Quest Cage Centrum

Quest Cage Centrum

Partner lockme

598

598 opinii

|

PL 47

Polska: 47. miejsce

|

9.4/10

Nastały nowe czasy. Nowy Burmistrz zaprowadził porządek i zmienił Clue Town w spokojne, praworządne miasteczko, w którym nic się nie działo... aż do teraz.... [więcej]

5 5 pokoi

1 1 oddział

Opis firmy

Nastały nowe czasy. Nowy Burmistrz zaprowadził porządek i zmienił Clue Town w spokojne, praworządne miasteczko, w którym nic się nie działo... aż do teraz.
Dziennikarka The Clue daily Olivia Rogers, wpadła na trop tajemniczej sprawy, do rozwiązania której, potrzebuje Waszej pomocy.
Czy jesteście gotowi na nową przygodę? Czy uda Wam się rozwikłać tajemnicę miasteczka? Czy wystarczy Wam odwagi by ujawnić prawdę?

Adres oddziału Katowice (Polska)

Katowice

ul. 3 Maja 6-8/lok. 3
Katowice

Pokoje dostępne w oddziale Katowice

Zamknięte pokoje w oddziale Katowice

Ostatnie opinie

fafner25
fafner25

Skaut
71 pkt

22 opinie

John McQueen?

16.02.2020 | data wizyty: 15.02.2020

Wiarygodna opinia

fafner25 22 opinie

Świetnie się bawiliśmy! Minimalistyczny ale idealnie wpisujący się w klimat wystrój, fajne zagadki, bardzo dobre rozwiązania techniczne. Uśmialiśmy się, kiedy odkryliśmy sekret burmistrza - super pomysł, super fabuła. W szczególny sposób doceniam zdjęcia burmistrza ;)
Jedyne czego mi brakowało to pamiątkowe zdjęcie na koniec.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

mmartaborowka
mmartaborowka

Świeżak
22 pkt

1 opinia

W gąszczu tajemnic

09.02.2020 | data wizyty: 08.02.2020

Wiarygodna opinia

mmartaborowka 1 opinia

Pokój łamigłówka, logiczny i technologiczny. Średnio zaawansowani będą się dobrze bawić jeśli lubią cały czas kminić. W pokoju byliśmy w trzy osoby - idealna liczba, dla czterech byłoby za mało miejsca i możliwości pracy. Nie zgadzam się z komentarzami określającymi ten pokój za najgorszy. Pokój ‚W gąszczu tajemnic’ podobał mi się dużo bardziej od ‚Sekretu burmistrza’. Wygrywa fabułą, zagadkami i stylem.

Polecam.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

178 opinii

#211

03.02.2020 | data wizyty: 27.12.2019

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 178 opinii

Nasze pierwsze doświadczenie z VR! Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się niczego specjalnego i z takim nastawieniem poszliśmy do tego "pokoju" - zdecydowanie preferujemy tradycyjne ER, a nie ich wersje komputerowe, w postaci gier planszowych itd itp. Uznaliśmy jednak, że trzeba spróbować i jakoś zapełnić nasz skromny maraton w okolicy.
Tajne przez poufne odmieniło jednak moje myślenie o ER w VR. W grze bardzo dobrze wykorzystano możliwości świata wirtualnego, uzyskując efekty jakie nigdy nie byłyby możliwe w tradycyjnym escape roomie. Zagadki bardzo pomysłowe, a gdyby przenieść je do świata realnego- dość łatwe. Jednak ich rozwiązanie w VR, szczególnie dla osób początkujących w tej formie zabawy- staje się wielkim wyzwaniem. Scenariusz super, przy następnej wizycie w okolicy z pewnością zagramy w kolejnym :)
Na malutki minusik dodam, że osoby, które nigdy nie miały styczności z VR mogą stracić sporo czasu gry na rozeznanie jak to wszystko faktycznie działa, jak się poruszać itp. Dodam również, że w razie drobnych awarii technicznych (która miała miejsce w moim przypadku) zdjęcie gogli psuje klimat o wieeeele bardziej niż wejście Mistrza Gry do pokoju w czasie tradycyjnej gry (co dotąd uważałam za najgorszą opcję wynikającą z awarii)
Bez względu na to, czy jest się fanem gier, czy jednak woli się ER w realu- warto choć raz spróbować czegoś innego i na własnej skórze przekonać się jak to wygląda. Ja na VR na pewno jeszcze wrócę, choć w ogólnym rozrachunku gra nigdy nie zastąpi mi prawdziwych pokojów :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

109 opinii

Bardzo trójwymiarowy pokój :D

03.02.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Zagadkowcy 109 opinii

Tunele to pokój, który na długo zapada w pamięć. Jestem pod ogromnym wrażeniem aranżacji przestrzeni. Był to jak dotąd jeden z najbardziej trójwymiarowych escape roomów, w jakich miałam przyjemność grać :D Przemieszczanie się po takim nietypowym labiryncie daje dużo frajdy. Gdy po wyjściu z pokoju obsługa powiedziała nam, jaki jest naprawdę jego metraż, to byłam w szoku, jak im się udało tyle [spojler] niespodzianek umieścić w "pokoju" o tak małej kubaturze! :O To jest niesamowite po prostu i za to ogromne brawa.

Samo to, że przedostawanie się do dalszych etapów rozgrywki wymaga nieco zręczności, wyzwala super dużo adrenaliny i dodaje smaku grze. Połączenie zagadek, elementów sportowych i zadań manualnych to jest strzał w dziesiątkę. Fajnie by było, gdyby pojawiło się w escape roomowej ofercie więcej tego typu projektów.

W opisie jest mowa, że pokój wymaga sprawności fizycznej. W rzeczywistości nie trzeba być specjalnie wysportowanym. To raczej takie ostrzeżenie, że pokój jest nieodpowiedni dla osób na wózku, z dużymi problemami z kręgosłupem, urazem nogi czy kobiet w ciąży :)

Zagadkom towarzyszy sensowna fabuła, co też jest plusem, zwłaszcza jej zakończenie mi się bardzo spodobało.

Same zagadki są w zdecydowanej większości łatwe, może ze dwie trudne się trafiły.

Jeśli chodzi o poczekalnię, to znajduje się w niej wyjątkowa recepcja, zagadki manualne i cukierki. Po grze można sobie tam pogawędzić z bardzo miłą obsługą o escape roomach.

Nie zgodzę się natomiast z komentarzami, że wystrój był realistyczny. Dużo elementów wystroju wyglądało dość sztucznie, niektóre trochę tandetnie. Nie czułam się jak w prawdziwych tunelach. To, że nie było realizmu, nie znaczy, że nie było klimatu – ten był budowany przez dźwięk, niektóre dekoracje, dobrze pasujące do fabuły zagadki itd.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Ewa Skorupińska
Ewa Skorupińska

Świeżak
17 pkt

5 opinii

Zaskakujące!

27.01.2020 | data wizyty: 02.01.2020

Ewa Skorupińska 5 opinii

Początek był niesamowicie trudny ze względów technicznych, trzeba było zapoznać się ze sposobem funkcjonowania w wirtualnej rzeczywistości, ale kiedy już się załapało - było ekstra! Niestety pierwsze 20 minut spędziliśmy na przeszukiwaniu pokoju i nie umieliśmy ogarnąć co się dzieje, ale po pierwszej podpowiedzi ruszyliśmy z kopyta i wprawdzie skończyliśmy 8 minut po czasie, ale obsługa nie miała z tym żadnych problemów - faktem jest, że przyzwyczajenie się do nowego sposobu gry było trudne. Jedyny minus to google VR, które w trakcie tej godziny trochę nam doskwierały oraz nasze wirtualne łapki - w rzeczywistości czasem zaplątywałam się w kable i to budziło mnie z wirtuala przez co nieco traciło magię... Pomysł mimo wszystko świetny i mimo że mój partner preferuje rzeczywiste pokoje to zdecydowanie wyciągnę go na kolejny VR <3

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni