Escape DaVinci

  Partner Lockme

  Escape DaVinci

  Przeżyjcie przygodę w murach pracowni Leonarda Da Vinci. Wiedza mistrza wyprzedzała ówczesne czasy, dlatego niechętnie dzielił się nią z nieznajomymi. Spróbu... [więcej]

  2-5 osób

  75' minut

  Przygodowy

  śr. zaawansowani

  265 opinii

  Polska: 122. miejsce
  Kraków: 6. miejsce

  Fabuła pokoju

  Przeżyjcie przygodę w murach pracowni Leonarda Da Vinci. Wiedza mistrza wyprzedzała ówczesne czasy, dlatego niechętnie dzielił się nią z nieznajomymi. Spróbujcie pokonać jeden z najwybitniejszych umysłów XV wieku i poznajcie wszystkie skrywane przez niego tajemnice.
  Musicie włączyć kreatywne myślenie i nadać znaczenie otaczającym Was znakom i symbolom, które doprowadzą Was do finału. Da Vinci skutecznie zweryfikuje Waszą spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia i współpracy jako drużyna.

  Ważne informacje

  Podstawowe

  Przyjazny dzieciom

  Bezpieczeństwo

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Drzwi zawsze otwarte

  Oświetlenie awaryjne

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  Dostępne języki gry

  polski

  Adres i inne pokoje

  WydostanSie Escape Rooms - Kraków

  ul. Długa 30
  31-146 Kraków

  Oceny pokoju

  9 .1

  9,1/10 Obsługa: 9,8/10 Klimat: 9,7/10 Poziom trudności: Trudny Ilość opinii: 265
  Zaloguj się

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  Swistakk
  Swistakk

  Przewodnik
  416 pkt

  164 opinie

  Najmniej zelektryfikowany ER ever :D

  04.10.2020 | data wizyty: 22.09.2020

  Swistakk 164 opinie

  Escape DaVinci to już starszy pokój. Wybierałem się do niego jeszcze w 2018 roku, ale z losowych przyczyn niestety mi nie wyszło. Wtedy był on nawet na ~20 miejscu w Polsce! Po Koszalinie był długo zamknięty, ale na szczęście w końcu zyskał drugie życie.

  Owy escape room jest rzeczywiście klimatyczny. Bardzo lubię takie prawdziwie ceglane pomieszczenia w jakichś zabytkowych klimatach, które w tym wypadku oczywiście dobrze pasują do klimatu renesansowej pracowni. Zagadki i wszelkie rekwizyty też wpasowane do klimatu. Dobrze się gra w tym pokoju. Może w starciu z nowszymi produkcjami na rynku nie wypada już tak świetnie, ale jak najbardziej utrzymuje swoją rację bytu i jest spójny.

  Z ciekawostek o tym ER, to jest on chyba najmniej zelektryfikowanym pokojem, w którym grałem :P. Z tego, co zrozumiałem, to nie ma w nim nawet kamer xD. Ale przynajmniej klimat to w jakimś stopniu usprawiedliwia :P. Myślałem, że do tego stopnia nie jest zelektryfikowany, że nawet maili z potwierdzeniem rezerwacji nie wysyłają, ale jednak po jakimś czasie znalazłem je w spamie :P.

  Ze śmiesznotek mam jakieś wyjątkowe szczęście do pokoi, w których pojawia się _pewien obraz_. Czwarty taki pokój i czwarty, w którym pobiliśmy rekord xD (przynajmniej na podstawie danych od ponownego otwarcia). Trochę nie wiem jaki dokładnie mieliśmy czas, pani twierdziła, że 33 minuty, mi się wydawało, że 38, ale głowy nie dam, i wpisała nam "krakowskim targiem" 35 minut ¯\_(ツ)_/¯.

  A po udanej ucieczce udaliśmy się do zagadkowego baru "Z ust do ust", do którego aby wejść trzeba rozwiązać szereg zagadek ;). Dobre zwieńczenie zagadkowego dnia.

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 4
  Zagadki i flow: 3
  Coś oryginalnego: 3
  Czy się dobrze bawiłem?: 3

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Łatwy

  natusi4ek-supper
  natusi4ek-supper

  Świeżak
  6 pkt

  1 opinia

  Gorąco polecam!

  01.10.2020 | data wizyty: 23.09.2020

  natusi4ek-supper 1 opinia

  Po przybyciu na miejsce mieliśmy problem z odnalezieniem poprawnego adresu, po wykonaniu telefonu z prośbą o pomoc w ustaleniu dokładnej lokalizacji w której znajduje się ER po ok. minucie na zewnątrz pojawiła się uśmiechnięta sympatyczna dziewczyna która zaprosiła nas do środka.

  Zeszliśmy na dół do bardzo klimatycznej i przytulnej recepcji gdzie siedząc na wygodnej sofie wysłuchaliśmy profesjonalnego wprowadzenia w temat zabawy. Nie zabrakło również uśmiechu i o drobinę humoru.

  Po wejściu do pokoju zostaliśmy miłe zaskoczeni - wnętrze w stu procentach odpowiadało średniowiecznemu klimatowi. Zagadki ciekawe, różnorodne i nie koniecznie łatwe, co okazało się gdy niewiadomo kiedy minęło 75 minut.

  Pomimo ze korzystaliśmy z podpowiedzi, nie udało by się ukończyć zadania gdyby nie czas który dołożyła nam dziewczyna z obsługi, powiedziała ze jesteśmy jej ostatnia grupka na dziś i żebyśmy spokojnie sobie dokończyli. Jak się później okazało w całe nie byliśmy tak blisko końca jak się nam wydawało i ukończyć zadanie udało nam się dopiero po 25 dodatkowych minutach.

  Pokój ten odwiedziliśmy z polecenia znajomych, którzy uprzedzili nas ze jest dość trudny ale jak najbardziej godny odwiedzenia. My oczywiście podtrzymujemy tą opinie i dajemy ocenę 10/10.

  Dziękujemy dziewczynie z recepcji za poświęcony czas i przemiła obsługę!!!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Rudy Pudel
  Rudy Pudel

  Pionier
  163 pkt

  53 opinie

  “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.”

  21.09.2020 | data wizyty: 16.09.2020

  Wiarygodna opinia

  Rudy Pudel 53 opinie

  Ogłoszenie było lakoniczne: „Poszukiwani asystenci. Wymagania: widzieć i wyciągać wnioski”.
  To coś dla nas – pomyśleliśmy i niedługo potem nasza piątka stawiła się pod drzwiami pracowni Mistrza.
  Po przekroczeniu progu znaleźliśmy się w XV-wiecznym gabinecie. A skoro przenieśliśmy się w czasie, nie ma co liczyć na późniejsze rozwiązania technologiczne!. Tu królują kłódki, kody, średniowieczne konstrukcje i skomplikowane mechanizmy. I to właśnie, razem z przemyślanym wystrojem buduje niepowtarzalny klimat. Jak po wytyczonej przez Mistrza ścieżce podążaliśmy przez kolejne etapy, pomieszczenia i zagadki. A tych ostatnich jest naprawdę sporo. Są ciekawe, klimatyczne, zróżnicowane i logiczne. Co ważne i cenne - przy ich układaniu Mistrz wykorzystał swoje rozmaite talenty i zainteresowania, a był między innymi: malarzem, konstruktorem, przyrodnikiem, interesował się anatomią, zjawiskami fizyki, architekturą…
  Uzyskanie dyplomu Jego ucznia okazało się rzeczą niebanalną, ale dzięki temu jakże satysfakcjonującą!
  Majordomus Mistrza oczywiście też wybrany nieprzypadkowo. Doskonale służy radą i wprowadza w arkana poszukiwań. Mimo iż jego (właściwie to JEJ) podpowiedzi nie okazały się potrzebne, profesjonalizm nie budzi wątpliwości.
  A więc jeśli umiesz patrzeć i widzieć – zmierz się z zagadkami Mistrza Leonarda. Warto!
  “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.” “Istnieją trzy klasy ludzi: ci, którzy widzą; ci, którzy widzą, gdy im się pokaże; ci, którzy nie widzą.”

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  mikaczuuu 1
  mikaczuuu 1

  Świeżak
  6 pkt

  1 opinia

  Polecamy!!!

  08.09.2020 | data wizyty: 07.09.2020

  mikaczuuu 1 1 opinia

  Świetny pokój! Całkowicie mechaniczny i za tą konsekwencję w budowaniu zagadek duży plus. Udało nam się rzutem na taśmę w regulaminowym czasie aż 75 minut wyjść z pokoju i rzeczywiście było w tym czasie co robić. Widać, że pokój był już odwiedzony wiele razy i pewne ślady pozostawione przez poprzednie ekipy trochę nam ułatwiły zadanie, ale w żaden sposób nie psuje to zabawy. Polecamy!!! Miła odmiana po elektronicznych pokojach, gdzie wszystko otwiera się jakoś "samo";)

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  ysiu
  ysiu

  Skaut
  61 pkt

  25 opinii

  Klimat +++

  28.08.2020 | data wizyty: 27.08.2020

  Wiarygodna opinia

  ysiu 25 opinii

  Pokój ma świetny klimat i przebieg scenariusza. Zagadki są spoko a kilka rzeczy robi naprawdę dobrą robotę ale dlatego daję 7/10 ponieważ kilka zagadek ma powtarzalny schemat - niby lekko inne ale jak się zastanowić to jednak w ten sam sposób trzeba pomyśleć... wystarczyłoby parę lekkich zmian i naprawdę można je od siebie odróżnić choć dalej prowadziłby do tych samych rozwiązań. Ciężko mi to opisać oczywiście nie spoilerując więc na tym skończę :)
  Jak najbardziej pozytywna ocena ale jeżeli ranking ma służyć do rozróżnienia pokoi słabych od dobrych od najlepszych to dlatego wystawiam 7/10 czyli dobry IMO :)
  Obsługa przesympatyczna i pomocna w bardzo elegancki sposób także tutaj duży plus ! :)

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Zobacz wszystkie opinie (265)

  Historia pokojami pisana

  Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi Dodaj pokój

  Popularne pokoje w okolicy

  Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy Dodaj pokój