Spaced-out

Spaced-out

0

Brak opinii

|

PL 179

Polska: 179. miejsce

|

0/10

Firma Spaced-out posiada 0 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 0 minut. [więcej]

0 Brak pokoi

0 Brak oddziałów

Opis firmy


Firma Spaced-out posiada 0 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 0 minut.

Ostatnie opinie

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

93 opinie

Podróż w czasie

19.05.2019 | data wizyty: 03.05.2019

Swistakk 93 opinie

Po Pokoju Astronoma przyszedł czas na Wehikuł Czasu. Udało się go uruchomić oczywiście tylko i wyłącznie dzięki temu, że u owego astronoma zza ściany udało nam się znaleźć brakującą zębatkę, która była ostatnim elementem potrzebnym do jego zadziałania.

Głównym atutem pokoju jest bardzo ciekawy pomysł na fabułę pokoju o podróżach w czasie i jej sensowne zrealizowanie. Nie spotkałem niczego podobnego w escape roomach i owy wehikuł i proces podróżowania w czasie są w istocie urzekające.

Same zagadki są w porządku :). Jedna z zagadek była trzecią, którą widziałem danego typu, ale kiedykolwiek dany motyw się pojawia to mnie on zawsze urzeka, a trzeba przyznać, że do tego tutaj do fabuły pasowała wyjątkowo dobrze :). No ale well, ofc w opiniach nie mogę się wgłębić w takowe kwestie. Po ekspresowych przejściach wcześniej tego samego dnia dwóch innych pokoi tutaj zostaliśmy nauczeni trochę pokory i dwukrotnie naprawdę mocno się zablokowaliśmy, więc o żadnym rekordzie ani nawet czasie do niego zbliżonym mowy nie było :P. Ale poza nimi tempo mieliśmy dobre, więc skończyło się na 51 minutach.

Pewnym minusem mogłoby być to, że przestrzeń była naprawdę spora i pewnie można było więcej na niej umieścić, trochę lepiej wykorzystać możliwości przez nią dawane. No ale z drugiej strony pokój też krótki nie jest, co jest odwzorywane przez przeznaczone na rozgrywkę 75 minut.

Szkoda, że się zamyka :(. Spieszmy się odwiedzać escape roomy, tak prędko odchodzą.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

93 opinie

Ekspresowy Pokój Astronoma

12.05.2019 | data wizyty: 03.05.2019

Swistakk 93 opinie

Zamknięcie Pokoju Astronoma oraz niewiele późniejsze zamknięcie Wehikułu Czasu było czymś, co mnie trochę tknęło do zapoczątkowania majówkowego wyjazdu do Torunia, a skoro do Torunia to przy okazji i Bydgoszczy. Tak więc oto trafiliśmy do tego pokoju jako do drugiego pokoju na naszym wyjeździe, biorąc na warsztat potem Wehikuł Czasu.

Pokój Astronoma jest istnym dziadkiem wśród escape roomów, ma na karku już 4 lata, ale trzeba przyznać, że ładnie się zestarzał. Nie ma żadnych fajerwerków, zachwycającej scenografii, bo to nie w tych czasach powstawał pokój, ale też rekwizyty do gry nie okazywały swoim wyglądem zęba czasu, którego być może można by się spodziewać. Dostajemy kawałek dobrze zaprezentowanej klasyki. Jest trochę szukania, jest trochę główkowania, są klasyczne kłódeczki (które oczywiście lubimy). Pokój jest jak najbardziej grywalny, jego elementy fajnie ze sobą współgrają i są w pełni logiczne. Pokój nie jest liniowy, praca się fajnie zrównolegla, a zrównoleglanie to to co tygryski lubią najbardziej :). Do tego połączenie fabularne Pokoju Astronoma i Wehikułu Czasu może nie największe, ale jednak nawet trochę sensu miało :P. Szkoda, że się zamyka, ale cóż, taki mamy klimat.

Do tego sympatyczni właściciele :).

Właściciele mówili, że co do Pokoju Astronoma stworzyli kiedyś anegdotę, że jeżeli kiedyś jakaś grupa wyjdzie z niego w czasie poniżej 30 minut, to go zamykają. Półtorej roku temu gdy był bity rekord, to im się upiekło, bo grupa o 6 sekund nie zmieściła się w owych 30 minutach. Jednak skoro pokój był już na końcu swojego żywota to nie mieliśmy litości i nie dość, że zmieściliśmy się w 30, to nawet w 20 minutach z czasem 19:46 :D. No więc cóż, teraz nie mają wyboru i muszą zamknąć :P. Żeby jednak nie wykrzywiać rzeczywistości, to wypada mi wspomnieć, że poprzedni rekord był bity w wersji pokoju z trudną zagadką, której już od ~1,5 roku nie ma. No ale tak czy siak nawet i bez niej tych 30 minut nikt nie przebił przez ten czas. Nie ukrywam, że bardzo się cieszyliśmy, bo o ile na wcześniejsze ~70 odwiedzonych przeze mnie pokoi, z czego ~30 w podobnym składzie, mieliśmy jeden rekord, a tutaj "bum", drugi pokój tego dnia i drugi rekord :P. Ale przynajmniej wehikuł czasu dodał nam potem trochę pokory :P.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Waldek M.
Waldek M.

Nawigator
131 pkt

80 opinii

Powrót do przeszłości

09.05.2019 | data wizyty: 04.05.2019

Waldek M. 80 opinii

Od samego początku czujemy się jak wybrańcy, odpowiedzialni za losy świata, dzięki rekwizytom i wprowadzeniu. Sam wehikuł czasu to super sprawa, a podróż w czasie za każdym razem wywołuje uśmiech :-) Miejsca jest aż nadto, [spojler] rewelacyjne, a zagadki ciekawe, różne, każdy coś dla siebie znajdzie. Świetny pomysł na scenariusz pokoju. Jest to jeden z fajniejszych escape roomów w jakich byliśmy. Mieliśmy obawy, że nie damy rady, jednak zadania są intuicyjne, a sam pobyt bardzo przyjemny. Serdecznie polecamy wehikuł czasu jak i super prowadzącą. Tym bardziej, że czas pokoju dobiega końca.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kkarolina8
kkarolina8

Podróżnik
30 pkt

6 opinii

Niezapomniana podróż w czasie

06.05.2019 | data wizyty: 02.05.2019

Wiarygodna opinia

kkarolina8 6 opinii

Pokój pomimo swojego dość surowego wyglądu okazał się być bardzo dobrze przemyślaną i fantastyczną przygodą w czasie ;) Jest on duży, wieloetapowy, zagadki w większości układają się w ciągu logicznym, więc nie ma problemu ze znalezieniem punktu odniesienia chociaż niektóre rozwiązania nie są do końca oczywiste ;) Dużym plusem jest to, że będąc czterosobową grupą nikt z nas się nie nudził, bo zagadek było wiele i niektóre z nich potrzebowały uczestnictwa większej liczby osób ;) Wielkim plusem jest obsługa pokoju, Pani wprowadziła nas w grę bardzo dobrze, potrafiła odpowiedzieć na najgłupsze i najbardziej szczegółowe pytania o fabułę i grę a do tego była przemiła ;) Polecam ten pokój w 100%

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

266 opinii

Piekielna maszyneria

02.05.2019 | data wizyty: 29.01.2019

lukwych l. 266 opinii

Moje pierwsze wrażenie po wejściu do Wehikułu - jak tu dużo miejsca. Drugie - jak tu pusto. Niby to dobrze, bo i przeszukać łatwiej i czyściej, ale niesmak pozostał. Tematycznie fajnie się to spina, rekwizytów jest mało, ale są w klimacie, a fabuła nawet spójnie prowadzi przez pokój. Sam Wehikuł jest i przenosi w czasie, za co plus 1 do oceny. Zagadki też są w klimacie, fajne i logiczne, i co ważne dla doświadczonych grup, było kilka niespodzianek. Niestety tu również zadziałał syndrom "pustego pokoju" i miałem poczucie, że powinny być jeszcze ze dwie/trzy więcej. Obsługa na 11 w skali 1-10. Ludzie pozytywnie nakręceni, bardzo kontaktowi i uśmiechnięci. Trudność łatwa, bo jak złapie się flow to idzie jak posznurku i jak na 75minut to chyba i "pierwszorazowcy" daliby radę. Generalnie Wehikuł to pozycja solidna plus, której niższa ocena wynika jedynie ze zmarnowanego potencjału. Jednak że jak na średnią toruńską -warto.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne