Break The Brain

Break The Brain

Partner lockme

1118

1 118 opinii

|

PL 15

Polska: 15. miejsce

|

9.4/10

Najdłużej istniejąca firma eskejpowa w Bydgoszczy. Pozytywnie nakręcona ekipa, która kocha zagadki, uwielbia wyzwania i stawia sobie wysoko poprzeczkę. Poza escape... [więcej]

5 5 pokoi

1 1 oddział

Opis firmy

Najdłużej istniejąca firma eskejpowa w Bydgoszczy. Pozytywnie nakręcona ekipa, która kocha zagadki, uwielbia wyzwania i stawia sobie wysoko poprzeczkę.
Poza escape roomami organizujemy gry hotelowe, plenerowe, eventy firmowe.
Masz pytanie, uwagi, albo chęć pogadania? Zadzwoń
Pozdrawiamy
Ekipa Break the Brain

Adres oddziału Bydgoszcz

Bydgoszcz

Gdańska 27
85-005 Bydgoszcz

Pokoje dostępne w oddziale Bydgoszcz

Zamknięte pokoje w oddziale Bydgoszcz

Ostatnie opinie

Kasia P. 17
Kasia P. 17

Świeżak
12 pkt

2 opinie

Trudny i inny niż dotychczas odwiedzone

20.10.2019 | data wizyty: 20.10.2019

Kasia P. 17 2 opinie

Pierwszy nasz pokój tego typu, jak na razie najlepszy pośród wszystkich, w których byliśmy :) i do Break the Brain na pewno jeszcze wrócimy :) mimo jakiegoś już doświadczenia w escape room'ach potrzebowaliśmy podpowiedzi, także nie jest łatwo, ale za to mega przeżycie :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

93 opinie

Bydgoski cyrk

17.10.2019 | data wizyty: 05.05.2019

Swistakk 93 opinie

Pokój ewidentnie oferuje oryginalne i bardzo ciekawe doświadczenie. Zarówno wystrój, wykorzystanie przestrzeni, scenariusz gry jak i zagadki stoją tu na wysokim poziomie, mamy kompletny produkt. Wszystko fajnie współgra, zagadki wpasowane do klimatu, wystrój mrocznego cyrku dobrze oddany.
Że tak można w otoczenie wtopić kaloryfer to bym się nie spodziewał :). Bydgoszcz obfituje w wiele dobrych escape roomów, ale opuścić Freakshow byłoby kiepską decyzją.

Jak czytam i czytam te opinie do tego pokoju to widzę, że wiele osób chwali system podpowiedzi. Niestety nam nie było dane go doświadczyć :<. Ale jak wypytałem znajomą, to rzeczywiście fajne historie potrafią się z tym wiązać :P.

Obsługa bardzo przyjazna. Nie dość, że mieliśmy miłą rozmowę po grze, to jeszcze o czym pisałem w swojej opinii do Gniewu Olimpu, udało się w ekspresowym tempie ogarnąć dla nas późniejszą bardzo spontaniczną grę w tymże pokoju.

Do tego cena malutka jak za pokój na takim poziomie.

W tym pokoju byłem z dość strachliwą osobą. Na własne oczy się przekonałem jak bardzo strach może być rozwinięty u dorosłej osoby poza wszelkie pojmowalne dla mnie granice. A ja z kolei pochodzę raczej z drugiego końca spektrum :P. Pokój przechodziliśmy ze względu na nią w wersji light (tzn. wersja odnosi się do "poziomu wrażeń" - zagadki zawsze są takie same) i słysząc potem jak potrafi wyglądać gra w tym pokoju mam wrażenie, że dużo mnie ominęło i niestety już tego nie doświadczę :<. Ale cóż, ludzie są najwyraźniej różni i należy to uszanować. Dlatego rada dla przyszłych graczy, aby tak dobrać sobie kompanów, aby potem do takich sytuacji nie dochodziło, tzn. aby po prostu wszyscy w drużynie "byli na tej samej stronie" (kalkując angielski) w kwestii strachu. Aby ani nikt potem nie musiał żałować tego co go ominęło ani nikt się nie kulił pod kołdrą cały dzień po przeżytej traumie porównywalnej z zobaczeniem nieruchomej przebranej postaci w przebraniu z odległości 10m (historia z innego ERu).

Niestety w tym pokoju pierwszy raz zdarzyło mi się zrobić coś autentycznie głupiego i nierozważnego. Całe szczęście nic się nie stało, ale zdecydowanie mogło. Użyłem jako schodek czegoś co do tej pory dziwię się jak wytrzymało ciężar człowieka. Nie miało to związku ze strachem, a wręcz przeciwnie z typową momentami dla escape roomów ekscytacją, że coś tam się otworzyło i trzeba jak najszybciej zobaczyć. Do tego jeszcze potem pełen dumy chwaliłem się przed MG jednym ze swoich innych "osiągnięć", które gdybym był uważniejszy to bym wiedział, że było explicite zabronione w regulaminie. No nie byłem przykładnym eskejpowiczem tym razem. Ale na szczęście nic się nie stało, a zazwyczaj się takowym staram być xD.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój i production value: 4
Zagadki i flow: 4
Coś oryginalnego: 5
Czy się dobrze bawiłem?: 4

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Szalony Kapelusznik
Szalony Kapelusznik

Skaut
86 pkt

97 opinii

Był sobie raz Olimp

14.10.2019 | data wizyty: 13.10.2019

Szalony Kapelusznik 97 opinii

Oryginalna tematyka, rzadko spotykana, a jednak pokój trochę 'kanciasty'... Jakoś tak mało immersji w nas wywołał.
Tylko zadanie końcowe nawiązuje do fabuły opowiedzianej przy wejściu, reszta to luźne wariacje na temat.

Zagadki są zróżnicowane, nie nudziliśmy się przy ich wykonywaniu, trzeba trochę ruszyć głową. Momentami się zacinaliśmy, ale mimo to myślę, że grupy większe albo mniej zmęczone całym ER-weekendem miałyby z górki :)

Gniew Olimpu to na pewno bardzo dobra propozycja dla początkujących, jak i dla grup z dziećmi.
Oczywiście dobrze bawić się w nim może każdy - są elementy cieszące oczy i zajmujące umysł :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 8/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

Patryk O. 5
Patryk O. 5

Podróżnik
46 pkt

9 opinii

Miał być obłęd..

07.10.2019 | data wizyty: 06.10.2019

Wiarygodna opinia

Patryk O. 5 9 opinii

Obłęd pokazał swoje dla oblicza.. Jedno było dosyć nudne,
a drugie ciekawe i straszne.. Ogólnie było całkiem spoko, ale z opowieści
znajomych oczekiwałem że będzie ciekawiej.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 6/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

vindicator
vindicator

Nawigator
137 pkt

26 opinii

Miażdżący klimat

06.10.2019 | data wizyty: 28.09.2019

vindicator 26 opinii

Temat cyrku wydawał mi się na początku nieciekawy, ale to co wyczyniła załoga Freakshow przerosło wszelkie oczekiwania. Chylę czoła przed pomysłem i muszę powiedzieć, że do dziś pamiętam ten dreszczyk emocji i strachu towarzyszący rozgrywce.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny