Fabryka Czasu

Fabryka Czasu

Partner lockme

89

89 opinii

|

PL 30

Polska: 30. miejsce

|

9.3/10

Firma Fabryka Czasu posiada 4 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 240 minut. [więcej]

4 4 pokoje

2 2 oddziały

Opis firmy

Firma Fabryka Czasu posiada 4 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 240 minut.

Adres oddziału Bydgoszcz (Polska)

Bydgoszcz

Słowiańska 40
85-163 Bydgoszcz

Pokoje dostępne w oddziale Bydgoszcz

Adres oddziału Bydgoszcz II (Polska)

Bydgoszcz II

Bydgoszcz ul. Warszawska 21

Pokoje dostępne w oddziale Bydgoszcz II

Ostatnie opinie

michu.topolewski
michu.topolewski

Podróżnik
40 pkt

14 opinii

Klaun vs Żona w ciąży ... ;D

14.02.2020 | data wizyty: 17.01.2020

michu.topolewski 14 opinii

Szukaliśmy pokoju z delikatnym dreszczykiem gdyż żona jest w ciąży i nie bylibyśmy gotowi na przyjście na świat dzidziusia w trakcie rozgrywki, więc zostaliśmy "delikatnie" potraktowani i za to duży plus dla Mistrza Gry.
Pokój fajny, klimatyczny. Zagadki czasem niezrozumiałe gdyż bez pomocy raczej ciężko było by wyjść. Ale oceniam pozytywnie i raczej nie polecam dla osób zaczynających przygodę z Escape Roomami.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

ja.ona
ja.ona

Podróżnik
43 pkt

16 opinii

Nie będzie Wam wesoło....

05.02.2020 | data wizyty: 29.01.2020

Wiarygodna opinia

ja.ona 16 opinii

Pokój godny uwagi dla tych,którzy lubią się bać. Zagadki raczej liniowe, sposób podpowiedzi profesjonalny. Co prawda bardziej do gustu przypadły pokoje na Słowiańskiej tej firmy aczkolwiek tu też się nie nudziliśmy;) Jedyny minus to mistrz gry, a raczej mistrzyni..... Pani bardzo sympatyczna aczkolwiwk brakowało nam "tego czegoś". W pokojach tego typu lepiej sprawdzają się mężczyźni 😁

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Seszen
Seszen

Skaut
50 pkt

5 opinii

Chcę stąd wyjść!

26.01.2020 | data wizyty: 25.01.2020

Seszen 5 opinii

Bardzo fajny pokój, dużo różnorodnych zagadek, momentów zaskoczenia, a obsługa wybitna! No i rzeczywiście bez współpracy ani rusz. Polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

280 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i niekoniecznie śmieszny klaun

23.01.2020 | data wizyty: 09.06.2019

Opinia archiwalna

Cyrk Kamiennych Braci 280 opinii

Na polanie, za miastem rozbił się namiot cyrkowy. Gdy byliśmy dziećmi, cyrk przyjeżdżał dość często. Wówczas jednak go nie odwiedzaliśmy. Nostalgia pchnęła nas przed jego wejście. Tam zobaczyliśmy klauna, radośnie podrygującego i zapraszającego, by wejść do środka. Był to typowy wesołek, z makijażem, kolorową peruką, szerokimi spodniami na szelkach i w nienaturalnie długich butach. Wyglądał tak jak każdy by go sobie w pierwszej chwili wyobraził. Nie wiedzieliśmy wtedy, że tego dnia przyjdzie nam ujrzeć dwa oblicza klauna.

Pokój stara się żonglować klimatem przechodząc z jednej skrajności w drugą. Pomysł całkiem udany. Brakowało nam w nim jednak fabuły, zarysowanej historii, która ten klimat mogłaby mocniej zbudować. Wystrój pokoju jest dość prosty i nie robi wielkiego wrażenia. Mogłoby być po prostu bardziej "bogato". Na plus na pewno można zaliczyć dodatkowy element pojawiający się w czasie rozgrywki.

Zadania w dużej mierze korzystają z rozwiązań tradycyjnych, aczkolwiek nie zabrakło tu elektroniki. Nie wszystkie zagadki są w pełni osadzone w klimacie, ale wszystkie są związane z tematyką. Pokój jest raczej średnio trudny.

Obsługa do swoich zadań podeszła z dużą pozytywnością i zaangażowaniem. Czuć było, że praca w ER jest dla nich też dobrą zabawą.

"Dwa Oblicza Klauna" to pokój z dużym potencjałem, który naszym zdaniem nie został jednak wykorzystany. O ile dobrze bawiliśmy przemierzając scenariusz to jednak widać, że jeszcze sporo można w nim poprawić, a pokój ma pole do rozwoju.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

280 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i mroczna tajemnica pewnej piwnicy

23.01.2020 | data wizyty: 09.06.2019

Opinia archiwalna

Cyrk Kamiennych Braci 280 opinii

Zamknięto nas w ciemnej piwnicy. Nie mogliśmy nic zobaczyć, jednak naszych uszu dobiegł odgłos ostrzonego noża, siekiery albo innego niebezpiecznego narzędzia. Mieliśmy niewiele czasu, aby uwolnić się i opuścić Bydgoszcz w jednym kawałku. Dla Cyrku Kamiennych Braci ucieczka przed psychopatami, to chleb powszedni.

Wystrój pokoju jest bardzo minimalistyczny. W ER tego typu nie jest to wadą, gdyż odpowiada to klimatowi scenariusza. Na plus należy zaliczyć [spojler] oraz wprowadzenie - typowe dla Fabryki Czasu, ale niestandardowe z punktu widzenia całej branży.

Zagadki dla doświadczonych ekip nie powinny stanowić większego wyzwania. W dwie osoby udało nam się ukończyć pokój poniżej 30 minut. Zadania pasują do klimatu, są zróżnicowane, a ich rozwiązywanie mimo niskiego poziomu trudności sprawia przyjemność.

Obsługa spisała się dobrze. Wprowadzenie buduje klimat, co jest niewątpliwym atutem.

Podsumowując, "Uwięzieni w Ciemności", to niezły scenariusz, w bardzo popularnej tematyce. Jak na pokój budżetowy potrafi swoimi atutami przykuć uwagę, choć na jakieś większe emocje raczej nie ma co liczyć. Jak ktoś lubi tematykę, nie powinien wyjść zawiedziony.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy