Galeria Szyfrów w Legnicy

17 kwi 2019

Galeria Szyfrów w Legnicy

W nocy z 6 na 7 kwietnia zrobiliśmy coś, o czym marzy każdy dzieciak - o północy daliśmy zamknąć się w centrum handlowym. W dodatku tylko po to, by móc z niego uciec, znalazłszy wcześniej szczepionkę przeciwko wirusowi odpowiedzialnemu za zachorowania na tajemniczą chorobę. W sumie to musieliśmy też trochę uciekać przed zombie. Choć brzmi to z początku niedorzecznie, zapewniamy, że to prawda.

A sprawcą tego zamieszania była Galeria Szyfrów w Legnicy - tak bowiem nazywa się wydarzenie organizowane przez firmę Składnica Szyfrów, która w tamtejszej Galerii Piastów ma również swoje własne escape roomy. Organizator stworzył scenariusz bazujący na połączeniu gry miejskiej z elementami escape roomu i zamknął go razem z nami w murach galerii handlowej. Musieliśmy główkować i trochę się nabiegać, czasami nawet pokłócić. Czyli zupełnie jak w escape roomie.

Wliczając nasz team, w pierwszej edycji Galerii Szyfrów wzięły udział 82 drużyny. Miłą informacją okazał się fakt, że ukończyliśmy przygotowany scenariusz w 119 minut, co dało nam pierwsze miejsce. Dziękujemy bardzo!

Dlaczego właściwie o tym piszemy?

Bo bardzo nam się podobało, to po pierwsze. A po drugie - innym drużynom chyba też się podobało, bo właśnie rozpoczęły się zapisy do drugiej edycji wydarzenia, której zostaliśmy patronem! Wiele osób pisało pod wydarzeniem, że nie zdążyło się zapisać przez wyczerpaniem miejsc lub za późno się dowiedzieli, aby móc zaplanować wycieczkę do Legnicy. Teraz takie grupy będą miały możliwość rekompensaty, ponieważ druga edycja będzie identycznym scenariuszem, dzięki czemu będą mogli zmierzyć się z identycznymi wyzwaniami.

Druga edycja odbędzie się w nocy z 15 na 16 czerwca, a zapisy już ruszyły. Zacznijcie już rozglądać się za połączeniami PKP/PKS i nie zwlekajcie dłużej, bo można zapisywać się do 9 czerwca LUB do wyczerpania miejsc.

Podrzucamy jeszcze linki, które mogą Wam się przydać, jeżeli chcecie wybrać się do Legnicy:

Strona główna wydarzenia 

Bezpośredni link do zapisów oraz regulaminu 

Fanpage na facebooku

Przeczytaj również:

Pomysły na prezent dla fana escape roomów

Pomysły na prezent dla fana escape roomów

04.12.2019

Święta już za trzy tygodnie - dla jednych będą to “aż trzy tygodnie”, dla innych - “tylko”. Wiele zależy od nas samych, w tym od naszej umiejętności organizacji czasu i działań oraz kreatywności w kwestii pomysłów na prezenty dla najbliższych. Jedno jest pewne - ze względu na ogromną ilość zamówień u kurierów warto już teraz zamówić podarunki. A jeśli nie macie pomysłu - zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami dla fanów główkowania.

Czytaj więcej

Znajdź idealny pokój dla siebie