Escape room Opuszczony Teatr Lalek

Opuszczony Teatr Lalek

Partner lockme

228

228 opinii

|

31

Wrocław: 31. miejsce

|

Dolnośląskie: 31. miejsce

|

PL 168

Polska: 168. miejsce

|

8.6/10

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Thriller

początkujący

Fabuła pokoju

Lata temu, w Teatrze Lalek odbywały się światowej sławy przedstawienia. Jednak czasy jego świetności już dawno przeminęły. Wraz z grupą przyjaciół, dostajecie tajemnicze zaproszenia na spektakl. Czy odważycie się wejść w mury starego teatru, aby przekonać się, czy naprawdę jest on opuszczony?

Wersja dla ekspertów dostępna tylko po uzgodnieniu telefonicznym, TYLKO !! dla grup bardzo doświadczonych (min 10 pokoi).

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Przyjazny dzieciom

Możliwa gra po angielsku

Klimatyzowany

Możliwość płatności kartą

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Klucz bezpieczeństwa

Tylko niskie napięcie w zasięgu gracza

Adres

Secret Room - Brain Code - Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 27C pietro IV
Wrocław 50-077

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

KAWER
Kazimierza Wielkiego 27C
50-077 Wrocław
NIP: 8982087796

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 228 opinii

Ocena ogólna 8.6/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.5/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.3/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Bardzo trudny

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

228 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

328 opinii

Czy te lalki zaraz zaczną tańczyć?

31.08.2015

Opinia Lockme

LockMe 328 opinii

Trzeba na wstępie zaznaczyć, że pokój ten można odwiedzać w dwóch wariantach - 'łatwym' 60-minutowym oraz 'trudnym' 90-minutowym. My oczywiście nie mogliśmy się powstrzymać i wybraliśmy szlak trudny, cechujący się większą ilością zadań i elementów potrzebnych do wyjścia.

Specjalnie piszę zadań, gdyż tu nie chodzi tylko o szukanie kodów. Owszem - jest trochę kłódek, ale żaden kod nie jest dany za darmo. A rozwiązania techniczne potrzebne do ich odnalezienia są dosłownie fantastyczne.

Wystrój jest bardziej niż adekwatny do tematyki. Jest bardzo teatralnie, bardzo "lalkowo" i momentami bardzo mrocznie. Nie jest to pokój grozy, ale można się przestraszyć. Nie jest to też zwykły klimatyczny pokój, choć można się momentami zrelaksować w ładnym otoczeniu. Jest więc pełen przeróżnych emocji.

Szlak łatwy powinien być przystępny dla wszystkich drużyn, natomiast ścieżkę trudną polecamy dla bardzo doświadczonych ekip. Z pewnością nawet dla nich będzie to duże wyzwanie.

Poziom trudności: Bardzo trudny

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

140 opinii

Dzikie Koty w Teatrze ...

28.07.2019 | data wizyty: 27.07.2019

Wiarygodna opinia

kondzio1a 140 opinii

- "Jes­teś jak lal­ka. Sztuczna i bez uczuć ."
- Czy na pewno?

Poszliśmy w dwójkę na wersje łatwiejszą, na początku szliśmy jak burza, później zatrzymaliśmy się przy jednej zagadce i trochu nas to zatrzymało. Jednak wyszliśmy w czasie. Gdybyśmy mieli jeszcze jedną osobę, to pokój byłby bardzo prosty, bo wszystko jest bardzo linowe. :D
Pokój jest stary, jego świetność dawno wygasła. Choć niektórzy lubią takie pokoje. Głównie kłódki i zagadki starego typu.
Fabuła mi się podobała, jednak zagadki, które były przeznaczone na wyższy poziom i które są na stałe na poziomie prostszym psuły mi efekt zabawy. Liczyłem, że będzie bardziej creepy ...
Myślę, że pokój jest trochu zapomniany przez właścicieli. Gdyby go trochu odświeżyć, dodać trochu elektroniki i jakiś element grozy to nadal byłby wysoko w rankingu. ;)
Ps: Chodzę po różnych firmach i pokojach, jednak uważam, że jak na wstępie prosi się o uregulowanie płatności to nie jest miło. Ale to moje odczucie. ;)
Pozdrawiam. :D

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Łatwy

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

96 opinii

Ekspercki teatrzyk

20.08.2019 | data wizyty: 15.08.2019

Swistakk 96 opinii

Na wstępie warto zaznaczyć, że pokój oferuje dwie wersje - początkującą i ekspercką (expert? to brzmi dumnie!). My spróbowaliśmy swoich sił w wersji eksperckiej i w takowej wersji będę ten pokój oceniać. Nie da się ukryć, że przygotowanie pokoju, który może funkcjonować w takich dwóch wersjach jest czymś dość trudnym do dobrego zrealizowania, nawet zapominając o fakcie, że należy wtedy przygotować tak naprawdę dwa dość różne scenariusze rozwiązywania zagadek. Wynoszenie i wnoszenie sprzętów i zagadek w zależności od tego jaką wersję wybrała grupa nie da się ukryć, że byłoby dość kiepskim rozwiązaniem, więc autorzy pokoju rozwiązali to w ten sposób, że zagadki przeznaczone dla eksperckiej wersji są oznaczone odpowiednimi naklejkami. Z punktu widzenia grup biorących wersję początkującą mnogość tych naklejek może trochę przeszkadzać, wybijać z rytmu i dezorientować, ale niestety jest to jakiś tradeoff poczyniony w stronę funkcjonowania na dwóch poziomach trudności. M.in. dlatego też pokoju nie polecałbym szczególnie w wersji początkującej w przeciwieństwie do wersji eksperckiej, którą jestem w stanie polecić, tym bardziej, o czym jeszcze dokładniej napiszę, że spore wyzwanie w eksperckiej wersji, które grupom stawia pokój to moim zdaniem główna zaleta tego pokoju.

Pokój może i jest lekko creepy, ale kategoryzowanie go jako thriller to też raczej na wyrost, raczej nawet największe strachajły mogą się tu przejść bez obaw. Kolega, z którym byłem, po wyjściu z pokoju stwierdził, że w kwestii wystroju w porównaniu z poprzednimi pokojami jakie odwiedzialiśmy to jakby ktoś mu obuchem w głowę przyłożył, choć ja nie byłbym taki surowy. Pokój rzeczywiście ma swoje lata i pewne rzeczy na pewno mogłyby być lepiej zrobione, ale poza pewnymi wystającymi gwoździami, którymi wypadałoby się zaopiekować, to nie było tak źle. Ja uważam, że pokój ma swój klimacik, który jest zgodnie ze swoim zamysłem zrealizowany.

Przejdźmy zatem do najciekawszej części pokoju, czyli zagadek. Ja uważam, że pokój w wersji e k s p e r c k i e j stawia naprawdę fajne wyzwanie dla tych, którzy sądzą, że coś umieją w te eskejp rómy i tutaj naprawdę można swoje umiejętności poddać niezłej weryfikacji. Z opinii, które czytałem dało się stwierdzić, że pokój jest liniowy (nie jestem jednak pewien, czy te na których bazowałem ten osąd odnosiły się do e k s p e r c k i e j wersji), więc stwierdziliśmy, że jest to argument za tym, aby przejść się tam w dwójkę, bo akurat z kolegą mieliśmy taki moment w trakcie naszego wyjazdu, że była nas tylko dwójka. Oj nie da się ukryć, że mieliśmy ręcę pełne roboty. W pokoju jest naprawdę dużo kłódek, nawet w pewnym momencie kolega powiedział, że czuje się jak w Lokatorze, co było tym śmieszniejsze, że ja nie wcześniej niż minutę przed tym pomyślałem sobie, że "Lokator 2" to byłaby dobra nazwa dla tego pokoju :P. Przy czym w przeciwieństwie do Lokatora - tam były one prawie wszystkie łatwe, a tu prawie wszystkie trudne ;). Niestety aby wyjść o czasie potrzebowaliśmy podpowiedzi (na szczęście obsługa rozsądnie dała możliwie małą tzn. z kategorii "to coś o tam to zagadka i zwróćcie na to uwagę" aniżeli "tę zagadkę zróbcie tak i tak" za co plus) i wyszliśmy na 20 sekund przed końcem, ale pomimo tej podpowiedzi (które zazwyczaj traktuję równoznacznie z porażką) naprawdę czułem wielką satysfakcję, może nawet większą niż jakbyśmy pobili jakiś rekord :P. Odnosząc się do tej liniowości to aż tak jej nie odczułem i sądzę że cztery osoby nie będą tak odczuwały małej liczby jednoczesnych rzeczy do roboty, co jest właśnie przekleństwem liniowych pokoi. Podsumowując ten fragment, w pokoju nie znajdziemy nie wiadomo jak zachwycających rozwiązań technicznych, ale jeżeli ktoś lubi sobie stawiać trudne wyzwania i uważa się za dobrego w ERy, to na pewno polecam ten pokój jako tego dobry test :).

Mały błąd obsługi w przygotowaniu pokoju, jedna kłódka była otwarta, ale nie było widać, co jest w środku i jako przykładny escaperoomowicz po upewnieniu się, że jest to błąd przygotowania po prostu ją sam zamknąłem i losowo obróciłem cyferki. Nie wpłynęło to zbytnio negatywnie na nasze doświadczenie, a taki błąd jest niczym w porównaniu do hipotetycznego podmienienia kłódek, które potrafi zrujnować całą zabawę, które na szczęście jeszcze nigdy mi się nie przytrafiło.

Podsumowując, pokój topowy nie jest, ale na pewno jestem zadowolony, że się do niego przeszliśmy - w eksperckiej wersji stawia bardzo fajne wyzwanie doświadczonym grupom i jeżeli ktoś sądzi, że jest dobry w eskejp rómy i chce zweryfikować swoje umiejętności, to jest to dobra okazja do tego.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

robertszw
robertszw

Skaut
85 pkt

47 opinii

To niby tylko lalki....

27.08.2019 | data wizyty: 26.08.2019

robertszw 47 opinii

Pokój robiliśmy we troje w wersji dla ekspertów i jest faktycznie trudny 😀. Choć pokój nie ma wielkich łał to jest fantastyczny w kwestii nagromadzenie zagadek i sposobów ich przechodzenia. Wymaga dużo spostrzegawczości, choć niektóre rzeczy zdarzyło się nam odgadnąć trochę wcześniej niż odkryliśmy wskazówki. Dla każdego było co robić przez cały czas gry. Pani prowadząca bardzo miła i pomocna. Są kłódki i nie tylko. Dla każdego coś się znajdzie. Na pewno warto odwiedzić wersję ekspert ale trzeba mieć wcześniejsze doświadczenie.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

tbednarczuk74
tbednarczuk74

Nawigator
139 pkt

30 opinii

No trudny

02.09.2019 | data wizyty: 02.09.2019

tbednarczuk74 30 opinii

Dzięki życzliwości Mistrza Gry mogliśmy spędzić tam 120 minut. Pokój trudny, dla grup zaawansowanych. Ale warto go odwiedzić.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Marysia&Artur :)
Marysia&Artur :)

Pionier
189 pkt

39 opinii

Stary, ale jary

15.10.2019 | data wizyty: 27.09.2019

Marysia&Artur :) 39 opinii

Zdecydowaliśmy się na wersję ekspercką w 4 osoby i każdy miał co robić. Było trudno, ale głównie przez to, że jest sporo zagadek, a same w sobie uważamy, że były na średnim poziomie. Wyszliśmy 4 minuty po czasie, a głownie przez to, że zatrzymała nas jedna błacha rzecz do której, aż wstyd się przyznać 🙂

Klimat pokoju zgodny z tematyką i pomimo upływu czasu ma jeszcze elementy zaskoczenia.
Obsługa bardzo miła i rozgadana do tego stopnia, że po wyjściu z pokoju zdecydowaliśmy się spontanicznie odwiedzić "Pokój Babci".

Dla nas był to dobrze spędzony czas.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Maciej St
Maciej St

Nawigator
136 pkt

73 opinie

Czy ta lalka tu gra?

07.07.2019 | data wizyty: 06.07.2019

Maciej St 73 opinie

#73

Poszliśmy hurtem. 3 pokoje. Zaczęliśmy od teatru. Wersja ekspert. Początkowo szło zacnie. Jednak w pewnym momencie coś gdzieś nie pyknęło. Gra przestała nam się kleić.
Do końca nie wiemy czy to nasza win, czy może coś nie tak z pokojem, czy może element który podobno był, ale 5 osób sprawdzało i nie było.

Ciężko to ocenić. Efekt jest taki, że nastawialiśmy się na coś innego, a wyszło coś innego. Nie można powiedzieć, że złego, nie. Innego - odświeżającego tak.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Miłosz Kaczmarek
Miłosz Kaczmarek

Podróżnik
46 pkt

23 opinie

Polecam poziom ekspert

09.07.2019 | data wizyty: 04.07.2019

Miłosz Kaczmarek 23 opinie

Jak masz już trochę ER na swoim koncie polecam bardzo aby się sprawdzić na ekspercie w tym pokoju co dodaje dużo fajnego pokojowi. Na poziomie podstawowym może być nudno. Jedno ale to fakt, że widać że pokój już trochę czasu jest na rynku.

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

lookatthestreet
lookatthestreet

Nawigator
114 pkt

18 opinii

Było okej, ale....

14.06.2019 | data wizyty: 14.06.2019

lookatthestreet 18 opinii

Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii spodziewałam się na prawdę dobrego pokoju, ale niestety, nie zachwycił mnie. Wybraliśmy wersję łatwiejszą ze względu na to, że dla większości osób w grupie był to dopiero drugi/pierwszy pokój. Dla mnie poziom zagadek był „okej”. Zdecydowanie 5 osób to za dużo, jak na ten pokój. Zagadki idą liniowo wiec bywały momenty, kiedy przynajmniej dwie osoby zawadzały i kręciły się znudzone naokoło. Klimat fajny, historia fajna, obsługa miła, ale same zagadki mnie nie zachwyciły. Było tez kilka niedociągnięć w nich... Ah - i w pierwszej części zabrało klimatyzacji - w takim upale ledwo tam oddychaliśmy.

Ocena ogólna: 5/10

Obsługa: 7/10

Klimat: 7/10

Poziom trudności: Łatwy

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

250 opinii

#234

01.07.2019 | data wizyty: 13.04.2019

Q 250 opinii

Pomimo kilku lat na koncie, wizualnie pokój prezentuje się w porządku – może brak w całości fajerwerków, ale też trudno wskazać elementy, co do których można by mieć większe zastrzeżenia. Jeśli ktoś wciągnie się w historię, to odczuje też i thrill. Jednak escape room to przede wszystkim zagadki. Spotkamy tu w głównej mierze kłódki oraz zadania manualne, które dobrze opowiadają fabułę. Zagraliśmy w wersji eksperckiej i dla nas poziom trudności był wysoki. Z dwie zagadki na granicy przekombinowania. Przy jednej z takich zagadek przecieraliśmy oczy – i to nie z uwagi na późną porę gry, lecz zdumienia. Chyba pierwszy raz gdy piktogramy, które z założenia mają pomóc, tak bardzo zaciemniały rozwiązanie. Poza tym, tak jak „nie używać siły”, tak inną, trochę niepisaną regułą escapów jest „jeden element-jeden raz”, więc gdy jest inaczej – warto by to sygnalizować we wprowadzeniu. Przyjęta zasada limitowania podpowiedzi, w połączeniu z liniowością pokoju, trochę dyskusyjna. Prześwietne Mistrzynie Gry.

Ocena ogólna: 7/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Historia pokojami pisana

Przeżyj fantastyczne historie ze swoimi znajomymi

Pokoje dla całej rodziny

Wybierz jeden z pokoi idealnych dla całej rodziny