Escape room Midnight Killer MK II

Midnight Killer MK II

Partner lockme

Dzień 25 marca 2016 roku był szczególny w historii Wrocławia - po wielu miesiącach makabrycznych zbrodni i nieopisanej paniki wśród mieszkańców, w jednej z kamienic... [więcej]

180

180 opinii

|

9

Wrocław: 9. miejsce

|

Dolnośląskie: 9. miejsce

|

PL 43

Polska: 43. miejsce

|

9.8/10

3-5 osób

70' minut

Thriller

doświadczeni

Fabuła pokoju

Dzień 25 marca 2016 roku był szczególny w historii Wrocławia - po wielu miesiącach makabrycznych zbrodni i nieopisanej paniki wśród mieszkańców, w jednej z kamienic został schwytany groźny, długo poszukiwany złoczyńca, który przez wszystkich Wrocławian znany był pod pseudonimem Midnight Killer. Choć podczas długich przesłuchań ani razu nie przyznał się do żadnego ze swoich krwawych morderstw, w wyniku psychiatrycznej ekspertyzy został zamknięty na 25 lat w więzieniu, z którego nikomu nie udałoby się uciec. Podczas całego trwania śledztwa utrzymywał jednak, że został błędnie oskarżony mimo tego, że zebrane przez biegłych dowody jednoznacznie wskazywały jego winę i bezwzględność podczas mordowania swoich ofiar.
Ostatnimi czasy Wrocław znów nie śpi spokojnie. Rozpoczęła się nowa, krwawa seria zabójstw, które do złudzenia przypominają te, których dopuścił się Midnight Killer...

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Możliwa gra po angielsku

Klimatyzowany

Od 18 lat

Nie dla kobiet w ciąży

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Pełen kontakt z mistrzem gry

Drzwi zawsze otwarte

Klucz bezpieczeństwa

Przycisk bezpieczeństwa

System awaryjnego otwierania drzwi

Adres

Piwnica Quest - Wrocław

Ul. Tęczowa 7
Wrocław 53-601

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

Szalone poniedziałki - ceny:
140 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: BARDZO TRUDNY - 70 minut
180 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY - 90 minut

Od wtorku do niedzieli obowiązują standardowe ceny:
160 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: BARDZO TRUDNY - 70 minut
200 złotych od ekipy , ekipa od 3 do 5 osób - poziom trudności: ŚREDNIO-ZAAWANSOWANY - 90 minut

Dane właściciela

Iryna Podolian Piwnica Quest
Tęczowa 7
53-601 Wrocław
NIP: 8961539796

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 180 opinii

Ocena ogólna 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.6/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.9/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

150

120

90

60

30

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

180 opinii

LockMe
LockMe

Przewodnik
480 pkt

316 opinii

Porachunki z legendą!

14.02.2017

Opinia Lockme

LockMe 316 opinii

Druga odsłona Midnight Killera musiała sprostać oczekiwaniom graczy jak i zmierzyć się z legendą swojego poprzednika. Twórcy pokoju bardzo długo kazali nam czekać na ten scenariusz - jednak jak już otworzyli nowego MK to nie zawiedli!

Pokój ten jest kontynuacją historii znanej tym, którzy byli w pierwszej części scenariusza. Jednak musicie wiedzieć że zagadki w środku się nie powtarzają, a jedynie możecie znaleźć delikatne nawiązania do poprzedniej wersji.

Twórcy dopracowali całość zarówno w sferze łamigłówkowej jak i audiowizualnej. W środku spędzicie całkiem dużo czasu na główkowaniu i dopasowywaniu elementów historii do siebie. Jednak co ważne pokój nie jest liniowy dzięki czemu nikt z Was nie będzie się nudzić.

Nie jest to scenariusz łatwy. Świetnie odnajdą się w nim drużyny, które mają na koncie już kilkanaście wizyt w Escape Roomach.

Szczerze polecamy wszystkim miłośnikom dobrych thrillerów oraz wymagających pokoi.

Poziom trudności: Trudny

lukwych l.
lukwych l.

Przewodnik
430 pkt

266 opinii

Pokój Legenda

05.10.2019 | data wizyty: 14.07.2019

Wiarygodna opinia

lukwych l. 266 opinii

Wizyta w legendarnym Midnight Killerze to obowiązek każdego wielbiciela ER, dlatego też to od tego pokoju zaczęliśmy rezerwowanie i planowanie wyjazdu do Wrocławia. Wystrój pokoju dopracowany jest w najmniejszych szczegółach, a jednocześnie nie ma tu przerostu formy nad treścią. Klimat budują zarówno ciekawie poprowadzona fabuła, jak i świetnie wkomponowane zagadki. Otoczenie reaguje na nasze poczynania co zwiększa immersję i pozwala zapomnieć, że to tylko zabawa. Same łamigłówki są nieliniowe oraz mega klimatyczne. Obsługa choć na początku nie sprawiła dobrego wrażenia okazała się przesympatyczna, ciekawie wprowadziła i świetnie podpowiadała. Generalnie jak na pokój który ma już parę lat i sporą liczbę odwiedzin to po prostu WOW. Polecam!!!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Swistakk
Swistakk

Globtroter
238 pkt

93 opinie

Legenda Emkejtu

07.09.2019 | data wizyty: 14.08.2019

Swistakk 93 opinie

Pokój już trochę obrósł legendą, więc wiedzieliśmy, że będzie to mocny punkt naszej wycieczki do Wrocławia. I się nie pomyliliśmy.

Gra jest rzeczywiście ciekawa i stawia nie byle jakie wyzwanie. Podoba mi się nazwijmy to motyw przewodni, cała historia i klimat, w którym pokój jest utrzymany, któremu pomaga też dobry wystrój. Do tego ciekawie zaplanowana gra, bynajmniej nie jest tak że jesteśmy wszyscy stawiani w jednym pokoju i sobie beztrosko po kolei rozwiązujemy zagadeczki.

Poziom trudności rzeczywiście jest dość wysoki, ale nie powiedziałbym, że bardzo wysoki. Nam się udało wyjść w 61 minut, ale nie obyło się bez dwóch podpowiedzi co do elementów, na których trochę utknęliśmy. Pokój jest nieliniowy, co jest oczywiście zaletą.

I swoją drogą, fajne odmierzanie czasu :).

Podsumowując pokój jest bardzo fajny, co jest jeszcze bardziej zachwycające biorąc pod uwagę jego wiek i zdecydowanie jestem w stanie go polecić, czekamy na kolejne edycje!

Poza samym pokojem jako taki highlight z wizyty w mojej głowie pozostanie pani z obsługi. Po przyjściu usłyszeliśmy, że jesteśmy trochę późno i w zasadzie to za 2 minuty powinniśmy wejść do pokoju. Po takiej informacji ekspresowo pochowaliśmy swoje rzeczy, zrobiliśmy psi psi itd. aby nie marnować cennego czasu. Z racji tego czasu, jako że byliśmy doświadczoną grupą to spodziewałem się też pewnie dość prędkiego wprowadzenia bez zbędnych informacji. Zamiast tego zostaliśmy użyczeni 5-10 minutową serią zupełnie oczywistych uwag w stylu "Nogi są do tego aby chodzić nimi po podłodze" "Tam jest gaśnica i ja wam obiecuję że jak jej użyjecie bez potrzeby to dam wam ścierki i wy to potem będziecie sprzątać" czy przenajróżniejszymi historyjkami o tym co nawyrabiali różni klienci "Nie skrobiemy paznokciami w ścianach. Kiedyś pewna pani bardzo zaciekle skrobała i nie wiem jak to zrobiła, ale o tutaj mamy pamiątkową cegłę, która wyskrobała, popatrzcie sobie" xD. Ale wszystko to przynajmniej w dość humorystycznej formie, zapewne bardziej wynikającej z frustracji tego do czego niektórzy z poprzednich klientów się posunęli, aniżeli tego że każdy tutaj na wejściu jest brany za ćwierćinteligenta. Pomyślałem sobie wtedy "no dobra, może pracuje tu od miesiąca, jestem w stanie wybaczyć". Jakież było moje zdziwienie, gdy w rozmowie po grze się okazało, że owa wielce uhahana i zapewne świeża w tym biznesie Mistrzyni Gry jest współautorką tego mrocznego thrillera jak i także jego pierwszej wersji, która swego czasu dzierżyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu i zarazem współwłaścicielką o ile dobrze pamiętam pierwszej z jeszcze funkcjonujących firm, która pojawiła się na lockme :D. Jak to się mówi, nie oceniaj książki po okładce :D. A po grze całkiem długa i sympatyczna rozmowa, na pewno mile wspominamy wizytę, pozdrawiamy :).

I jeszcze z takich ciekawostek, to w trakcie szukania miejsca z takiej tablicy informacyjnej dowiedzieliśmy się w tym samym budynku siedzibę ma jedyne w swoim rodzaju lockme :D.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Skaut
89 pkt

70 opinii

Koszmar z ulicy Północnej

15.08.2019 | data wizyty: 15.08.2019

Piotr R. 19 70 opinii

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto jest bez grzechu. A grzesznik niech się schowa, bo nie ma dla niego tu litości. Nieschwytany, szalony i co najgorsze, krwawy morderca jest wśród nas i możemy wyczuć jego oddech na każdym naszym kroku... oczywiście teoretycznie. Pokój jest bardzo dopracowany. Zagadki są niezwykle logiczne i trzeba być przy nich niezwykle dokładnym i cierpliwym. Wystrój jest niezwykle klimatyczny i przenosi nas w świat gry. Pokój trzyma dreszczyk emocji, jednak sam w sobie nie jest straszny - dobry, klimatyczny thriller. Muzyka doskonale pasuje do świata, w którym się znaleźliśmy. Na podkreślenie zasługuje efektowne zasygnalizowanie rozwiązania zagadki. Od razu wiemy, że coś rozwiązaliśmy, gdzie znajduje się nasze rozwiązanie i dzięki temu unikamy zbędnych pytań "Co dalej?".
Finał rozgrywki zasługuje na osobne podsumowanie. Czegoś takiego nie spodziewaliśmy się nawet w snach. Czeka tu ostra jazda bez trzymanki (albo z trzymanką, jak kto woli). Jest naprawdę efektownie, widowiskowo i oryginalnie.
Dziękujemy obsłudze za grę, jedną gwiazdkę odejmujemy za pobieżne wprowadzenie nas w fabułę, która jednak odgrywa kluczową rolę.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Łatwy

Monika Krzywańska
Monika Krzywańska

Skaut
57 pkt

11 opinii

Uciekaj!

20.10.2019 | data wizyty: 11.10.2019

Wiarygodna opinia

Monika Krzywańska 11 opinii

Wybierając ten pokój zastanawiałam się, czy będzie on odpowiedni dla znajomych którzy po raz pierwszy mają styczność z Escape Roomami.
W związku z tym, że jest możliwość wyboru zdecydowaliśmy się na opcje dla graczy średnio zaawansowany i to był zdecydowanie dobry wybór.
Pokój wciągnął nas swoją fabułą, a dodatkowe minuty umożliwiły nam relatywnie spokojne zapoznanie się z zagadkami oraz podjęcie próby ich rozwiązania.
Bardzo podobało nam się to, że cały czas trzymany jest równy poziom, fabuła płynie, a każda kolejna zagadka nie odbiega klimatem od całości.
Na plus była również nieliniowość pokoju - każdy z nas miał swoje miejsce, w którym mógł się wykazać.

Zostaliśmy bardzo dobrze wprowadzeni w rozgrywkę, odbyliśmy bardzo interesującą rozmowę z mistrzem gry.
Zarówno przed wejściem, jak i po wyjściu z pokoju czuliśmy, że nie jesteśmy popędzani i mamy możliwość przeanalizowania naszej rozgrywki.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

robertszw
robertszw

Skaut
85 pkt

47 opinii

Mrozi krew....

19.06.2019 | data wizyty: 19.06.2019

robertszw 47 opinii

Fabuła i wystrój pokoju genialny, bardzo realistyczny. Sam klimat faktycznie potrafi zmrozić krew w żyłach i trzyma przez cały czas w napięciu. W pokoju jest co robić dla każdego. Byliśmy w trójkę i faktycznie trzeba było dużo myśleć i się nachodzić pamiętając o wszystkim co się już widziało. Zaskakujące końcowe rozwiązanie.... Pokój na pewno nie dla początkujących, dość trudny, ale koniecznie trzeba to przeżyć.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Przybyl
Przybyl

Nawigator
101 pkt

23 opinie

Świetne zakończenie

04.09.2019 | data wizyty: 12.03.2019

Wiarygodna opinia

Przybyl 23 opinie

Pokój ma dość prosty wystrój, ale to wystarczy żeby oddać jego klimat. Dobrze wykorzystanie przestrzeni całego pomieszczenia na plus.

Zagadki nie do końca liniowe, co lekko dodaje trudności, kilka standardowych oraz kilka na prawdę świetnych. Zakończenie zdecydowanie oryginalne i niespodziewane.

W czteroosobowej grupie z różnym doświadczeniem, przy kilku podpowiedziach udało się wyjść kilka minut przed czasem.

Zdecydowanie godny polecenia każdemu fanowi Escape Room'ów!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

wojciechpiekart
wojciechpiekart

Podróżnik
28 pkt

17 opinii

MK2

19.04.2019 | data wizyty: 14.04.2019

wojciechpiekart 17 opinii

Takie pokoje są własnie po to, by pokazać jak wygląda DOBRY escape. Bawiliśmy się tutaj świetnie! Wszystko ze sobą współgrało, zagadki fajne. Zakończenie pokoju - coś cudownego :). Nie spotkaliśmy się jeszcze z czymś takim. Godny polecenia, jednak z pewnością nie jest to pokój dla początkujących. Wesoła i rozgadana obsługa to także mocny plus tej firmy!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Macckos
Macckos

Skaut
76 pkt

6 opinii

Trudno nie wyjść zachwyconym

03.03.2019 | data wizyty: 02.03.2019

Wiarygodna opinia

Macckos 6 opinii

Pokój fantastyczny - jednocześnie trudny i logiczny. Zalecana spostrzegawczość i wrodzony Macajew. Technicznie perfekcja - żadnych niedoróbek które sprawiały by że coś nie działa mimo ze powinno. Nieliniowość składająca się na spójną całość. Niespodziewane i zaskakujące rozwiązania których mogłeś się spodziewać, Wysoki poziom trudności i wymagane utrzymywanie koncentracji przez całą rozgrywkę. Tutaj grają najmniejsze szczegóły.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Pokoje idealne na pierwszy raz

Świetne miejsca na rozpoczęcie przygody z escape roomami

Pokoje z filmowym klimatem

Escape roomy, w których poczujesz się jak bohater filmu