Wykluczone Escape Room

Wykluczone Escape Room

9

9 opinii

|

PL 94

Polska: 94. miejsce

|

8.7/10

Firma Wykluczone Escape Room posiada 1 pokój. By go odwiedzić potrzebujesz 60 minut. [więcej]

1 1 pokój

1 1 oddział

Opis firmy

Firma Wykluczone Escape Room posiada 1 pokój. By go odwiedzić potrzebujesz 60 minut.

Galeria zdjęć

Adres oddziału Warszawa (Polska)

Warszawa

Suwak 4 pok. 105
02-676 Mokotów, Warszawa, Poland

Pokoje dostępne w oddziale Warszawa

Ostatnie opinie

Swistakk
Swistakk

Globtroter
288 pkt

138 opinii

Hokus pokus, czary mary, twoja sta... ekhm...

23.05.2020 | data wizyty: 21.02.2020

Wiarygodna opinia

Swistakk 138 opinii

Abrakadabra to pierwszy pokój na rynku świeżej firmy aktualnej Mistrzyni Polski w Uciekaniu z Pokoi Wypełnionych Zagadkami. Mieliśmy do spożytkowania voucher z PolandEscape i postanowiliśmy, że to dobry pretekst do tego aby odwiedzić tenże pokój. Nie jest to miejsce gdzie doświadczycie wysokobudżetowej produkcji, ale zdecydowanie można się tu dobrze bawić.

Główną siłą tego pokoju wydają mi się zagadki. Wiele z nich jest niestandardowych, pomysłowych i ciekawych. Do tego są dobrze dopasowane do klimatu. Z drugiej strony nie jest ich też za dużo, zatem sprawne drużyny mogą się połasić na wyjątkowo niskie czasy (a pozostały czas można spożytkować na rozmowę z sympatyczną właścicielką). Z tego powodu rozważałem danie opinii trudności jako "bardzo łatwy", ale właśnie ze względu na to że zagadki w większości nie są szablonowe to tak skrajnie bym nie oceniał.

Podsumowując, rozmachu pokroju Wyjścia Awaryjnego tu nie ma, ale jak najbardziej można mile spędzić czas i mogę polecić ten pokój, najlepiej pewnie jako jeden z pierwszych.

Dodatkowo przyznam, że jako zagorzały fan escape roomów oczywiście zdarzyło mi się marzyć o założeniu własnego. Jednak jak sobie o tym myślę, to jest całe mnóstwo przeszkód w postaci rozglądania się za lokalem, papierkologii, braku pojęcia o tworzeniu scenografii i wszelkich mechanizmów, potrzeby włożenia sporej ilości pieniędzy i czasu itd. itp. Muszę powiedzieć, że przykład Patrycji mnie inspiruje i pokazuje, że jak się naprawdę chce, to można zbudować coś fajnego nawet i w z grubsza pojedynkę. Choć mimo wszystko swoje szanse oceniam na bardzo małe :> (zarobiony jestem i takie tam).

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 4

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

GiorgioGio
GiorgioGio

Globtroter
230 pkt

86 opinii

No. 89 - hokus pokus

19.01.2020 | data wizyty: 14.01.2020

GiorgioGio 86 opinii

Na wstępie dostrzegamy wystrój, idealnie dopasowany do fabuły, zadbano o każdy szczegół (plus 1pkt) za niecodzinne rozwiązanie. Zagadki spójne, ciekawe jednak troszkę ich mało. Ale jest to miła odskocznia od kłódek, kodów i kluczyków. Na pewno odwiedzimy kolejne pokoje tej firmy kiedy tylko się pojawią.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

JediPrzemo
JediPrzemo

Nawigator
122 pkt

49 opinii

U iluzjonisty

05.01.2020 | data wizyty: 30.12.2019

Wiarygodna opinia

JediPrzemo 49 opinii

Abrakadabra to pierwszy pokój tej firmy i to trochę widać. Pod względem klimatu nie można nic zarzucić jego wykonaniu: pokój wypełniono gadżetami związanymi z iluzjonistami, a po wejściu faktycznie możemy poczuć jakbyśmy byli w surrealistycznym śnie. Muzyka zdecydowanie robi robotę doskonale pasując do całego klimatu. Pewne aspekty mechaniczne wymagają jednak poprawek, ponieważ zdarzyło się, że słyszeliśmy gdzieś kliknięcie, ale nie mieliśmy pojęcia gdzie, więc parę minut straciliśmy na szukaniu czegoś, co powinno być oczywiste. Na szczęście obsługa zdaje sobie z tego sprawę i podjęła odpowiednie kroki.

Zagadki są przeróżne: znajdziemy tu sporo elektroniki, ale również kilka kłódek, szyfrów oraz zadań wymagających spostrzegawczości i logiki. Kluczem jest dokładne przeszukanie pokoju, ponieważ bez niektórych wskazówek nie wpadniemy na część rozwiązań. Byliśmy w dwie osoby i myślę, ze optymalna liczba osób to trzy. Dzięki temu każdy będzie mógł czymś się zająć.

Obsługa bardzo sympatyczna: dostawaliśmy potrzebne podpowiedzi, gdy ich potrzebowaliśmy, a po wszystkim (mimo później godziny) znalazło się jeszcze dużo czasu na rozmowę o pokoju. Jest to dość udany debiut i czekamy na więcej!

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Lech O.
Lech O.

Nawigator
123 pkt

43 opinie

czary mary

04.01.2020 | data wizyty: 30.11.2019

Wiarygodna opinia

Lech O. 43 opinie

Bardzo przyzwoity pokój. Technicznie wszystko jest poprawnie, zagadki dość logiczne i w klimacie ale jednak brak ciekawych technicznych rozwiązań i obecność kłódek. Jest ok, ale po nowych pokojach więcej oczekuję.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Panda Express
Panda Express

Globtroter
248 pkt

68 opinii

Znikające Pandy

18.12.2019 | data wizyty: 15.11.2019

Wiarygodna opinia

Panda Express 68 opinii

Pokój bardzo fajnie urządzony, wszystkie zagadki świetnie wpisane w tematykę, a przy tym ciekawe i oryginalne.
Jedyny minus to, że było tego mało; wyszliśmy po około 30 min z pewnym niedosytem. Bawiliśmy się jednak dobrze i gorąco polecamy ten pokój, szczególnie początkującym grupom.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy