Brain Code - Secret Room

Brain Code - Secret Room

Partner Lockme

386

386 opinii

|

PL 34

Polska: 34. miejsce

|

9.6/10

Celem tej logicznej gry przygodowej dla 2-5 osób jest znalezienie wyjścia z zamkniętego pomieszczenia w ciągu 60 minut. Żeby to się udało, potrzebne jest log... [więcej]

3 3 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Celem tej logicznej gry przygodowej dla 2-5 osób jest znalezienie wyjścia z zamkniętego pomieszczenia w ciągu 60 minut. Żeby to się udało, potrzebne jest logiczne myślenie i współpraca - stąd jest to świetny pomysł na budowanie zespołu (team building), na integrację zespołów już istniejących, a także na super zabawę w trakcie wieczoru w mieście, wieczoru panieńskiego/kawalerskiego, urodzin, imienin i każdej innej okazji.

Ale czy naprawdę jest potrzebny powód aby zagrać i dobrze się bawić?

Lubicie wyzwania?

Czekamy!

Adres oddziału Wrocław (Polska)

Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro I
Wrocław 50-077

Pokoje dostępne w oddziale Wrocław

Ostatnie opinie

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

296 opinii

#298

13.05.2020 | data wizyty: 13.02.2020

Q 296 opinii

Podczas każdego escape tripu do Wrocławia, Underworld był zawsze jednym z pierwszych na liście ERów jakie chcieliśmy odwiedzić. Przez długi czas, z powodu minimalnej liczby graczy jaka jest tu wymagana, był niestety poza zasięgiem dwuosobowego teamu. I pomimo że subiektywnie oceniam Underworld za najsłabszą część trylogii (głównie pod względem klimatu), to zdecydowanie warto było i poczekać, i w końcu zagrać. Przestrzeń gry bardzo dobrze rozplanowana i naprawdę duża – grając w mniejszej grupie trzeba się trochę nabiegać i nagimnastykować. Konieczna współpraca i spostrzegawczość, a nawet więcej – dobry wzrok. Dwugodzinny czas gry jest bezpieczną opcją w przypadku mniejszych grup i pozwala na mniej spieszne rozwiązywanie zagadek. W przypadku większych grup, proponuję jednak wybór tej krótszej wersji. Mistrzowie Gry jak zwykle bez zarzutu.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Przewodnik
338 pkt

150 opinii

Klimatyczne zakończenie trylogii

11.04.2020 | data wizyty: 11.01.2020

Swistakk 150 opinii

Ostatnia w kolejce z trylogii, po rozczarowującym klimatycznie Underworld i istotnie lepszym pod tym względem Pogrzebie, była Krypta, która pod względem klimatu i wystroju dała sobie radę najlepiej. Mniej więcej właśnie tak wyobrażałem sobie wygląd od samego początku trylogii.

Biorąc pod uwagę właśnie ten klimat, wystrój, [spojler], to wydaje mi się to najlepszy pokój z całej serii. Pisząc tę opinię najpierw zabrałem się za pisanie późniejszej części z wieloma wzajemnymi porównaniami pokoi z trylogii i tam zawarłem już całkiem sporo informacji o Krypcie, więc pozwolę sobie tu na początku już się oddzielnie nie rozwijać na jej temat.

Skoro to ostatni pokój z serii, to skuszę się na lekkie podsumowanie całości. Można się spodziewać, że skoro Underworld+Pogrzeb+Krypta tworzą trylogię, to są połączone fabularnie, że tworzą pod tym względem jedną spójną całość. O ile rzeczywiście trochę tak jest, to ogólnie ogół historii wydawał mi się dość mętny i nie tak rozwinięty jakbym się spodziewał po ciągu trzech pokoi trwających sumarycznie 4 godziny, więc wątek fabularny ogólnie oceniam raczej jako słaby. Wystrojowo i klimatycznie z każdym kolejnym pokojem jest coraz lepiej. Zagadkowo-jakościowo wydaje mi się, że Pogrzeb i Krypta porównywalnie, Underworld trochę niżej, ale też nie tak źle, tzn. wszędzie raczej były w porządku, choć nie pamiętam, aby któreś rzeczywiście bardzo przypadły mi do gustu. Zagadkowo-trudnościowo Underworld i Krypta średnie, Pogrzeb łatwy. Co do konkretnych zapadających w pamięć momentów, to tutaj na czoło wychodzi Pogrzeb.

Podsumowując, jeżeli ktoś jest przekonany, że wybierze się do wszystkich trzech pokoi, to pewnie najlepiej je odwiedzać po kolei (i warto rozważyć opcję wszystkich naraz w tygodniu, o której za chwilkę), jednak jeżeli ktoś nie jest tak pewien swoich zamiarów odwiedzenia wszystkich, to powiązania fabularne są moim zdaniem na tyle mało konkretne i mało istotne, że nie byłoby niczym bardzo zdrożnym złamać porządek i wybrać na początek moim zdaniem albo Pogrzeb albo Kryptę, w drugiej kolejności drugi z tych z pokoi, a na koniec paradoksalnie pierwszy chronologicznie Underworld.

Wspomnę jeszcze, że Brain Code oferuje możliwość przejścia całej trylogii naraz, gdzie wszystkie trzy pokoje są połączone w jedną bardzo długą grę, bez żadnego wychodzenia do poczekalni pomiędzy. Ale nie aż tak długą jak widniejące na lockme 120+90+90 minut, bo te czasy są zdecydowanie przeszacowane, a 120 i 90 minut w Underworld i Pogrzebie Arystokraty to jak to określałem "clickbaity", bo 90+60 bardziej by odpowiadało ilości contentu w nich, choć rozumiem, co kierowało firmą przy ich umieszczaniu. Suma naszych trzech czasów (każdy robiony w trójkę doświadczonych graczy) była na granicy 3 godzin, bodajże 81+36+65. Możliwość jest, bo nawet został przyłożony do tego nietrywialny wysiłek, aby coś takiego było możliwe, ale właśnie oficjalnie nie jest reklamowana, bo oferowanie tego mniej doświadczonym i mniej świadomym graczom miałoby sporo minusów, zatem wybrano drogę ustnego rozpropagowywania tejże informacji wśród fanów. Ale trzeba to uzgadniać osobno (przez stronę internetową bezpośrednio się nie da) i też o ile dobrze pamiętam taka możliwość jest tylko w dni powszednie.

Niestety dopadła nas złośliwość rzeczy martwych i system dowodzenia pokojem coś nawalił i trzeba było w gruncie rzeczy cały pokój zrestartować, co zajęło trochę czasu, ale wydaje mi się, że to rzadki wybryk elektroniki i zostaliśmy dobrze potraktowani w obliczu tego niefortunnego zdarzenia. Po pierwsze mieliśmy stanąć w kółku w opaskach w przeciwieństwie do potencjalnego wyproszenia z pokoju, które moim zdaniem istotnie obniżyłoby immersję, a po drugie w ramach zadośćuczynienia dostaliśmy ładne firmowe kubki :).

Co do oceny samej Krypty, wahałem się pomiędzy 9 a 10, ale powiedzmy, że skoro Pogrzebowi dałem 9, gdzie było to zaokrąglenie w dół od 9+, to tutaj dla równowagi dam dyszkę.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 4
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 3
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Klimatyczne zakończenie trylogii Klimatyczne zakończenie trylogii

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Przewodnik
338 pkt

150 opinii

Bam

11.04.2020 | data wizyty: 11.01.2020

Swistakk 150 opinii

Pierwszą część trylogii odwiedziliśmy w troszku innym składzie w wakacje i postanowiliśmy odwiedzić jej dwie kolejne części w trakcie kolejnego ERowego wypadu do Wrocławia. Przyznam, że pierwsza część - Underworld - niezbyt przypadła mi do gustu, głównie ze względu moim zdaniem nijakiego klimatu, ale mimo to miałem dobre nadzieje w stosunku do Pogrzebu i Krypty i tym razem się nie zawiodłem.

Pogrzeb i Krypta wyglądają moim zdaniem dużo bardziej klimatycznie, zdecydowanie na plus. Zagadki są w porządku, choć nie da się ukryć, że całokształt jednak wychodzi bardzo prosty. Doświadczonych graczy pod względem zagadkowym ten pokój raczej nie zaspokoi, ale że jako pokój jest reklamowany jako dla początkujących, to jest to bardziej zrozumiałe. I nie powiem też, aby zagadki nie były ciekawe, bo niektóre były, tylko po prostu pod naszym kątem wolałbym i więcej i trudniejszych. Skoro już przy tym jesteśmy, to uczynię podobny komentarz co do Underworld. Co do czasu długości, to owe 90 minut na lockme jest lekkim clickbaitem. Rzeczywiście jest możliwa rezerwacja pokoju na 90 minut, ale jest ona sugerowana jedynie dla początkujących graczy, a domyślna wersja jest na 60 minut i rzeczywiście taki czas długości gry bardziej odpowiada ilości contentu.

A co do tego sławetnego efektu wow, tutaj go znajdziecie. Jest w tym pokoju zdecydowanie coś, co zapada w pamięć. I przyznam, że czasami warto tak jak ja być nieszczególnie bystrym i raczej niedomyślnym ?.

Na minus na pewno końcówka. Zarówno pod względem merytorycznym (tzn. zagadkowym) jak i klimatycznym. Ostatnią zagadkę chyba najlepiej określa słowo "męcząca" lub "irytująca", a klimat też niezrozumiały dla mnie, jakby zupełnie z innego świata niż wszystko poprzednie.

Wspomnę jeszcze, że Brain Code oferuje możliwość przejścia całej trylogii naraz, gdzie wszystkie trzy pokoje są połączone w jedną bardzo długą grę, bez żadnego wychodzenia do poczekalni pomiędzy. Ale nie aż tak długą jak widniejące na lockme 120+90+90 minut, bo te czasy są zdecydowanie przeszacowane, a 120 i 90 minut w Underworld i Pogrzebie Arystokraty to jak to określałem "clickbaity", bo 90+60 bardziej by odpowiadało ilości contentu w nich, choć rozumiem, co kierowało firmą przy ich umieszczaniu. Suma naszych trzech czasów (każdy robiony w trójkę doświadczonych graczy) była na granicy 3 godzin, bodajże 81+36+65. Możliwość jest, bo nawet został przyłożony do tego nietrywialny wysiłek, aby coś takiego było możliwe, ale właśnie oficjalnie nie jest reklamowana, bo oferowanie tego mniej doświadczonym i mniej świadomym graczom miałoby sporo minusów, zatem wybrano drogę ustnego rozpropagowywania tejże informacji wśród fanów.

W nowej skali oceniania, którą postanowiłem zaadaptować (dokładniejszy opis na moim profilu, w skrócie 1-kiepski, 3-solidny, 5-wyjątkowy):
Wystrój, klimat i production value: 3
Zagadki i flow: 3
Coś oryginalnego: 4
Czy się dobrze bawiłem?: 3

Bam Bam

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Łatwy

pbochniak
pbochniak

Świeżak
18 pkt

4 opinie

Niecodzienny pogrzeb

03.03.2020 | data wizyty: 01.03.2020

pbochniak 4 opinie

Kolejny pokój, jak wszystkie w tym miejscu, na bardzo wysokim poziomie. Cały wystrój oraz klimat świetnie dopasowany do tematu i historii związanej z pokojem. Dużo mniej mroczny niż pierwsza część trylogii (Underworld), dobry pokój dla początkujących, dość liniowy, ale nie całkowicie. Zagadki bardzo różnorodne wymagające kooperacji, zręczności i pomysłowości. No i jak zawsze są te elementy, które bardzo miło zaskakują w czasie pokonywania przeciwności. My bawiliśmy się jak zawsze świetnie i na koniec zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni przez obsługę ze względu na dobry czas, który uzyskaliśmy. Jak zawsze gorąco polecam pokój od Brain Code, oby jak najwięcej takich :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

hipciu
hipciu

Podróżnik
45 pkt

5 opinii

Pogrzeb, oj pogrzeb.

24.02.2020 | data wizyty: 21.12.2019

hipciu 5 opinii

Bardzo klimatyczny, kilka naprawdę przemyślanych i niespotykanych zagadek z dreszczykiem.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni