Polana

    Partner Lockme

    Polana

    Na pozór las jest miejscem, w którym życie staje w miejscu. Fragmentem spokojnej zieleni w pędzącym świecie. Jednak czy na pewno tak jest? Każdy las skrywa s... [więcej]

    2-6 osób

    60' minut

    Przygodowy

    na pierwszy raz

    24 opinie

    Polska: 364. miejsce
    Warszawa: 47. miejsce

    Fabuła pokoju

    Na pozór las jest miejscem, w którym życie staje w miejscu. Fragmentem spokojnej zieleni w pędzącym świecie. Jednak czy na pewno tak jest? Każdy las skrywa swą tajemnicę, a jego serce bije w określonym rytmie.
    Lecz… ktoś niestety skradł serce naszego lasu. Serce, w którym kryła się cała jego magiczna siła. Powoli las przestaje tętnić życiem, z minuty na minutę obumiera, a na uratowanie go pozostało coraz mniej czasu.

    Musicie przywrócić źródło magicznej siły lasu, odnaleźć jego serce i umieścić je tam, skąd zostało skradzione. Do zachodu słońca pozostała już tylko godzina, tylko w Was jest nadzieja na uratowanie tego pięknego miejsca.

    Tajemniczy i baśniowy świat, jaki dla Was stworzyliśmy dostarczy frajdy nawet doświadczonym graczom. Pragniecie odkryć las w środku wielkiego miasta? To właśnie u nas!

    Ważne informacje

    Podstawowe

    Przyjazny dzieciom

    Klimatyzowany

    Możliwość płatności kartą

    Bezpieczeństwo

    Pełen monitoring

    Pełen kontakt z mistrzem gry

    Drzwi zawsze otwarte

    Klucz bezpieczeństwa

    Przycisk bezpieczeństwa

    Oświetlenie awaryjne

    Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

    System awaryjnego otwierania drzwi

    Dostępny żel antybakteryjny

    Dostępne rekawiczki

    Dezynfekowane pokoje

    Dostępne języki gry

    angielski

    polski

    Adres i inne pokoje

    Dom Zagadek - Dom Zagadek Zwrotnicza

    Zwrotnicza 6
    01-219 Warszawa

    Inne pokoje w tym miejscu

    Oceny pokoju

    7 .3

    7,3/10 Obsługa: 9,7/10 Klimat: 7,8/10 Poziom trudności: Średni Ilość opinii: 24
    Zaloguj się

    Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

    Włóczykij
    Włóczykij

    Przewodnik
    354 pkt

    244 opinie

    Usiądź i odpocznij na magicznej polanie

    23.10.2020 | data wizyty: 11.08.2020

    Włóczykij 244 opinie

    Po miłym przywitaniu i krótkim wprowadzeniu w fabułę, udaliśmy się na poszukiwania skradzionego serca lasu, by móc przywrócić mu źródło niesamowitej, magicznej siły.

    Polana była ósmym wtorkowym pokojem, który odwiedziliśmy w czasie naszego warszawskiego tripu. Trzeba przyznać, że momentami zmęczenie dawało się już we znaki po dwóch dniach escape room'owych wojaży, a umysły trochę odmawiały posłuszeństwa, jednak spędziliśmy tutaj świetnie czas.

    Zagadek jest sporo, ale są logiczne i intuicyjne. Większość z nich łatwa (choć bardziej doświadczonym ekipom łatwo również niektóre rzeczy przekombinować), ale znajdzie się coś, nad czym trzeba trochę dłużej przycupnąć. Rozwiązywanie łamigłówek umila muzyka w tle, a zieleń lasu sprzyja odpoczynkowi (można nawet poleżeć, by nabrać sił ;)). Z cudnym wystrojem współgrają światła, a także zapachy, które pobudzają różne zmysły.

    Polana jest prostym i przyjemnym pokojem, a do tego pięknym oraz baśniowym, dlatego spokojnie można odwiedzić go również z dziećmi.

    Mistrzyni Gry uśmiechnięta i pomocna, mimo późnej pory zaangażowana w naszą zabawę.

    Ocena ogólna: 7/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 8/10

    Poziom trudności: Łatwy

    JediPrzemo
    JediPrzemo

    Nawigator
    122 pkt

    52 opinie

    Gdzie to serce?

    12.02.2020 | data wizyty: 13.01.2020

    JediPrzemo 52 opinie

    Polana to był nasz pierwszy pokój w Domu Zagadek i musze przyznać, że miałem początkowo dośc mieszane uczucia. Wystrój jest dość skromny, a niezagospodarowana przestrzeń aż krzyczy, żeby cos tam jeszcze postawić. Po wszystkim dowiedzieliśmy się, że to ze względów ppoż, co trochę tłumaczy sytuację, ale nadal uważam, że dałoby się wzbogacić pokój w bezpieczny sposób. Całość jednak wyszła dość porządnie, a klimat lasu dało się poczuć, więc nie było tak źle.

    Zagadki to przede wszystkim kłódki, do których szukamy szyfrów, ale znalazło się też troche spostrzegawczości, matematyki, logiki i szczypty elektronicznych bajerów. Pomocy potrzebowaliśmy głównie po to, żeby się dowiedzieć, że niektóre rzeczy robiliśmy po prostu zbyt delikatnie. Z pokoju wyszliśmy kilka minut przed czasem będąc tam w dwie osoby.

    Sympatyczna obsługa znalazła po wszystkim czas, żeby zebrac uwagi i przedyskutować zagadki.

    Ocena ogólna: 7/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 7/10

    Poziom trudności: Łatwy

    kiribati
    kiribati

    Podróżnik
    49 pkt

    10 opinii

    Stara baśń

    18.10.2019 | data wizyty: 16.08.2019

    kiribati 10 opinii

    Podczas wizyty gości dowiedzieliśmy się, że marzeniem ich 8-letniej córki jest wizyta w escape roomie i postanowiliśmy to wykorzystać. Potrzebowaliśmy miejsca przyjaznego najmłodszym (był z nami również 4-latek) i niezbyt ciasnego (razem z najmłodszymi było nas siedmioro). Patrząc na niektóre opinie trochę się bałam, czy wszystko zadziała tak, jak trzeba - na szczęście się udało :) Poprosiliśmy o scenariusz dla dorosłych i polecam to dla grup mieszanych (dzieciaki i tak miały co robić, a dorośli też się nie nudzili). Na wyjście rodzinne pokój okazał się świetny - na tyle przestronny, że nie musieliśmy obijać się o siebie, zadania były różnorodne, no i przyjemnie było patrzeć na napięcie, a potem radość na twarzach dzieciaków, kiedy udawało się rozwiązać kolejne zagadki.
    W tej kategorii zasłużona 9 - dla osób dorosłych i doświadczonych niekoniecznie polecam, ale jako zachętę na początek jak najbardziej.

    Ocena ogólna: 9/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 8/10

    Poziom trudności: Łatwy

    lukwych l.
    lukwych l.

    Przewodnik
    496 pkt

    263 opinie

    Zielono mi czyli Maraton 2/5

    10.08.2019 | data wizyty: 18.06.2019

    lukwych l. 263 opinie

    Prosto z Passworda trafiliśmy na Polanę. Wystrój naprawdę fajny i utrzymany w klimacie, choć do najlepszych trochę brakuje. Niestety tylko do wys około 2,00m. Powyżej widać, że kiedyś coś było, zostało zdjęte najpewniej w wyniku kontroli i tak już zostało. W tym pokoju wyjątkowo mi to przeszkadzało i przy jednym niżej położonym schowku nas zmyliło, bo coś co brało udział w grze wzięliśmy za nieosłonięty element techniczny. Sama fabuła po fajnym wprowadzeniu nienachalna, ale "pobrzmiewa" i ma swój finał co zawsze działa na plus. Zagadki raczej też w temacie, łatwe i szybkie, ale jest ich sporo. Większość logiczna o ile nie zacznie się przekombinowywać jak my. Na szczęście zastosowanie najstarszej zasady (Brzytwa Ockhama) i w tym wypadku dało właściwy efekt. Łamigłówki są przeważnie analogowe, ale na tyle różnorodne, że nie ma wrażenia "zakłódkowania". Obsługa bez zarzutu, trochę pogadaliśmy i wio na kolejny pokój. Polana w mojej opinii to pokój typowo familijny, który do lepszej oceny i przyjemniejszego odbioru wymaga jedynie poprawy wystroju. Potencjał jest spory,trzeb go tylko wykorzystać.

    Ocena ogólna: 7/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 7/10

    Poziom trudności: Łatwy

    Alicja Brudniewicz
    Alicja Brudniewicz

    Podróżnik
    42 pkt

    34 opinie

    Na pozór bajkowa kraina!

    04.07.2019 | data wizyty: 02.05.2019

    Alicja Brudniewicz 34 opinie

    Mając ochotę na bajkowe klimaty postanowiliśmy odkryć sekrety polany. Okazało się że im dalej w las, a właściwie w polanę tym ciemniej ? Zagadki proste i logiczne. Oznaczenie pokoju jako na pierwszy raz jak najbardziej właściwe. Wystrój z początku dość ubogi i chyba przez to słabsza ocena. Wydawało nam się też że jedna z zagadek zadziałała z opóźnieniem. Obsługa bardzo pozytywna ? Na pewno wrócimy eksplorować inne pokoje tej firmy.

    Ocena ogólna: 7/10

    Obsługa: 10/10

    Klimat: 8/10

    Poziom trudności: Średni

    Zobacz wszystkie opinie (24)

    Pokoje z filmowym klimatem

    Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu

    Pokoje z dreszczykiem

    Wybierz jeden ze scenariuszy idealnych dla fanów grozy