Escape Graal

Escape Graal

Partner lockme

81

81 opinii

|

PL 53

Polska: 53. miejsce

|

9.6/10

Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 130 minut. Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je... [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 130 minut.
Firma Escape Graal posiada 2 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 130 minut.

Adres oddziału Bytom (Polska)

Bytom

ul. Przemysłowa 2
41-902 Bytom, Polska

Pokoje dostępne w oddziale Bytom

Ostatnie opinie

Justyna C. 8
Justyna C. 8

Nawigator
100 pkt

26 opinii

Czas płynie do tyłu....

24.02.2020 | data wizyty: 21.01.2020

Wiarygodna opinia

Justyna C. 8 26 opinii

Naprawdę polecam ten pokój. Przemiły prowadzący, który już na starcie buduje ciekawy klimat.
Pokój baaardzo ciekawy, zagadki na wysokim poziomie, wykorzystany każdy centymetr pokoju. Wystrój dla spostrzegawczych co też powoduje, że wszystko nabiera kolorów. Dla zaawansowanych nie jest to trudny pokój ale daje dużo frajdy więc koniecznie trzeba go odznaczyć na mapie ER.
Każde zdanie, które napisze spowoduje że trochę będę spoilerować co nie ma sensu więc po prostu meeeega polecam, dla mnie element zaskoczenia był kropką nad "i".

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

annawojewodka7
annawojewodka7

Świeżak
9 pkt

1 opinia

Zaskakująca prostota

19.02.2020 | data wizyty: 14.02.2020

Wiarygodna opinia

annawojewodka7 1 opinia

Pokój, zgodnie z opisem, dla początkujących. Jednak absolutnie nie była to jego wada, jeśli niektórym takie pokoje już się "nudzą" lub sprawiają, że czujemy niedosyt. Dużo się dzieje, sporo do zrobienia, ciekawe rozwiązania i kilka naprawdę zaskakujących elementów. Idealny na dwie osoby, bo spokojnie da się ogarnąć. Fantastyczny na pierwszy raz, żeby złapać bakcyla, ale też super jako już kolejny pokój, który po prostu warto odwiedzić! I obsługa przemiła :) Winkorporowanie Bytomia do fabuły bardzo na plus, może zacząć się kojarzyć pozytywnie :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

MTC
MTC

Nawigator
108 pkt

117 opinii

Gdzie ja jestem i czy żyję?

05.02.2020 | data wizyty: 02.02.2020

MTC 117 opinii

Bardzo ciekawa propozycja dla dwóch osób. Dużo przyjemnych zagadek. Świetnie nam się go rozwiązywało. Chociaż baliśmy się tematyki. Jednak całość tworzyło historię. Polecamy. Właściciel z pasją, miło się rozmawiało.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

110 opinii

Lekki, łatwy i przyjemny

03.02.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Zagadkowcy 110 opinii

Bardzo przyjemny pokój, szczególnie dla fanów i fanek Indiany Jonesa, do których sama się zaliczam :D Mimo że jest bardzo łatwy, to dobrze się w nim bawiłam. Jest to zdecydowanie mój klimat. Cieszyły mnie liczne odniesienia do filmu o tym, jak pewien słynny archeolog wyruszył na poszukiwania Graala. Podczas rozgrywki znajdziemy wiele znanych z tego filmu przedmiotów. Warto się im dobrze przyjrzeć ze względu na obecność co najmniej jednego easter eggu, który podczas rozgrywki łatwo przeoczyć. Mistrz gry i zarazem twórca pokoju jest pełen pasji, co dodatkowo umila wizytę.

Scenografia mogłaby być lepsza, obecnie jest trochę po kosztach.

Pokój świetnie się nadaje dla początkujących graczy ER oraz dla dzieci. Ma jednak dość mało zagadek i są one bardzo proste, dlatego w przypadku doświadczonych lub wymagających graczy może pozostawić niedosyt, a wręcz głód zagadek.

Chociaż tymczasowo wyczerpaliśmy wszystkie pokoje w tej firmie, to mam nadzieję, że powstaną kolejne. Jeśli tak, to na pewno nie będzie moja ostatnia krucjata do Escape Graala :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Zagadkowcy
Zagadkowcy

Pionier
218 pkt

110 opinii

Fantastyczny pokój! ;D

03.02.2020 | data wizyty: 09.11.2019

Wiarygodna opinia

Zagadkowcy 110 opinii

Przede wszystkim super jest to, że najważniejsze w tym pokoju zagadek są... zagadki. Co przy dzisiejszym nastawieniu escape roomów na efekciarstwo i niedzielnych graczy nie jest wcale takie częste.

Kilka zagadek było cudownie oryginalnych – nie widziałam tego typu zagadek jeszcze w żadnym z odwiedzonych pokojów. Wymagały przestawiania się pomiędzy różnymi sposobami myślenia. Dostrzegaliśmy pewne informacje, ale trzeba było pomyśleć o tym samym w inny sposób, połączyć fakty z zupełnie różnych przestrzeni myślowych, żeby dojść do właściwego rozwiązania. I tak kilka razy. Bardzo nam się to podobało i dostarczyło ogromnej satysfakcji ze znalezienia rozwiązania!

Świetne wrażenie sprawia też to, że za wszystko odpowiada właściciel. Tak jak istnieje nurt piosenki autorskiej, w której twórca słów, muzyki i wykonawca to ta sama osoba, tak ten escape room jest dla mnie autorskim pokojem zagadek – został zaprojektowany, zbudowany i jest prowadzony przez jedną, tę samą osobę, która włożyła w niego swoje serce i pieniądze. Zawsze to miło, gdy twórca scenariusza, właściciel i mistrz gry są w jednym ciele, bo stwarza to możliwość cudownych długich rozmów po grze. Można się na przykład dowiedzieć więcej o książkowej inspiracji, która była zaczynem do powstania pokoju i poznać nieco technicznych sekretów escape roomu :D

Dla mnie absolutnym mistrzostwem jest wprowadzenie do gry. Zarówno pod względem gry aktorskiej, jak i samej historii. Od początku wkręca na maksa w naszą fabularną rolę w grze i ma pewien aspekt humorystyczny. Świetne!

Kolejną zaletą pokoju jest to, że miejscami potrafi zaskoczyć O_O Co coraz rzadziej się zdarza.

Powiem szczerze, że w pokoju nie ma widowiskowych efektów specjalnych, nie ma jakichś niesamowitych, zapadających w pamięć dekoracji, nie będzie też raczej tego sławnego efektu WOW. Jednak jest to świetnie przemyślany na poziomie fabuły escape room, prowadzony przez pasjonata, mający dużo oryginalnych, bardzo ciekawych zagadek, a ponadto jest w klimacie science fiction i są nawiązania do książki Dicka i nie tylko. Bardzo polecam! <3

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni