No Way Out

No Way Out

Partner lockme

263

263 opinie

|

PL 40

Polska: 40. miejsce

|

9.8/10

Dlaczego właśnie „No Way Out”? Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma. Stawiamy na wars... [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Dlaczego właśnie „No Way Out”?

Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma.

Stawiamy na warstwę fabularną, która przez część firm z branży jest traktowana jako zło konieczne. U nas zagadki i cała gra jest budowana wokół historii. Biorąc udział w grach przygotowanych przez zespół „No Way Out” uczestniczycie w dramatycznych wydarzeniach, które z powodzeniem mogłyby stanowić scenariusz do filmu. Nasze pokoje są oryginalne, wymyślone przez nas na podstawie zdarzeń zarówno prawdziwych jak i fikcyjnych.

Każdy pokój to 60 minut świetnej zabawy dla grupy graczy od 2 do 5 osób.

Adres oddziału No Way Out

No Way Out

ul. Do Studzienki 3/5
80-227 Gdańsk

Pokoje dostępne w oddziale No Way Out

Ostatnie opinie

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Nawigator
131 pkt

48 opinii

Historia w wybitnej odsłonie! #49

26.11.2019 | data wizyty: 09.11.2019

Wiarygodna opinia

Pinky&theBrain 48 opinii

Masterpiece w każdym calu.
Żywy dowód na to, że nie trzeba przekombinować, by zrobić genialny pokój.
Od wejścia Mistrz Gry wprowadza w prawdziwą historię Gdańska z roku 1944, w fabułę samej gry oraz udziela wszystkich niezbędnych informacji.
Wkroczenie do pokoju przenosi nas zdecydowanie do lat 40. poprzedniego stulecia. Wystrój dopieszczony pod każdym względem, żadnej tandety, żadnych niedopatrzeń. Wszystko ma swoje miejsce i swój klimat. Żywa historia. Zagadki również dostosowane do swojej epoki.
Poziom naprawdę trudny, ale wszystko w tym Escape Roomie jest tak przemyślane, tak spójne z historią, utrzymane w takim standardzie, że jeśli się mocno wkręci w fabułę, będzie się czujnym i otworzy się na nie do końca sztampowe rozwiązania, to można zwyczajnie wsiąknąć i wykonać powierzone nam zadanie.
Nietuzinkowy jest również fakt, że po wyjściu z pokoju Mistrz Gry opowiada historię eksponatów, zagadek, dokłada ciekawostki historyczne, co nie pozwala jeszcze całkiem wyrwać się z atmosfery i daje jeszcze czas, by się dalej nią delektować.
Ten pokój zasługuje zdecydowanie na to, by go odwiedzić. Jest ważnym punktem w Gdańsku ze względu na swoją historię, za to jaki poziom i styl sobą reprezentuje, a przede wszystkim za to, że jest stworzony z pasją i pokazuje jak można zrobić fenomenalny pokój bez żadnych udziwnień.
Widać, że włożono w ten pokój sporo pracy, pomysłów i serca.
Myślę, że jest to punkt obowiązkowy nie tylko na mapie Gdańska czy Trójmiasta, ale i Polski.
Nasza dwójka wyszła bez żadnej podpowiedzi jakieś 2 minuty przed czasem. To żywy dowód na to, że ten ER naprawdę wciąga.
Polecam z czystym sercem.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Nawigator
131 pkt

47 opinii

Nie ze mną te numery, Kassner

10.11.2019 | data wizyty: 09.11.2019

Wiarygodna opinia

Rudy Pudel 47 opinii

Obawiałam się tego pokoju i podchodziłam do niego jak przysłowiowy "pies do jeża". Głównie z dwóch względów. Po pierwsze: poziom ekspercki to jednak nie w kij dmuchał a doświadczenie z poprzedniego pokoju ekipy No Way Out dawało podstawy sądzić, że łatwo to nie będzie . Po drugie: tematyka historyczna nie jest tą, w której czuję się najmocniejsza.
Jak to często bywa, okazało się jednak, że strach ma wielkie oczy.
Zagadki są trudne, owszem, ale skonstruowane są bardzo logicznie. Wszystko jest perfekcyjnie wpasowane w fabułę. Pokój jest szczególny jeszcze z jednego względu: nie tylko fabuła, ale również rekwizyty i wystrój są wzorowane na autentycznych przedmiotach związanych z postaciami grającymi główną rolę w rozgrywanej historii. Twórcy naprawdę są zakręceni (pozytywnie) na tym punkcie i odkrywanie tych smaczków, a potem słuchanie o nich to jedna wartości dodanych pokoju. Losy TOW Gryf Pomorski są częścią historii tego regionu i to kolejny bonus, bo ja osobiście bardzo lubię takie lokalne nawiązania.
Przestrzeń, w której rozszyfrowujemy zagadki jest niewielka, lecz wykorzystana świetnie. Plus za nie budzące wątpliwości oznakowania pozwalające na bezbłędną identyfikację "co do czego".
Osobiście żałuję trochę ułatwień, które wprowadzili twórcy w wyniku "ogrywania" pokoju (MG opowiadał nam o tym po rozgrywce), chociaż rozumiem powody takich decyzji. I żeby nie było: te "ułatwienia" nie sprawiają, że jest łatwo, nic z tych rzeczy!
Pokój polecam bardzo, chociaż zdecydowanie dla ekip z pewnym doświadczeniem.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

krzykacz
krzykacz

Podróżnik
27 pkt

2 opinie

Ten pokój przeniesie Cię kilkadziesiąt lat wstecz!

22.10.2019 | data wizyty: 17.10.2019

Wiarygodna opinia

krzykacz 2 opinie

Pokój rewelacyjny! Opowiedziana historia przed wejściem oraz na końcu sprawia, że naprawdę czuje się klimat tamtych lat oraz wczuwa się w historię opowiadaną przez ten pokój. Naprawdę jest magiczny. I chociaż jest to poziom ekspert to polecam dla każdego (dacie radę! ;)) ! Sam klimat i historia zauroczy wszystkich!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

giakeap
giakeap

Skaut
53 pkt

35 opinii

#140

22.10.2019 | data wizyty: 19.10.2019

giakeap 35 opinii

Był to zdecydowanie najtrudniejszy pokój, w jakim byliśmy. A jednocześnie był logiczny i intuicyjny. Fajnie było przyjeżdżając do Gdańska poznać historię Gryfa Pomorskiego, o którym nawet na rozszerzonej historii nie uczyliśmy się wcale. Cieszy też odwzorowanie historii i detale pozwalające wczuć się w rolę.
Poziom jest naprawdę ekspercki. Nie jest to pokój, do którego powinna pójść grupa początkująca, bo istnieje niebezpieczeństwo, że się zrazi. My byliśmy w dwie doświadczone osoby i wyszliśmy 10 minut po regulaminowym czasie, co w opinii właściciela jest ogromnym sukcesem. Pamiętajcie, szukajcie dokładnie i nie kombinujcie za bardzo - niektóre odpowiedzi są aż nazbyt oczywiste, co stanowi ich trudność. Z perspektywy kilku dni nie było to nic nie wiadomo jak trudnego, jednak będąc w tamtym pomieszczeniu czuliśmy, że dokonujemy niemożliwego. I to jest właśnie sekret tego ERu.
Polecamy gorąco!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Mateusz G. 25
Mateusz G. 25

Podróżnik
32 pkt

3 opinie

Zdecydowanie godny polecenia

03.10.2019 | data wizyty: 13.08.2019

Mateusz G. 25 3 opinie

Pokój posiada wiele, niespotykanych na co dzień zagadek. To był najtrudniejszy pokój w jakim kiedykolwiek byłem i wymagał wiele główkowania, aby ostatecznie, z kilkoma podpowiedziami, z niego wyjść. Jeśli ktoś lubi wyzwania, niech się nawet nie zastanawia. :)
Nie można zapomnieć, że jeśli chodzi o klimat i obsługę - jest idealnie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny