Mass Escape 3city

27.06.2017

Mass Escape 3city

Escape Party w Twoich Rękach! 30 lipca tylko w Gdańsku.

Wpis gościnny autorstwa Fundacji Tax.

Przychodzisz do klubu na imprezę, tłum imprezowiczów jest gotowy, a tu zaskoczenie... Ktoś ukradł prąd, brakuje urządzeń akustycznych, muzycy gdzieś się zapodziali i winyle zniknęły... Czy 850 m kw. w trzech postindustrialnych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej wypełni się dźwiękiem? Czy 'grube' ESCAPEparty w końcu odbędzie się? Wszystko zależy od Ciebie! Krótko mówiąc: Escape Party w Twoich Rękach! I taki jest waśnie tytuł mass escape, który odbędzie się 30 lipca (niedziela) w Gdańsku.

Tego popołudnia wejdziecie do klubu, z którego wyjście na długo utkwi Wam w pamięci. Bowiem, zostaniecie w nim zamknięci - A co się stanie w środku? Czy uda Wam się włączyć prąd? A potem muzykę, światła, ...? Odnaleźć muzyków? W jaki sposób doprowadzicie do rozpoczęcia after party?

Najpierw czeka Was 4-godzinna gra mass escape, żeby potem wspominać emocje gry ze współgraczami podczas after party (tylko dla uczestników gry) - jeszcze raz przeżywać te autorskie zagadki pełne zaskoczeń, zwrotów akcji i chichotu. Możecie być pewni, że atmosfera będzie wyjątkowa i porównywalna z najlepszymi filmami akcji. Projektując ten gdański mass escape postawiliśmy na interakcję między gracami i drużynami. Jako drużyny będziecie rywalizować, ale też współpracować i przede wszystkim dobrze się bawić.

Tak jak w naszym ALGORYTMIE TOŻSAMOŚCI, możecie spodziewać się efektów audiowizualnych i przestrzennych, wizyt niespodziewanych gości i mistrza gry, który tym razem objawi się graczom jednocześnie w trzech postaciach... Postaciach walczących z szatańskim Fanatykiem. Tak, tak - to nie jest żadna przypowieść a zwiastun realnych wydarzeń nad samym brzegiem stoczniowego basenu - pośród remontowanych stalowych cielsk statków. W pracy magisterskiej o naszym ALGORYTMIE napisano:

"Źródło inspiracji w konstruowaniu podstawowych komponentów świata Algorytmu, takich jak fabuła, postaci, uwarunkowania czasoprzestrzenne stanowią film, teatr, literatura oraz sztuki plastyczne. Nie bez znaczenia pozostaje również indywidualne, bogate doświadczenie twórców - trenerów kreatywności, osiągnięcia na Krajowych i Światowych Olimpiadach Kreatywności oraz ich osobowość i fascynacje, które nie tylko przedostają się do Algorytmu, ale stanowią jeden z fundamentów jego istnienia. Obie sfery (życie i twórczość) nieustannie przenikają się i prowadzą do stworzenia dzieła-wydarzenia. Zbudowane konsekwentnie uniwersum to całkowicie twórczy projekt, począwszy od fabuły zagadek na scenografii i materiale dźwiękowym kończąc, projekt - będący jedną z części Trylogii Algorytmu."

Teraz postanowiliśmy pójść jeszcze dalej i stworzyliśmy dla Was ten mass ecape. Pierwszy w Gdańsku (zapewne nie ostatni) i mamy nadzieję, że będzie pierwszym w nieistniejącym rankingu polskich mass escape!

Natomiast na pewno będzie to pierwszy w Polsce mass escape, w którym już przed i podczas gry można wspomagać się napojami zakupionymi w barach zewnętrznym i wewnętrznym oraz przekąskami food truckowymi.

ZOBACZ FILM O WYDARZENIU

Czy latające nad stocznią drony i agenci obcego wywiadu ściągną zainteresowanie antyterrorystów? Czy 'szama' z food trucków (już wpleciona w cenę biletu i fabułę gry) dostarczy rozkoszy Twoim kubkom smakowym? Czy moc zaklęta w tym historycznym miejscu jakim jest Stocznia Gdańska, doprowadzi Twoją ucieczkę do afterECAPAEparty? Żeby poznać odpowiedzi na te pytania musisz być z nami w tę ostatnią niedzielę lipca. 37 lat temu w tym miejscu narodziła się moc, która siłą Solidarności obaliła komunizm. Waszym drużynom też będzie potrzebna solidarność w grze, żeby pokonać Fanatyka, który nie lubi tego co Ty uwielbiasz - Fanatyka, który wolność i radość niszczy 'pożarem i siłą'. Poza tym spodziewajcie się wielu innych elementów, których teraz nie możemy ujawnić...

A gdy zakończycie zmagania po 4-godzinnej grze czekają na Ciebie znani DJ's i Twoja muzyka, a także mocniejsze brzmienie w tempie od 120 BPM (muza i miejsce już wplecione w cenę). To na dwóch scenach muzycznych (zewnętrzna i wewnętrzna) w otoczeniu dwóch barów i miejsc na wyjątkowe spotkania pod rozgwieżdżonym niebem lub w klubowych czeluściach - pośród stoczniowych dźwigów i doków.

Miejsce:

PROTOKULTURA - Klub Sztuki Alternatywnej

teren dawnej Stoczni Gdańskiej, ul. Niterów 29 B

Termin:

Gdańsk, 30 lipca 2017 (niedziela), bramki otwarte od 14:30 (warto przyjść wcześniej)

16:00 - start gry mass escape

20:00 - planowany początek afterESCAPEparty

Bilety:

www.bilety24.pl oraz stacjonarnie u naszych przyjaciół w 3city.

W I puli już od 69,- (liczba biletów ograniczona).

Zasady gry:

Zgodnie z regulaminem akceptowanym podczas zakupu biletu.

Zgodne z ograniczeniami określanymi przez organizatora i ochronę podczas gry.

Gracze uczestniczą w grze tworząc własne drużyny składające się od 4 do 6 osób.

Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w grze i after party tylko i wyłącznie pod opieką prawnych opiekunów będących w składzie drużyny.

Organizator:

Fundacja TAX, 81-553 Gdynia, ul. Bernadowska 1 (twórcy pokoju ALGORYTM TOŻSAMOŚCI i OBIEKT BETA)

tel. +48 505 13 44 11; stocznia@escapecenter.xyz

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/MASSESCAPE3CITY/

Przeczytaj również:

Pomysły na prezent dla fana escape roomów

Pomysły na prezent dla fana escape roomów

04.12.2019

Święta już za trzy tygodnie - dla jednych będą to “aż trzy tygodnie”, dla innych - “tylko”. Wiele zależy od nas samych, w tym od naszej umiejętności organizacji czasu i działań oraz kreatywności w kwestii pomysłów na prezenty dla najbliższych. Jedno jest pewne - ze względu na ogromną ilość zamówień u kurierów warto już teraz zamówić podarunki. A jeśli nie macie pomysłu - zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dla fanów główkowania.

Czytaj więcej
Galeria Szyfrów w Legnicy

Galeria Szyfrów w Legnicy

17.04.2019

W nocy z 6 na 7 kwietnia zrobiliśmy coś, o czym marzy każdy dzieciak - o północy daliśmy zamknąć się w centrum handlowym. W dodatku tylko po to, by móc z niego uciec, znalazłszy wcześniej szczepionkę przeciwko wirusowi odpowiedzialnemu za zachorowania na tajemniczą chorobę. W sumie to musieliśmy też trochę uciekać przed zombie. Choć brzmi to z początku niedorzecznie, zapewniamy, że to prawda.

Czytaj więcej

Znajdź idealny pokój dla siebie