Tajemnica alchemika - zmierz się z pokojem z Poland Escape

7 gru 2018
Polska

Tajemnica alchemika - zmierz się z pokojem z Poland Escape

Niedawno swoją premierę miał pokój, z którym przyjemność zmierzyć się mieli zawodnicy Poland Escape w trakcie etapu regionalnego.Teraz Wy macie okazję zobaczyć, czy dostalibyście się do wielkiego finału PE!

Tajemnica alchemika to już 3 pokój znanego wszystkim Combinatora. Po słynnym “Statku Pirackim” i “Krakowskiej bestii” przyszedł czas na mroczniejsze klimaty i zejście do podziemia.

O czym jest pokój?


To już drugi nasz pokój, który nawiązuje do Krakowa. Pierwszy to Krakowska Bestia oparty na legendzie o smoku wawelskim. Tutaj poszliśmy o krok dalej. Fabuła gry nawiązuje do faktów z XVI wiecznego życia dworskiego na Wawelu - a dokładnie do nadwornego alchemika Twardowskiego-prawej reki króla Zygmunta Augusta. Gra jest mocno fabularna. Cel graczy: dowiedzieć się, czym Twardowski wkupił się w łaski króla. Wychodzą z konkretna informacją, która jest faktem historycznym (o którym jednak wie niewiele osób). 
Piotr Rożek - właściciel Combinatora

W pokoju czekają na Was niesamowite wrażenia jak i wiedza na temat barwnej ciekawostki historycznej. Początek gry znajduje się w kryptach kościoła, potem przeniesiecie się do jaskini, aby na końcu wylądować w tajemniczym laboratorium. Będziecie musieli zmierzyć się z dużą ilością zagadek z odpowiednio dostosowanym stopniem trudności - tak, aby każdy mógł sobie z nimi poradzić. Spotkacie tu zarówno klasyczne łamigłówki, jaki i te w pełni manualne.

Jak przebiegała budowa?


Pokój zaczęliśmy budować w maju z myślą, że ukończymy go na święta Bożego Narodzenia. Udało się otworzyć nawet w listopadzie. Tylko rok później... 
Piotr Rożek

Pokój zbudowany jest w piwnicy bardzo starej kamienicy - ciekawe jest to, że jej fundamenty naprawdę pamiętają czasy Twardowskiego, a fabuła gry osadzona jest w XVI wiecznym Krakowie. Nieopodal escape roomu usadowiony jest kościół na Skałce, który został wybudowany na wapiennych skałach - stąd nazwa. Te same skały ciągną się aż do pokoju, w którym ściany piwnicy zbudowane są częściowo właśnie z tych skał. Wchodząc do "pokoju alchemika" przeniesiecie się w mroczne czasy, w których żył Twardowski.

Czy warto się wybrać do tego pokoju?

Jak najbardziej! Jest to pokój dla miłośników przygód. Spodoba się zarówno rodzinom, jak i wytrawnym escaperoomowiczom. Poziom trudności jest odpowiednio dostosowany (aby każdy mógł się świetnie bawić), a zastosowane rozwiązania potrafią porządnie zaskoczyć.

Aby zarezerwować pokój przejdź do strony pokoju na lockme. 

Przeczytaj również:

Podsumowanie PolandEscape 2019 oczami Lockme

Podsumowanie PolandEscape 2019 oczami Lockme

13.01.2020

7 grudnia 2019 był dla nas jako organizatorów kolejnym dniem po niezbyt przespanym tygodniu, a nawet miesiącu - przygotowania do półfinału oraz finału PolandEscape to duże przedsięwzięcie, które w historii zawodów miało miejsce już po raz trzeci. Tym razem odbyły się one nie jak co roku we Wrocławiu, a w Warszawie, w firmie Black Cat Escape Room przy Grochowskiej.

Czytaj więcej
Lista akcji branży escape room na WOŚP

Lista akcji branży escape room na WOŚP

10.01.2020

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku bije kolejne rekordy, a popularność samego finału już dawno wyszła poza granice naszego kraju. Wiele państw przyłącza się do zbiórki, a wieści z podsumowaniem akcji podawane są w zagranicznych wiadomościach - docierają nawet do odległego Chile. Z każdą edycją pojawia się wiele ciekawych akcji, a licytacje obejmują niekiedy tak niecodzienne oferty, że kreatywność w ich wymyślaniu jest czymś, co należy docenić.

Czytaj więcej

Znajdź idealny pokój dla siebie