Escape House

Escape House

207

207 opinii

|

PL 93

Polska: 93. miejsce

|

8.9/10

Firma Escape House posiada 5 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 300 minut. [więcej]

5 5 pokoi

1 1 oddział

Opis firmy

Firma Escape House posiada 5 pokoi. By je odwiedzić potrzebujesz 300 minut.

Adres oddziału Bielsko-Biała (Polska)

Bielsko-Biała

ul. Szkolna 15A
Bielsko-Biała

Pokoje dostępne w oddziale Bielsko-Biała

Zamknięte pokoje w oddziale Bielsko-Biała

Ostatnie opinie

fszysko
fszysko

Świeżak
15 pkt

5 opinii

Piraci nie sprzątają

09.03.2020 | data wizyty: 20.02.2020

fszysko 5 opinii

Jedno jest pewne, piraci nie sprzątają i na statku było bardzo brudno co nie zachęcało do przeczesywania pokładu. Podłoga miała na sobie tak dużą warstwę kurzu że zaczęliśmy się zastanawiać czy to nie jest element gry a ewentualna konieczność przeszukania elementów znajdujących się tam była nie lada wyzwaniem. Mistrz gry nie śledził naszych poczynań na bierząco bo każda prośba o podpowiedź poprzedzona była pytaniem a macie już to czy tamto. Trochę szkoda ale obsługa miała inne zajęcie i była nim pochłonięta bez reszty. Takie mamy odczucie że pokoje to obecnie tylko margines działalności tej firmy.
Zagadki nie sprawiały nam większej trudności, za wyjątkiem tych umiejscowionych blisko poziomu podłogi :) Pokój jest bardzo spójny i bardzo miło spędziliśmy w nim czas.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

fszysko
fszysko

Świeżak
15 pkt

5 opinii

Pozostałości po poprzednikach

09.03.2020 | data wizyty: 24.02.2020

fszysko 5 opinii

Sama nie wiem, był to nasz pierwszy pokój po dłuższej przerwie i w sumie dobrze się bawiliśmy. Wadą było jednak kilka przedmiotów na które straciliśmy trochę czasu a okazało się że zostały tam umieszczone dla zmyłki. Trochę bez sensu ale może zostało to zrobione żeby przedłużyć czas przebywania w pokoju. Ponadto w pokoju znajdował się element gry będący pozostałością po poprzedniej ekipie co niestety pozostawiło niesmak. Zagadki były łatwe nie sprawiły nam najmniejszego kłopotu. Ogólnie bawiliśmy się dobrze i wrócimy do innych pokoi.
Wyjście z pokoju wymaga minimalnej sprawności fizycznej.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

sadek22b
sadek22b

Nawigator
125 pkt

101 opinii

Ból serca

18.02.2020 | data wizyty: 04.01.2020

sadek22b 101 opinii

Pokój wita dopracowanym klimatem. Z każdej strony wylewa się wszechobecny mrok i dowody niedawnych, mrożących krew w żyłach scen. Do wystroju i rekwizytów nie można mieć zarzutów.
Wprowadzenie przenosi nas w kontynuację Tajemniczej Posiadłości, więc jesteśmy w bardzo dobrych nastrojach. Niestety już po kilku chwilach czar pryska i zaczynamy borykać się na każdym kroku z zawiłościami pokoju. Trudno nie docenić zbudowanych tu mechanizmów, jednak ich działanie nie zawsze jest jasne czy choćby przewidywalne. Nie jestem fanem pokoi, w których po kilku minutach działania po omacku decyduję się na podpowiedź, żeby dowiedzieć się z jakim mechanizmem właściwie mam do czynienia. Tu niestety na każdym kroku napotykamy sztuczne bariery, zdawkowe podpowiedzi i kilka obiektów, które trudno nawet nazwać, a trzeba czegoś się z nich dowiedzieć odpowiednio nimi manipulując. Brak tu również satysfakcji z rozwiązywania kolejnych zagadek (poza ostatnią), co niestety odbiera sporo zapału do dalszych działań.
Pokój oceniam jako trudny, choć moim zdaniem jest on niestety po prostu nielogiczny. Z tytułowym "bólem serca" wystawiam tę opinię i mam nadzieję, że po lekkiej reorganizacji pokój będzie w stanie dawać graczom tyle satysfakcji, ile pracy pochłonął.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

sadek22b
sadek22b

Nawigator
125 pkt

101 opinii

Tajemnica rozwiązana

18.02.2020 | data wizyty: 04.01.2020

sadek22b 101 opinii

Tajemnicza Posiadłość to dobry pokój, łączący całkiem spójny klimat z najlepszą moim zdaniem odmianą ER, czyli takich, gdzie kłódki i zamki oczywiście występują, ale nie widać ich gołym okiem.
Wystrój pokoju jest bardzo spójny, trafnie podkreśla zarys historii jaka towarzyszy całej przygodzie, jednocześnie skrywając niejeden ciekawy mechanizm. Proporcja zagadek logicznych do konieczności przeszukiwania każdego zakątka również jest tu zdrowo wyważona, więc fani obu typów zabawy będą mogli znaleźć wyzwanie dla siebie. Cieszy niebanalność kilu rozwiązań, zmuszenie gracza do większej otwartości i odwagi w posługiwaniu się rekwizytami. Po prostu wszystko jest tutaj na swoim miejscu.
Jedyny minus jaki wychwyciłem to etykiety na kluczach, które definiują gdzie należy ich użyć. Obsługa wspomina o takim rozwiązaniu oraz możliwości zepsucia sobie zabawy, jednak trudno było o tym pamiętać w ferworze walki z czasem i z zapałem mniej doświadczonych uczestników grupy.
Pokój bez wątpienia mogę polecić wszystkim, choć mniej doświadczone grupy zachęcam do korzystania z podpowiedzi. Warto rozwiązać tu każdą zagadkę by zobaczyć na czym polegała.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Black94
Black94

Świeżak
17 pkt

1 opinia

zakon iluminatów

18.02.2020 | data wizyty: 17.02.2020

Black94 1 opinia

Klimat oraz wyposażenie pokoju ogromny plus, bardzo dobry kontakt z obsługą. Szczerze polecam .

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny