Portal Escape Games

Portal Escape Games

Firma Portal Escape Games posiada 7 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 414 minut. [więcej]

7 7 pokoi

1 1 oddział

Opis firmy

Firma Portal Escape Games posiada 7 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 414 minut.

Adres oddziału Łódź

Łódź

Portal Escape Games
ul. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
Teren WI-MA, Wejście C5
Wjazd od Piłsudskiego, pod zegarem w lewo, następnie zgodnie z mapką:
https://goo.gl/FwRzvo
https://goo.gl/zNbu9m

Pokoje dostępne w oddziale Łódź

Ostatnie opinie

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

256 opinii

#253

08.11.2019 | data wizyty: 28.07.2019

Opinia archiwalna

Q 256 opinii

Nigdy nie wiadomo czego się spodziewać po pokoju z kategorii abstrakcyjny. Może to być zbiór luźno ze sobą powiązanych zagadek lub zagadek wymagających myślenia pozapudełkowego. Mam wrażenie, że abstrakcyjność tego pokoju tworzy najbardziej sam lejtmotyw, chociaż i zasada luźno powiązanych zagadek, i nieszablonowych rozwiązań znajdują swoje odzwierciedlenie w trakcie gry. Z tego powodu określenie poziomu trudności jest trochę problematyczne. Pokój może okazać się zarówno bardzo trudny, jak i bardzo łatwy. Polecam jednak spróbować, chociażby dla poznania unikatowości klimatu, którego temu ER-owi nie można odmówić. Gdyby tylko elementy dominujące w wystroju zastąpić lakierowanymi płytami, efekt byłby jeszcze bardziej piorunujący, choć rozumiem względy praktyczne i bezpieczeństwo rozgrywki ;) W momencie gdy graliśmy wystrój nosił już lekkie ślady zużycia, ale pokój jest aktualnie w modernizacji, więc wróci pewnie w nieco odświeżonej formie.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

256 opinii

#250

08.11.2019 | data wizyty: 27.07.2019

Opinia archiwalna

Q 256 opinii

Pewnie to kwestia gustu, ale jak na horror to taka stylistyka do mnie nie trafia. Żeby nie spoilerować, ale jednak wytłumaczyć się z tego zdania – im mniej dosłowniej, tym lepiej. Tutaj jest niestety bardzo dosłownie i to od pierwszej do ostatniej minuty gry, bez żadnego progresu jeśli chodzi o stopniowanie napięcia, czego w escapowych horrorach najbardziej szukam. Zagadki jednak to już inna historia i to one są najmocniejszym punktem tego ERu. Dużo kłódek, kilka zagadek sensorycznych. Fajny pakiet, wszystko logiczne, angażujące. Trochę się zawsze czepiam, gdy jeden element jest wykorzystywany do więcej niż jednej zagadki, a tak tutaj było w jednym przypadku. Pomimo że poziom trudności zadań jest średni, to jest ich całkiem sporo jak dla dwóch osób. Niestety słaba komunikacja z Mistrzem Gry – jedna z otrzymanych podpowiedzi bardziej zagmatwała rozwiązanie, niż pomogła, jedna do rzeczy już rozwiązanej, wprowadzenie zrobione też trochę bez entuzjazmu.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Nawigator
138 pkt

144 opinie

Kosmiczna podróż

22.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

Włóczykij 144 opinie

Po super zabawie w Quadrum otrzymaliśmy ważną misję- a mianowicie zostaliśmy wybrani, aby uratować Ziemię.

Pokój ma ciekawą otoczkę fabularną i zagadki związane z tematyką. Niektóre z nich są naprawdę oryginalne i absorbujące, trochę zadań manualnych, trochę elektroniki. Zagadki nie są bardzo trudne, ale jest ich na tyle, że będąc we dwoje trzeba się nieźle nakombinować, by pozytywie zakończyć ekspedycje ratunkową.

Klimat jest zachowany, chociaż do niektórych elementów wystroju (a raczej ich jakości, czy sposobu wykonania) można się trochę przyczepić.

W pokoju bawiliśmy się naprawdę dobrze, jednak zostawiam tylko siedem gwiazdek, głównie dlatego, że trzy istotne mechanizmy nie zadziałały. Przez to na dłuższą chwilę się zawiesiliśmy i nie mogliśmy ruszyć z miejsca. Straciliśmy dość dużo czasu, ale właściciel pozwolił nam dokończyć grę w dodatkowych minutach, za co oczywiście plus.

Obsługa ogólnie bardzo sympatyczna, kontaktowa i profesjonalna.

Pomimo drobnych niedociągnięć w Xpedycji (jak to się mówi - złośliwość rzeczy martwych), będąc jeszcze kiedyś w Łodzi, z pewnością chętnie odwiedzę pozostałe pokoje w tej firmie.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Nawigator
138 pkt

144 opinie

Nie taki chaos straszny... :)

13.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

Włóczykij 144 opinie

Będąc z Rodzinką na wakacjach nie obeszłoby się bez odwiedzenia ER. Bo jakże to być w innym mieście i nie pójść do żadnego pokoju?! :)

W Łodzi na obecną chwilę nie ma zbyt wielu pokojów przyjaznych dzieciom, więc postanowiliśmy wybrać się do dwóch room'ów w Portal Escape Games.

Przywitał nas życzliwy, uśmiechnięty i rozgadany chłopak, który krótko przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, a następnie wprowadził w fabułę pokoju.

Najpierw odwiedziliśmy Quadrum. Do tego roomu jak najbardziej można przyjść nawet z małymi dziećmi. Jest on kolorowy i przykuwa uwagę. Tylko czyżby poza wieloma barwami był zupełnie pusty? Oj nie, to tylko złudzenie! W tej małej kostce twórcy pokoju ukryli naprawdę wiele zadań.

Wbrew pozorom nie panuje w nim aż tak ogromny chaos ;) Zagadki są liniowe i raczej proste. Trzeba tylko czasem zmienić punkt widzenia lub pomyśleć niestandardowo, nieco abstrakcyjnie. Jednym słowem zagadki są łatwe, ale wymyślenie sposobu jak je rozwiązać zmusza już do poruszenia szarymi komórkami.

Byliśmy we dwoje + dwoje dzieci, które trochę utrudniały grę (takie dodatkowe przeszkadzajki), ale wyszliśmy prawie 10 minut przed czasem, ciesząc się zabawą i nie spiesząc się nigdzie. Na pewno kiedyś chętnie jeszcze tutaj wrócimy.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

266 opinii

Zaginiona Ekspedycja

05.08.2019 | data wizyty: 05.01.2019

lukwych l. 266 opinii

Ekspedycję odwiedziliśmy dzień po tragedii w Koszalinie w ramach zaplanowanego wcześniej tournee po Łodzi. Jakimś cudem w natłoku wrażeń zapomniałem o napisaniu recenzji z tego wyjazdu i jakiś czas temu chciałem nadrobić to niedopatrzenie. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że z całego wyjazdu (8 pokoi) został tylko 1. Klimatycznie jest pół na pół - zarówno wystrój jak i fabuła mają momenty lepsze i gorsze. A szkoda, bo patrząc na inne pokoje w Portalu można było się bardziej postarać. Zagadki na szczęście w większości wybijają się ponad przeciętność. Są mocno tematyczne, bardzo nietuzinkowe i momentami zaskakujące, ale wystarczająco logiczne aby zachwycić. Mogłoby ich być więcej, ale nie miałem poczucia, że jest za mało. Obsługa na duży plus, zwłaszcza w perspektywie kontroli Straży Pożarnej i naszej rezerwacji telefonicznej LastMinute. Niestety z perspektywy półrocznej i odwiedzonych w tym czasie świetnych ER do najlepszych (a nawet do innych pokoi w Portalu) jeszcze sporo brakuje.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Średni