Escape room Tajemnica Alchemika

Tajemnica Alchemika

Partner lockme

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty... [więcej]

104

104 opinie

|

1

Kraków: 1. miejsce

|

Małopolska: 1. miejsce

|

PL 50

Polska: 50. miejsce

|

9.4/10

2-5 osób

60' minut

Historyczny

śr. zaawansowani

Fabuła pokoju

W XVI wieku na Wawelu pojawił się nieznany dotąd alchemik Twardowski. Szybko zyskał przychylność i łaski króla Zygmunta Augusta, przez co znaczna część szlachty została odsunięta od swych łask u monarchy . Być może, gdyby dowiedzieć się jakim sposobem zyskał tak duży wpływ na króla, uda się odzyskać wpływy na dworze? Czy uda wam się odkryć sekret Twardowskiego?

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Klimatyzowany

Pokój eliminacyjny Poland Escape

Od 16 lat

Nieodpowiednie dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

Adres

Combinator Kraków - Kraków

ul. Piekarska 9/2
31-067

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

2 osoby 120 zł
3 osoby 140 zł
4 osoby 160 zł
5 osób 180 zł

Dane właściciela

Extreme Piotr Rożek
ul. Piekarska 9/2
31-067 Kraków
NIP: 6762377746

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 104 opinie

Ocena ogólna 9.4/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

104 opinie

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

328 opinii

Powiew legendy

24.05.2019 | data wizyty: 04.05.2019

Opinia Lockme

LockMe 328 opinii

Ten pokój to jedna wielka fabuła, a jej zwieńczenie zawiera pewnego rodzaju morał, co czyni “Alchemika” naprawdę wyjątkową pozycją na mapie Krakowa. Historia, którą odkrywamy od samego wejścia, przez cały czas trwania rozgrywki znajduje się na pierwszym planie i ani na chwilę z niego nie schodzi. W połączeniu z dobranymi zagadkami i doznaniami dźwiękowymi mamy immersję, której nie możemy nie pochwalić.

Same zagadki należą do raczej łatwych, choć jest ich na tyle sporo, że polecamy wybrać się do tego pokoju mając już jakieś doświadczenie w escape roomach. Są miejsca, w których nowicjusze mogliby się wykazać, jednak traficie tu również na takie elementy, nad którymi trzeba się pochylić na dłużej i zastanowić nad rozwiązaniem.

Znajdziecie tu kilka elementów, z którymi bardzo możliwe, że wcześniej się jeszcze nie spotkaliście. Szczególnie dwa z nich są niesamowite i sprawią, że będziecie mówić o tym pokoju jeszcze na długo po opuszczeniu murów Combinatora.

To na koniec jeszcze podsumowanie fabuły, o której powiedzieliśmy na samym początku - jeżeli dobrze przeanalizujecie całą grę pod sam jej koniec, wrażliwsi mogą zrobić “awww!” - jest w tej historii bowiem coś, co można uznać za naprawdę urocze (to serio najodpowiedniejsze słowo).

W chwili obecnej ten pokój jest na pierwszym miejscu w Krakowie i stwierdzamy, że to zupełnie zasłużona pozycja.

Poziom trudności: Łatwy

M&M Team
M&M Team

Przewodnik
335 pkt

179 opinii

W alchemicznych oparach...

22.10.2019 | data wizyty: 20.10.2019

Wiarygodna opinia

M&M Team 179 opinii

...rozwiązałyśmy zagadkę! Misja wykonana! Nasz tym razem dwuosobowy team musiał naprawdę wznieść się na wyżyny i nie chodzi tutaj o trudność zagadek, no ale po kolei!
Cała fabuła jak i wystrój pokoju mega wciąga. Tu właśnie mówię o naszych wyżynach ponieważ wkreciła nam się faza panikarza i było ciężko... Niespodziewałyśmy się, że coś nas jeszcze w ER zaskoczy a tu się to zdarzyło. Dwa duże WOW z czego jedno już widziałyśmy, ale nie w takiej formie, a drugie to w ogóle sztos!!! Nigdzie jeszcze nie było takiej akcji. Niestety jeżeli mam się czepiać to niestety Combinator ma trochę problem z niechlujstwem i ukrywaniem... Z ukrywaniem kabli, śladów po gorącym kleju, dbałością o zużycie zagadek, niektóre są już nie czytelne po tylu grach, czasem coś sprzęga i dzieje się reakcja bez akcji. To takie zastrzeżenie na przyszłość.
Zagadki na średnim pozimie trudności, jedna zwłaszcza sprawiła nam trudność! Dużo elektroniki, ale są też kłódki, manuale i inne świry do ruszenia głową. Wszystko na topowym poziomie!
Całość oceniam na 10 chociaż za to niechlujstwo Właścicieli powinnam dać niżej, jednak przekonują mnie te WOW. To fakt, że pokoje eliminacyjne Poland Escape to majstresztyki żaden nas jeszcze nie zawiódł!
Obsługa super, miło się gawędziło po rozgrywce.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Hydroponika
Hydroponika

Nawigator
138 pkt

77 opinii

Ja tam (nie)wchodzę!

20.09.2019 | data wizyty: 17.09.2019

Hydroponika 77 opinii

Rewelacyjny pokój. Wystrój jest bardzo przemyślany i przenosi gracza do czasów alchemika. Zagadki są liniowo-nieliniowe, bardzo fajne i ciekawe. Każdy będzie miał co robić. Zdecydowanie must have w Krakowie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

marekleszczyna
marekleszczyna

Skaut
72 pkt

47 opinii

Pokój eliminacyjny... wyeliminowany...

17.07.2019 | data wizyty: 16.07.2019

Wiarygodna opinia

marekleszczyna 47 opinii

To jeden z tych pokoi, gdzie bardzo trudno napisać opinię... Z jednej strony wystrój pokoju, pomysł i ciekawe rozwiązania trzeba ocenić bardzo wysoko. Naprawdę aż przyjemnie w niektórych momentach było czekać aż rozwiązanie zagadki uruchomi któryś z mechanizmów... no i właśnie... czasem nie uruchomiło...
Co do obsługi, to z jednej strony, do Pani, która obsługiwała naszą grupę formalnie przyczepić się nie można. Wprowadzenie ciekawe, widać było serdeczność w podejściu do klienta, niestety zwrot "pokój jest prawie w całości zelektronizowany ale czasem coś nie działa jak należy" na samym początku gry kazał przypuszczać, że po prostu coś nie działa i nie jest naprawione. I tak rzeczywiście było. Co najmniej jeden mechanizm nie działał jak należy, przez co nie mogliśmy otrzymać niezbędnej wskazówki. Również jeden z rekwizytów który był potrzebny nie działał i dwa razy zostały donoszone nowe również nie działające zadowalająco. I nie jest to oczywiście wina tej Pani która nas obsługiwała, ale właścicieli, którzy wpuszczają grupy do pokoju, który nie działa jak należy. To drugi pokój tej firmy w którym byliśmy i ten niestety nas zawiódł. Gdyby wszystko działało jak należy byłby to absolutny top pokoi w których byliśmy (a jest ich 79). Ale niestety jeśli w kluczowych momentach gry trzeba donosić inne działające rekwizyty nie można wystawić wysokiej oceny pokojowi. Klimat 10/10 bo to nie ulega wątpliwości. Obsługę oceniamy na 9/10 bo jak mówię, Pani była bez zarzuty, ale jednak w ocenie obsługi jest też element wpuszczania przez właścicieli, to niesprawnego pokoju, więc jedna kreska mniej.
Życzymy żeby szybko uporać się z elektroniką, albo zmienić rozwiązania i pokój będzie świetny!

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Globtroter
268 pkt

100 opinii

Dzyńchemik

09.08.2019 | data wizyty: 05.08.2019

Swistakk 100 opinii

Jak to na spontaniczną ekipę przystało z wyjazdu ERowego na Śląsk zrobiliśmy wyjazd na Śląsk i Kraków stwierdzając, że z Katowic do Krakowa w zasadzie dojazd nie jest dłuższy niż pomiędzy tymi wszystkimi śląskimi miasteczkami i postanowiliśmy wyczyścić Combinatora na jeden raz. Na drugi pokój wzięliśmy sobie dzierżący pierwsze miejsce w Krakowie pokój eliminacyjny PolandEscape. Koleżance się podobał, choć przyznam, że ja i kolega niestety raczej nie podzielaliśmy tego entuzjazmu, co postaram się wyjaśnić.

Obok Krakowskiej Bestii jest to drugi pokój Combinatora, który jakoś nawiązuje do krakowskich legend/kultury, co jest całkiem fajne. Pokój moim zdaniem stoi właśnie klimatem, fabułą i wystrojem. Jeśli ktoś chce się wczuć w historię o alchemiku i popenetrować wawelskie tunele, to może się przejść.

Zagadki, hm, nie powiedziałbym aby stawiały jakieś szczególne wyzwanie, należą raczej do gatunku tych prostszych, choć pewną różnorodność należy docenić. Silniejszą stroną zagadek jest raczej ich dobre wpasowanie fabularne, nie ma tutaj raczej elementów od czapy, każda rzecz ma jakieś swoje powiązanie z historią czy klimatem. Rozgrywka jest na początku dość liniowa, w dalszej części bardziej się zrównolegla. Jedna zagadka moim zdaniem zasługuje na szczególne wyróżnienie, wielu graczom dostarczy efektu wow, choć pech chciał że niedawno byliśmy w dwóch pokojach z podobnym motywem i zamiast krzątać się po pokoju bez żadnego pomysłu przez 10 minut aby potem doznać efektu wow jak w pierwszym z pokoi, które mam na myśli, to tym razem był to już dla nas wręcz odruch bezwarunkowy :P. Natomiast inna zagadka nieźle zaszła nam za skórę. Aby za dużo nie zdradzać ujmę to tak, że zabrakło nam umiejętności innych niż analityczne :P. Dla takich agentów jak my niestety spowodowała ona trochę frustracji i przyznam, że gdybyśmy byli uczestnikami owego etapu eliminacji PolandEscape to byłbym nieźle zbulwersowany :P. Ale na szczęście tym razem po 10 minutach czucia się jak zagubione dzieci we mgle mogliśmy po prostu poprosić o kod :P.

Rozgrywkę troszkę nam utrudniły pewne zużyte elementy, ale z myślą o przyszłych grach skontaktowałem się przez maila z uwagami co do dwóch z nich (które zostały dobrze przyjęte), a dotyczyły raczej elementów prostych do wymiany/naprawy, więc obstawiam, że spora szansa, że są już poprawione i kolejni gracze nie będą już odczuwać zbytniego zużycia elementów.

Pani z obsługi sympatyczna, choć niestety trochę nie dogadaliśmy się (tzn. w ogóle nie poruszyliśmy tego tematu przed grą :P) co do systemu podpowiedzi i otrzymaliśmy pewne niechciane informacje, ale też i dla nas nauczka, aby to zawsze ustalać przed grą.

Wydaje mi się, że na nasz ogólny brak entuzjazmu wpłynął szereg niefortunnych okoliczności, aniżeli jakieś faktyczne wady (1: sfrustrowanie jedną zagadką, 2: zużycie pewnych elementów utrudniające rozgrywkę czy 3: niedogadanie się co do podpowiedzi), jednak raczej innym graczom nie powinny się one przytrafiać (bo kolejno 1: mam nadzieję, że niewiele innych graczy jest tak "zdolnych" jak my, 2: mam nadzieję że zużyte elementy są już poprawione, 3: każdy może się dogadać jak chce), więc nie jest tak, że będę ten pokój odradzał. Szczególnie jeżeli ktoś sobie ceni klimat czy fabularne dopasowanie zagadek, to pewnie będzie się dobrze bawić.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

AnetaAZ
AnetaAZ

Skaut
93 pkt

61 opinii

Wielkie rozczarowanie

10.08.2019 | data wizyty: 09.08.2019

AnetaAZ 61 opinii

Byliśmy bardzo ciekawi ostatniego dzieła Combinatora . W pozostałych dwóch pokojach tej firmy bawiliśmy się świetnie , dlatego też chętnie wróciliśmy do trzeciego . Pokój być może i całkiem fajny ,aczkolwiek wykonanie krakowskiej bestii czy statku piratów bardziej przypadło nam do gustu . Natomiast obsługa tak totalnie nas olała, że po prostu w połowie gry wyszliśmy . Zero kontaktu przez krótkofalówkę . Próbowaliśmy przez dobre 15 minut . Pukaliśmy w drzwi ... Nic . Zero ... Wyszliśmy nie zauważeni . Pani była w szoku jak udaliśmy się na górę ... My równiez byliśmy w szoku po takim potraktowaniu...

Zobacz zgłoszenia (3)

Ocena ogólna: 3/10

Obsługa: 1/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Skaut
90 pkt

23 opinie

100% zaskoczenia

02.07.2019 | data wizyty: 20.06.2019

Wiarygodna opinia

ksobkiewicz98 23 opinie

Matko jak ten pokój nas zaskoczyl! Nie mogę napisać czym, bo bylby to duzy spoiler, ale uwierzcie na slowo - niektóre elementy niespotykane w zadnym innym ER-ze. Zagadki bardzo przyjemne, choc mieliśmy z jedna szczególny problem, ale to rsczej dla tego że nas zaćmiło, a nie ze była nielogiczna. Polecamy w stu procentach! A obsługa? 10/10 wlasnie w takie miejsca chce się wracać!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Venompl4
Venompl4

Skaut
58 pkt

13 opinii

Ścisła czołówka najlepszych pokoi

23.08.2019 | data wizyty: 13.08.2019

Wiarygodna opinia

Venompl4 13 opinii

Ten ER jest na tyle świetną propozycją, iż napisanie wszystkich pozytywów o nim zajęłoby zbyt dużo czasu. W skrócie: obsługa sympatyczna, zaangażowana i profesjonalna; fabuła pokoju sprawia, że można zapomnieć o rzeczywistym świecie; wystrój znakomity; mnogość zagadek oraz masa niekonwencjonalnych rozwiązań. Pokój nie jest łatwy, ale bardzo gorąco go polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mariusz G. 4
Mariusz G. 4

Podróżnik
36 pkt

5 opinii

Emocjonująca zabawa

29.09.2019 | data wizyty: 27.09.2019

Wiarygodna opinia

Mariusz G. 4 5 opinii

Wielki plus za klimat i ciekawie przygotowane zagadki.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

rafalchlod
rafalchlod

Skaut
50 pkt

22 opinie

Da się...

28.08.2019 | data wizyty: 17.08.2019

rafalchlod 22 opinie

Liczba escape roomów na rynku ciągle jest spora i wydawać by się mogło, że ciężko będzie czymś zaskoczyć. Tematy często się powtarzają, zagadki przy którymś z kolei podejściu przestają intrygować, bo "gdzieś to już widziałem" i zaczyna rysować się pewien schemat rozwiązywania łamigłówek. Combinator jednak wyłamuje się z tej rutyny i tworzy coś zaskakującego, imponującego i wciągającego od samego początku. Z zagadki na zagadkę robi się ciekawiej i coraz bardziej emocjonująco, pomimo tego, że nad niektórymi zatrzymaliśmy się na dłużej.

Duży szacunek za kapitalny wystrój i dopracowanie szczegółów. Naprawdę trudno znaleźć jakąkolwiek wadę. Jak zawsze przemiła obsługa postawiła kropkę nad i. Wcześniejsze pokoje również udało nam się odwiedzić i twórcy po raz kolejny udowadniają, że "umieją w escape roomy" (pomimo lekkiego zawodu w Bestii). Tak trzymać :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Popularne pokoje w okolicy

Sprawdź pokoje popularne wśród graczy z okolicy

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi