Escape room Tożsamość Bergmanna

Tożsamość Bergmanna

zamknięty

(ER z Augmented Reality) W niespodziewanych okolicznościach znika zamożny i ekscentryczny doktor Bergmann. Jako jego krewni otrzymujecie wiadomość, że świat... [więcej]

Pokój zamknięty

2-6 osób

60' minut

Kryminalny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

(ER z Augmented Reality)

W niespodziewanych okolicznościach znika zamożny i ekscentryczny doktor Bergmann. Jako jego krewni otrzymujecie wiadomość, że światu grozi niebezpieczny wirus, przejmujący kontrolę nad ludzkim umysłem. Nie pozostaje Wam nic innego, jak udać się do prywatnej Galerii dr Bergmanna i zbadać, kto stoi za jego zniknięciem. Waszym celem jest również zneutralizować ultra-niebezpieczny wirus. Macie tylko 60 minut, by uratować świat!

Uwaga nasza agencja wywiadowcza donosi, że pokój zagadek jest z technologią Augmented Reality (AR), czyli rozszerzoną rzeczywistością, która ożywia to, co niewidoczne gołym okiem bez użycia gogli. Bądźcie gotowi na nowe doświadczenia. Bez odbioru!

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Możliwa gra po angielsku

Możliwość płatności kartą

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Klucz bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

Gamescape Kraków - Kraków

ul. Kościuszki 74, 30-114 Kraków

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

STANDARDOWY: 2 os. = 100 zł 3 os. 120 zł 4 os. = 140 zł 5 os. = 170 zł 6 os. = 200 os.
STUDENCKI: zniżka: 30 zł/os. przy grupach min. 4 os. WARUNEK: ważna legitymacja studencka, nieukończone 26 lat
RODZINNY: dla 4 os. rodziny (tj. min. 1 dorosły i 1 dziecko max. do 14 roku życia): 100 zł, 5 os.: 110 zł, 6 os. 120 zł

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek: 12:15 - 21:15
Sobota - niedziela: 10:45 - 21:15

UWAGA: Konieczna wcześniejsza rezerwacja terminu

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 9 opinii

Ocena ogólna 7.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 8.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 8.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

9 opinii

Zespół eR
Zespół eR

Pionier
200 pkt

70 opinii

Wykonać tajną misję...

29.01.2019 | data wizyty: 28.01.2019

Wiarygodna opinia

Zespół eR 70 opinii

Od ostatniej wizyty w Gamescape minął już ponad rok, dlatego z zaciekawieniem udaliśmy się do dość nietypowego pokoju.
Tym razem w całkowicie odmiennym składzie 5 osób przenieśliśmy się na Dietla 25, aby wykonać tajną misję.

Według tego co widzimy na lockme, pokój przeznaczony jest maksymalnie dla 6 osób, co jest całkowicie bez sensu. Liniowość zagadek oraz sposób ich rozwiązywania w większości przypadków angażuje 2-3 osoby, co było powodem niezadowolenia części osób z naszej ekipy. Jak dla mnie, 4 osoby to jest taka górna granica.

Ze względu na nietypowość pokoju, sposób rozwiązywania zagadek jest inny. Łamigłówek jest dużo, nie są zbyt skomplikowane, niektóre całkiem fajne.

Odnośnie wystroju i klimatu, nie jest to najmocniejszy punkt pokoju. W początkowej fazie rozgrywki, nie dzieje się nic szczególnego. Niektóre elementy można by lepiej przymocować, np. [spojler], który jest niestabilny, co sugeruje, że trzeba go odsunąć.

Co do obsługi, to minus za brak propozycji pamiątkowej fotki.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Jaćka U.
Jaćka U.

Pionier
191 pkt

32 opinie

Wujek Bergmann zawiedziony

02.02.2019 | data wizyty: 26.01.2019

Wiarygodna opinia

Jaćka U. 32 opinie

Z góry zaznaczę, że doszliśmy tylko do pewnego etapu rozgrywki, nie udało nam się uratować świata, a pominięte zagadki widzieliśmy jedynie z wierzchu, nie dowiedzieliśmy się jak działają, więc opinie odnoście zagadek opieram jedynie na tym przez co przeszliśmy.

Pokój z motywem AR wygląda na bardzo nowoczesne i unikalne rozwiązanie w branży escape roomów. Z pewnością AR jest ciekawym urozmaiceniem rozgrywki, mi jednak zabrakło "rozszerzenia" rzeczywistości o coś czego faktycznie w pokoju ciężko byłoby uświadczyć.

Odwiedziliśmy Galerię dr Bergmanna w dwie osoby. Nie przeszliśmy całego scenariusza, ale nie ze względu na brak rąk do pracy. Polegliśmy, chyba przede wszystkim przez odmienną od standardowych ER formę rozgrywki. Pokój wymusza na nas rozwiązywanie konkretnych zagadek, jest całkowicie liniowy. Szperanie, szukanie, "ogarnianie" zawartości pokoju, jedynie zmarnowało nasz czas i nijak pomogło w przejściu przez grę. Mi największą frajdę sprawia możliwość samodzielnego łączenia wskazówek i zagadek. Pokój w którym jesteśmy wręcz prowadzeni za rączkę od kąta do kąta, zdecydowanie nie będzie należał do moich ulubionych. Jak dla mnie minusem jest również spora ilość tekstu do przeczytania podczas całej rozgrywki. Wolę, gdy gra wymaga od uczestników czegoś więcej niż czytania ze zrozumieniem.

Bardzo niekorzystne w tym pokoju jest to, że czas odliczany odgórnie i nie ma możliwości kontynuowania gry po jego upłynięciu. W połączeniu z obsługą mającą na głowie wiele grup jednocześnie, daje to naprawdę opłakany efekt. Z powodu przypadkowego otwarcia skrytki znaleźliśmy niewłaściwy przedmiot. Skontaktowaliśmy się z obsługą, że nie umiemy go użyć, usłyszeliśmy "już tam do was idę". Czekaliśmy ponad 8 minut, aby przejść do kolejnej zagadki niezbędne jest wykonanie poprzedniej, więc nie mieliśmy absolutnie co ze sobą zrobić . Czas na zegarze nieustannie płynął. Pani weszła do pokoju uświadomiła sobie, co się stało. Dopiero po około 10 minutach mogliśmy grać dalej. A wszystko mogłoby się wyjaśnić w 30 sekund gdyby, ktoś choć trochę śledził naszą grę, lub zadał oczywiste pytanie "a skąd to wzięliście"... Po upłynięciu czasu nikt nie czekał na nas, sami musieliśmy powiadomić obsługę, na którą znowu czekaliśmy dobre kilka minut. Zaskoczyło nas stwierdzenie, że Pani dawała nam DODATKOWY CZAS. No więc mieliśmy czas na pooglądanie ścian pokoju, bo rozwiązywanie zagadek nie było już możliwe. Skoro przez dobre kilka minut nikt nie zamierzał i tak zająć się porządkowaniem pokoju, to fajnie by było mieć możliwość pogrania jeszcze chwilkę.

Zagadki są raczej proste, kombinowanie tylko przeszkadza. Myślę, że pokój mógł być tworzony z myślą o młodszych graczach, dla których przygoda agentów może być wielką frajdą, a instrukcje co, gdzie, kiedy, nie wymagają pomocy dorosłych. Starsi gracze, po chwili ekscytacji AR, mogą się tym rozwiązaniem najzwyczajniej znudzić i zapragnąć przejścia przez pokój po swojemu. Klimat był całkiem przyjemny, bez fajerwerków. Nie jest to rzeczywistość w skali 1:1, ale wszytko jest dopasowane do tego gdzie się znajdujemy.

Część gry do której nie udało nam się dojść z wierzchu wyglądała bardzo interesująco. Niestety nie dane nam było zobaczyć ani jednego rozwiązania, Pani ogólnikowo powiedziała "to z tym idzie chyba", a gdy próbowała coś pokazać okazało się, że nie pamięta jak co działa i nic z tego nie wyszło. Oczywiście obsługa to zwykli ludzie, nie rozdwoją się, mogą się mylić, czy czegoś zapomnieć, staramy się być wyrozumiali. Sobotni wieczór to z pewnością czas najintensywniejszej pracy. Uśmiechnięci i pozytywni, chętni do rozmowy po zakończeniu gry, tego nie można nie docenić! Niestety bardzo słaba komunikacja, nieznajomość elementów gry i aż 2-krotne wejście do pokoju (za 2 razem coś się zamieszało i odwiedzono nas, mimo że nie kontaktowaliśmy się od dłuższego czasu) nie pozwolą mi dać w tej kwestii lepszej oceny. Oczekiwaliśmy, że ze względu na "świeżość" scenariusza zostanie nam poświęcone więcej uwagi, gdyż mogły wystąpić (i wystąpiły) problemy.

Generalny zamysł i historia wyglądają bardzo ciekawie. Pokój ma nie do końca wykorzystany potencjał. Mam nadzieje, że z biegiem czasu zostanie dopracowany, a rozgrywka trochę bardziej urozmaicona. Zagadek jest sporo ale polecam wybierać się w jak najmniejszych grupach, bo można sobie nawzajem przeszkadzać, albo czuć się bezrobotnym.

Jeśli ktoś chce odwiedzić Gamescape to rekomenduję dni pozaweekendowe. Firma ma wiele pokoi, a jednoczesna gra wielu grup niestety mocno wpływa na jakość obsługi, a co za tym idzie przebieg zabawy.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 5/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Trouble_maker
Trouble_maker

Pionier
220 pkt

144 opinie

Wirusa nie będzie

19.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Trouble_maker 144 opinie

Jako, że ratowanie świata to nasza specjalność to i w tym pokoju nie mogło nas zabraknąć. Jak się bawiliśmy podczas tej misji? Całkiem nieźle.

Pokój jest zupełnie czymś nowym w świecie ER, w głównej mierze oparty na interakcji z tabletem. Tutaj plus, że wszystko zadziałało, bo jak wiadomo elektronika lubi czasem nie zadziałać.

Zagadki są całkiem łatwe i od zadania do zadania prowadzi nas tablet. Czy to dobrze? Nie wiem. Ja osobiście wolę pogłówkować i buszować w nieliniowym pokoju ale czasem odmiana też jest dobra.

Wystrój pokoju jest raczej minumalistyczny ale chyba taki był zamysł. Elementy dopracowane i przemyślane.

Obsługa bez zarzutu.

Podsumowując był to dla mnie ciekawe ER, który miał swoje momenty ale mimo to świat tabletów to jednak nie do końca mój świat.

Mimo wszystki zachęcam do zobaczenia czegoś nowego.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Nawigator
116 pkt

100 opinii

Poprawny - bez szału

18.02.2019 | data wizyty: 11.02.2019

Szalony Kapelusznik 100 opinii

Spodziewaliśmy się czegoś więcej. Augmented Reality pojawiła się w dwóch, można uznać że w trzech momentach... a pozostała część gry wygląda tak, że oto tablet prowadzi nas za rączkę przez pokój... i wskazuje na zagadki, które w normalnych pokojach odnajduje się i rozwiązuje samemu..

No dobrze, rzeczony tablet jest pewną atrakcją, dodatkiem, ciekawostką.. choć jednocześnie ujmuje na płynności rozgrywki swoimi dźwiękami, komunikatami itp...

Wystrój pokoju- poprawny, estetyczny, zwłaszcza tuż po wejściu :) choć nie wszędzie w 100% dopracowany.

Pan z obsługi widać, że się starał, ale naszym zdaniem wyszło to trochę sztywno i bez polotu. Takie podejście do "klienta", bez zajawki, entuzjazmu..

Same zagadki dość proste. W zasadzie to polecam grupom początkującym, i faktycznie chyba 2 osoby (max 3) to optimum nieprzekraczalne dla zachowania zabawy i zajęcia dla każdego.

Można odwiedzić. Jako że pokoi w Krakowie coraz mniej, to każdy Bergmann wiosnę czyni ;)

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

wojciecham
wojciecham

Skaut
93 pkt

14 opinii

Augmented Escape Reality

23.02.2019 | data wizyty: 03.02.2019

wojciecham 14 opinii

Skuszony ideą AR w pokojach ucieczek, wyruszyłem na nieznane dotąd obszary gamescape, by odkryć nowe sposoby na rozrywkę w ER! Jak wypadło tutaj to połączenie?

Tablet, oglądamy na nim wprowadzenie i skanujemy otoczenie — nie ma wątpliwości, wyruszamy na tajną misję. Wystrój dość przeciętny jak na obecny stan branży, smaku dodawał kolejny wymiar zafundowany przez AR, dzięki czemu dość pusty pokój wydawał się znacznie ciekawszy.
Zagadki w porządku, wskazówki do znalezienia w pokoju i na tablecie jednoznaczne. Nie trzeba liczyć na jakiś kosmiczny pomysł z nieba, żeby wpaść na rozwiązanie. Dla zmartwionych wykorzystaniem Augmented Reality od razu mówię — nie ma konieczności jeździć tabletem bez sensu po wszystkich ścianach, podłogach, sufitach, drzwiach, butach, drutach itp. Na tablecie wyświetla się nasz następny krok i na co trzeba zwrócić uwagę w danej chwili, za co duży plus. Minusem może być dla większych grup fakt, że pokój przez sporą część czasu bardzo liniowy, dlatego opłaca się iść mniejszą grupą (moja akurat liczyła 2 osoby — włącznie ze mną).
Praca obsługi bez większych zarzutów, chociaż przydałyby się większe emocje na wstępie, w końcu wyruszamy na super tajną misję! :)
Co prawda sam wymiar AR dodawał sporo, to zabawa momentami przebiegała dość statycznie. Aplikacja na tablecie, z której korzysta się podczas przygody, wydaje się dość toporna i jakby w założeniu służyła do czegoś innego niż zabawy w zamkniętym pomieszczeniu. Sporo klikania, a sam potencjał AR wydaje mi się, że można by znacznie lepiej wykorzystać.

Czyli koniec końców — jak z tym AR? Całość można wyrazić prostym "ok". Nie doświadczymy tutaj większego uderzenia. Pokój dobry jako odmiana od standardowych ER. Można tu przyjemnie spędzić czas, ale bez fajerwerków.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

JoaSze
JoaSze

Skaut
55 pkt

17 opinii

Całkiem inny pokój

26.01.2019 | data wizyty: 12.01.2019

JoaSze 17 opinii

Pokój wyróżniający się od innych poprzez zastosowanie Augmented Reality. Przez poszczególne zadania prowadzą informacje wyświetlane na tablecie. Zadania liniowe. Byliśmy z dziećmi (wiek 6 i 9 lat), które bardzo dobrze się bawiły.
Pomocna i miła obsługa.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Bazyl
Bazyl

Skaut
82 pkt

11 opinii

Nowa generacja escape room'ów

28.01.2019 | data wizyty: 16.12.2018

Bazyl 11 opinii

Jak zwykle Gamescape stawia na niebanalne zagadki, które wymagają uruchomienia szarych komórek - a takie mój zespół lubi najbardziej :) Pokój zaskakuje nie tylko wprowadzeniem rozszerzonej rzeczywistości do gry, która wyznacza nowe trendy dla innych pokoi, ale również rozwiązaniami niespotykanymi nigdzie indziej. Nie zdradzając szczegółów - całość dobrze dopracowana, każdy element oddaje klimat fabuły pokoju, a wystrój pobudza wyobraźnię.

Co do samej rozszerzonej rzeczywistości - było to dla nas nowe, ciekawe doświadczenie. Pokazuje, w jakim kierunku ta branża może się w przyszłości rozwinąć. Myślę, że niełatwo jest zrobić dobry escape room z taką technologią, ale osoby tworzące pokój stanęły na wysokości zadania i idealnie wpasowały ten element w klimat.

Obsługa jak zwykle mega sympatyczna ;)

Serdecznie wszystkim polecam. Uważam, że pokój powinien się znaleźć w pierwszej 10 w rankingu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Sylwiaa
Sylwiaa

Podróżnik
26 pkt

4 opinie

Coś innego.. 🤗🤗🤗

06.02.2019 | data wizyty: 06.02.2019

Sylwiaa 4 opinie

Inny pokój niż wszystkie co daje to coś co go wyróżnia spośród pozostałych. Pokój jest bardzo liniowy co jest plusem bo wiemy że żadnej zagadki nie ominiemy. Byłyśmy w trójkę i dałyśmy radę chociaż kilkanaście pokój mamy już za sobą. Jest to pokój zdecydowanie dla bardziej doświadczonych grup mimo iż zagadki nie były trudne wymagają jednak doświadczenia z tego typu rozrywką jaką jest Escape Room. Polecam ten pokój z całego serduszka bo na prawdę warto ❤️🤗

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Magdalena Ł. 7
Magdalena Ł. 7

Świeżak
14 pkt

3 opinie

Wirtualny Świat

06.02.2019 | data wizyty: 17.12.2018

Magdalena Ł. 7 3 opinie

Strzał w dziesiątkę! Escape Room na miarę XXI wieku. Połączenie pokoju zagadek z wirtualnym światem tworzy niesamowita atmosferę, w której każdy poczuję się jakby był w innym wymiarze. Razem ze znajomymi bawiliśmy się niesamowicie i jak najbardziej polecam ten pokój!!! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Popularne pokoje w okolicy

Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy

Przeżyj niesamowitą przygodę

Zostań bohaterem i rozwiąż zadania ukryte w ekscytujących historiach