Escape room Władca pierścieni - Moria

Władca pierścieni - Moria

zamknięty

Zmierz się z zadaniem polegającym na odnalezieniu jednego z najcenniejszych skarbów krasnoludów, Pierścienia władców. Skarb ów został skrzętnie ukryty przed... [więcej]

Pokój zamknięty

2-4 osoby

60' minut

Fantasy

na pierwszy raz

Fabuła pokoju

Zmierz się z zadaniem polegającym na odnalezieniu jednego z najcenniejszych skarbów krasnoludów, Pierścienia władców. Skarb ów został skrzętnie ukryty przed złodziejami, nie będzie to więc proste. Będziesz miał okazję przebywać w mrocznej komnacie Architekta Kopalni w podziemnym mieście Moria. Dobrze wiesz, że nim doszło do upadku krasnoludzkiej potęgi bardzo pieczołowicie dbali oni o zabezpieczenie bogactwa zebranego przez wiele pokoleń. Czeka Cię wiele zaskakujących niespodzianek. Aby podołać zadaniu sprytnie wykorzystaj umiejętności każdego z członków Twojej drużyny...

Dodatkowe informacje

Możliwa gra po angielsku

Możliwość płatności kartą

Od 16 lat

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Klucz bezpieczeństwa

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

Mysterious Room - Łódź

Łódź, pasaż Schillera
ul. Sienkiewicza 55

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 110 opinii

Ocena ogólna 8.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

110 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

335 opinii

Khazad-dûm

07.04.2016

Opinia Lockme

LockMe 335 opinii

Choć osobiście zawsze bardziej utożsamiałem się z elfami, to wczucie się w dumnych krasnoludów dostarczyło równie wiele wrażeń. O tym pokoju powiedzieć trzeba jedno, mówiąc po krasnoludzku - wystrój urywa dupsko z kręgosłupem! To, co autorzy pokoju tu zrobili sprawia, że szczęka sama wypada, odbija się od podłogi i długo się zastanawia, nim wróci na miejsce. Słów po prostu brak!

Dodajmy do tego bardzo spójną fabułę, która pozwala zapoznać się z każdym detalem pomieszczenia. Nasz werdykt: WOW!

Poziom trudności: Średni

fafner25
fafner25

Skaut
71 pkt

22 opinie

Powiedz przyjacielu i wejdź

21.06.2019 | data wizyty: 21.06.2019

fafner25 22 opinie

Klimat bardzo tolkienowski. Na początku stajemy przed wejściem do kopalni Moria i cóż... musimy spróbować dostać się do środka. Gdy nam się to uda, to wystrój po prostu powala. Zagadki są raczej proste ale wymagają od nas naprawdę dobrego przeszukania pokoju, spostrzegawczości i nieco odwagi. Przyda się też trochę logiki i zręczności.

Brakowało mi może jednego: jakiś klimatycznych efektów dźwiękowych (może jakichś dźwięków z głębi kopalni, może kapiącej wody, a może po prostu instrumentalnej muzyki).

Świetny pokój dla każdego, nie tylko dla początkujących.

Szkoda, że Mysterious Room najprawdopodobniej zniknie z łódzkiej mapy... I niech to będzie manifest ale uważam, że jest to krzywdzące dla właścicieli, dla wspaniałej obsługi i dla graczy. Włodarze Łodzi: wstydźcie się!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

kurczaczek
kurczaczek

Skaut
76 pkt

69 opinii

Świetny na pierwszy raz

16.02.2019 | data wizyty: 01.02.2019

kurczaczek 69 opinii

Wybraliśmy się w czwórkę - młodszy brat uwielbiający uniwersum Hobbita głównie za sprawą gier Lego, rodzice przeżywający bardzo emocjonalnie rozgrywki lojalnie u boku syna lub bez niego i ja - średnio lubująca się w tym typie fantazy, no ale przecież escape roomu w takim klimacie nie odmówię :) I wszyscy bawili się świetnie, znajomość jakakolwiek powieści czy ich ekranizacji nie jest w ogóle potrzebna, dlatego pokój jest idealny dla ludzi dopiero smakujących tej formy rozrywki. Dla mniejszych dzieci może wydawać się nieco nudny czy trudny, ponieważ główny nurt to szukanie w ciemnościach kopalni i mało czytelne dla takich maluchów elementy układanki, ale to sugestia w kierunku dzieci poniżej 8. roku życia. Dodatkowo pokazuje poziom escape roomów od najlepszej strony, nawet będąc pokojem o niskim poziomie trudności; jest wypełniony zadaniami, które wymagają współpracy, szukania, myślenia i wkładu manualnego. I to wszystko dopracowane oraz przemyślane. Wystrój? Bajka. To był nasz pierwszy pokój fej firmy i już po nim wiedzieliśmy, że następne będą również wysokich lotów. Obsługa też robi wspaniałą robotę. Cały czas byliśmy pod czyimś okiem, bo na warcie zawsze stoi kilka osób, nawet w trakcie przygotowywania dla nas kolejnej przygody mieliśmy z kim pogawędzić o wrażeniach czy innych escapeowych sprawach ;) Moria jest fantastycznym wyborem dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, wrogów czy niezależnych pojedynczych jednostek, bo samemu też da się ten pokój przejść, ale po co, skoro jest tyle do znalezienia i tyle pomysłów do przedyskutowania!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paweł M. 26
Paweł M. 26

Podróżnik
26 pkt

8 opinii

Każdy detal ma znaczenie

29.06.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Paweł M. 26 8 opinii

Scenaeria mroczna lecz przygotowana z bardzo dużą dbałością o szczegóły. Fabuła stosunkowo ciekawa i wciągająca. Zagadki są interesujące, o łatwym stopniu skomplikowania. Jednakże dwie zagadki były o lekkim wyżsyzm poziomie od reszty. Nie zmienia to faktu, że pokój polecam dla osób początkujących oraz dla fanów twórczości Tolkiena.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Braton
Braton

Globtroter
225 pkt

55 opinii

Diggy Diggy Hole

31.10.2018 | data wizyty: 29.09.2018

Wiarygodna opinia

Braton 55 opinii

Zacznę od plusów:
Pokój jest bardzo dobrze zaprojektowany - graficznie powala (nie jestem może fanatykiem detali ale po prostu jest bardzo miły dla oka). Zagadki bardzo przyjazne wymagają spostrzegawczości i współpracy. Fajny dla początkujących ale i doświadczone ekipy mogą go odwiedzić jako rozgrzewkę albo z czystej ciekawości sprawdzić się w roli "dwarfa".

Klimat firmy Mysterious Room tworzy ekipa - na początku trochę zostaliśmy przytłoczeni ponieważ pierwszy raz spotkaliśmy się z aż taką masową ilością pokoi i tak dużą ekipą "mistrzów gry". Można było wręcz poczuć się jak w sklepie oczekując do kasy na swoją kolej (w przedsionku)... Na szczęście w czasie wprowadzenia oraz późniejszym czasie po samej przygodzie nasz mistrz gry urzekł nas swoją charyzmą i pozytywnym nastawieniem (czapki z głów za fajne podejście do pracy i luźną atmosferę).

Jako minus jedynie mogę powiedzieć, że miałem nadzieję na trochę więcej przejść - w końcu to moria więc oczekiwałem jakiegoś małego przejścia tunelu czy czegoś w tym stylu, jednakże to moja czysta fanaberia i tyle.

Polecam zobaczyć i samemu się przekonać.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Tomek W. 1
Tomek W. 1

Podróżnik
31 pkt

7 opinii

Bez kłódek

18.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Tomek W. 1 7 opinii

Pokój wyróżnia się świetnym wystrojem. Na małej przestrzeni dopracowany jest każdy detal - od ,,kamiennej'' ściany i morza monet z wybitymi symbolami, po gliniane naczynia i dekoracje wykonane z dobrej jakości materiałów. To się ceni. Klimat jest utrzymany poprzez właśnie wystrój, jak również muzykę i elementy, które nie wymagają kłódek.
Właśnie....kłódki. Nie natraficie na żadną, co w ER jest nie lada wyczynem. Elektronika schowana jest w dyskretny sposób, tak, że nie psuje odczucia z rozgrywki, przy okazji oddalając w zapomnienie przekombinowanie.

Zagadki są ciekawe, o średnim stopniu skomplikowania. Zawsze jeżeli miałbym wybierać między pomysłowymi, a prostymi łamigłówkami, a przekombinowanymi z horrendalnym poziomem wyzwania - szala przechyla się ku pierwszej opcji. Tutaj właśnie tak jest, co może jednym pasować, a drudzy mogą kręcili nosem (bo za łatwo).
Cieszy również aspekt przygodowy i pobudzenie w sobie ,,młodego poszukiwacza skarbów'', znajdziemy więc chwilę na maniakalne lizanie każdej ściany, czy odkryjemy tajemnice, które przynajmniej w jednym momencie mogą pozytywnie zaskoczyć. Blisko efektu 'WOW!', ale daleko od fajerwerek ;)

Minusy? Powiem tak. Moria ma taki potencjał, że chciałoby się więcej, bowiem występuje tu syndrom 'jeszcze jednego pokoju', ewentualnie większej ilości zagadek. Wyznaczony przez twórców niski próg wejścia jest sprawiedliwy. Chodzi o to, że bawiliśmy się tak dobrze, a wysiłek zwojów mózgowych czterech osobników był tak angażujący, że zanim się zorientowaliśmy, było już po wszystkim.

Obsługa na plus. Widać, że firma się rozwija i świetnie dba o interes/klienta. W poczekalni gry, puzzle (cholerna beczka z klocków! :), zniżki i promocje. Dobre podejście dla nowych uczestników zabawy i powiew rozluźnienia, zarówno przed, jak i po zaliczeniu pokoju. Mocne 7+.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

alina.zierold
alina.zierold

Świeżak
18 pkt

5 opinii

Całkiem fajny

14.01.2019 | data wizyty: 12.01.2019

alina.zierold 5 opinii

Pokój całkiem fajny, poziom łatwy, ale nie o to tutaj chodziło. Wystrój i wykonanie pokoju jest po prostu GENIALNE! Zdecydowanie polecam nie tylko zaczynający przygodę z ER ale także fanom Władcy Pierścieni.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Krzysztof N. 9
Krzysztof N. 9

Skaut
58 pkt

16 opinii

Absolutny sztos!

13.10.2018 | data wizyty: 12.10.2018

Krzysztof N. 9 16 opinii

Świetny pokój. Zagadki nie są proste, ale dosyć intuicyjne. Rozwiązania zastosowane tam i mechanizmy zaskakują swoją wyjątkowością. Najlepsza sceneria jaką do tej pory widziałem w ER. Rekwizyty i wystrój stwarzają niesamowity klimat. Gorąco polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Niltalwen
Niltalwen

Podróżnik
45 pkt

14 opinii

WOW!

15.12.2018 | data wizyty: 14.10.2018

Niltalwen 14 opinii

Pokój łatwiutki, zdecydowanie dla początkujących, ALE... ten KLIMAT! klimat i jeszcze raz klimat! Rewelacja! I dla samego wnętrza polecam każdemu, dla samej specyfiki warto tam być! Zwłaszcza miłośnikom Władcy Pierscieni nastrój na pewno zapiera dech w piersiach! Jeden z najlepiej wykonanych wizualnie pokoi w jakich byłam! I mimo, że zadania trudne nie są i szybko się z niego wychodzi, to jego atmosfera pozostaje w pamięci na długo. Wrażenia murowane!
Polecam!!!!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Uciekające Kucyki
Uciekające Kucyki

Pionier
220 pkt

134 opinie

You shall pass :)

31.12.2018 | data wizyty: 29.06.2018

Wiarygodna opinia

Uciekające Kucyki 134 opinie

Logika rozgrywki: tak
Fabuła: raczej nie wiodąca
Klimat: tak
Zagadki: poszukiwanie, zagadki logiczne, poszukiwanie, nowe technologie, poszukiwanie
Trudność: średnio trudny

Ustalmy na wstępie, że w kwestii wystroju czy logiczności zagadek to bardzo dobry pokój. Wszystko jest tu zachowane w klimacie i bawiliśmy się ogólnie dobrze. Niektóre zagadki w pokoju są jednak trochę powtarzalne i jest tu sporo przeszukiwania, czego ogólnie nie lubimy. Dwie rzeczy nie do końca nam zadziałały - jedna z niewielkiego zużycia materiałów, druga niby "bo tak żebyście kombinowali", ale i tak nie mamy tego za złe. Mysteriousa uwielbiamy i będziemy tam wracać. Polecamy dla grup trochę ogranych i raczej dla mniejszej ilości osób.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Popularne pokoje w okolicy

Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny