Dom Tajemnic

Dom Tajemnic

231

231 opinii

|

PL 86

Polska: 86. miejsce

|

9.7/10

Firma Dom Tajemnic posiada 3 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 180 minut. [więcej]

3 3 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Firma Dom Tajemnic posiada 3 pokoje. By je odwiedzić potrzebujesz 180 minut.

Adres oddziału Częstochowa (Polska)

Częstochowa

ul. Dąbkowskiego 34 lok. 1
Częstochowa

Pokoje dostępne w oddziale Częstochowa

Zamknięte pokoje w oddziale Częstochowa

Ostatnie opinie

Wodar
Wodar

Podróżnik
27 pkt

3 opinie

Oczy mają ściany!

07.10.2019 | data wizyty: 09.03.2018

Wodar 3 opinie

Świetnie się bawiliśmy, coś co niektórych stresuje, a innych denerwuje mnie osobiście motywowało do działania. Jedna zagadka przytrzymała nas na dłużej, ale się udało - wyszliśmy!
Prowadzący bardzo wesoło nastawieni do świata i ludzi. Pokój przemyślany, spójny z nutką niepewności :)
Bardzo polecam ten ER!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

335 opinii

Stań z czarownicą twarzą w twarz - tylko w którą?

13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

Opinia Lockme

LockMe 335 opinii

Jak na horrorowe upodobania ekipy z Domu Tajemnic, ten pokój okazał się być bardzo fajną przygodówką - oczywiście z delikatną nutą grozy. To świetny wybór dla ekip, które “w sumie chciałyby dreszczyku emocji, ale trochę się boją”.

Same zagadki i rozwiązania techniczne są bardzo ciekawe, niektóre wręcz nieszablonowe. Podstawą wielu z nich jest komunikacja i współpraca, co zawsze działa na plus. Niektóre są łatwiejsze, inne trudniejsze, dzięki czemu możecie zabrać ze sobą graczy o różnym stopniu doświadczenia w uciekaniu.

Każdy będzie miał co robić, jeżeli przyświeca wam wspólny cel - nie trafić do kotła.

Poziom trudności: Średni

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

335 opinii

Nie uciekaj przed mordercą - zmierz się z nim!

13.02.2019 | data wizyty: 26.08.2018

Opinia Lockme

LockMe 335 opinii

To już trzecia odsłona scenariusza o R.R., a z każdą kolejną poprzeczka jest zawieszana coraz wyżej. Nawet kiedy wydaje się, że już lepiej być nie może, to okazuje się, że jednak może.
To naprawdę solidny horror, a każdy, kto choć trochę zna nasze upodobania wie, że gra w takich pokojach to dla nas czysty relaks. Ekipa z Domu Tajemnic to mistrzowie w swoim fachu i wydaje nam się, że bez zająknięcia i wątpliwości możemy na tej podstawie okrzyknąć Częstochowę jako stolicę escape roomowego horroru.

Same zagadki są łatwe, ale to ma w tym przypadku swoją uzasadnioną funkcję - w przypadku trudniejszych zagadek ciężej byłoby się na nich skupić biorąc pod uwagę fakt, że atmosferę w tym pokoju można kroić nożem. Ten pokój zawiera wszystko, czego “klimatycznie” wymaga się od horroru. Dodatkowym powiewem świeżości jest ogromna ilość elektroniki. To również test zaufania dla całej paczki znajomych - w końcu nikt nie jednoczy tak dobrze jak wspólny wróg.

Polecić to w tym przypadku za mało - to obowiązkowy punkt dla każdego, kto nazywa się fanem mocnych wrażeń.

Poziom trudności: Łatwy

Joanna ER
Joanna ER

Pionier
205 pkt

59 opinii

Dzieci trzymane w piwnicy i bite w szczepionkę

11.02.2019 | data wizyty: 22.12.2018

Joanna ER 59 opinii

Podobnie jak w przypadku R3drum, tutaj także mocną stroną pokoju jest mroczny klimat i świadomość, że każdy nasz ruch jest obserwowany nie tylko przez oko kamery. To wszystko działa na wyobraźnię.

Po bliższym zapoznaniu się z pokojem widać, że mamy do czynienia ze starszą generacją pokoi, gdzie dominują rozwiązania klasyczne i zadania na liczbach. W temacie zagadek zdecydowanie bardziej podobał nam się nowszy R3drum. Trudność zagadek oceniamy na średni plus, ale dodając do tego panujący wokół gęsty horrorowy klimat to nawet te najprostsze będą nie lada wyzwaniem.

Obsługa spisała się dobrze i zadbała o właściwy nastrój także po wyjściu z piwnicy.
Na osobną pochwałę zasługują również przygotowane zwiastuny. Robią robotę. Zaciekawiają widza, a przy tym nie zdradzają zbyt wiele z wnętrza pokoju.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Śmietusek
Śmietusek

Skaut
65 pkt

16 opinii

Przerażający sierociniec

05.02.2019 | data wizyty: 31.12.2018

Śmietusek 16 opinii

Na zakończenie roku wybraliśmy się do Częstochowy do Nawiedzonego Sierocinca. Z racji, że jesteśmy fanami dreszczowców i bardzo lubiliśmy pokoje, w których można się bać, byliśmy bardzo ciekawi i pozytywnie nastawieni. Miejsce w jakim znajdował się pokój wprowadzał nastrój. Później było już tylko lepiej. Na początku się zawiodłam - taki mały niepozorny pokój. Tym bardziej że na początku nie wiedzieliśmy za co się zabrać. Jednak mój zawód był zbyt pochopny. Efekty specjalne jak i kolejne pomieszczenia sprawiały, że byliśmy coraz bardziej podnieceni a co więcej, ja pod sam koniec (mimo że byłam gotowa na horror i lubiłam takie klimaty) miałam ochotę jak najszybciej się wydostać. Kończąc pokój lub nie. Byłam po prostu cholernie przerażona:D koniec końców wyszliśmy z pokoju z małym poślizgiem. Ale pokój oceniamy zdecydowanie na plus. Radzimy nie oceniać po pozorach oraz zalecamy pokój ludziom o mocnych nerwach ;) jedyne czego nam brakowało, to brak zainteresowania ogólnego ze strony obsługi. Poza tym pokój super, efekty jeszcze lepsze. Rewelka.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny