Enigmat Escape

Enigmat Escape

490

490 opinii

|

PL 91

Polska: 91. miejsce

|

8.5/10

Lokal w centrum Wrzeszcza prowadzony przez grupę pozytywnie zakręconych pasjonatów rozrywki. Działamy od 2015 roku. [więcej]

5 5 pokoi

1 1 oddział

Opis firmy

Lokal w centrum Wrzeszcza prowadzony przez grupę pozytywnie zakręconych pasjonatów rozrywki. Działamy od 2015 roku.

Adres oddziału Gdańsk

Gdańsk

Gdańsk - Wrzeszcz, ul. Słowackiego 1A, budynek Centrum Wspinaczkowego BLOKFIT (naprzeciw Galerii Bałtyckiej)

Pokoje dostępne w oddziale Gdańsk

Ostatnie opinie

JediPrzemo
JediPrzemo

Nawigator
112 pkt

37 opinii

Szukanie, szukanie, szukanie

30.09.2019 | data wizyty: 15.09.2019

JediPrzemo 37 opinii

Pomimo wielu opinii (w tym przekonania twórców), że to pokój dla początkujących, to nie jestem tego taki pewien. Klimatycznie jest to ciężki pokój. Ponura atmosfera celi śmierci utrzymuje się przez całą wizytę i konsekwentnie nam towarzyszy w każdej zagadce. Wyposażenie jest minimalistyczne, ale pasuje to klimatem i nie należy niczego innego oczekiwać.

Zagadki nie należały w swojej budowie do trudnych i nie było ich zbyt wiele, ale część z nich była bardzo czasochłonna. Tak jak w tytule recenzji: szukania jest ogromna ilość i nie byliśmy jeszcze w pokoju, w którym położono tak duży nacisk na ten aspekt. Najbardziej ceniona jest tu spostrzegawczość i muszę przyznać, że polegliśmy na niektórych kryjówkach. W jednym przypadku dostając w podpowiedzi miejsce znajdowania się przedmiotu mimo dokładnego przeszukania wskazanego miejsca nadal nie byliśmy w stanie znaleźć poszukiwanej rzeczy, byliśmy w prawdziwym szoku! Nie jestem pewien czy to taki dobry pokój dla początkujących, którzy oczekiwaliby chyba więcej emocji i różnorodności. Ostateczni wyszliśmy kilka minut po czasie.

Po wszystkim spędziliśmy jeszcze sporo czasu na miłej rozmowie z obsługą, która opowiedziała więcej o pokoju oraz wymieniła się doświadczeniami z innych.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

JediPrzemo
JediPrzemo

Nawigator
112 pkt

37 opinii

Gdzie ten skarb?

30.09.2019 | data wizyty: 15.09.2019

JediPrzemo 37 opinii

Pod względem wyposażenia pokój nie jest najbogatszy, ale klimatycznie wszystko doskonale do siebie pasuje. Mimo wszystko czasami powracało wrażenie nie do końca wykorzystanej przestrzeni i trochę więcej mebli na pewno by nie zaszkodziło. Historia opowiadana przez pokój nie jest najważniejsza i dość szybko można o niej zapomnieć, ale tak jak wspomniałem, klimat dało się odczuć dzięki samemu wystrojowi.

W pokoju byliśmy w dwie osoby i myślę, że to trochę za mało, jak na trudność zagadek. Znajdziemy tu trochę kłódek, geografii, elementów zręcznościowych oraz spostrzegawczości. Nie ma tu wiele elektroniki, ale to pasuje do fabuły pokoju. Pomimo zaliczenia już wielu pokojów, to znaleźliśmy tu kilka całkiem nowych dla nas elementów. Bez podpowiedzi się nie obyło, ale też nie wyszliśmy z przeświadczeniem, że coś nie miało sensu, lub nie dało się na to wpaść.

Obsługa był bardzo miła i po wszystkim znaleziono czas na omówienie zagadek i wyjaśnienie ich działania. Polecam!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

agabojarska123
agabojarska123

Skaut
83 pkt

13 opinii

Ciemno, straszno...

03.09.2019 | data wizyty: 04.08.2019

agabojarska123 13 opinii

Spontaniczny wypad, niczego nie żałujemy :)
Pokój klimatyczny, zagadki nie za trudne, obsługa super - wszystko czego potrzeba, ale jednak trochę można by wzbogacić wystrój, brakowało tych zombie :D

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Średni

agabojarska123
agabojarska123

Skaut
83 pkt

13 opinii

Bajkowy pokój!

03.09.2019 | data wizyty: 02.09.2019

agabojarska123 13 opinii

Wzieliśmy kolęgę do jego pierwszego escape roomu - był zachwycony! Idealny poziom zagadek, jak i idealna ilość! Wczuliśmy się super w klimat :) Każdy z nas miał swój udział w rozwiązywaniu, więc wszyscy wyszli naprawdę zadowoleni i spełnieni.
Pierwszy raz (prawie) bez podpowiedzi naprawdę motywuje, żeby pójść jeszcze nie raz do pokoju zagadek! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Włóczykij
Włóczykij

Nawigator
118 pkt

115 opinii

Sobota w Krainie Czarów

13.08.2019 | data wizyty: 03.08.2019

Włóczykij 115 opinii

"- Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
- O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
- Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
- Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj."

Na początku przywitał nas sympatyczny pan, zostaliśmy wprowadzeni w fabułę i... przenieśliśmy się do małego, skromnie umeblowanego pokoiku dziewczynki.

Klimat pokoju jest dobry, a wraz z rozwojem akcji robi się jeszcze lepszy. Nie brakuje elementów nawiązujących do słynnej powieści, co dla fanów Alicji będzie zapewne nielada gratką.

Zagadki są zdecydowanie mocną stroną tego pokoju i chociaż nie stanowią dużego wyzwania, to są naprawdę wciągające, różnorodne i ciekawe.

Jeszcze dodam, że kolejnym plusem jest fakt, że dzieci bodajże do 6r.ż nie płacą, więc będąc w czwórkę zapłaciliśmy za dwie osoby, co przy odwiedzaniu większej ilości pokojów jednak ma znaczenie.

Wybraliśmy Alicje w Krainie Czarów głównie dlatego, że byliśmy z dwiema córkamii (3 i 6 lat). Ale po przejściu pokoju śmiało mogę napisać, że nadaje się on zarówno dla tych mniejszych, jak i większych dzieci ;)

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy