Escape Gdańsk

Escape Gdańsk

102

102 opinie

|

PL 104

Polska: 104. miejsce

|

9/10

Escape Gdańsk zlokalizowany jest w samym sercu Wrzeszcza, zaraz obok Politechniki Gdańskiej. Łatwy dojazd zarówno autem jak i komunikacją miejską czy taksówk... [więcej]

3 3 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Escape Gdańsk zlokalizowany jest w samym sercu Wrzeszcza, zaraz obok Politechniki Gdańskiej. Łatwy dojazd zarówno autem jak i komunikacją miejską czy taksówką. Bezpłatny parking i toaleta dla gości naszego Escape roomu. W lokalu zawsze znajduje się woda, uzupełniając płyny lepiej się myśli :)
Posiadamy dwa pokoje, pierwszy łatwiejszy to western "Pułapka Szeryfa", idealny dla rodzin z dziećmi i początkujących graczy.
Drugi pokój to thiller "Teatr żywych lalek", polecamy średnio zaawansowanym o doświadczonym graczom.

We speak english & there is english version of each room as well!

Adres oddziału Gdańsk

Gdańsk

ul. Do Studzienki 28 (wejście do budynku po lewej stronie za furtką)
80-227 Gdańsk

Pokoje dostępne w oddziale Gdańsk

Ostatnie opinie

agabojarska123
agabojarska123

Skaut
83 pkt

16 opinii

Red Dead vibes!

10.12.2019 | data wizyty: 23.11.2019

agabojarska123 16 opinii

No po prostu SUPER! Klimatycznie, zagadkowo, wyszliśmy bardzo pozytywnie naładowani, zwłaszcza, że większość z nas dopiero co przeszła Red Dead Redemption... ;) A Pan z obsługi chyba był najlepszym dotychczas spotkanym Panem z obsługi!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Evilsmiles
Evilsmiles

Podróżnik
43 pkt

15 opinii

Teatr emocji

11.11.2019 | data wizyty: 08.11.2019

Evilsmiles 15 opinii

Bardzo przyjemny thriller. Zagadki nie było zbyt trudne, ale z wielką przyjemnością się je rozwiązywało. Wystrój bez szału. Pozytywny mistrz gry.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

Karol P. 1
Karol P. 1

Pionier
168 pkt

58 opinii

Nie taki dziki ten zachód

09.04.2019 | data wizyty: 31.03.2019

Karol P. 1 58 opinii

Escape Gdańsk to jedna z niewielu trójmiejskich firm, do których nie mieliśmy jeszcze okazji zawitać. Nie warto było zwlekać bo czas jaki spędziliśmy w Pułapce Szeryfa, zdecydowanie można zaliczyć do tych udanych.
Do pokoju zawitaliśmy w 4-osobowej grupie. Wnętrze mimo, że dość ciasne jak na taką ekipę, zawierało dość zadań aby nikt się nie nudził. Zagadki nie były skomplikowane, żeby nie powiedzieć proste. O ile na niektóre z problemów nie wpadniemy za pierwszym razem, to z reguły druga lub trzecia koncepcja okazuje się raczej tą właściwą. Doświadczone drużyny mogą poczuć się nienasycone, gdyż całość zabawy ograniczy im się tutaj bardziej do około 30 minut (tak jak nam się to udało). Gra przebiega do tego w dość umiarkowanym tempie. Dobrze rozglądając się po pomieszczeniu, nie powinniśmy pominąć żadnych szczegółów, a podpowiedzi do zagadek umieszczone w postaci obrazków na elementach, dość klarownie wskazują co w danym momencie trzeba robić.
Rozwiązania zaproponowane w środku to masa kłódek różnego rodzaju + nieco elektroniki, zadań manualnych i magnesów. O ile taki układ zadań nieco ginie na rynku, gdzie modne ostatnio jest robienie pokojów bez żadnych kłódek, to nie odczuliśmy jakiegoś niesmaku w trakcie samej rozgrywki. Zadania są przede wszystkim grywalne, nie powodują irytacji samym ich rozwiązaniem, lub też nie psują się z niewiadomych przyczyn (co zdarza się przy elektronicznych pokojach).
Obsługa moim zdaniem dobrze się spisała wprowadzając i wyprowadzając nas z gry. Ciężko nam jest ocenić jakość podpowiedzi, gdyż nie potrzebowaliśmy ani jednej.
Głównym minusem tego pokoju jest moim zdaniem wystrój wnętrza. O ile klimat jakoś nadrabiany jest poprzez muzykę i elementy trwale przytwierdzone do ścian, o tyle samo wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Nie widzę jakiegoś specjalnego nadwyrężenia budżetu w schowaniu głośnika do drewnianej skrzynki (bo na razie leży na widoku) czy zastawienia okien kratami czy drewnianymi okiennicami. Samo wnętrze pokoju też jest nieco puste, generalnie wszystko stoi pod ścianą, a miejsca jest na tyle dużo, że nic nie zaszkodziłoby wstawienie na środek dużego stołu który zawierałby kolejną (1 lub więcej) zagadkę.

Generalnie pobyt uważam za udany. Szkoda że krótko i łatwo, bez większych doznań estetycznych, ważne że mimo to przyjemnie i dzięki temu można śmiało polecić.
Howgh !

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

Rafał Ż. 1
Rafał Ż. 1

Skaut
80 pkt

38 opinii

64

26.03.2019 | data wizyty: 21.03.2019

Rafał Ż. 1 38 opinii

Bardzo ciekawy horrorowy klimat. Zagadki logiczne i nawiązujące do fabuły. Pokój raczej dla grup średniozaawansowaych. Obsługa na najwyższym poziomie. Czekamy na nowy pokój ;)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Niedźwiedzie
Niedźwiedzie

Podróżnik
46 pkt

19 opinii

Świetny klimatyczny pokój

18.01.2019 | data wizyty: 13.01.2019

Niedźwiedzie 19 opinii

Kolejny ( po Pułapce Szeryfa) bardzo dobry pokój ekipy z Escape Gdańsk :) Klimat nie zawodzi (jest mały dreszczyk) zagadki są ciekawe i zróżnicowane. We dwójkę poradziliśmy sobie całkiem nieźle :) Czekamy na kolejne pomieszczenie!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni