Piwnica Quest

Piwnica Quest

Partner lockme

504

504 opinie

|

PL 54

Polska: 54. miejsce

|

9.1/10

Forma Piwnica Quest posiada 3 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 190 minut. [więcej]

3 3 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy


Forma Piwnica Quest posiada 3 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 190 minut.

Adres oddziału Wrocław

Wrocław

Ul. Tęczowa 7
Wrocław 53-601

Pokoje dostępne w oddziale Wrocław

Zamknięte pokoje w oddziale Wrocław

Ostatnie opinie

cami
cami

Podróżnik
35 pkt

1 opinia

#11

09.10.2019 | data wizyty: 08.10.2019

cami 1 opinia

Bardzo miła obsługa. Zagadki w pokoju raczej proste i logiczne. Jak na bank przystało dużo sejfów ;) Nie było z nimi większych problemów, dlatego polecam raczej mniej doświadczonym graczom :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

266 opinii

Pokój Legenda

05.10.2019 | data wizyty: 14.07.2019

Wiarygodna opinia

lukwych l. 266 opinii

Wizyta w legendarnym Midnight Killerze to obowiązek każdego wielbiciela ER, dlatego też to od tego pokoju zaczęliśmy rezerwowanie i planowanie wyjazdu do Wrocławia. Wystrój pokoju dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a jednocześnie nie ma tu przerostu formy nad treścią. Klimat budują zarówno ciekawie poprowadzona fabuła, jak i świetnie wkomponowane zagadki. Otoczenie reaguje na nasze poczynania co zwiększa immersję i pozwala zapomnieć, że to tylko zabawa. Same łamigłówki są nieliniowe oraz mega klimatyczne. Obsługa choć na początku nie sprawiła dobrego wrażenia okazała się przesympatyczna, ciekawie wprowadziła i świetnie podpowiadała. Generalnie jak na pokój który ma już parę lat i sporą liczbę odwiedzin to po prostu WOW. Polecam!!!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

86 opinii

Legenda Emkejtu

07.09.2019 | data wizyty: 14.08.2019

Swistakk 86 opinii

Pokój już trochę obrósł legendą, więc wiedzieliśmy, że będzie to mocny punkt naszej wycieczki do Wrocławia. I się nie pomyliliśmy.

Gra jest rzeczywiście ciekawa i stawia nie byle jakie wyzwanie. Podoba mi się nazwijmy to motyw przewodni, cała historia i klimat, w którym pokój jest utrzymany, któremu pomaga też dobry wystrój. Do tego ciekawie zaplanowana gra, bynajmniej nie jest tak że jesteśmy wszyscy stawiani w jednym pokoju i sobie beztrosko po kolei rozwiązujemy zagadeczki.

Poziom trudności rzeczywiście jest dość wysoki, ale nie powiedziałbym, że bardzo wysoki. Nam się udało wyjść w 61 minut, ale nie obyło się bez dwóch podpowiedzi co do elementów, na których trochę utknęliśmy. Pokój jest nieliniowy, co jest oczywiście zaletą.

I swoją drogą, fajne odmierzanie czasu :).

Podsumowując pokój jest bardzo fajny, co jest jeszcze bardziej zachwycające biorąc pod uwagę jego wiek i zdecydowanie jestem w stanie go polecić, czekamy na kolejne edycje!

Poza samym pokojem jako taki highlight z wizyty w mojej głowie pozostanie pani z obsługi. Po przyjściu usłyszeliśmy, że jesteśmy trochę późno i w zasadzie to za 2 minuty powinniśmy wejść do pokoju. Po takiej informacji ekspresowo pochowaliśmy swoje rzeczy, zrobiliśmy psi psi itd. aby nie marnować cennego czasu. Z racji tego czasu, jako że byliśmy doświadczoną grupą to spodziewałem się też pewnie dość prędkiego wprowadzenia bez zbędnych informacji. Zamiast tego zostaliśmy użyczeni 5-10 minutową serią zupełnie oczywistych uwag w stylu "Nogi są do tego aby chodzić nimi po podłodze" "Tam jest gaśnica i ja wam obiecuję że jak jej użyjecie bez potrzeby to dam wam ścierki i wy to potem będziecie sprzątać" czy przenajróżniejszymi historyjkami o tym co nawyrabiali różni klienci "Nie skrobiemy paznokciami w ścianach. Kiedyś pewna pani bardzo zaciekle skrobała i nie wiem jak to zrobiła, ale o tutaj mamy pamiątkową cegłę, która wyskrobała, popatrzcie sobie" xD. Ale wszystko to przynajmniej w dość humorystycznej formie, zapewne bardziej wynikającej z frustracji tego do czego niektórzy z poprzednich klientów się posunęli, aniżeli tego że każdy tutaj na wejściu jest brany za ćwierćinteligenta. Pomyślałem sobie wtedy "no dobra, może pracuje tu od miesiąca, jestem w stanie wybaczyć". Jakież było moje zdziwienie, gdy w rozmowie po grze się okazało, że owa wielce uhahana i zapewne świeża w tym biznesie Mistrzyni Gry jest współautorką tego mrocznego thrillera jak i także jego pierwszej wersji, która swego czasu dzierżyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu i zarazem współwłaścicielką o ile dobrze pamiętam pierwszej z jeszcze funkcjonujących firm, która pojawiła się na lockme :D. Jak to się mówi, nie oceniaj książki po okładce :D. A po grze całkiem długa i sympatyczna rozmowa, na pewno mile wspominamy wizytę, pozdrawiamy :).

I jeszcze z takich ciekawostek, to w trakcie szukania miejsca z takiej tablicy informacyjnej dowiedzieliśmy się w tym samym budynku siedzibę ma jedyne w swoim rodzaju lockme :D.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Przybyl
Przybyl

Nawigator
101 pkt

23 opinie

Świetne zakończenie

04.09.2019 | data wizyty: 12.03.2019

Wiarygodna opinia

Przybyl 23 opinie

Pokój ma dość prosty wystrój, ale to wystarczy żeby oddać jego klimat. Dobrze wykorzystanie przestrzeni całego pomieszczenia na plus.

Zagadki nie do końca liniowe, co lekko dodaje trudności, kilka standardowych oraz kilka na prawdę świetnych. Zakończenie zdecydowanie oryginalne i niespodziewane.

W czteroosobowej grupie z różnym doświadczeniem, przy kilku podpowiedziach udało się wyjść kilka minut przed czasem.

Zdecydowanie godny polecenia każdemu fanowi Escape Room'ów!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Alienka
Alienka

Świeżak
17 pkt

2 opinie

Super zabawa

03.09.2019 | data wizyty: 18.08.2018

Alienka 2 opinie

To był nasz pierwszy pokój i dzięki niemu złapaliśmy prawdziwego bakcyla! Świetnie przemyślane zagadki, sporo niespodzianek i super atmosfera :) Na pewno zawitamy do pozostałych pokojów w tym Escape Roomie.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne