Cinema Escape

Cinema Escape

Partner lockme

164

164 opinie

|

PL 6

Polska: 6. miejsce

|

9.9/10

W skromny skład drużyny Cinema Escape wchodzi dwoje młodych ludzi, którzy ożywiają niezwykłe przestrzenie starego kina „Wenus” w Pszczynie . Wysoka jakość w... [więcej]

1 1 pokój

1 1 oddział

Opis firmy

W skromny skład drużyny Cinema Escape wchodzi dwoje młodych ludzi, którzy ożywiają niezwykłe przestrzenie starego kina „Wenus” w Pszczynie . Wysoka jakość wykonania zagadek i scenografii, dbałość o utrzymanie flow gry i obsługa reagująca natychmiastowo na każde Wasze zawołanie to nasz standard, który potwierdza zdobycie 1 miejsca w rankingu National Geographic. Wpadnij do nas z wizytą, a z pewnością zarazimy Cię naszym entuzjazmem, a nasze gry naładują pozytywną energią na cały tydzień :)

Adres oddziału Pszczyna

Pszczyna

ul. Warowna 18
43-200 Pszczyna

Pokoje dostępne w oddziale Pszczyna

Zamknięte pokoje w oddziale Pszczyna

Ostatnie opinie

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

258 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i nostalgiczna podróż do przeszłości

24.11.2019 | data wizyty: 19.05.2019

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 258 opinii

Cyrk Kamiennych Braci został poproszony przez Niezwykle Tajną Organizację o wykonanie specjalnej misji. Podstępny Hrabia Olaf czyha na fortunę trójki sierot Baudelaire. Nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel. Naszym zadaniem jest ochronić dzieci przed spiskiem szaleńca, a jego samego unieszkodliwić.

Firma Cinema Escape przygotowała wyjątkowy ER. Sama wizyta w starym kinie była dla nas niezwykłą przygodą i podróżą do czasów dzieciństwa, kiedy w Polsce nie było jeszcze multipleksów, a każde kino było inne i posiadało swój własny klimat i duszę. Wystrój tego pokoju w doskonały sposób wykorzystuje tę niezwykłą lokalizację, a wszystkie pozostałe, dodane elementy świetnie pasują do całości. Na graczy czeka tutaj naprawdę wiele niespodzianek i niespotykanych rozwiązań.

Zagadki bardzo dobrze współgrają z klimatem i wystrojem. Do zrobienia jest sporo, a przygotowane rozwiązania pokazują pomysłowość twórców i w ciekawy sposób odkrywają kolejne tajemnice scenariusza. Tutaj współpraca to podstawa i nawet drużyny złożone z większej ilości członków nie powinny narzekać na bezczynność. Poziom trudności zagadek jest dość przystępny, ale nie banalny. Dzięki temu solucje przynoszą graczom satysfakcję.

Obsługa, to sympatyczni ludzie, pełni pasji i zaangażowania w to co robią. Było nam niezwykle miło u nich gościć na zabawie oraz ciekawej rozmowie po grze.

Seria Niefortunnych Zagadek, to bardzo ciekawy scenariusz, nawiązujący do serii popularnych książek. Zrealizowany z pomysłem w połączeniu z niezwykłością samej lokalizacji, sprawia, że jest to nie lada gratka dla wszystkich fanów ER oraz ludzi lubiących dobrą zabawę z nutką nostalgii.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

bartekk
bartekk

Nawigator
104 pkt

2 opinie

W sąsiedztwie zamku i żubrów

18.11.2019 | data wizyty: 16.11.2019

bartekk 2 opinie

Wizyta w pokoju była częścią rodzinnego wyjazdu do Pszczyny. Rodzina była już od dłuższego czasu ciekawa, na czym właściwie polega zabawa w escape roomy (w które się bawię już od dłuższego czasu; na koncie mam ponad 60 pokojów), stąd też zaproponowałem wizytę w takowym jako uzupełnienie weekendowego wypadu. Dodatkową motywacją dla mnie był fakt, że pokój plasuje się wysoko w ogólnopolskim rankingu i wg twórców adresowany jest do osób początkujących. Ostatecznie wybraliśmy się do niego w pięć osób, w tym cztery osoby początkujące (w tym zaś dwie, dla których to był pierwszy escape room w życiu). I co tu ukrywać - rodzinie wizyta się bardzo spodobała, jak też i cały pobyt w Pszczynie.

Pierwsze wrażenia - pokój znajduje się w obiekcie o niebanalnej historii, z którą można się zresztą zapoznać m.in. na stronie internetowej Cinema Escape. Stąd też i bardzo klimatyczna poczekalnia. Całość dopełnia obsługa, która w bardzo serdeczny i pozytywny sposób wyjaśniła, na czym w ogóle polega cała zabawa.

Co do samej rozgrywki - mamy konkretne tło fabularne wraz ze zgrabnym wprowadzeniem do historii i intrygującym zadaniem głównym. Wystrój jest bez zarzutu - nie dopatrzyłem się żadnych elementów, które by wybijały z immersji. Warto podkreślić, że w pokoju w zasadzie nie ma żadnych kłódek technicznych, zaś elementy nie biorące udziału w rozgrywce zostały oznaczone w naprawdę pomysłowy sposób. Całej rozgrywce towarzyszy również miła dla ucha muzyka.
Zagadki istotnie zostały zaprojektowane pod osoby początkujące. Zwłaszcza te w początkowej fazie rozgrywki stanowią formę 'samouczka', który ma na celu przygotowanie do dalszej części zabawy. W trakcie gry natkniemy się na trochę kłódek, ale jest też sporo innych rozwiązań mechanicznych, elektronicznych czy też wręcz magicznych :). Ogólnie zagadek jest na tyle dużo, że 75 minut wydaje się optymalną ilością czasu na ukończenie zabawy dla niedoświadczonych grup.
W kilku miejscach udało się nam zaciąć, wtedy też otrzymywaliśmy od obsługi propozycję otrzymania wskazówki; dzięki nim udało nam się bez pośpiechu ukończyć zabawę na około 5 minut przed końcem czasu. Cieszy fakt, że nie otrzymywaliśmy podpowiedzi bez pytania o nie pomimo bycia (w zdecydowanej większości) początkującą grupą! Generalnie poziom trudności oceniłbym jako "łatwy" lub "średni", w zależności od tego, jak bardzo chcemy polegać na podpowiedziach.

Podsumowując, pokój ten jest przykładem świetnego wykorzystania przestrzeni starego kina i choćby z tego względu zasługuje na miano jednej z ciekawszych atrakcji dla wszystkich grup odwiedzających Pszczynę. Dobrze bawić się w nim będą zarówno grupy początkujące, jak i te bardziej doświadczone, które z pewnością docenią wykonanie zagadek oraz ich powiązanie z fabułą pokoju.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

bb
bb

Skaut
60 pkt

3 opinie

Ten klimat

11.11.2019 | data wizyty: 09.11.2019

Wiarygodna opinia

bb 3 opinie

Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Byliśmy zachwyceni od samego początku do samego końca i tylko żałowaliśmy, że tak szybko się skończyło.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

prexxon
prexxon

Podróżnik
30 pkt

19 opinii

Numer jeden w mojej karierze

28.10.2019 | data wizyty: 15.10.2019

prexxon 19 opinii

To co wydarzyło się w pokoju było czymś niesamowitym jesteśmy pod mega wrażeniem. Obsługa nadaje się do filmu mistrzostwo aktorskie. Wchodząc do pokoju już na samym początku przeczuwałem że będzie bardzo ciekawie , zagadki były nie za trudne ale też nie za łatwe. Klimat całościowy oceniam na maksymalny poziom.Pokoj idealny dla grup 6 osobowych a dlaczego przekonacie się na miejscu :). [Spojler] która pobiła wszystko. Polecam każdemu dosłownie każdemu ten pokój jak dla mnie mistrzostwo świata . Ciężko będzie go przebić. Szkoda że tylko jeden na całą Pszczynę ale jaki . Pozdrawiamy Żory ;)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Dejv33
Dejv33

Podróżnik
47 pkt

11 opinii

#17

28.10.2019 | data wizyty: 18.10.2019

Dejv33 11 opinii

Pokój planowany od kilku miesięcy. Przez firmy w Katowicach zachwalany, na fb opinie w 99% pozytywne :D
Byliśmy pierwsze wrażenie WOOOOOOOoow,brak słów, poczuliśmy się jak w innym świecie. Historia wpłynęła na nas i na nasze zachowanie. Każdy element wystroju sprawdzany i zachwycaliśmy się. Ciężko coś powiedzieć by nie spojlerowa. Przestrzeń wykorzystana chyba w pełni, aż brakowało by potrwało to z kilka minut dłużej. Bardzo miła pani właścicielka :D Pod koniec (pomimo godziny 22:30) chętna do rozmowy i było czuć miłość do tej rozrywki. Każdemu polecam, nawet z większym doświadczeniem będzie frajdą :D
Wyszliśmy !

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni