8 Gates Escape Room

8 Gates Escape Room

Partner lockme

183

183 opinie

|

PL 30

Polska: 30. miejsce

|

9.5/10

Witajcie. 8 Gates Escape Room to autorski escape room wymyślony, zaprojektowany i zbudowany przez pasjonatów. Mieścimy się w oryginalnym, podziemnym schroni... [więcej]

2 2 pokoje

1 1 oddział

Opis firmy

Witajcie.
8 Gates Escape Room to autorski escape room wymyślony, zaprojektowany i zbudowany przez pasjonatów.

Mieścimy się w oryginalnym, podziemnym schronie przeciwatomowym pamiętającym zimną wojnę; 100 metrów od stacji metra Stare Bielany.
Wchodząc do naszego roomu przenosicie się w przyszłość, w społeczność ludzi którzy przetrwali apokalipsę.
Wszystkie pokoje utrzymane są w konwencji post-apokaliptycznej i połączone fabularnie.
Można przejść je na raz, ale nie jest to konieczne

Tworzą jedną spójną opowieść, którą nazywamy Misją Post-apo.
część I - Tajna Kwatera Dyktatora
część II - Osadzeni w Bunkrze
część III - w budowie.


Duży nacisk kładziemy na jakość - podstawą w naszych pokojach są urozmaicone, logiczne i wkomponowane w fabułę zagadki.
Zastosowano bardzo dużo ciekawych rozwiązań mechanicznych i elektronicznych.
Pokoje nie są łatwe, ale dzięki temu że nie mamy w pokojach oklepanych rozwiązań, grupy z dużym doświadczeniem nie mają dużej przewagi nad nowicjuszami.
Zdarzają nam się grupy które mają na koncie ponad 100 pokoi i mają trudności z wyjściem oraz grupy które pierwszy raz są w escape roomie a wychodzą bez żadnych podpowiedzi.
Dlatego możemy z czystym sumieniem polecić nasz pokoje zarówno grupom początkującym i zaawansowanym.

Galeria zdjęć

Adres oddziału Warszawa

Warszawa

Kasprowicza 81/85, klatka IV, lokal 88
01-836 Warszawa

Pokoje dostępne w oddziale Warszawa

Zamknięte pokoje w oddziale Warszawa

Ostatnie opinie

Artur L.
Artur L.

Pionier
187 pkt

44 opinie

Klimat bunkrowy z dzieciakami - mega fajna zabawa!

26.11.2019 | data wizyty: 23.11.2019

Wiarygodna opinia

Artur L. 44 opinie

Bardzo fajnie i klimatyczne miejsce w podziemiach budynku na Bielanach. Wycieczka rodzinna z dzieciakami w wieku 10 i 12 lat bardzo, bardzo udana.

Od momentu wejścia do schronu czuć klimat tego nietypowego miejsca. Co ciekawe wychowywałem się niedaleko tego miejsca i nie miałem pojęcia o istnieniu schronu. Chyba "odkryto" go stosunkowo niedawno.

Rozpoczęcie gry super fajne i klimatyczne choć młodzi przez kilka pierwszych minut byli trochę przestraszeni. Potem było już tylko fajniej i faniej. Zagadki mocno zróżnicowane. Klimat 200% - cóż w sumie bawimy się w prawdziwym schronie.

Jedno miejsce mocno wystraszyło najmłodszego uczestnika ale już kilkadziesiąt sekund później zaglądał tam bardziej pewny siebie, więc rodzinny wypad jak najbardziej polecamy i nie ma się czego bać wizytując ten pokój z dziećmi.

Zagadka finałowa bardzo trudna. Raczej dla doświadczonych drużyn.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

258 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i podziemne korytarze

19.11.2019 | data wizyty: 17.03.2019

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 258 opinii

Obudził nas dźwięk rytmicznie kapiącej wody. Nieprzenikniona ciemność roztaczała się wokół nas. W nozdrza uderzył nas zapach zgnilizny i stęchlizny. Chcieliśmy się poruszyć, ale okazało się, że jesteśmy [spojler]. Oczy przyzwyczaiły się nieco do ciemności - zrozumieliśmy, ze zostaliśmy "Osadzeni w Bunkrze".

Pokój od strony wizualnej robi znakomite wrażenie głównie dzięki swej autentyczności. Tutaj większość rekwizytów jest prawdziwymi przedmiotami, a bunkier prawdziwym bunkrem. Przestrzeń owych podziemnych pomieszczeń została w bardzo dobry sposób wykorzystana, tak że przez całą grę odkrywamy coraz to nowe niespodzianki.

Zagadki należycie osadzono w tematyce. Są one zróżnicowane tak ze względu na sposób ich rozwiązania, jak i ich złożoność. Często przyjdzie nam tutaj współpracować, co dodaje grze atrakcyjności, gdyż w zabawę zaangażowana jest cała drużyna. Poziom trudności oceniamy jako średni.

Obsługa była bardzo miła i życzliwa. Od strony technicznej również nie mamy zastrzeżeń.

Osadzeni w Bunkrze, to bardzo ciekawy scenariusz, w którym w świetny sposób wykorzystano prawdziwe pomieszczenia i rekwizyty. Jeżeli ktoś lubi klimaty wojskowo-więzenne, będzie z pewnością zachwycony. Trzeba tylko przymknąć oko na pewne umowności.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Przewodnik
435 pkt

258 opinii

Cyrk Kamiennych Braci i atomowe zagrożenie

19.11.2019 | data wizyty: 17.03.2019

Archival rating

Cyrk Kamiennych Braci 258 opinii

Świat w swej historii już nie raz gościł postać dyktatora- silnego, bezwzględnego, apodyktycznego przywódcę, który sam stanowiłby i decydował o losie mas. I stanowił zagrożenie. Nie inaczej było i w tym przypadku. Uzbrojony w arsenał atomowy tyran skrył się w swej pilnie strzeżonej kwaterze, by stamtąd szantażować świat. My jednak postanowiliśmy mu w tym przeszkodzić.

Wystrój pokoju jest dość przeciętny jak na tematykę wojskową. Nie znaczy to, że jest zły, po prostu niczym szczególnym nie zaskakuje. Zaskoczyć za to może jednak fabuła pokoju, która w pewnym momencie dokonuje może nie tyle zwrotu, co obiera niespodziewane tory. Widać w tym poczucie humoru autorów, którzy potrafili część wykreowanej przez siebie rzeczywistości, potraktować ze sporym przymrużeniem oka.

Zagadki są ciekawe i dopasowane do tematyki. Niektóre rozwiązania okazały się być bardzo oryginalne i pomysłowe. W tym pokoju będziemy mieli możliwość i otworzyć parę kłódek i posłużyć się elektroniką, a także popracować trochę manualnie. Pokój generalnie nie jest trudny.

Obsługa pokazała się z bardzo dobrej strony, nie mamy żadnych uwag do jej pracy.

"Tajna Kwatera Dyktatora" to scenariusz o tyle ciekawy, że podchodzi do tematyki z nieco innej strony niż początkowo może się wydawać. Przez to staje się dość oryginalny. Dla osób lubiących tematy wojskowe, a także miłośników elementów komediowych będzie jak znalazł.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Średni

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pionier
196 pkt

47 opinii

Podróż w czasy wojny

18.11.2019 | data wizyty: 15.11.2019

Wiarygodna opinia

Marysia&Artur :) 47 opinii

Pierwszą zagadką jest znalezienie tej firmy. 0 oznaczenia.
Klimat bunkra oddany w 101%. Szczególnie jedna rzecz zrobiła na nas ogólne wrażenie.
Czuliśmy się jak prawdziwi więźniowie. No i to super wprowadzenie :)
Zagadki na średnim poziomie trudności, poza ostatnią, która pomimo ponad 50 pokoi na koncie sprawiła nam wiele trudności. Współgrają z fabułą pokoju.
Obsługa bardzo miła, widać było, że Pani zależy na klientach. Pomimo spóźnienia 10 min nie było żadnych problemów.
Był to pierwszy przystanek na naszym escape tripie i nie zawiódł nas :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

175 opinii

#197

09.11.2019 | data wizyty: 26.10.2019

Opinia organiczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 175 opinii

Choć sama nie przepadam za taką tematyką- doceniam idealnie stworzony klimat- już od wejścia do firmy można poczuć się jak w prawdziwym schronie. Do zalet pokoju niewątpliwie należy rozbudowana powierzchnia pokoju. Zarówno dekoracje, jak i same zagadki są dopasowane do surowego klimatu. Kilka naprawdę ciekawych i oryginalnych rozwiązań powinno usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających graczy. Nie polecam pokoju grupom początkującym- uważam, że zagadki są dość trudne, nieraz bardzo rozbudowane- jeden mały błąd czy przeoczenie po drodze i kilka minut z głowy- trzeba coś przeanalizować od samego początku. Jedna zagadka porządnie nas zmęczyła i koniec końców pokój opuściliśmy 2 minuty po czasie. (Tu oczywiście ogromny plus dla Mistrzyni Gry, która pozwoliła nam spokojnie skończyć)
Mimo że ten pokój to zdecydowanie nie moja bajka- sądzę, że zdecydowana większość grup zaawansowanych będzie nim zachwycona. Jest to najlepszy ER o tej tematyce jaki odwiedziłam :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny