EXODUS

EXODUS

Partner lockme

2099

2 099 opinii

|

PL 29

Polska: 29. miejsce

|

9.3/10

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoje gier.... [więcej]

6 6 pokoi

2 2 oddziały

Opis firmy

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoje gier. Staraliśmy się stworzyć pokoje jakie sami chcielibyśmy odwiedzać, czyli stawiamy na realistyczny wystrój i klimatyczne zadania i łamigłówki. Zapraszamy!

Adres oddziału Poznań II

Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Pokoje dostępne w oddziale Poznań II

Adres oddziału Poznań III

Poznań III

Czarna Rola 1/3

Pokoje dostępne w oddziale Poznań III

Zamknięte pokoje w oddziale Poznań III

Ostatnie opinie

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

250 opinii

#243

06.11.2019 | data wizyty: 14.07.2019

Wiarygodna opinia Archival rating

Q 250 opinii

Exodus zawsze stawia na bardzo dopracowaną scenografię. Grając w Wampirze, czy Frankensteinie, ogromne wrażenie robiła na nas dbałość o detale i spójność scenografii z historią pokoju. Nie inaczej jest w Inkwizytorze. Pozorna ascetyczność jest tu zaskakująco urzekająca. Trafiamy w środek średniowiecznego lochu – ceglane ściany, narzędzia tortur, lekki półmrok… Wszystko obecne, włącznie ze słynną słomą, która długo nas przed tym pokojem odstraszała. Gdzieś w innych opiniach wybijał wątek stęchlizny, której na szczęście nie odczuliśmy w najmniejszym stopniu. Nie wiem czy był to przypadek, czy po prostu poprawiono wentylację pokoju, ale w tym względzie wszystko było jak najbardziej w porządku podczas naszej gry. Zagadkowo pokój nam się podobał, chociaż w ocenie końcowej może podzielić graczy w zależności od tego jakiego typu zagadki preferuje się w escapach. Dla mnie momentami może trochę za dużo szukania, chociaż w zagadkach nie jest to motyw dominujący, bo więcej tu jednak mechanizmów czy klasycznych kłódek. Przy takiej lokacji oddziału firmy (podpiwniczenie) lekki minus za brak toalety na miejscu.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

gapishon
gapishon

Podróżnik
43 pkt

1 opinia

Najlepszy na pierwszy raz dla dzieci

04.11.2019 | data wizyty: 01.11.2019

Wiarygodna opinia

gapishon 1 opinia

Pokój wybrany jako pierwszy poligon dla 6 i 8 latki sprawdził się idealnie. Zagadki wymagające kojarzenia i spostrzegawczości, fajny kolorowy klimat, bez stresu. Konieczna drobna pomoc ze strony dorosłych, ale poza tym dzieci szybko załapały "bakcyla" ucieczkowego ;)
W dodatku bardzo sympatyczna obsługa!

Polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Weronika99
Weronika99

Świeżak
22 pkt

4 opinie

Zawiedliśmy się

01.11.2019 | data wizyty: 31.10.2019

Weronika99 4 opinie

Bylismy z grupą na wampirze już rok temu - nie udalo nam sie niestety z niego wyjść, ale bardzo nam się podobało! Mistrz gry był świetny, od samego wstępu było czuć strach, w pokoju genialnie wczuł się w swoją rolę! Dlatego postanowiliśmy w halloween powtórzyć tą przygode z nieco inną grupą. Niestety przeżyliśmy straszny zawód. Pani która była mistrzem gry nie potrafiła wczuć się w swoją rolę, poszliśmy na horror a otrzymaliśmy marny thiller. Dodatkowo trzeba bylo wymieniać latarke, krótkofalówke w trakcie gry ponieważ nie działało. Jesteśmy bardzo zawiedzeni ponieważ pamiętaliśmy ten pokój bardzo dobrze, co więcej uważałam go za jeden z najlepszych pokoi w Poznaniu. Gdyby to było moje pierwsze zetknięcie z tą firmą prawdopodobnie przez obsługe więcej bym nie wróciła, jednak daje ocenę 4 , ponieważ wystrój jest niesamowity, i zeszłoroczny wypad do wampira bardzo dobrze wspominamy , bylo tak jak powinno być na horrorze

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 4/10

Obsługa: 1/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

328 opinii

Wiktor F. - naukowiec czy szaleniec?

28.10.2019 | data wizyty: 31.08.2019

Opinia Lockme

LockMe 328 opinii

I to zdziwienie, kiedy okazuje się, że faktycznie przyszliście do Franka po to, by pomóc mu w badaniach. Szkoda tylko, że jako materiał do badań :)

Na tle zagadkowych klasyków znajdzie się kilka takich, które wyróżnią się swoją oryginalnością. Wystrój jest bardzo przyjemny, podobnie z klimatem.

Sam pokój jest dość przestronny, czerpiący inspirację z obecnie modnego stylu steampunkowego. Gra się w nim przyjemnie i płynnie.

Poziom trudności: Średni

___Karolina___
___Karolina___

Skaut
51 pkt

11 opinii

Znaleźliśmy Nemo!

17.10.2019 | data wizyty: 28.09.2019

___Karolina___ 11 opinii

W pokoju byliśmy z dwójką 5-latków, oboje bawili się świetnie, spokojnie radzili sobie z większością zagadek. Pokój z bardzo przyjemnym wystrojem, zagadki ciekawe i dużo fajnych zakamarków. Polecamy!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy