LOFTescape

LOFTescape

Partner lockme

400

400 opinii

|

PL 45

Polska: 45. miejsce

|

9.1/10

Kochamy kryminały i zawikłane intrygi, Lubimy czuć dreszczyk emocji i przeżywać chwile grozy. Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce, w którym możecie przeżyć historię... [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Kochamy kryminały i zawikłane intrygi, Lubimy czuć dreszczyk emocji i przeżywać chwile grozy. Postanowiliśmy więc stworzyć miejsce, w którym możecie przeżyć historię kryminalną na żywo. Jeżeli macie pociąg :) do kryminałów, to miejsce jest dla Was.

Adres oddziału Chorzów

Chorzów

Chorzów, ul. Wolności 93/2

Pokoje dostępne w oddziale Chorzów

Ostatnie opinie

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
285 pkt

230 opinii

Charlie i...

15.10.2019 | data wizyty: 08.06.2019

Adashi (dezERterzy) 230 opinii

Szczerze przyznam, że do Loft Escape bardzo chciałem wrócić po odwiedzeniu Morderstwa w Orient Expressie. Głównie ze względu na właściciela, mega pozytywnego człowieka, który po prostu zaraża pozytywną energią. Więc jak planowaliśmy wyjazd na Śląsk i w Chorzowie powstała Fabryka czekolady to nie mogliśmy pominąć tego pokoju w naszym planie.
KLIMAT:
Pokój genialnie oddaje klimat filmu o Willy'm Wonce. Smaczków w wystroju jest co nie miara. No a jadalne dekoracje to bardzo duży plus dla łasuchów jakimi oczywiście jesteśmy.
ZAGADKI:
Zagadki w tym eskejpie są raczej bardziej zaawansowane technologicznie niż to było w pierwszym pokoju od Loft Escape. Dla nas oczywiście najważniejsze było to, że są logiczne i pasujące do fabuły pokoju. Jedynym minusem był fakt, że w jednej zagadce coś się zacięło ale ani trochę nie wpłynęło to na nasze postrzeganie Fabryki czekolady jako świetny Escape Room.
PODSUMOWANIE:
Jak to bywa w większości przypadków gdy firma otwiera kolejny pokój stara się wznieść co najmniej o poziom wyżej w porównaniu z poprzednikiem. Tym razem jest podobnie. Jednak przez 2 lata jakie minęły od naszej poprzedniej wizyty odwiedziliśmy naprawdę sporo pokoi, które były jeszcze lepsze, stąd sumienie nie pozwala dać mi maksymalnej oceny choć pokój jest świetny.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Alicja D. 1
Alicja D. 1

Skaut
81 pkt

10 opinii

Hmm to jak to było z tymi babeczkami?

11.10.2019 | data wizyty: 08.08.2019

Wiarygodna opinia

Alicja D. 1 10 opinii

Po pierwsze pokój bardzo fajny dla dzieci, więc żałuję że nie wzięłam ze sobą swojego syna... byłby zachwycony. Jak ktoś oglądał film "Charlie i Fabryka Czekolady" to wystrój jest inspirowany właśnie tym filmem. Pokój jest bardzo słodziutki i zagadki takie i dla dzieci i dla dorosłych... po prostu pozwalają się dobrze bawić w środku. Można się zatracić i poczuć jak dziecko, dobrze się czułam w środku. Chyba każdemu zdarzyło się że wszedł do pokoju i poczuł że nie to nie to...a tam wręcz przeciwnie można się oderwać totalnie od rzeczywistości.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

kamil_wojcik96
kamil_wojcik96

Podróżnik
35 pkt

18 opinii

Podróż w czasie

05.10.2019 | data wizyty: 03.10.2019

kamil_wojcik96 18 opinii

Niesamowity klimat pokoju i obsługa bardzo zaangażowana w grę. Pokój na pewno warty odwiedzenia, w 4 osoby było co robić przez całą godzinę, zagadki dość proste ale nie oczywiste, czasami wymagające dłuższego zastanowienia. Ciekawym aspektem poza opuszczeniem pokoju jest również zadanie poboczne. Polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

MadziaS
MadziaS

Świeżak
20 pkt

4 opinie

Rozczarowanie

30.09.2019 | data wizyty: 29.09.2019

MadziaS 4 opinie

No cóż.. Po odwiedzeniu kilkudziesięciu pokoi możemy bez wyrzutów sumienia uznać, że nie jest to najlepszy pokój. Polecała nam go pewna osoba, więc nastawiliśmy się na coś więcej. Już na starcie byliśmy nieco zdegustowani, gdyż pani z obsługi spóźniła się, więc musieliśmy czekać na klatce na otwarcie biura. Po przedstawieniu fabuły weszliśmy do pokoju. Zagadek było dość mało, na rozwiązania praktycznie wszystkich wpadliśmy w sumie od razu, ale... Mechanizm jednej z nich nie do końca zadziałał, w kolejnej przeszkodził nam mały błąd na obrazku ( pani z obsługi powiedziała, że mają go wkrótce poprawić). Ostatniej, kulminacyjnej zagadki nie mogliśmy na spokojnie rozwiązać, gdyż po jednej wstępnej próbie... Pani z obsługi podała nam rozwiązanie bez pytania o zgodę.
Jedyną rzeczą która broni ten pokój jest faktyczny klimat, który można tam poczuć.
Ogólnie pokój bez żadnych innowacyjnych mechanizmów czy efektów WOW. Raczej dla osób początkujących

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 3/10

Klimat: 6/10

Poziom trudności: Łatwy

Sandra K. 4
Sandra K. 4

Podróżnik
34 pkt

7 opinii

☺☺

11.09.2019 | data wizyty: 08.09.2019

Sandra K. 4 7 opinii

Pokoj pelen slodkosci i ciekawosci :) Wraz ze znajomymi spedzilismy milo czas. Pokoj wywolal u Nas duzo smiechu. Idealny escape room dla osob rozpoczynajacych zabawe z ER.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Pokaż następne