Porta Aenigma

Porta Aenigma

Partner lockme

17

17 opinii

|

PL 78

Polska: 78. miejsce

|

9/10

Pokoje Zagadek to wspaniała rozrywka, a Drzwi Tajemnic to firma, która ma zapewnić Wam wspaniałą rozrywkę. U nas najważniejsze są ciekawe zagadki i zaskoczen... [więcej]

1 1 pokój

1 1 oddział

Opis firmy

Pokoje Zagadek to wspaniała rozrywka, a Drzwi Tajemnic to firma, która ma zapewnić Wam wspaniałą rozrywkę. U nas najważniejsze są ciekawe zagadki i zaskoczenie na każdym kroku. Pokój znajduje się przy Rondzie Solidarności w Łodzi, więc jeśli macie tam blisko - albo i daleko - to wpadajcie - serdecznie zapraszamy. Dla nas najważniejsze jest, abyście Wy dobrze się bawili - a przy okazji zapomnieli, że to, co Was otacza to nie gra, a rzeczywistość. Wpadajcie!

Adres oddziału Łódź

Łódź

Źródłowa 47, Łódź

Pokoje dostępne w oddziale Łódź

Ostatnie opinie

wiktoria.stasiak 1
wiktoria.stasiak 1

Świeżak
9 pkt

1 opinia

Świetny pokój

27.11.2019 | data wizyty: 22.11.2019

wiktoria.stasiak 1 1 opinia

Bardzo fajnie urządzony pokój - doskalne wprowadzony klimat gry, ciekawe zagadki, bardzo pomysłowe mechanizmy zagadek. Odwiedzilysmy łatwiejszą wersję pokoju i czekamy z koleżankami na otwarcie kolejnych pokoi 😁

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

M&M Team
M&M Team

Przewodnik
335 pkt

179 opinii

Dobrze żarło, ale zdechło...

18.11.2019 | data wizyty: 16.11.2019

Wiarygodna opinia

M&M Team 179 opinii

Cóż tytuł opini oddaje wszystko co czuliśmy po wyjściu z tego pokoju.
Zacznę od początku! Pan zadzwonił do mnie przed pokojem z prośbą o wybór stopnia trudności pokoju oczywiście za dopłatą. Wybrałam opcje trudną zachęcona, że skoro dopłacam i mam więcej czasu to będzie coś mega a tutaj psikus... Pan z obsługi chyba nie zdał sobie sprawy, że strzela sobie w kolano mówiąc nam czy różni się wersja trudna od łatwej... Cena jest mocno przesadzona jeżeli chodzi o te różnice!!! To jest pierwszy zarzut.
Sama fabuła, wprowadzenie i sam początek pokoju mają olbrzymi potencjał! Natomiast każdy kolejny krok utwierdzał nas w przekonaniu, że na tym fajność się kończy. Reszta oparta na 3 rekwizytach i kilku zagadkach, choć trudno je takimi nazwać bo głównie chodzi w nich o czytanie ze zrozumieniem.
Jeżeli chodzi o wystrój to tak samo jak wyżej początek super a potem cóż mam wrażenie, że albo brakło środków albo pomysłu zwłaszcza na maskowanie sufitu.
Obsługa bez zarzutów, ale też bez fajerwerków. Fajne wprowadzenie i pokierowanie gry już w środku i tyle.
Całość pokoju ma mega potencjał. Trzyma thrillerowy klimat. Muzyka super zgrana i dopracowana, ale...no właśnie jest to ale! Wydaje mi się że Właścicielom brakło pomysłu na wykonczenie pokoju. Nie mogę dać wyższej oceny biorąc pod uwagę poziom zamkniętych niestety łódzkich ERów oraz nowo otwartych w innych dużych miastach.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

fafner25
fafner25

Skaut
61 pkt

22 opinie

Tajemnicze inkantacje

11.11.2019 | data wizyty: 10.11.2019

Wiarygodna opinia

fafner25 22 opinie

Pokój nowy więc pewnie z czasem niektóre elementy zostaną jeszcze dopracowane. Na ten moment i tak trzeba ocenić pokój bardzo wysoko, a wyróżnić szczególnie:
- raptem kilka kłódek a za to więcej innych rozwiązań, bardzo dobrych technicznie
- fajne efekty specjalne
- cieszy mnie to, że trzeba stawiać na współpracę ze swoim zespołem
- surowy ale bardzo klimatyczny wystrój
- pokój bardzo angażujący, wciągający w fabułę, pozwala się wczuć
- zakończenie

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

adamroczna
adamroczna

Skaut
91 pkt

24 opinie

W szponach demona

11.11.2019 | data wizyty: 10.11.2019

adamroczna 24 opinie

Pokój zrobił na nas ogromne wrażenie. Właściciel zadbał (na różne sposoby) o to, aby gracze mogli czuć się jak zbłąkani wędrowcy uwięzieni w starym zamczysku. Grając ma się wrażenie bycia częścią tej tajemniczej opowieści. Zagadki są bardzo zróżnicowane, od klasycznych kłódkowych, przez technologiczne zabiegi, aż do kulminacyjnego punktu, z którym chyba spotkaliśmy się w ER pierwszy raz, czyli zmuszenia gracza do swoistej aktywności. Jakiej? To już niech pozostanie dla was tajemnicą, aż do wstąpienia w mury zamku.
Wystrój wpasowujący się w klimat, surowy, ascetyczny, mroczny, z masą bodźców wzrokowo-słuchowych, które umilają nam rozgrywkę. Kilka szczegółów mogłoby być lepiej ukrytych przed wzrokiem gracza, zanim będą potrzebne jako element gry, ale nie psuje to zbytnio ogólnego wrażenia.
Obsługa miła, rozmowna, wymieniająca się z nami spostrzeżeniami po rozgrywce. Czekamy na więcej od Porta Aenigma :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Natalia D. 1
Natalia D. 1

Podróżnik
27 pkt

5 opinii

Klimatyczna przygoda

03.11.2019 | data wizyty: 02.11.2019

Natalia D. 1 5 opinii

Bardzo dobra pozycja na escaperoomowej mapie Łodzi. Wszystko w tym pokoju grało. Klimatycznie, mrocznie, zlowieszczo. Zagadki na dobry poziomie i bardzo różnorodne. Wszystko było spojne. Z niecierpliwością czekam na nowy pokój tej ekipy.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni