House of game

House of game

197

197 opinii

|

PL 38

Polska: 38. miejsce

|

9.3/10

Firma House of game posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 180 minut. [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Firma House of game posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 180 minut.

Adres oddziału Wrocław

Wrocław

ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław

Pokoje dostępne w oddziale Wrocław

Pokoje w przygotowaniu w oddziale Wrocław

Ostatnie opinie

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
285 pkt

253 opinie

Średniowieczne lochy

10.01.2020 | data wizyty: 12.10.2019

Adashi (dezERterzy) 253 opinie

Czasy średniowiecza były dość mocno specyficzne. Niesprawiedliwe wyroki, kary śmierci, ciężkie tortury i wszystko to spotkało nas jak Ostatnich Templariuszy w pokoju od ekipy House of game.
Po świetnym Hostelu na Paharganju mieliśmy wysokie oczekiwania, które zostały spełnione już na samym początku gry. Rozpoczęcie podobnie jak w pierwszym pokoju należy do trudnych, choć tym razem w przeciwieństwie do poprzedniego eskejpu poziom trudności pozostaje na wysokim poziomie praktycznie przez całą rozgrywkę.
Wystrój i klimat oczywiście rewelacyjny ale nie spodziewaliśmy się niczego innego. Można było ze spokojem poczuć się jak w średniowiecznych lochach.
Dla takich pokoi przemierzamy Polskę, na takich emocjach nam zależy i tak ambitne zagadki sprawiają nam największą satysfakcję z ich rozwiązywania. W moim osobistym odczuciu to jest to najtrudniejszy spośród wszystkich odwiedzonych wrocławskich eskejpów, więc lepiej wybrać się mając już jakieś doświadczenie w ucieczkach. My bawiliśmy się genialnie i oczywiście czekamy na więcej!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
285 pkt

253 opinie

Indie na 110%

10.01.2020 | data wizyty: 12.10.2019

Adashi (dezERterzy) 253 opinie

Escape Roomy są świetną zabawą i odskocznią od świata codziennego. Pozwalają nam się wcielić w różne postaci i przenieść do zupełnie innego miejsca w czasie i przestrzeni. Jednak jeżdżąc po całej Polsce i mając na koncie ponad 250 eskjpów chcąc nie chcąc ich tematyka bardzo często się powiela. We Wrocławiu mamy do czynienia z czymś zupełnie nowym. ER w klimacie indyjskim.
House of game podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i stworzyli prawdziwą perełkę. Klimat i wystrój tego pokoju są po prostu świetne. Bardzo duża powierzchnia gry, liczne [spojler], zaskakujące momenty. Hostel na Paharganju działa na zmysły i zachwyca, podobnie jak jedna zagadka a raczej sposób jej rozwiązania, z którym spotkaliśmy się po raz pierwszy.
W wielu opiniach można wyczytać, że sam start gry w pokoju jest dość trudny z czym się zgadzam, jednak jak już się to przejdzie i obierze odpowiedni rytm to cała zabawa przebiega płynnie bez niepotrzebnych przestojów.
Po tak świetnym pokoju nasze oczekiwania co do następnej propozycji od House of game były jeszcze większe i nie mogliśmy się doczekać zmierzenia się z Ostatnimi Templariuszami.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Quara
Quara

Pionier
198 pkt

64 opinie

Uwięzieni

01.01.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Quara 64 opinie

Wydaje mi się, że pokoje w tej lokalizacji warto przejść od razu, póki jest się w tym "flow", ponieważ twórca zagadek stosuje dość nietypowe dla mnie (i chyba ogólnie dla ER) rozwiązania. Dzięki temu, że w pierwszej kolejności odwiedziliśmy indyjski hostel i mieliśmy możliwość się "oswoić" z pewną niecodziennością, w "Templariuszach" poszło nam już z górki.

Dość klasyczny temat w ciekawej oprawie - jesteśmy uwięzieni. Cóż więcej może nam taki pokój zaoferować? Hm, trzeba przyznać firmie "House of game", że jak robią pokój, to robią go na 100%. Klimatyczne zagadki przechodzą przez pełen przekrój - od dość łatwych i intuicyjnych aż po takie, które mogą spędzić sen z powiek, w szczególności, gdy jest się kombinatorem. Oprócz zagadek wystrój też nam daje to, co trzeba - nie ma wrażenia pustki i nie jest przekombinowany.

W tym pokoju nie obędzie się bez współpracy, ale poza tym wymaga on od nas także kilku innych cech, chyba przede wszystkim dziecięcej ciekawości ;-). Bardzo fajny pokój dla mniejszych grup, również lekko nieliniowy. Chyba dość łatwy, ale to też pewnie kwestia obycia się ze stylem House of game.

Bardzo dobry pokój. Moim zdaniem, trochę lepszy od Hostelu, ale nawet u nas w zespole zdania były podzielone. Warto odwiedzić!

Pani z obsługi była świetna, rozmowna i sympatyczna :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Quara
Quara

Pionier
198 pkt

64 opinie

Królestwo kolorów i zapachów

01.01.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Quara 64 opinie

Nie da się ukryć, że pokój dużo zyskuje dzięki niecodziennej, świeżej tematyce; scenografia jest bardzo bogata, może nawet lekko przytłaczająca - ciężko się skupić na jednej rzeczy. Bardzo ciekawe zagadki, niektóre dały nam popalić, bo twórca momentami wymyśla lekko nietypowe rozwiązania (logiczne, ale dla nas w dość niecodzienny sposób). Dodatkową zaletą było wpasowanie wszystkich zagadek w indyjski klimat.

W pokoju byliśmy w 3 osoby, była to optymalna ilość, żeby się podzielić zajęciami, a pokój jest nieliniowy, ma stosunkowo dużo zagadek i warto pracować równolegle.

"Hostel" to przygoda, którą warto przeżyć. Szczególnie dla tego zakończenia :) Nie daję mu pełnej oceny tylko dlatego, że mnie nie powalił na kolana.

Pani z obsługi nie mogę niczego zarzucić, bardzo sympatyczna i rozmowna!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Włóczykij
Włóczykij

Nawigator
138 pkt

148 opinii

Niesłusznie skazani...

17.12.2019 | data wizyty: 09.11.2019

Włóczykij 148 opinii

Trzeba przyznać, że w "Ostatnich Templariuszach" zagadki są wymagające, złożone i - zwłaszcza niektóre - dosyć czasochłonne. Nam udało się uratować swoje życia i uciec bez podpowiedzi, ale pomógł nam chyba fakt, że chwilę wcześniej byliśmy gośćmi pobliskiego hostelu.

Zagadki, jak już zdążyliśmy się przekonać podczas wykonywania poprzedniej misji, są niespotykane i autorskie. Elektroniki w tym pokoju nie spotkamy (w końcu przenosimy się do średniowiecza), za to czeka nas mnóstwo ciekawych zagadek i zadań manualnych. Room wymaga spostrzegawczości, spostrzegawczości i jeszcze raz... współpracy ;)

Oprócz dobrych zagadek związanych z fabułą twórcy zapewnili nam również super klimat i wystrój. Wiele rekwizytów wygląda bardzo autentycznie i realnie. Nie wszystkie przedmioty wykorzystujemy od razu, niektóre przydają się dopiero za jakiś czas, przez co gra jest trudniejsza, ale też - moim zdaniem - momentami ciekawsza.

Właścicielce ponownie zostawiam 10 gwiazdek: za życzliwość, uśmiech i miłą pogawędkę. Chętnie wrócimy do House of Game, gdy tylko otworzą coś nowego.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny