Can you escape?

Can you escape?

Partner lockme

116

116 opinii

|

PL 64

Polska: 64. miejsce

|

8.8/10

Otwarliśmy się jesienią 2016 roku, jesteśmy grupką pozytywnych wariatów z głowami przepełnionymi pomysłami. Podjęliśmy zobowiązanie tworzyć pokoje wyjątkowe... [więcej]

4 4 pokoje

2 2 oddziały

Opis firmy

Otwarliśmy się jesienią 2016 roku, jesteśmy grupką pozytywnych wariatów z głowami przepełnionymi pomysłami. Podjęliśmy zobowiązanie tworzyć pokoje wyjątkowe, bez kopiowania schematów, różnorodne, nie liniowe. Pokoje z których każdy wyjdzie (nawet jeżeli nie wyjdzie ;) ) z uśmiechem na ustach i fajnymi wspomnieniami.
Wpadnijcie do Nas i zobaczcie co przygotowaliśmy!

Adres oddziału Bytom

Bytom

ul. Dworcowa 31/23
41-902 Bytom

Pokoje dostępne w oddziale Bytom

Zamknięte pokoje w oddziale Bytom

Adres oddziału Gliwice

Gliwice

Gliwice, ul. Pszczyńska 17

Pokoje dostępne w oddziale Gliwice

Pokoje w przygotowaniu w oddziale Gliwice

Zamknięte pokoje w oddziale Gliwice

Ostatnie opinie

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

258 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i historia starego rodu

25.11.2019 | data wizyty: 19.05.2019

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 258 opinii

Kamienni Bracia, jako potomkowie znakomitego niegdyś rodu Czarnego Kruka wybraliśmy się do ruin zamku naszych przodków, żeby zbadać tajemnicę sprzed lat. Wieki temu podły zdrajca doprowadził do upadku ten szanowany ród. Mury starej warowni miały dać nam tę odpowiedź.

Pokój został zaprojektowany w bardzo ciekawy sposób, dzięki czemu wykorzystano w pełni powierzchnię niespecjalnie dużego pomieszczenia. Obszar gry bardzo na tym zyskał. Elementy dekoracji są wykonane estetycznie, a rekwizyty dobrze dopełniają ogólnego pozytywnego wrażenia. Dużym atutem jest fabuła pokoju, która towarzyszy nam podczas rozwiązywania kolejnych zadań, a przyjemna muzyka z epoki oraz oświetlenie pomagają zbudować należyty nastrój.

Zamek Czarnego Kruka, to miejsce naszpikowane pokaźną ilością łamigłówek. Niezwykle przydatna będzie tutaj na pewno spostrzegawczość i cierpliwość, ponieważ czeka nas sporo szukania, a niektóre zagadki są bardzo złożone. Rozwiązania jakie przygotowali dla nas twórcy łączą klasyczne mechanizmy z elektronicznymi, a wszystko jest dobrze wpasowane w klimat. Poziom trudności jest średni, ale warto wybrać się w większym gronie niż 2 osoby, bo jest naprawdę sporo do zrobienia.

Obsługa wypadła zdecydowanie na plus. Bardzo sympatyczni ludzie, którzy dobrze znają się na branży.

Zamek Czarnego Kruka, to jedna z ciekawszych opcji, jakie możemy znaleźć w Górnośląskiej Metropolii. Oryginalne wykonanie, ciekawa, średniowieczna tematyka i klimat oraz fabuła, to główne atuty tego ER. Polecamy szczególnie fanom średniowiecznych motywów i zgranym drużynom, które lubią złożone, wieloetapowe zagadki.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Robert M
Robert M

Nawigator
146 pkt

51 opinii

Kto jest zdrajcą?

24.11.2019 | data wizyty: 23.11.2019

Wiarygodna opinia

Robert M 51 opinii

Wyprawa do Zamku Czarnego Kruka to bardzo ciekawa przygoda. Wprowadzenie do samej rozgrywki jest zrobione bardzo fajnie. Pierwszy raz spotkałem się z taką formą. Należy bardzo uważnie słuchać co jest w jego treści, gdyż jest to bardzo pomocne w trakcie rozgrywki. Trzeba pamiętać o [spojler], ponieważ one też mają znaczenie w trakcie rozwiązywania zagadek.
Pokój wyglądem nawiązuje do czasów średniowiecza. Można poczuć się jak w dawnych czasach. Zagadki są bardzo różne i to jest duży plus tego miejsca. Czasami trzeba bardzo uważnie patrzeć, ponieważ rozwiązanie można mieć przed samym nosem i go nie widzieć. Bardzo dokładne rozglądanie się po wnętrzu jest szalenie ważne. Ostatnia zagadka wymaga na pewno koncentracji i skupienia. Trzeba również czytać tekst do końca bo istotny szczegół chowa się w najmniej oczekiwanym miejscu.
Pokój wart polecenia i zmierzenia się z zagadką rodu Czarnego Kruka.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

prexxon
prexxon

Podróżnik
30 pkt

21 opinii

Proszę o ciszę !

11.11.2019 | data wizyty: 11.11.2019

prexxon 21 opinii

Pokój jak na 3 letnie doświadczenie nie odbiega od innych.Efekty specjalne zarąbiste.Zagadek mało ale ciekawe.Fabula bardzo fajna.Mielismy ze sobą dwie osoby które były pierwszy raz były bardzo zadowolone.

Jeśli chodzi o obsługę to Pan który nas obsługiwał [spojler].

[Spojler]
Dziekujemy bardzooo za świetną zabawę i wpadniemy na kruka na 100 % mimo kilometrów.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

253 opinie

#259

09.11.2019 | data wizyty: 09.08.2019

Wiarygodna opinia

Q 253 opinie

Bardzo dobra aranżacja przestrzeni. Zrobiono tu ogrom pracy dla powiększenia metrażu gry, przez co ER zyskał i na liczbie zagadek, i na dynamice rozgrywki. Wystrój jest jak najbardziej spójny z tematem średniowiecznego zamku. Elementy plastikowe w niektórych rekwizytach można by zastąpić drewnem dla jeszcze większej immersji, chociaż i tak cały setup stoi na wysokim poziomie. Jedna z zagadek faktycznie bardzo złożona – wymaga sporej koncentracji i przebrnięcia przez całkiem pokaźną (jak na escape) ilość tekstu. Chociaż największa trudność leży w fakcie, że jej rozwiązanie nie dopuszcza minimalnego błędu, więc w przypadku braku efektu całą czynność trzeba powtórzyć. Nie umniejsza to jednak odbioru całego pokoju – to kolejna fajna śląska propozycja escapowa. Świetna Mistrzyni Gry, świetnie wymyślony souvenir. Polecam!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Globtroter
285 pkt

234 opinie

Czarny kruk

15.10.2019 | data wizyty: 08.06.2019

Adashi (dezERterzy) 234 opinie

Wychodząc z wcześniejszego pokoju w świetnym czasie zrobiła nam się dość spora luka czasowa i zamiast od razu odwiedzić Gliwice gdzie mieliśmy zaplanowany kolejny eskejp, dzięki poleceniu skusiliśmy się na świeżo otwarty wtedy Zamek Czarnego Kruka.
KLIMAT:
Już od samego wejście mega pozytywne zaskoczenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to świetny wystrój, który z biegiem czasu okazuje się jeszcze lepszy. Fajny pomysł z podziałem ról i choć nie ma on jakiegoś większego znaczenia w czasie gry to wczuwając się w fabułę i zabawę staraliśmy się naszych ról trzymać do samego końca. Bardzo dużym plusem jest także całkowite wykorzystanie przestrzeni.
ZAGADKI:
Zagadkowo tak samo jak klimatycznie czyli super. Choć była jedna zagadka, która mnie osobiście przerosła, nie ze względu na trudność, złożoność czy logikę ale na sporą ilość czytania i zapamiętywania tego co się już wcześniej dowiedziało. Zostawiliśmy to kobietom bo one są w tym zdecydowanie lepsze ;)
PODSUMOWANIE:
Naprawę rzadko kiedy bywa tak, że udaje się nam zrobić więcej pokoi podczas wyjazdu niż te, które mieliśmy wcześniej zaplanowane. A jak się okaże, że takowy eskejp jest tak świetny jak Zamek Czarnego Kruka i plasuje się w naszej czołówce pokoi z całego tripu to wypada tylko podziękować zarówno twórcom z Can You Escape jak również polecającemu z sąsiedniej bytomskiej firmy.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni