No Way Out

No Way Out

Partner lockme

268

268 opinii

|

PL 55

Polska: 55. miejsce

|

9.5/10

Dlaczego właśnie „No Way Out”? Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma. Stawiamy na wars... [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Dlaczego właśnie „No Way Out”?

Nazwa jest przewrotna, ponieważ zawsze jest jakieś wyjście – chociaż na początku wydaje się, że go nie ma.

Stawiamy na warstwę fabularną, która przez część firm z branży jest traktowana jako zło konieczne. U nas zagadki i cała gra jest budowana wokół historii. Biorąc udział w grach przygotowanych przez zespół „No Way Out” uczestniczycie w dramatycznych wydarzeniach, które z powodzeniem mogłyby stanowić scenariusz do filmu. Nasze pokoje są oryginalne, wymyślone przez nas na podstawie zdarzeń zarówno prawdziwych jak i fikcyjnych.

Każdy pokój to 60 minut świetnej zabawy dla grupy graczy od 2 do 5 osób.

Adres oddziału No Way Out (Polska)

No Way Out

ul. Do Studzienki 3/5
80-227 Gdańsk

Pokoje dostępne w oddziale No Way Out

Ostatnie opinie

Mrs.  Watson
Mrs. Watson

Podróżnik
39 pkt

14 opinii

Wrócimy!

26.02.2020 | data wizyty: 25.02.2020

Mrs. Watson 14 opinii

To jeden z najlepiej przemyślanych pokojów, w jakich byłam. Jest nieliniowy i to stanowi jego trudność, ale także daje największą frajdę. Zagadek jest dużo, ale niektóre można pominąć. Większość z nich trzeba wykonać manualnie (dużo kłódek... trochę za dużo), co może być minusem dla osób lubiących inne rozwiązania. Odwiedziłyśmy ten pokój w 3-osobowej grupie i wg mnie jest on idealny dla 3-4 osób (5 to za dużo, a 2 – zdecydowanie za mało). Świetnie się bawiłyśmy i od raz po opuszczeniu pokoju umówiłyśmy się na wizytę w 3miasto 44 :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Obserwator
Obserwator

Skaut
96 pkt

53 opinie

prawdziwe wyzwanie

12.02.2020 | data wizyty: 25.01.2020

Obserwator 53 opinie

Pokój 3miasto 44 jest niepozorny, jako jeden ze starszych na rynku nie wyróżnia się zdumiewającą techniką i zdecydowanie należy do escape roomów w stylu retro. Trzeba więc rozwiązać wszystkie łamigłówki, odnaleźć klucze i kody. Również przestrzeń gry nie powala. Jednak nic tu nie jest przypadkowe, od wystroju, przez meble, po najdrobniejsze detale. Twórcy 3miasta 44 zadali sobie trud żeby wiernie odwzorować realia pracy Hansa Kassnera, szpiega działającego w czasach II wojny światowej pod przykrywką jako Jan Kaszubowski. Zadanie - przechwycić listę nazwisk, która wpadła w ręce Kassnera, to trochę zadanie by zwalczyć go jego własną bronią - w przenośni i dosłownie.

Nie spotkamy w tym escape roomie zbyt wielu zagadek, ale te, które są, wystarczą, by się przy ich rozwiązywaniu nieźle namęczyć i ocenić pokój jako bardzo trudny. Nieprzypadkowo niemal nikt nie wychodzi z niego w ciągu regulaminowych 60 minut. Co więcej, kooperacja, współpraca, podejrzliwość i kreatywność zdecydowanie będą tu waszymi sojusznikami. Przekonanie, że wszystko przyjdzie lekko, łatwo i przyjemnie to pierwszy stopień do tego, by utknąć w gabinecie Kassnera na wieki.

To pokój, który docenia się nie tylko dzięki satysfakcji z rozwiązanych zadań, ale też po wyjściu, dzięki bardzo szczegółowemu wyjaśnieniu całej rozgrywki przez mistrza gry - warto wspomnieć, że w No Way Out pracują prawdziwi pasjonaci, pozytywnie zakręceni na punkcie escape roomów. Wykład i analiza waszej gry po wyjściu, bo tak można nazwać komentarz prowadzącego do gry, są wartością dodaną, która zdecydowanie pozytywnie wpływa na nasze wspomnienia z 3miasto44.

Niestety, pokój jest mocno wysłużony, niektóre jego elementy są mocno sfatygowane, a jego twórcy trochę stają się zakładnikami autentyczności, co wpływa na klimat wnętrza. Dlatego sam klimat oceniam na 7, chociaż intelektualnie to rozgrywka najwyższych lotów. Ogólnie przyznajemy mocną 9 i uważamy, że to zdecydowanie pokój z top 10 trójmiejskich escape roomów.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Aleks Andra
Aleks Andra

Podróżnik
49 pkt

37 opinii

Szpieg

04.02.2020 | data wizyty: 07.12.2019

Aleks Andra 37 opinii

I znów trafiamy na pasjonata....... A co to znaczy?.... A tyle, że po wyjściu z pokoju usłyszycie, analizę każdego Waszego kroku,każdego zamiaru i każdej myśli. No cóż, momentami jest zabawnie.
Co do pokoju, to mimo małej przestrzeni, zagadek poupychano mnóstwo. Więc oczy szeroko otwarte i do dzieła, bo w końcu to pokój szpiega. I niby wszystko na wierzchu, a nic nie widać. Pokój ma swój klimat i szybko wciąga w zabawę.
Powodzenia 😉

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Ejdżej
Ejdżej

Podróżnik
39 pkt

23 opinie

Escape bawi i uczy

19.01.2020 | data wizyty: 15.01.2020

Wiarygodna opinia

Ejdżej 23 opinie

Niesamowite połączenie przyjemnego z pożytecznym. To nie pokój w stylu idę i wychodzę, to pokój z niesamowita historia. Pierwszy raz mieliśmy przyjemność zmierzyć się z pokojem, który nie jest nastawiony typowo na „for fun”. Do odwiedzenia zbieraliśmy się dość długo, ze względu na to ze wiedzieliśmy, ze nie będzie to łatwe. Myśle, ze nie ma co wiele opisywać, pokój obowiązkowy do odwiedzenia, ze względu na historie jaka przedstawia, jednak naprawdę polecam nastawić się na to ze nie będzie łatwo. Mistrz gry to człowiek z niesamowita pasja do tego co robi, historie jakie opowiada są równie wciągające jak sam pokój.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Aleks Andra
Aleks Andra

Podróżnik
49 pkt

37 opinii

Na pewno?

19.01.2020 | data wizyty: 18.01.2020

Aleks Andra 37 opinii

Pierwszy escape-room do którego musieliśmy wrócić drugi raz, aby rozwiązać wszystkie zagadki. No cóż...... czasem i tak bywa. Ale daliśmy radę wyjść.
Pokój wprowadza nas w mroczny klimat, odpowiednio dobrana muzyka, kilka elementów gdzie dreszcz przebiega po plecach, ze strachu też można pokrzyczeć.
Pokój trudny, nieliniowy, do każdego rozwiązania można dojść na kilka różnych sposób. Nie ma tu utartych schematów, wręcz przeciwnie. Ma się wrażenie, że wszystko jest odwrotnie, a logiczne myślenie na niewiele się zdaje.
Nam zabrakło........ no właśnie, czego zabrakło? Tego co by popychało do przodu, motywowało, no i tego najważniejszego, radości z rozwiązywania zagadek i przechodzenia do kolejnego etapu. Ale to Nasze odczucia. A pokój wart odwiedzenia.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny