Escape room Tożsamość

Tożsamość

Partner Lockme

Znaleźliście się w niedalekiej przyszłości, w świecie ogarniętym wojną, gdzie panuje tylko jedno prawo – prawo do walki o przeżycie. Znaleźliście się w zas... [więcej]

245

245 opinii

|

34

Wrocław: 34. miejsce

|

Dolnośląskie: 35. miejsce

|

PL 174

Polska: 174. miejsce

|

8.7/10

2-4 osoby

60' minut

Fabularny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

Znaleźliście się w niedalekiej przyszłości, w świecie ogarniętym wojną, gdzie panuje tylko jedno prawo – prawo do walki o przeżycie. Znaleźliście się w zastawionej przez wroga pułapce. Macie tylko godzinę, aby uratować swoich towarzyszy i nawiązać kontakt z siłami specjalnymi. Współpraca jest niezbędnym elementem przetrwania. Potwierdźcie swoją tożsamość!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Możliwość płatności kartą

Nie dla epileptyków

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Dostępne języki gry

angielski

polski

Adres

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

121 PLN – godziny poranne w tygodniu
141 PLN – godziny popołudniowe w tygodniu
151 PLN – w piątki od 17. oraz w weekend

Dane właściciela

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP: 8971852000

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 245 opinii

Ocena ogólna 8.7/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.6/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.5/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

175

140

105

70

35

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

245 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

339 opinii

Ciekawa rozgrywka

21.08.2016

Opinia Lockme

LockMe 339 opinii

Exit19 bardzo długo kazało czekać na swój kolejny pokój, jednak ten czas w pełni wynagradza nam zabawa w trakcie tego scenariusza. Rozgrywka w Tożsamości jest przygotowana zarówno dla grup początkujących jak i doświadczonych. W tym pokoju chodzi po prostu o przeżycie.

Ciekawostką jest fakt, że w trakcie gry nie mamy kontaktu z obsługą, tylko gramy z samym pokojem. To on wie na jakim etapie gry jesteśmy i jaką ma nam dać podpowiedź. W środku nie uświadczycie żadnej kłódki a zastosowane rozwiązania elektroniczne nie raz zaskoczą. Mimo że pomieszczenie przeznaczone do rozgrywki nie jest za wielkie, całkiem komfortowo może w nim grać 4 osobowa grupa.

Polecamy wszystkim, którzy chcą być na czasie i zobaczyć jak wygląda aktualna moda w escape roomach.

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

150 opinii

Tożsamość

11.04.2020 | data wizyty: 11.01.2020

Swistakk 150 opinii

Ach, exit, exit. Moja ulubiona firma. Skradła mi serce Zdradą w Breslau, aby potem dołożyć do tego Lochy Króla Artura, które razem ze Zdradą swojego czasu tworzyły duo moich ulubionych pokoi w Polsce, a wszystko w długim okresie posiadania największego możliwego hypu jakiego się da doświadczyć na escape room, w kierunku Obłędu.

Mając takie pozytywne odczucia w kierunku tej firmy, nie mogłem ominąć także i tego pokoju, choć nie miałem do niego co prawda takich oczekiwań jak do pozostałych wymienionych. I słusznie, bo nie da się ukryć, że pokój nie dorównuje reszcie. Nie chcę powiedzieć, że jest słaby, ale po prostu poprzeczka zawieszona bardzo wysoko.

Co do zagadek, to pokój jest dość search-heavy. Części, gdzie trzeba się wykazać jakąś pomysłowością, logicznym myśleniem, kojarzeniem faktów są moim zdaniem bardzo proste i to właśnie na szukaniu się głównie spędza tutaj czas.

Pokój ma się w zamierzeniu wyróżniać swoim w pełni zautomatyzowanym systemem podpowiedzi, aby gra teoretycznie nawet nie wymagała innego nadzoru od MG niż jedynie takiego w kwestiach bezpieczeństwa. Dodatkowo graczom jest jeszcze pokazywany progress bar, aby sami byli w stanie podejmować świadomą decyzję na temat tego, czy potrzebują podpowiedzi, czy jeszcze nie. Z jednej strony wydaje się, że wszystko działa poprawnie, ale w naszym przypadku efekt końcowy okazał się raczej mierny. W pewnym etapie gry zablokowaliśmy się na długi okres, bo nie byliśmy w stanie znaleźć jednej ukrytej rzeczy. Progress bar w tym momencie był na etapie mniej więcej 30%, a minęła już połowa gry, więc postanowiliśmy wziąć podpowiedź. Okazało się, że wszystko co następowało było dla nas proste i progress bar nagle zaczął prędziutko iść do przodu i grę skończyliśmy z około piętnastominutowym zapasem, czego trudno się spodziewać biorąc pod uwagę, że po 30 minutach było za nami ~30% :P.

Pokój ma zdecydowanie klimat wojskowy, namiastkę tego można już zobaczyć w oryginalnym filmie wprowadzającym (do obejrzenia we własnym zakresie przed grą, nie jest pokazywany na miejscu). Niestety niezbyt zrozumiałem fabułę i wątek jakiegokolwiek poszukiwania tożsamości. Jak zostało napisane w jednej z poprzednich opinii, mam wrażenie że tutaj trochę pokojowi zabrakło pomysłu na siebie, czegoś co wyróżniałoby ten pokój na tle wielu innych, czegoś co zdecydowanie mają pozostałe uwielbiane przeze mnie pokoje exitu, bo ten automatyczny nadzór i system podpowiedzi to zdecydowanie nie jest coś, co może robić za podstawę dobrego doświadczenia.

Jednak nie ma też rzeczy, do których mógłbym się jakoś bardzo przyczepić, pokój jest w porządku i znajdują się w nim pewne ciekawe elementy. Najciekawszy wydaje mi się początek gry i ciekawe wykorzystanie [spojler] w dwóch różnych elementach gry. Na plus też właśnie dobre wkomponowanie zagadek w klimat wojskowy, używanie w nich odpowiedniego ekwipunku. Do tego całkiem dobrze zrealizowany i budujący emocje finał. Summa summarum bawiliśmy się oczywiście dobrze i myślę, że warto się wybrać do tego pokoju, ale za którąkolwiek ścianą tego pokoju znajdzie się lepszy.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

zmorcia
zmorcia

Nawigator
121 pkt

36 opinii

Potwierdziliśmy

24.01.2020 | data wizyty: 21.01.2020

zmorcia 36 opinii

Zamknęliśmy listę pokoi Exitu Tożsamością. Mimo, że pokój jest raczej łatwy i dla grup początkujących, to trochę zacięliśmy się w jednym miejscu. Jednak wystarczyło bardziej poszukać i udało nam się wyjść z pokoju.
Pokój całkowicie elektroniczny, nie ma w nim kłódek. Pozwala sprawdzić swoją współpracę w grupie. Kilka pomysłowych zagadek, ale jako doświadczona grupa niektórzy się czasami nudzili.
Polecam iść w 2-3 osoby maksymalnie, a będzie więcej do roboty dla każdego.
Jednak pokoje Exitu nigdy nie zawodzą, również obsługa jak zawsze wygadana ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

michaskax
michaskax

Podróżnik
32 pkt

3 opinie

Jeden z łatwiejszych pokoi od Exit

26.02.2020 | data wizyty: 26.02.2020

Wiarygodna opinia

michaskax 3 opinie

Pomimo iż poziom pokoi przez Exit został oznaczony jako średniozaawansowany to według mnie może mieć ono początkującego. Bywały pokoje początkujące które były trudniejsze niż ten.
Świetnie zachowany klimat pokoju to trzeba przyznać. Ekipa zadbała o każdy detal. Spokojnie można wyjść bez podpowiedzi. Nam osobiście zabrakło tak ze 2-3 zagadek dodatkowo żeby troszkę dłużej zabawić w pokoju. 4 osoby to max więc jeśli myślicie żeby pójść w tylko w 2 to lepsza opcja :)
Polecam na pewno bo warto przejść przez każdy ER.
Obsługa jak zawsze super!! :) można z nimi pogadać i nawet poprosić o rekomendacje kolejnego pokoju :)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

111 opinii

Spokojnie jak na wojnie

06.02.2020 | data wizyty: 11.11.2019

Zagadkowcy 111 opinii

Firma Exit19 jest już legendarna. Słyszałam o niej dużo pozytywnych opinii; hype wokół ich pokojów jest w światku fanów escape roomów ogromny. Pech chciał, że przy moich pierwszych odwiedzinach w tej firmie wybór padł akurat na "Tożsamość". No, dokładniej mówiąc, drugich – tego samego dnia grałam też u nich w grę VR "Lost Circus", którą całkiem polecam. Ciekawe doświadczenie :) Nie jest to jednak escape room, tylko bardziej nowinka technologiczna, z drobnymi elementami gry zręcznościowej.

Co do "Tożsamości", to moje ogromne, wybujałe pod sufit oczekiwania zderzyły się... z zupełnie przeciętnym pokojem. W 2019 roku pokój bez kłódek nie jest już żadną nowością, a dla mnie osobiście nie ma specjalnie znaczenia, czy escape ma kłódki, czy nie ma.

Jest kilka rzeczy, którymi escape room może sobie zaskarbić moje serce. Jedną są znakomite zagadki (oryginalne, ciekawe, sprawiające satysfakcję, wymagające wytężenia umysłu, różnorodne, takie, których rozwiązywanie nie nudzi i jest czystą przyjemnością...), drugą – niebagatelny pomysł na pokój (współgranie ze sobą wszystkich elementów – klimatu, zagadek i fabuły; ciekawa koncepcja artystyczna wystroju; zaskakujące momenty; efekty WOW), trzecią – immersja (realizm i flow).

Mam wrażenie, że "Tożsamości" trochę zabrakło pomysłu na siebie, zabrakło nomen omen tożsamości – czegoś, co by ją wyróżniło na tle setek innych pokojów w Polsce i na świecie. Może miał tym być system podpowiedzi? To chyba trochę za mało.

Pokój zaczął się bardzo fajnie :) Zwłaszcza, że to ja byłam TYM graczem. Bardzo klimatyczny, ekscytujący początek, podobało mi się. Dawało zadatki na przeżycie ciekawej przygody. Potem jednak fabuła się gdzieś zapodziała. Najtrudniejszymi zagadkami w pokoju (wręcz zawyżającymi jego trudność) były spowalniające grę "szukajki", co też trochę mnie rozczarowało. Ostatnia zagadka za to zupełnie wytracała tempo rozgrywki (raczej nie daje się takich rzeczy na koniec zabawy!). Pełnokrwistych zagadek jest wyjątkowo mało, a i metraż pokoju nie powala.

Zaletą jest niewątpliwie klimat (militarystyczny/postapo), ale jest tu tak... statycznie, spokojnie. Można by wprowadzić więcej dynamiki do gry, więcej zaskakujących czy emocjonujących momentów. Obecnie mamy bardzo fajny początek, a im dalej, tym niestety gorzej.

Nie zmienia to wszystko faktu, że się dobrze bawiłam. Jednak oczekiwałam po "Tożsamości" duuużo więcej i to odzwierciedla moje 6/10 ("ten pokój był w porządku – to był miło spędzony czas, ale oczekiwaliśmy czegoś więcej", cytując LockMe).

Dodam, że koledze, który był w escape roomie po raz pierwszy w życiu, pokój się bardzo podobał, ale i on uważa, że zagadki nie były specjalnie trudne.

Ocena ogólna: 6/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

kabura
kabura

Podróżnik
37 pkt

18 opinii

Tożsamość.

02.12.2019 | data wizyty: 30.10.2019

kabura 18 opinii

Łatwy, ciemny i przyjemny! Ciekawy system podpowiedzi- gramy z pokojem a nie w pokoju :)
Pokój dobry dla mniejszej grupy na początek prygody z ER!
Oczywiście wystrój i klimat jak to w Exit19 na najwyższym poziomie.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Michalina G.
Michalina G.

Podróżnik
40 pkt

17 opinii

Nieprzekombinowany ale ciekawy.

16.10.2019 | data wizyty: 16.10.2019

Michalina G. 17 opinii

Bardzo podobał mi się ten pokój. Byliśmy w 3, wyszliśmy po 40 minutach, bez żadnych podpowiedzi.
Zagadki logiczne, ciekawy początek. Pokój ma swój klimat i jest dopracowany pod względem rekwizytów.
I duży plus za świetną obsługę ?

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Lonate
Lonate

Świeżak
18 pkt

3 opinie

Idealny na rozgrzewkę

08.03.2020 | data wizyty: 08.03.2020

Lonate 3 opinie

Poszliśmy lekko na spontanie w dwie osoby. Bardzo ładny pokój, liniowy, idealny dla max 3 osób, chociaż dwie to tak akurat. Prosty, przyjemny, jedyne w czym mieliśmy problem to brak spostrzegawczości ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Pionier
172 pkt

42 opinie

Ciekawy sposób potwierdzenia

30.08.2019 | data wizyty: 29.08.2019

tbednarczuk74 42 opinie

To chyba pierwszy pokój z którego udało się nam wyjść bez żadnych podpowiedzi. Polecamy dla grup początkujących.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Włóczykij
Włóczykij

Przewodnik
308 pkt

212 opinii

Militarna przygoda

16.11.2019 | data wizyty: 16.08.2019

Włóczykij 212 opinii

Dość często ratujemy świat przed psychopatami, dzikimi zwierzętami, duchami, czy innymi nadprzyrodzonymi siłami. Dziś musieliśmy ratować siebie, ponieważ przenosząc się do przyszłości, wpadliśmy w pułapkę wroga...

Współpraca, współpraca, współpraca - jak ja to lubię! Dzięki niej i ten ER od razu przypadł mi do gustu. Zagadki raczej proste, ale niebanalne i różnorodne, naszpikowane elektroniką.

Pokój ładnie urządzony. Z dużą ilością gadżetów militarnych, dobrze dobranym podkładem dźwiękowym i świetlnym. Ma swój klimat :)

Obsługa bez większych zastrzeżeń, miła i uśmiechnięta. Nie mająca zbyt wiele czasu na rozmowę, ale wynika to raczej z natłoku pracy i ilości grup odwiedzających firmę w jednym czasie.

Room polecam szczególnie początkującym lub na rozgrzewkę przed innymi fantastycznymi pokojami Exit19.
Czy uda Wam się potwierdzić swoją tożsamość, nawiązać kontakt ze siłami specjalnymi i przeżyć?

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Strona 1 z 25

Pokaż następne

Pokoje dla doświadczonych graczy

Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach