Escape room Statek Kosmiczny - Misja na Marsa

Statek Kosmiczny - Misja na Marsa

zamknięty

Pokój zamknięty

Pokój osadzony w klimacie Sci-Fi. Nasycony znaczną liczbą autorskich zagadek wykorzystujących zaawansowana elektronikę. Pokój reaguje na Wasze działania, poz... [więcej]

3-6 osób

60' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Pokój osadzony w klimacie Sci-Fi. Nasycony znaczną liczbą autorskich zagadek wykorzystujących zaawansowana elektronikę. Pokój reaguje na Wasze działania, pozwalając na dalszą grę, bądź ją wstrzymując. Escape Room polecany grupom z doświadczeniem.
Otwarty w maju 2016.
Aby lepiej poznać jego charakter zapoznaj się z artykułem: https://zagadkowcy.wordpress.com/2016/07/04/kosmiczna-przygoda-relacja-z-escapeow-21/

Kolonizacja czerwonej planety trwa już od 5 lat. W tym okresie na Marsa wysłano już kilka misji z wyposażeniem niezbędnym do dalszej rozbudowy stacji.
Jesteście drużyną kolonistów, którym powierzono misję osiedlenia się na czerwonej planecie.
Start waszego statku zaplanowano na kilka miesięcy później, jednakże niespodziewany wybuch globalnej wojny wymusił awaryjne przyspieszenie misji. Pośpiech okazał się zgubny. Tuż po wyjściu z atmosfery ziemskiej, statek ulega licznym awariom i wpada w dryf. Jesteście na kursie kolizyjnym z asteroidą. Zderzenie nastąpi za 60 minut. Czy zdołacie naprawić statek kosmiczny i uratujecie misje?

->Pokój z klimatyzacją<-

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Przyjazny niepełnosprawnym

Możliwa gra po angielsku

Klimatyzowany

Od 16 lat

Adres

Quest Room - Warszawa

Warszawa, ul. Mazowiecka 7 (Metro Świętokrzyska)
Drugie piętro, domofon nr 31

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 85 opinii

Ocena ogólna 7.6/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.1/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.2/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

50

40

30

20

10

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

85 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

328 opinii

Prawdziwie kosmiczna przygoda

15.03.2018 | data wizyty: 01.10.2017

Opinia Lockme

LockMe 328 opinii

Jest to prawdziwa gratka dla miłośników statków kosmicznych. W ramach zabawy pokój sprawdzi Waszą załogę pod każdym względem. Znajdziecie w nim wiele zadań manualnych które wymagają również wytężenia szarych komórek. Całość jest okraszona bardzo ciekawą elektroniką.

Polecamy wszystkim fanom tematów kosmicznych.

Poziom trudności: Średni

Ania P
Ania P

Nawigator
103 pkt

17 opinii

Mogło być lepiej

02.08.2018 | data wizyty: 31.07.2018

Ania P 17 opinii

Pokój oparty na elektronice. Super że nie ma kłódek.
Ale jeden element nam nie zadziałał. I z tego co widziałam w opiniach to nie pierwszy raz był z nim problem. Trochę słabo.
Poza tym obsługa była nami mało zainteresowana. Kiepskie wprowadzenie. I szkoda że nie mieliśmy zdjęcia z pokoju

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 5/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

monika.kolodziej
monika.kolodziej

Pionier
184 pkt

116 opinii

Duże rozczarowanie

01.06.2018 | data wizyty: 01.06.2018

monika.kolodziej 116 opinii

Może po odwiedzeniu kilkudziesięciu ER moje wymagania względem kolejnych są za duże...
Samo wprowadzenie do fabuły ok - filmik instuktażowy jak zachowywać się w ER, potem filmik wprowadzający do naszej misji na Marsa, i to niestety wszystko co mogę zaliczyć na plus. Wprowadzenie do pokoju - no jeszcze takiego popsucia atmosfery to nie przeżyłam. Obsługa weszła z nami do pokoju informując nas jaka jest pierwsza zagadka do rozwiązania i gdzie się znajduje. Następnie wskazała gdzie umieszczać kolejne zdobyte przedmioty. Brawo za pomysłowość, a wystarczyło umieścić gdzieś w pokoju instrukcję w przypadku awarii statku.
Dalej było już tylko gorzej. Przy rozwiązywaniu zagadek niestety przeszkadzała krótkofalówka łapiąca m.in. zamówienia z pobliskiej knajpy. Poprawne rozwiązanie zagadek kompletnie nie było widoczne - obsługa zapewniała, że było to sygnalizowane zielonymi diodami. Trzy razy wprowadzony poprawny kod nie działał. Musiała wejść obsługa i jakoś magicznie kod zadziałał. Jako doświadczona drużyna nie chciałyśmy podpowiedzi - nie przeszkadzało to obsłudze podawać nam gotowe rozwiązania!!! Przy ostatnie zagadce obsługa nawet nie zadała pytania czy chcemy pomocy - podała kod!!!
Za taki poziom „ paździerza” moja ogólna ocena - ten ER jest do zamknięcia.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 1/10

Obsługa: 1/10

Klimat: 1/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy Quest Room

Jest to celowa opinia nasłanych i opłaconych ludzi mająca na celu przedstawienie w złym świetle naszego pokoju. Osoby od wejścia zachowywały się arogancko w stosunku do obsługi, nie zwracałay uwagi na sugestie, takie bezczelne "sama wiem najlepiej" i stąd nasz wniosek. Sugestia "ten ER jest do zamknięcia" pokazuje po co te osoby tu przyszły. Takie mamy czasy !!!

Panda Express
Panda Express

Globtroter
248 pkt

65 opinii

Jedna wielka tragedia

24.03.2018 | data wizyty: 24.03.2018

Wiarygodna opinia

Panda Express 65 opinii

Już na samym początku pokój nie zapowiadał się dobrze. Wprowadzenie odbyło się w pokoju i w jego ramach została nam wytlumaczona pierwsza zagadka mimo, że mówiliśmy, że mamy duże doświadczenia z ER. Dodatkowo prowadzący kilkukrotnie kazał nam wychodzić, bo przypomniało mu się że coś jeszcze nie jest ustawione. Kiedy w końcu zaczęliśmy grę mieliśmy nadzieję, że dalej już pójdzie dobrze, ale było tylko gorzej. Prawie każda zagadka, do której podchodziliśmy nie działała; to jakieś dziwne symbole, zamiast liczb, to brak baterii czy znów totalna usterka uniemożliwiająca rozwiązanie zagadki. Na dodatek krótkofalówka cały czas ściągała jakichś innych ludzi co dodatkowo psuło zabawę.
Wyszliśmy źli i sfrustrowani.
Jedyny plus to, że zwrócone nam zostały pieniądze za tę żenadę.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 1/10

Obsługa: 1/10

Klimat: 1/10

Poziom trudności: Łatwy

Odpowiedź firmy Quest Room

Jest nam bardzo przykro z powodu tak niskiej oceny, mimo że zwróciliśmy pieniądze za grę. Czasem tak jest że technika i ludzie zawodzą i tak było w tym przypadku. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu niechęci do nas, czy też celowej destrukcyjnej krytyki bez jakiegoś sensownego powodu. Szkoda.

Angelika Wdowiak
Angelika Wdowiak

Świeżak
16 pkt

8 opinii

Wielkie wow!

04.05.2018 | data wizyty: 28.04.2018

Angelika Wdowiak 8 opinii

Po wejściu do pokoju z moich ust wydobyło się głośne "Wow! W takim jeszcze nie byłam!".
Mimo, iż wolę pokoje bardziej "tradycyjne", mniej naszpikowane technologią, to ten pokój niezwykle mnie zaskoczył.
Byliśmy w 6 osób i było to zdecydowanie za dużo, ponieważ rozwiązywanie zagadek odbywa się "liniowo". Stąd, o niektórych nie miałam nawet pojęcia. Zagadek było dużo i były niezwykle zróżnicowane. Pokój polecałabym osobom rzeczywiście doświadczonym.
Wyjście z pokoju daje niesamowitą energię i satysfakcję (tym bardziej w sobotni wieczór);)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Karol O. 3
Karol O. 3

Świeżak
20 pkt

1 opinia

Bardzo w pożądku

24.07.2018 | data wizyty: 23.07.2018

Wiarygodna opinia

Karol O. 3 1 opinia

Mielismy tam dobry czas, polecem.

Everything fine and good. no complains.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

coolair
coolair

Świeżak
20 pkt

4 opinie

Bardzo słabo

22.07.2018 | data wizyty: 20.07.2018

coolair 4 opinie

Zacznę od tego, że w pokoju było nieziemsko duszno. W pierwszym pokoju nie było klimatyzacji, a w drugim była lecz wyłączona przez co zamiast skupiać się na grze musieliśmy stać nad urządzeniem i poczekać aż doszczętnie nas ochłodzi. Temperatura tego dnia wynosiła 27 stopni i nie rozumiem jak można nie zamontować w chociażby pierwszym pomieszczeniu działającej klimatyzacji. Po dwudziestu minutach od rozpoczęcia gry okazało się, że "coś się zepsuło z drzwiami", bo po wpisaniu kodu nie otwierały się. Musiała przyjść obsługa, która resetowała wszystko kilka razy a nawet musiała dzwonić do innych ludzi bo sami nie wiedzieli co robić. Dodano nam stracony czas ale zepsuło nam atmosferę. W pokoju wielkim minusem była też totalna cisza. Zero muzyki, efektów dźwiękowych tylko szumy urządzeń i głosy zza drzwi. Zagadki były trudne ale tandetne. Na tabliczkach z instrukcjami ledwo co widzieliśmy przez ciemność i musieliśmy się nieźle wysilić aby cokolwiek zobaczyć. Fakt - dużo elektroniki na plus ale to chyba jedyna pozytywna rzecz jaką możemy powiedzieć na temat tego pokoju. Na stronie dostrzegliśmy, że istnieje opcja zwrócenia kosztów jeśli rozgrywka nie spodobała nam się. Quest Room jedynie zaproponował darmowe wejście do dowolnego pokoju co odmówiliśmy bo tematyka pozostałych dwóch pokoi nas nie interesuje. Wyrzucenie pieniędzy w błoto i strata czasu. Nie polecam.

Ocena ogólna: 2/10

Obsługa: 3/10

Klimat: 3/10

Poziom trudności: Trudny

Aleksandra 14
Aleksandra 14

Skaut
50 pkt

34 opinie

Statek pełen zagadek

25.01.2018 | data wizyty: 25.01.2018

Aleksandra 14 34 opinie

Pokój wyróżnia się na pewno tym, że ma bardzo surowy design. Nie jest to z pewnością Room dla osób, które kochają przeszukiwać pokoje i szukać poszlak - wszystko jest bardzo logiczne, jest jasny schemat co po kolei robić. Uczestnik przechodzi od jednej zagadki do drugiej. Ma to swoje plusy i minusy - fani logicznego myślenia, którym zależy na pokoju z "burzą mózgów" się spodoba; dla osób, które jak ja, wolą zatopić się w fabule, może się to połączenie logiczności i schematyczności mniej podobać.

Wybraliśmy się grupą 5 osób (z czego 3 nie mówią po polsku) - myślę, że grupy 4-5 osobowe są idealne do tego Roomu. Obsługa była dla nas bardzo miła i nie było problemu z angielską wersją gry :) Minusem jednak była duża ilość podpowiedzi na samym początku, podziałała na nas trochę demotywująco.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Trudny

Beata C.
Beata C.

Nawigator
117 pkt

25 opinii

Jedyny w swoim rodzaju i dość trudny

02.12.2017 | data wizyty: 15.11.2017

Beata C. 25 opinii

To mój 21 pokój. Piszę o tym dlatego, że pierwsze pokoje ocenia się wysoko, lecąc na fali entuzjazmu, a z czasem zaczyna się porównywać i ustawiać swój osobisty ranking. Ja zaczęłam różnicować kilka pokoi temu.

Nie rozumiem też pewnego trendu, który widzę na LockMe, że za wszystko dajemy 10tki. Przez to dość trudno porównywać i wybierać pokoje, a to nie o to chodzi w rankingu i dawani opinii.

Dzisiaj więc daję bardzo wysoką ocenę 9tkę. To oznacza, że pokój jest napewno w mojej grupie najlepszych, tuż pod miejscami medalowymi.

Jest jedyny w swoim rodzaju. Musicie się przygotować na inny typ rozgrywki. Dużo kombinowania i łączenia faktów ze sobą.

Rzeczywiście bardzo dużo zagadek elektronicznych i równie wiele wyjątkowych i takich, które widzieliśmy po raz pierwszy.

W całej konstrukcji ER widzicie dużą logikę i pomysłowość twórców i to naprawdę docenicie.

U nas też coś tam nie działało (widzę po innych komentarzach, że niektórzy mieli ten sam problem), ale to pierwszy ER kiedy w ogóle nie masz tego za złe twórcom, bo wysoki poziom rozgrywki rekompensuje Ci takie małe wpadki. A ten pokój ma tyle elektroniki w sobie, że i tak szacun, że to wszystko działa.

Co do klimatu to troszkę dla mnie za mało detali, ale to już moje osobiste widzi mi się.

Była nas 4. Nie wiem, czy to przeszkadza, czy pomaga, bo jest jednocześnie tyle danych i informacji do ogarnięcia, że zastanawialiśmy się, czy właśnie w 3 nie byłoby lepiej, bo by było mniej pomysłów na minutę:)

To trudny pokój. Trzeba być już zaznajomionym z zagadkami. Nastawiony na logiczne myślenie, więc przypadek i typowe przeszukiwanie w niczym nie pomogą.

Intelektualnie zadowoli najbardziej wymagających. Ja uwielbiam elektronikę, więc dla mnie to była uczta, ale uprzedzam, że to w zasadzie w 100% elektronika i logika - pamiętajcie o tym, wybierając ten pokój.

Obsługa jedna z lepszych ever! Dziękujemy.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Janusze Ucieczki
Janusze Ucieczki

Nawigator
106 pkt

54 opinie

Czapki z głów , skafandry włóż !

01.12.2017 | data wizyty: 07.09.2017

Janusze Ucieczki 54 opinie

Janusze w kosmosie. Jakoś udało się dolecieć, choć trzeba było wykorzystać co do jednej podpowiedzi . Klimat statku jak z filmów Ridleya Scotta, tylko czekaliśmy aż jakiś ksenomorf wyskoczy przez szyb wentylacyjny i przyssie się komuś do twarzy :)

Jeden z pierwszych ER, który odwiedziliśmy i który mógł pochwalić się brakiem kłódek i ogromną ilością elektroniki.
-
Nie wiemy jak to teraz wygląda, niestety wkradły się minusy związane z obsługa pokoju, przykładowo po wyjściu z pokoju np, z powodu nagłej paniki nie można do niego wejść z powrotem, na początku gry należy też zdecydować ile podpowiedzi będziemy wykorzystywać podczas gry z czym spotkaliśmy się po raz pierwszy no i zniżka jeśli się nie wyjdzie... jeśli się nie wychodzi z pokoju to już się do niego nie wraca, przynajmniej my tak mamy.

Mimo wszystko warto polecieć tym statkiem sterowanie jest przyjemnie trudne a zagadki dopracowane w każdym calu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny