbiła nam system ;) Ni śmieszne, ni straszne ale przynam że niezbyt logiczne. Niestety będąc w fun escape czuje się korporacyjne podejście do tematu. Na zasadzie wejdź, zapłać i do widzenia. (Wyjątkiem jest tam tylko jeden pokój gdzie ktoś po wyjściu zapyta Cię o opinię, wrażenia).

  Ocena ogólna: 6/10

  Obsługa: 6/10

  Klimat: 6/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Magda K. 1000
  Magda K. 1000

  Nawigator
  116 pkt

  26 opinii

  Nieśmiertelność

  28.01.2019 | data wizyty: 27.12.2018

  Wiarygodna opinia

  Magda K. 1000 26 opinii

  Pokój bardzo mi się podobał. Klimat jest dobrze oddany i nie trzeba dużo wyobraźni, by poczuć się jak w chatce szamana. Jeśli chodzi o zagadki, najbardziej podobała mi się ostatnia. W kilku wymagana jest spostrzegawczość, co trochę nas opóźniło albo zmusiło do wzięcia podpowiedzi. Ale może to tylko my mamy taki problem ze znajdywaniem rzeczy :)
  Pokój poleciłabym raczej początkującym grupom i na pewno niezbyt licznym.

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Monika K. 69
  Monika K. 69

  Skaut
  52 pkt

  43 opinie

  Tadżin!

  15.02.2019 | data wizyty: 13.01.2019

  Monika K. 69 43 opinie

  Dużo osób namawiało Nas na wizytę w FunEscape, więc mimo odległości postanowiliśmy podjąć to wyzwanie. Bardzo fajne zagadki, jednak spodziewaliśmy się więcej, może wybraliśmy nie ten pokój, jednak brak większej przestrzeni nam doskwierał, dużo kłódek. Obsługa przyjemna i pomocna, mimo ogromnego zamieszania jakie panowało tego dnia w lokalu. Polecamy poczatkującym i malym grupom.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Łatwy

  MER (Miłośnicy ER)
  MER (Miłośnicy ER)

  Nawigator
  133 pkt

  36 opinii

  Nieśmiertelni...?

  16.06.2018 | data wizyty: 02.06.2018

  Wiarygodna opinia

  MER (Miłośnicy ER) 36 opinii

  Pokój dość mały, choć klimatyczny. Zagadki niezbyt trudne.
  Jednak to zdecydowanie nie był nasz dzień. Wyszliśmy, ale z podpowiedziami, których mogliśmy uniknąć - no cóż. Nastroje poprawiła nam przemiła pani z obsługi, której uśmiech bardzo podniósł nas na duchu :)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Łatwy

  Anita P. 7
  Anita P. 7

  Skaut
  95 pkt

  23 opinie

  Zawiedzeni

  10.11.2018 | data wizyty: 10.11.2018

  Opinia ograniczona

  Anita P. 7 23 opinie

  Poszliśmy z bardzo pozytywnym nastawieniem. Na miejscu przywitała nas bardzo mila, uśmiechnięta obsługa, która radzi sobie świetnie z weekendowym tłokiem. Wprowadzenie do pokoju przebiegło bardzo w porządku. Wnętrze jest małe, a byliśmy we dwójkę. Przy czterech osobach byłoby pewnie już dosyć ciasno. Klimatycznie Afryka dzika, to jak najbardziej na plus. Zagadki są na średnim poziomie, to był nasz chyba czwarty pokój w życiu, więc mmistrzami jeszcze nie jesteśmy. Większość zagadek to kłódki, ale jest kilka bardzo ciekawych rozwiązań, które dobrze pasują do klimatu. Niestety, podczas zabawy jedna kłódka okazała się otwarta, przez co ominely nas dwie albo trzy większe łamigłówki, a ostatecznie skończyliśmy zabawę po 30 min. Nie było to na pewno warte 170 zł. Za taką cenę u konkurencji można znaleźć bardziej dopracowane i większe ER. Na pocieszenie otrzymaliśmy rabat 20% na kolejną wizytę. Pewnie skorzystamy, ale pewien niesmak niestety pozostaje.

  Ocena ogólna: 6/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  drLogan
  drLogan

  Pionier
  220 pkt

  95 opinii

  W poszukiwaniu wiecznego życia

  27.12.2017 | data wizyty: 26.12.2017

  Wiarygodna opinia

  drLogan 95 opinii

  Jeśli ktoś się kiedyś zastanawiał jak mogłaby wyglądać chata szamana w afrykańskiej wiosce, to na pewno warto odwiedzić ten pokój:) Bardzo fajne wprowadzenie, rozwinięcie i finał. Najbardziej podobało nam się to, że nie trzeba było znaleźć klucza do otwarcia drzwi tylko w nieco inny sposób ukończyć zabawę.
  Pokój dobry dla początkujących grup, ale myślę, że i tym bardzie zaawansowanym przypadnie on do gustu.
  Obsługa jak zawsze niezawodna:)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Norbert K. 3
  Norbert K. 3

  Świeżak
  17 pkt

  5 opinii

  Super :)

  15.04.2018 | data wizyty: 09.02.2018

  Norbert K. 3 5 opinii

  Byliśmy przekonani że to zabawa tylko dla dzieci jednak nic bardziej mylnego. Jako dwójka ludzi w średnim wieku bawiliśmy się wspaniale. Gdy nie wiedzieliśmy co robić dalej przesympatyczna obsługa podpowiadała, w dodatku dodali nam trochę czasu. Dziękujemy :)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  izozaur
  izozaur

  Nawigator
  116 pkt

  76 opinii

  Safari

  28.10.2017 | data wizyty: 20.10.2017

  izozaur 76 opinii

  Pokój fajnie zrobiony, można poczuć afryke :) Fajne zagadki i w większości wmiare łatwe. Obsługa jak zawsze miła i uśmiechnięta.

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Strona 1

  Pokaż następne

  Pokoje dla doświadczonych graczy

  Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach

  Pokoje dla całej rodziny

  Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny