EXODUS

EXODUS

Partner lockme

1252

1 252 opinie

|

PL 19

Polska: 19. miejsce

|

9.7/10

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoj... [więcej]

7 7 pokoi

2 2 oddziały

Opis firmy

Od lat jesteśmy pasjonatami gier typu Escape Room i filmów z gatunku horror. Postanowiliśmy połączyć nasze zainteresowania w jedno i tak powstały nasze pokoje gier. Staraliśmy się stworzyć pokoje jakie sami chcielibyśmy odwiedzać, czyli stawiamy na realistyczny wystrój i klimatyczne zadania i łamigłówki. Zapraszamy!

Adres oddziału Poznań II (Polska)

Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Pokoje dostępne w oddziale Poznań II

Adres oddziału Poznań III (Polska)

Poznań III

Czarna Rola 1/3

Pokoje dostępne w oddziale Poznań III

Ostatnie opinie

VooVoo
VooVoo

Przewodnik
405 pkt

218 opinii

...

12.05.2020 | data wizyty: 12.02.2020

VooVoo 218 opinii

Jak w każdym z pokoi poznańskiego Exodusa, tak i w Duchu dekoracje i cała scenografia zostały przygotowane bardzo starannie i idealnie oddają motyw przewodni pokoju. Tym razem jest nim duch (nawiasem mówiąc, to fajny pomysł, konsekwentnie też realizowany, by każdy pokój tytułować jednym słowem). Fabuła mocno zaznaczona. Zagadki oparte głównie o elektronikę. Zaskoczeń w grze nie brakuje. Bardzo polecam.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

295 opinii

#296

12.05.2020 | data wizyty: 12.02.2020

Wiarygodna opinia

Q 295 opinii

Długo oczekiwany pokój Exodusa. Ciekawe wprowadzenie, po którym widać, że ten pokój został zrealizowany w oparciu o mocno przemyślany scenariusz, w którym każda kolejna minuta rozgrywki może nas na równi zbliżyć, co i oddalić od odkrycia tajemnicy miejsca w jakim przyszło nam się znaleźć. Jest to jeden z tych escapów, w którym zagadki – prócz tego, że trzeba je rozwiązać – przedstawiają też pewną historię. Całość świetnie zanimowana przez Mistrza Gry. Polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Łukasz & Monika Stynki Runners
Łukasz & Monika Stynki Runners

Skaut
66 pkt

27 opinii

Dusza

12.04.2020 | data wizyty: 06.03.2020

Łukasz & Monika Stynki Runners 27 opinii

Bardzo fajny pokój, wszystko do siebie pasuje i jest logiczne. Przechodzenie pokoju sprawia dużą przyjemność i satysfakcję z rozwiązywania zagadek. Duża powierzchnia oraz bardzo fajny wystój. Zagadek jest naprawdę sporo i nie należą do najłatwiejszych. Można się Wystraszyć. !!! Wszystkim gorąco polecam rozwiązanie sekretu pokoju.

Pozdrowienia dla przemiłej obsługi.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

307 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i szalony eksperyment doktora Frankensteina

10.03.2020 | data wizyty: 03.01.2020

Wiarygodna opinia

Cyrk Kamiennych Braci 307 opinii

Jak oszukać śmierć? Czy zmarłych da się przywrócić do życia? I jaki związek z tym ma energia elektryczna pioruna? Mieliśmy się tego dowiedzieć podczas zwiedzania osiemnastowiecznej posiadłości pewnego ekscentrycznego naukowca. Co gorsza, mieliśmy posłużyć za elementy niezbędne do ukończenia eksperymentu doktora Wiktora Frankensteina.

Wystrój pokoju jest estetyczny, ale dość surowy. Uważamy, że nie zaszkodziłoby go wzbogacić o większą ilość rekwizytów. Te, które zobaczymy są wykonane bardzo dobrze, a niektóre robią naprawdę świetne wrażenie. Niemała przestrzeń została dość dobrze wykorzystana. Nie zabrakło miejsca dla paru niestandardowych i niespodziewanych atrakcji.

Zagadki były dobrze osadzone w tematyce. Sporo z nich bazowało tutaj na elektronice, co pasowało do klimatu. Twórcy znaleźli też miejsce dla rozwiązań bardziej tradycyjnych. Scenariusz nie należy do najłatwiejszych. Zagadek jest naprawdę dużo, a pokój nie jest zbyt liniowy, co sprawia, że dobrym pomysłem jest odwiedzić go w większym gronie.

Obsługa spisała się dobrze. Poza standardowymi sprawami dodała do gry mały bonus.

Podsumowując, "Frankenstein", to kolejny udany pokój firmy Exodus. Pomysł i ciekawa tematyka nie została jednak naszym zdaniem w stu procentach wykorzystane i dałoby się z nich wycisnąć więcej. Niemniej bawiliśmy się w tym ER dobrze i możemy polecić go fanom klasycznych horrorów, gdzie poziom strachu jest bardzo umiarkowany.

Zobacz zgłoszenia (1)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

MaczugaHerculesa
MaczugaHerculesa

Podróżnik
28 pkt

13 opinii

Nie taki duch straszny... nie no straszny :D

06.03.2020 | data wizyty: 04.03.2020

MaczugaHerculesa 13 opinii

Napięcie od samego początku. Czasem trudno się skupić bo nie wiesz czy coś własnie nie stoi za plecami. Duzo oryginalnych zagadek których systemu nie spotkaliśmy wcześniej. Jedna z zagadek ma chyba mały bład ponieważ nawet mimo wykonywania jej poprawnie nie udało nam się zrobić. Musieliśmy prosić o pomoc i nawet sam prowadzący wykonał to poprawnie dopiero za 3 razem. Ale mały detal nie psuje całokształtu. A sam problem wynika pewnie z wieku dziecięcego pokoju i zostanie poprawiony. Polecam

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny