Escape room Ostatni Artykuł

  Ostatni Artykuł

  Partner Lockme

  [Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów] Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnic... [więcej]

  54

  54 opinie

  |

  2

  Legnica: 2. miejsce

  |

  Dolnośląskie: 36. miejsce

  |

  PL 256

  Polska: 256. miejsce

  |

  8/10

  2-6 osób

  60' minut

  Kryminalny

  doświadczeni

  Fabuła pokoju

  [Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów]

  Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnich miesięcy spędzili na drążeniu sprawy lokalnej grupy przestępczej. Myśleli, że to kolejne „młode wilki", które chcą zaistnieć w mieście. Z czasem okazało, że to zdecydowanie „grubszy materiał". Dziennikarze z obawy o swoje życie zaszyli się w swojej „dziupli". Na łamach gazety odkrywali kolejne przestępcze sekrety.
  – Materiał jest już gotowy. Informator się wysypał, wiemy kto jest bossem. Jutro puszczamy to do druku – powiedzieli swojemu naczelnemu Robert – To ostatni artykuł w tej sprawie. Po nim nic będzie już takie samo – dodał.
  Niestety, materiał nie dotarł do drukarni, a w dziennikarskiej dziupli znaleziono zwłoki Roberta, po Wojtku nie ma śladu.
  Czy uda Wam się ustalić co się stało z zganionym dziennikarzem? Czas pokaże!

  Pokój w wersji rozszerzonej polecamy grupom doświadczonym, nie jest on odpowiedni na pierwszą grę!

  Zarezerwuj ten pokój

  Wszystkie prezentowane godziny rozpoczęcia zabawy są podane w czasie lokalnym (Europe/Warsaw).

  Uwzględnij to rezerwując pokój.

  Zarezerwuj ten pokój

  Wszystkie prezentowane godziny rozpoczęcia zabawy są podane w czasie lokalnym (Europe/Warsaw).

  Uwzględnij to rezerwując pokój.

  Dodatkowe informacje

  Przyjazny niepełnosprawnym

  Możliwość płatności kartą

  Nie dla epileptyków

  Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Drzwi zawsze otwarte

  Oświetlenie awaryjne

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  Dezynfekowane pokoje

  Dostępne języki gry

  polski

  Adres

  Składnica Szyfrów - Legnica - Galeria Piastów

  Galeria Piastów - Park Rozrywki Play City (2 piętro)
  Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 9

  Inne pokoje w tym miejscu

  Cennik

  Grupa od 2 do 5 osób – 99 zł ,
  Grupa 6 osobowa – 119 zł,

  Godziny otwarcia

  Pokój "Ostatni Artykuł" dostępny jest w godzinach
  Pn. - Sb. - 9:35, 11:20, 13:00, 15:00, 17:00, 18:45,
  Nd. - 10:30, 12:10, 14:00, 16:00, 17:50,

  Istnieje możliwość umówienia rozgrywki w innych godzinach, dostosowanych do potrzeb graczy - w takim wypadku prosimy o kontakt telefoniczny.

  Dane właściciela

  Brand Media Jarosław Szapował
  ul. Wojska Polskiego 9/2
  59-220 Legnica
  NIP: 6912261437

  Regulamin gry

  Regulamin gry

  Zarezerwuj pokój

  Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

  Oceń ten pokój

  Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

  Zaloguj się

  Oznacz pokój

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  Zaloguj się

  Oceny pokoju - 54 opinie

  Ocena ogólna 8.0/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Obsługa 8.6/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Klimat 8.3/10

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  1

  2

  3

  4

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  Poziom trudności Średni

  50

  40

  30

  20

  10

  0

  Bardzo łatwy

  Łatwy

  Średni

  Trudny

  Bardzo trudny

  54 opinie

  LockMe
  LockMe

  Przewodnik
  516 pkt

  350 opinii

  A co tu się dzieje? :o

  15.03.2018 | data wizyty: 07.02.2018

  Opinia Lockme

  LockMe 350 opinii

  Zwykle w pokojach o takim tytule spodziewamy się dużej ilości żmudnego czytania, za którym nie przepadamy. Na szczęście nie tutaj! Choć fabuła toczy się wokół artykułów i dziennikarzy, to autorom pokoju udało się uniknąć zmasowanego ataku tekstem. Za to brawo!

  Pokój dobrze oddaje klimat, jaki może panować w sekretnych pracowniach dziennikarzy - nie jest to ładne biuro w gazecie, tylko... Coś innego, dającego do myślenia :)

  Zagadki są wymagające i nie dają chwili wytchnienia. Świetnie poprowadzona linia fabularna daje satysfakcję z każdego kolejnego zadania i jeszcze większą po wyjściu.

  Jeśli szukacie więc ciekawego wyzwania - bardzo warto. Jednak przed pójściem do tego pokoju zwiedźcie przynajmniej kilka innych, bo łatwo nie będzie.
  A co tu się dzieje? :o A co tu się dzieje? :o

  Poziom trudności: Trudny

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę, rozmowę o escape roomach i przede wszystkim cenne wskazówki :)
  zmorcia
  zmorcia

  Pionier
  207 pkt

  54 opinie

  Składnica 1/3

  31.08.2020 | data wizyty: 29.08.2020

  Wiarygodna opinia

  zmorcia 54 opinie

  Wszystkie z pokojów Składnicy odwiedziliśmy jednego dnia. Części opinii będzie się powtarzać, ze względu na to, że opisują całą firmę, a nie tylko jeden pokój. Dodam, że braliśmy również udział w drugiej części Galerii Szyfrów, z której byliśmy bardzo zadowoleni.
  Długo się zbierałam, żeby napisać opinię o Ostatnim Artykule. Był to nasz pierwszy pokój w Składnicy, który zostawił nas z uczuciem frustracji i niechęci do kolejnych pokoi, jednak w kolejnych było już lepiej. Zaczynając od tego, że niestety nie było baterii do latarek, przez co korzystaliśmy z latarek w naszych własnych telefonach (co już popsuło klimat), poprzez fakt, że w czasie gry ktoś wszedł do nas do pokoju (prawdopodobnie z obsługi), kończąc na tym, że sam pokoju, jest po prostu pusty i niedopracowany.
  Jeszcze jednym małym minusem niestety jest obsługa, niespecjalnie zainteresowana osobami przychodzącymi, jedno zdanie wprowadzenia do pokoju, które brzmiało mniej więcej tak samo jak na stronie niekoniecznie pozwala poczuć klimat.
  Podsumowując niestety zawiedliśmy się trochę na Składnicy biorąc pod uwagę Galerię Szyfrów, która tak bardzo nam się podobała. Pokoje raczej nastawione na mainstream.
  Sam Ostatni Artykuł to pokój kryminalny, w którym zagadek jest dosłownie kilka i wydają się one być nie do końca zawsze ze sobą powiązane. Trudno ocenić ogólnie sam pokój, bo wiele czynników sprawiło, że byliśmy po prostu zdenerwowani i nie mieliśmy ochoty rozwiązywać zagadek, jednak kolejne pokoje Składnicy poprawiły obraz całej firmy. Pokój jest tej starszej generacji, tzn. dużo kłódek i nic zaskakującego tam nie znaleźliśmy.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 7/10

  Klimat: 7/10

  Poziom trudności: Średni

  Szalony Kapelusznik
  Szalony Kapelusznik

  Pionier
  158 pkt

  130 opinii

  # sufit/1

  15.08.2020 | data wizyty: 14.08.2020

  Szalony Kapelusznik 130 opinii

  ! Uwaga. Ułożyłam tą recenzję, po czym stwierdziłam, że identycznie pasuje ona do wszystkich trzech pokoi Składnicy Szyfrów i do naszych w nich przeżyć, więc pozwalam sobie zamieścić jej kopie pod tymi pokojami - słowo w słowo te same wrażenia. Po co parafrazować na siłę samą siebie.

  A więc:

  Przykro mi pisać tą opinię, bo i siedziba firmy jest w gruncie rzeczy ciekawa i wkomponowana w miejsce rozrywki (Play City w Galerii Piastów), i zachęca świeżaki do zasmakowania tego typu rozrywki, i to wszystko miało potencjał... Ale po kolei:

  Legnica to ciekawe miasto. Przyjechaliśmy tu pierwotnie dla czterech pokoi, a przy okazji niniejszym stwierdzamy, że wspomniana Galeria bardzo ciekawie, unikatowo wręcz, wkomponowuje się w tkankę starego miasta. Sama w sobie będąca plątaniną uliczek, z zewnątrz nieburząca estetyki zabudowy.

  Niestety, ta plątanina uliczek dla przyjezdnych ma tę wadę, że nie jest dość czytelna i po prostu do firmy ciężko trafić... Upał, wiele różnych pionów wind i schodów, creepy półpiętra, duszny parking i pozamykane niektóre przejścia - to wszystko nie nastawiło nas pozytywnie do gry już przed jej rozpoczęciem (no cóż, chyba po prostu jesteśmy ASK - Amatorami Starych Kamienic ;)

  Sama jednak siedziba i poczekalnia (jak już się do niej trafi) jest przestronna i doskonała do grupowych nasiadówek, budowania klimatu, integracji grupy i wspólnych rozmów z Mistrzem Gry. Ja w każdym razie nie lubię, gdy prowadzący nade mną stoi i coś tłumaczy; tutaj stoliki i fotele były komfortowe i odpowiednie do omawiania spraw technicznych itp.

  Natomiast wprowadzenie w naszym przypadku było kompletnie położone na łopatki. Spodziewałam się usłyszeć tą ciekawą przecież historię przed wejściem, ze szczegółami, konspiracyjnym szeptem, wiecie... w końcu jest całkiem interesująca i warto by się w nią wczuć.
  Nic z tych rzeczy, trzy ćwierci zdania w biegu, cyk, i już jesteśmy w pokoju bez sufitu, w kompletnej ciszy...

  Ja wiem, siedzibą w galerii wymusza pewne umowności, wymogi bezpieczeństwa itp. Nie zostało to niestety nadrobione ani ścieżką dźwiękową, ani jakimś wyszukanym systemem podpowiedzi, ani żadnym efektem wow...

  Wystrój i rekwizyty też bardziej broniłyby się w jakimś pomieszczeniu o lepszej ogólnej stylizacji, również dotyczącej etapu przed grą (przedsionek, poczekalnia, minimalnie ciaśniejsze/bardziej "skondensowane" pokoje).

  Przy proszeniu o podpowiedzi trzeba było za każdym razem tłumaczyć GM, na jakim etapie jesteśmy, a mówienie "to już mamy zrobione...to też!" jest dość irytujące...

  To, co się broni w pokoju, to same zagadki. Są pomysłowe, zróżnicowane i niebanalne. Nawet dość trudne i co niektóre - unikatowe. Ja osobiście czułam się, jakbym była we wnętrzu książki z zagadkami - od łamigłówki do łamigłówki, tak po prostu, bez fajerwerków. Jeśli ktoś to lubi - to będzie intelektualnie usatysfakcjonowany. My w każdym razie też to doceniamy. Było wymagająco i logicznie, a to jest w końcu ważna część tej gry.

  Mimo wszystko, było warto tam zajrzeć i pomimo zmęczenia po ciężkim dniu przeciorać umysł zagadkami ze Składnicy :)
  Opisany wyżej niesmak i niedosyt pozostaje, ale trzeba brać poprawkę na to, że wraz z kolejnymi dziesiątkami odwiedzanych pokoi stajemy się coraz bardziej wymagający - więc mimo wszystko, gwoli uczciwości, zachęcamy do wizyty w Składnicy, zwłaszcza osoby niezaznajomione jeszcze z pokojami zagadek - bo jak rozkminiać łamigłówki, to tam :)

  Ocena ogólna: 6/10

  Obsługa: 5/10

  Klimat: 6/10

  Poziom trudności: Średni

  rahn niejasny
  rahn niejasny

  Nawigator
  107 pkt

  31 opinii

  Ciężki arykuł do zgryzienia

  18.09.2020 | data wizyty: 17.09.2020

  Wiarygodna opinia

  rahn niejasny 31 opinii

  Pokój ciekawie skonstruowany. Niby liniowy, niby zagadki klasyczne ale nieoczywistość rozwiązań powoduje że jest dość trudnym pokojem. Tym bardziej, że liniowość powoduje, że przy problemie z jedną zagadką łazi się tylko w kółko po pokoju. Fajnie ułożona fabuła i zagadki, które czasem mniej a czasem bardziej grają w tym fabularnym tle. Kilka miłych elektronicznych trików.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  Q
  Q

  Przewodnik
  496 pkt

  333 opinie

  #301

  13.05.2020 | data wizyty: 13.02.2020

  Wiarygodna opinia

  Q 333 opinie

  Moim zdaniem, najciekawszy projekt Składnicy Szyfrów, choć czytając pozostałe komentarze – opinie są tu dość mocno zróżnicowane ;) Tym razem niewielka przestrzeń gry wypełniona została od A do Zet zagadkami, chociaż nawet z perspektywy dwóch graczy, czasu jest wystarczająco by uporać się z rozwiązaniem przedstawionej historii kryminalnej. Najtrudniej złapać punkt zaczepienia (może przez dość sporą liczbę rekwizytów wokół), jednak gdy to się uda – gra przebiega już płynnie i daje dużo satysfakcji. Zadania oparte o rozwiązania analogowe, manualne i elektroniczne – fajnie wymyślone i nie przekombinowane. Faktycznie, nie trzeba przedzierać się przez dużą ilość tekstu, a głównym źródłem światła są latarki (istnieje już jednak możliwość włączenia dodatkowego oświetlenia na życzenie – nie korzystaliśmy, ale to warte uwzględnienia w opinii, bo świadczy o tym, że firma jest uważna na komentarze graczy). Klasyczny, solidnie zrealizowany escape.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  Swistakk
  Swistakk

  Przewodnik
  386 pkt

  163 opinie

  Um

  18.12.2019 | data wizyty: 17.11.2019

  Wiarygodna opinia

  Swistakk 163 opinie

  Zacznę swoją opinię od napomnienia, że pokoje Składnicy Szyfrów odwiedzaliśmy przy okazji organizowanego przez nich eventu - Galeria Szyfrów (2 edycja). Gra nam się bardzo podobała i uważam, że zdecydowanie warto było się przejechać do Legnicy dla niej.

  Przechodząc do oceny pokoju - niestety był to jeden z tych pokoi, po wizycie w których zastanawiałem się, czy aby na pewno byłem w tym samym pokoju, które opisują widoczne tu opinie.
  Przede wszystkim rzecz, która obniżyła nasze doświadczenie a byłaby bardzo prosta do naprawy to to że w pokoju był półmrok, a światło było naprawdę potrzebne do rozwiązywania zagadek. Mieliśmy 3 latarki z czego 2 były po prostu fatalne (i to nie z powodu kiepskich baterii tylko tak po prostu zbudowane były) i nadawały się tylko do wpisywania kodów do kłódek. Dawanie możliwości szukania tak naprawdę tylko jednej osobie, gdy trzeba to robić, to kryminał. Do tego jeszcze jeden element gry miał mylący kształt i intencji stojących za jego wyglądem nie rozumiem do teraz.
  W efekcie tego przez pierwsze około 30 minut zrobiliśmy całe nic. Potem jednak tu się coś znalazło, tam się coś zhakowało (i to nawet dwie rzeczy i obie w dość narzucający się sposób) i wyszliśmy z pokoju w 50 minut bez podpowiedzi.
  Ale nawet odstawiając kwestię latarek na bok - no przepraszam, ale niezbyt mi się ten pokój podobał. Jest mały, niektóre zagadki są ciekawe, ale summa summarum jest ich mało, fabuła też mnie nie porwała. Ale nie jest znowu taki fatalny jakie wrażenie można odebrać z tej opinii tylko nie jest jakiś super i do tego nie podszedł.

  Wcześniej tego dnia odwiedziliśmy znajdujący się za ścianą Obiekt 3000. Pomimo widocznej różnicy w ocenach na korzyść Artykułu, wydawał on się nam zgodnie istotnie ciekawszą i godną polecenia propozycją (a Galeria Szyfrów to już w ogóle must).

  W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
  Wystrój, klimat i production value: 2
  Zagadki i flow: 2
  Coś oryginalnego: 3
  Czy się dobrze bawiłem?: 2

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 8/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
  kasiakasia
  kasiakasia

  Pionier
  186 pkt

  126 opinii

  Było ok :)

  27.12.2019 | data wizyty: 22.12.2019

  kasiakasia 126 opinii

  Tak jak w opisie, pokój po prostu ok. Jest całkiem przyzwoity, ale nie było efektu wow. Zagadki różne i niby wszystko ok, ale chyba to nie był mój klimat. Niestety jedna z zagadek nam nie zadziałała, Pan z obsługi musiał wejść do pokoju i ją odblokować, co trochę popsuło zabawę :( Pokój dobry dla 3 graczy, nasza dwójka czasem nie potrafiła dostrzec niektórych szczegółów i przydałaby się dodatkowa głowa i oczy do pomocy :)

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 9/10

  Klimat: 7/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
  t.szulc
  t.szulc

  Skaut
  79 pkt

  20 opinii

  Odnaleziony artykuł!

  05.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

  t.szulc 20 opinii

  Pokój sporych rozmiarów z dużą ilością kłódek (dla nas to ok!). Trzeba bacznie obserwować każdy szczegół pokoju ;) We dwójkę bawiliśmy się super! MG jak zawsze na wysokim poziomie! POLECAMY!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
  akassss
  akassss

  Świeżak
  18 pkt

  3 opinie

  Najlepszy!

  03.11.2019 | data wizyty: 14.09.2019

  akassss 3 opinie

  Najlepszy pokój ze wszystkich tej firmy. Dobry klimat, ciekawe zagadki, fajna fabula

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
  Bartosz M.
  Bartosz M.

  Przewodnik
  361 pkt

  128 opinii

  Na tropie morderców

  10.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

  Wiarygodna opinia

  Bartosz M. 128 opinii

  Drugi nasz pokój Składnicy Szyfrów również zaliczymy do udanych. To nie jest pokój na typową ucieczkę - zadanie polega na odszukaniu dziennikarza i jego artykułu. Pokój jest nieliniowy, co stanowi delikatne utrudnienie dla grup mniej doświadczonych, natomiast same zagadki są logiczne, pojawia się elektronika i tak jak w Projekcie Liegnitz rozwiązania dają satysfakcję. Warto być uważnym, bowiem w dziennikarstwie szczegóły odgrywają istotną rolę :) W każdej chwili można wyjść z miejsca gry, drzwi nie są zamknięte i czuliśmy się bezpiecznie.

  Ostatni Artykuł potwierdza, że Składnica Szyfrów umie tworzyć porządne pokoje zagadek. Ten pokój polecamy grupom 3-osobowym, w czwórkę da radę, ale momentami może być ciasnawo. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, czuwał nad całą grą i wdał się w miłą konwersację na koniec zabawy. Trzymamy kciuki za dalszą działalność!

  Ocena ogólna: 8/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Bardzo dziękujemy za opinię i wspólną zabawę :) Pozdrawiamy

  Strona 1

  Pokaż następne

  Pokoje idealne na pierwszy raz

  Świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z escape roomami

  Popularne pokoje w okolicy

  Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy