Ostatni Artykuł

  zamknięty

  Ostatni Artykuł

  [Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów] Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnic... [więcej]

  2-6 osób

  60' minut

  Kryminalny

  doświadczeni

  54 opinie

  Fabuła pokoju

  [Jest to ten sam pokój, który dostępny był wcześniej w starej lokalizacji Składnicy Szyfrów]

  Robert i Wojciech byli cenionymi dziennikarzami. Kilka ostatnich miesięcy spędzili na drążeniu sprawy lokalnej grupy przestępczej. Myśleli, że to kolejne „młode wilki", które chcą zaistnieć w mieście. Z czasem okazało, że to zdecydowanie „grubszy materiał". Dziennikarze z obawy o swoje życie zaszyli się w swojej „dziupli". Na łamach gazety odkrywali kolejne przestępcze sekrety.
  – Materiał jest już gotowy. Informator się wysypał, wiemy kto jest bossem. Jutro puszczamy to do druku – powiedzieli swojemu naczelnemu Robert – To ostatni artykuł w tej sprawie. Po nim nic będzie już takie samo – dodał.
  Niestety, materiał nie dotarł do drukarni, a w dziennikarskiej dziupli znaleziono zwłoki Roberta, po Wojtku nie ma śladu.
  Czy uda Wam się ustalić co się stało z zganionym dziennikarzem? Czas pokaże!

  Pokój w wersji rozszerzonej polecamy grupom doświadczonym, nie jest on odpowiedni na pierwszą grę!

  Ważne informacje

  Podstawowe

  Przyjazny niepełnosprawnym

  Możliwość płatności kartą

  Nie dla epileptyków

  Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

  Bezpieczeństwo

  Pełen monitoring

  Pełen kontakt z mistrzem gry

  Drzwi zawsze otwarte

  Oświetlenie awaryjne

  Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

  Dezynfekowane pokoje

  Dostępne języki gry

  polski

  Adres i inne pokoje

  Składnica Szyfrów - Legnica - Galeria Piastów

  Galeria Piastów - Park Rozrywki Play City (2 piętro)
  Legnica, ul. Najświętszej Marii Panny 9

  Oceny pokoju

  8 .0

  8/10 Obsługa: 8,6/10 Klimat: 8,3/10 Poziom trudności: Trudny Ilość opinii: 54
  Zaloguj się

  Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

  rahn niejasny
  rahn niejasny

  Nawigator
  107 pkt

  31 opinii

  Ciężki arykuł do zgryzienia

  18.09.2020 | data wizyty: 17.09.2020

  Wiarygodna opinia

  rahn niejasny 31 opinii

  Pokój ciekawie skonstruowany. Niby liniowy, niby zagadki klasyczne ale nieoczywistość rozwiązań powoduje że jest dość trudnym pokojem. Tym bardziej, że liniowość powoduje, że przy problemie z jedną zagadką łazi się tylko w kółko po pokoju. Fajnie ułożona fabuła i zagadki, które czasem mniej a czasem bardziej grają w tym fabularnym tle. Kilka miłych elektronicznych trików.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Trudny

  zmorcia
  zmorcia

  Pionier
  207 pkt

  54 opinie

  Składnica 1/3

  31.08.2020 | data wizyty: 29.08.2020

  Wiarygodna opinia

  zmorcia 54 opinie

  Wszystkie z pokojów Składnicy odwiedziliśmy jednego dnia. Części opinii będzie się powtarzać, ze względu na to, że opisują całą firmę, a nie tylko jeden pokój. Dodam, że braliśmy również udział w drugiej części Galerii Szyfrów, z której byliśmy bardzo zadowoleni.
  Długo się zbierałam, żeby napisać opinię o Ostatnim Artykule. Był to nasz pierwszy pokój w Składnicy, który zostawił nas z uczuciem frustracji i niechęci do kolejnych pokoi, jednak w kolejnych było już lepiej. Zaczynając od tego, że niestety nie było baterii do latarek, przez co korzystaliśmy z latarek w naszych własnych telefonach (co już popsuło klimat), poprzez fakt, że w czasie gry ktoś wszedł do nas do pokoju (prawdopodobnie z obsługi), kończąc na tym, że sam pokoju, jest po prostu pusty i niedopracowany.
  Jeszcze jednym małym minusem niestety jest obsługa, niespecjalnie zainteresowana osobami przychodzącymi, jedno zdanie wprowadzenia do pokoju, które brzmiało mniej więcej tak samo jak na stronie niekoniecznie pozwala poczuć klimat.
  Podsumowując niestety zawiedliśmy się trochę na Składnicy biorąc pod uwagę Galerię Szyfrów, która tak bardzo nam się podobała. Pokoje raczej nastawione na mainstream.
  Sam Ostatni Artykuł to pokój kryminalny, w którym zagadek jest dosłownie kilka i wydają się one być nie do końca zawsze ze sobą powiązane. Trudno ocenić ogólnie sam pokój, bo wiele czynników sprawiło, że byliśmy po prostu zdenerwowani i nie mieliśmy ochoty rozwiązywać zagadek, jednak kolejne pokoje Składnicy poprawiły obraz całej firmy. Pokój jest tej starszej generacji, tzn. dużo kłódek i nic zaskakującego tam nie znaleźliśmy.

  Ocena ogólna: 7/10

  Obsługa: 7/10

  Klimat: 7/10

  Poziom trudności: Średni

  Szalony Kapelusznik
  Szalony Kapelusznik

  Pionier
  158 pkt

  129 opinii

  # sufit/1

  15.08.2020 | data wizyty: 14.08.2020

  Szalony Kapelusznik 129 opinii

  ! Uwaga. Ułożyłam tą recenzję, po czym stwierdziłam, że identycznie pasuje ona do wszystkich trzech pokoi Składnicy Szyfrów i do naszych w nich przeżyć, więc pozwalam sobie zamieścić jej kopie pod tymi pokojami - słowo w słowo te same wrażenia. Po co parafrazować na siłę samą siebie.

  A więc:

  Przykro mi pisać tą opinię, bo i siedziba firmy jest w gruncie rzeczy ciekawa i wkomponowana w miejsce rozrywki (Play City w Galerii Piastów), i zachęca świeżaki do zasmakowania tego typu rozrywki, i to wszystko miało potencjał... Ale po kolei:

  Legnica to ciekawe miasto. Przyjechaliśmy tu pierwotnie dla czterech pokoi, a przy okazji niniejszym stwierdzamy, że wspomniana Galeria bardzo ciekawie, unikatowo wręcz, wkomponowuje się w tkankę starego miasta. Sama w sobie będąca plątaniną uliczek, z zewnątrz nieburząca estetyki zabudowy.

  Niestety, ta plątanina uliczek dla przyjezdnych ma tę wadę, że nie jest dość czytelna i po prostu do firmy ciężko trafić... Upał, wiele różnych pionów wind i schodów, creepy półpiętra, duszny parking i pozamykane niektóre przejścia - to wszystko nie nastawiło nas pozytywnie do gry już przed jej rozpoczęciem (no cóż, chyba po prostu jesteśmy ASK - Amatorami Starych Kamienic ;)

  Sama jednak siedziba i poczekalnia (jak już się do niej trafi) jest przestronna i doskonała do grupowych nasiadówek, budowania klimatu, integracji grupy i wspólnych rozmów z Mistrzem Gry. Ja w każdym razie nie lubię, gdy prowadzący nade mną stoi i coś tłumaczy; tutaj stoliki i fotele były komfortowe i odpowiednie do omawiania spraw technicznych itp.

  Natomiast wprowadzenie w naszym przypadku było kompletnie położone na łopatki. Spodziewałam się usłyszeć tą ciekawą przecież historię przed wejściem, ze szczegółami, konspiracyjnym szeptem, wiecie... w końcu jest całkiem interesująca i warto by się w nią wczuć.
  Nic z tych rzeczy, trzy ćwierci zdania w biegu, cyk, i już jesteśmy w pokoju bez sufitu, w kompletnej ciszy...

  Ja wiem, siedzibą w galerii wymusza pewne umowności, wymogi bezpieczeństwa itp. Nie zostało to niestety nadrobione ani ścieżką dźwiękową, ani jakimś wyszukanym systemem podpowiedzi, ani żadnym efektem wow...

  Wystrój i rekwizyty też bardziej broniłyby się w jakimś pomieszczeniu o lepszej ogólnej stylizacji, również dotyczącej etapu przed grą (przedsionek, poczekalnia, minimalnie ciaśniejsze/bardziej "skondensowane" pokoje).

  Przy proszeniu o podpowiedzi trzeba było za każdym razem tłumaczyć GM, na jakim etapie jesteśmy, a mówienie "to już mamy zrobione...to też!" jest dość irytujące...

  To, co się broni w pokoju, to same zagadki. Są pomysłowe, zróżnicowane i niebanalne. Nawet dość trudne i co niektóre - unikatowe. Ja osobiście czułam się, jakbym była we wnętrzu książki z zagadkami - od łamigłówki do łamigłówki, tak po prostu, bez fajerwerków. Jeśli ktoś to lubi - to będzie intelektualnie usatysfakcjonowany. My w każdym razie też to doceniamy. Było wymagająco i logicznie, a to jest w końcu ważna część tej gry.

  Mimo wszystko, było warto tam zajrzeć i pomimo zmęczenia po ciężkim dniu przeciorać umysł zagadkami ze Składnicy :)
  Opisany wyżej niesmak i niedosyt pozostaje, ale trzeba brać poprawkę na to, że wraz z kolejnymi dziesiątkami odwiedzanych pokoi stajemy się coraz bardziej wymagający - więc mimo wszystko, gwoli uczciwości, zachęcamy do wizyty w Składnicy, zwłaszcza osoby niezaznajomione jeszcze z pokojami zagadek - bo jak rozkminiać łamigłówki, to tam :)

  Ocena ogólna: 6/10

  Obsługa: 5/10

  Klimat: 6/10

  Poziom trudności: Średni

  Q
  Q

  Przewodnik
  496 pkt

  346 opinii

  #301

  13.05.2020 | data wizyty: 13.02.2020

  Wiarygodna opinia

  Q 346 opinii

  Moim zdaniem, najciekawszy projekt Składnicy Szyfrów, choć czytając pozostałe komentarze – opinie są tu dość mocno zróżnicowane ;) Tym razem niewielka przestrzeń gry wypełniona została od A do Zet zagadkami, chociaż nawet z perspektywy dwóch graczy, czasu jest wystarczająco by uporać się z rozwiązaniem przedstawionej historii kryminalnej. Najtrudniej złapać punkt zaczepienia (może przez dość sporą liczbę rekwizytów wokół), jednak gdy to się uda – gra przebiega już płynnie i daje dużo satysfakcji. Zadania oparte o rozwiązania analogowe, manualne i elektroniczne – fajnie wymyślone i nie przekombinowane. Faktycznie, nie trzeba przedzierać się przez dużą ilość tekstu, a głównym źródłem światła są latarki (istnieje już jednak możliwość włączenia dodatkowego oświetlenia na życzenie – nie korzystaliśmy, ale to warte uwzględnienia w opinii, bo świadczy o tym, że firma jest uważna na komentarze graczy). Klasyczny, solidnie zrealizowany escape.

  Ocena ogólna: 9/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 9/10

  Poziom trudności: Średni

  t.szulc
  t.szulc

  Skaut
  79 pkt

  20 opinii

  Odnaleziony artykuł!

  05.01.2020 | data wizyty: 05.01.2020

  t.szulc 20 opinii

  Pokój sporych rozmiarów z dużą ilością kłódek (dla nas to ok!). Trzeba bacznie obserwować każdy szczegół pokoju ;) We dwójkę bawiliśmy się super! MG jak zawsze na wysokim poziomie! POLECAMY!

  Ocena ogólna: 10/10

  Obsługa: 10/10

  Klimat: 10/10

  Poziom trudności: Średni

  Odpowiedź firmy Składnica Szyfrów
  Dziękujemy za opinię i pozdrawiamy :)
  Zobacz wszystkie opinie (54)

  Pokoje dla całej rodziny

  Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny Dodaj pokój

  Pokoje dla doświadczonych graczy

  Zmierz się z prawdziwym wyzwaniem w najtrudniejszych pokojach Dodaj pokój