Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Upiór z Alt Allenstein

Upiór z Alt Allenstein

Partner lockme

9.6/10

Olsztyn: 1. miejsce | Warmińsko-Mazurskie: 1. miejsce | Polska: 279. miejsce

Wkradacie się do pokoju małej Klary w starym dworze Alt Allenstein. Z pozoru niewinna dziewczynka posiada prawdziwie upiorne moce. Jak się okazuje, stoi ona... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Thriller

doświadczeni

Fabuła pokoju

Wkradacie się do pokoju małej Klary w starym dworze Alt Allenstein. Z pozoru niewinna dziewczynka posiada prawdziwie upiorne moce. Jak się okazuje, stoi ona za licznymi samobójstwami odnotowanymi w murach rezydencji. Waszym zadaniem jest poznać mroczną prawdę i uciec nim Klara Was dopadnie.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Adres

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Inne pokoje w tym miejscu

Cennik

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Godziny otwarcia

Codziennie 10:00-21:00

Dane właściciela

iESCAPE S.C. Joanna Dębowska Oliwia Dusińska
Staromiejska 16 / 4
10-017 Olsztyn
NIP: 739-391-18-99

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 15 opinii

Ocena ogólna 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Średni

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

15 opinii pokoju

OlaGo
OlaGo

Nawigator
124 pkt

29 opinii

W upiornym dworze

30.09.2018 | data wizyty: 28.09.2018

OlaGo 29 opinii

Pokój bardzo klimatyczny, ciekawy, zagadki bardzo fajne i logiczne. Nie był bardzo trudny dla grupy dość doświadczonej. Obsługa bardzo miła, na prawdę polecam :)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Czytanie takich recenzji jest dla nas prawdziwą przyjemnością. Dziękujemy za tak miłe słowa. Cieszymy się ogromnie, że za każdym razem zabawa u nas się udała. Zapraszamy serdecznie do naszych pozostałych trzech pokoi.

Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wędrowiec
39 pkt

16 opinii

Olsztyńska pierwsza liga!

21.10.2018 | data wizyty: 21.09.2018

Żaneta T. 1 16 opinii

Wychodząc z iESCAPE po rozwiązanej tajemnicy Zbrodni w domu leśniczego, zapowiedzieliśmy, że wrócimy. I stało się to szybko, bo już po dwóch godzinach. Tym razem wybór padł na pokój trudniejszy i bardziej w naszym mrocznym stylu - Upiór z Alt Allenstein.
Przyszliśmy sporo za wcześnie, ale dzięki temu był czas na rozmowę z paniami z obsługi na temat ich i naszych doświadczeń z pokojami. Później znowu ekspresyjne wprowadzenie (aż za ekspresyjne, musiałam sobie zażartować, żeby rozluźnić atmosferę) i zostaliśmy wprowadzeni do pokoju.
A tam już od progu czekały na nas zagadki wymagające bardzo dobrej komunikacji. Jak to w małżeństwie, tej nam troszkę zabrakło :) dlatego sporo czasu spędziliśmy na pierwszych zadaniach. A później wcale nie było łatwiej. Zagadki w pokoju są zróżnicowane, wykorzystujące wszystkie zmysły i wymagające od nas zaangażowania, a jedną z nich zapamiętam na długo - do tej pory nigdzie się nie spotkaliśmy z takim rozwiązaniem. Także wystrój pokoju jest na wysokim poziomie - nie jest festyniarski i choć może brakuje mu typowo autentycznej scenerii rodem z horroru, to na potrzeby tego właśnie pokoju zdecydowanie zdał egzamin.
Z pokoju wyszliśmy w ostatniej sekundzie biorąc tyle podpowiedzi, że aż nam było głupio (doliczyliśmy się chyba pięciu) ;) Jednak po odpoczynku i przedyskutowaniu pokoju, doszliśmy do wniosku, że pokój sam w sobie nie był aż taki trudny. Może to wina naszego zmęczenia, tego, że był to nasz drugi pokój w ciagu dnia (to jednak zły, zły pomysł) i tego, że komunikacja po tylu latach małżeństwa po prostu leży ;) W każdym razie średniozaawansowana grupa powinna poradzić sobie z nim idealnie. Brakowało nam także naszego "trzeciego ogniwa" - we dwie osoby naprawdę było tam co robić.
Upiorem z Alt Allenstein iESCAPE udowodniło, że potrafią dorównać pierwszej lidze escaperoomów, my zdecydowanie poczuliśmy się dopieszczeni i przez zagadki, i przez obsługę, a przede wszystkim przez klimat. Emocje były tak pozytywne, że zakręceni prawie zapomnieliśmy zapłacić za grę :) Dla mnie ten pokój to olsztyńska czołówka i nie mogę się doczekać odwiedzin w ich innych pokojach oraz z niecierpliwością czekam na kolejne. W końcu jest gdzie się bawić w moim rodzinnym mieście.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Odpowiedź firmy iESCAPE

Cudownie, że nie musieliśmy długo czekać na Państwa powrót :) Bardzo nam miło, że ten pokój również się Państwu spodobał. Dziękujemy pięknie za miłe słowa odnośnie do klimatu, zagadek i obsługi. Dziękujemy też za cenne wskazówki. Zapraszamy serdecznie do naszych pozostałych pokoi. Jeśli gustują Państwo w mrocznych klimatach, to w sensie dosłownym Zamach na Napoleona będzie idealnym wyborem, ponieważ tam gramy po ciemku. Czołg w jeziorze i Apokalipsa to z kolei pokoje, w których staramy się podnieść poziom trudności, więc mamy nadzieję, że też się spodobają. Do zobaczenia zatem :)

PrzemoCh
PrzemoCh

Zwiadowca
52 pkt

6 opinii

Ekstra klimat i dreszczyk emocji!

18.11.2018 | data wizyty: 04.11.2018

Wiarygodna opinia

PrzemoCh 6 opinii

Na pierwszy ogień idzie to co zastajemy tuż po przekroczeniu progu firmy. A jest to bardzo fajna obsługa, która świetnie wprowadza w klimat, jest mega profesjonalna i nie daje się wyprowadzić z równowagi naszymi żarcikami i dobrym humorem :) cały czas powaga, w końcu wchodzimy do upiornego pokoju... Poza tym fajnie obrendowane wszystkie elementy poczekalni w barwach firmy, duży plus.

Co do samego pokoju... Przede wszystkim nie jest aż tak straszny, jak zapowiada obsługa. Piszę to po to, żeby osoby, które się wahają ze względu na strach nie miały oporu przed wejściem. Warto! Owszem, jest świetny klimat grozy, ale po skoncentrowaniu się na zagadkach, człowiek zapomina o strachu. Wystrój jest rewelacyjny. Bardzo dopracowany. Łatwo wczuć się w historię. Zagadki także bardzo wciągające, różnorodne i w większości dające satysfakcję z rozwiązania. Tworzą logiczną całość i fajnie są ze sobą powiązane. Byliśmy w cztery osoby, połowa składu ma za sobą około 30 pokoi na głowę, druga połowa po kilka, ale każdy miał co robić i mógł się wykazać.

Jedyny minus to tak naprawdę zakończenie zabawy. Fajnie byłoby opuścić pokój innymi drzwiami, niż tymi, którymi się do niego wchodziło ;) Ale to szczegół w porównaniu do ogromnej satysfakcji, jaką daje wizyta w tym Escape Roomie!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Dziękujemy bardzo za opinię. Bardzo miło nam czytać takie komentarze. Cieszymy się ogromnie, że pokój się podobał, że zagadki i klimat Państwu odpowiadały, no i oczywiście, że nasza ekipa dała radę :) Jeśli chodzi o wyjście, nie mamy technicznych możliwości, aby zastosować rozwiązanie, o którym Pan pisze, ale przyznajemy, że też bardzo chcielibyśmy je wprowadzić. Może kiedyś... Tymczasem serdecznie pozdrawiamy Państwa drużynę i zapraszamy do naszych pozostałych pięciu pokoi.

Minion
Minion

Nawigator
133 pkt

99 opinii

Całkiem przyjemny

10.09.2018 | data wizyty: 28.07.2018

Minion 99 opinii

Po wejściu do pokoju od razu widzimy jego największą wadę a jest nią wielkość. Jest to konstrukcja ewidentnie przeznaczona dla dwóch, no maks trzech ludzi. Nie wyobrażam sobie większej ilości na tak małej przestrzeni. Sam pokój fajnie zrobiony, klimatyczny, zagadki generalnie ciekawe ale nie jakoś maksymalnie porywające. Po prostu solidnie wykonana robota i można się w nim fajnie bawić. Jedyne co bym zmienił to trochę zwiększył poziom trudności. W dwie osoby wyszliśmy jakieś 20 minut przed czasem z jedną małą podpowiedzią.
Minusy
- mega ciepło w środku (mimo odpalonej klimy)
- jedna zagadka trochę przekombinowana
Plusy
- przesympatyczna pani z obsługi
- klimacik
- logiczne ale nieprzekombinowane zagadki

Ocena ogólna: 8/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Bardzo łatwy

Odpowiedź firmy iESCAPE

Dziękujemy za opinię. Bardzo się cieszymy, że pokój się podobał i że zagadki przypadły Państwu do gustu. Będziemy się starać jeszcze bardziej podnosić poprzeczkę, żeby było jeszcze lepiej. W kwestii wielkości i klimy, wcześniej nie otrzymywaliśmy takich sygnałów, ale dziękujemy - zwrócimy na to uwagę na przyszłość. Jeśli chodzi o poziom trudności, to gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia naszych trudniejszych pokoi. Z tego, co wiemy, nie byli Państwo jeszcze w Napoleonie i Apokalipsie - gorąco zapraszamy. Dla tak doświadczonej grupy, jak Państwo, to będzie zdecydowanie lepiej dobrany poziom trudności. A dobrego wyniku w Upiorze oczywiście gratulujemy.

Anna D. 27
Anna D. 27

Świeżak
19 pkt

5 opinii

Mój faworyt

24.09.2018 | data wizyty: 22.09.2018

Anna D. 27 5 opinii

To mój osobisty faworyt. Bardzo ciekawa fabuła, oparta na olsztyńskiej historii. Pokój jest przytulny i miły, ale momentami naprawdę można się przestraszyć. Zagadki są świetne, ale w IEScape to normalne :) Ekipa przesympatyczna. Pokój ten odwiedzaliśmy zaraz po Apokalipsie i muszę przyznać, że odwrotna kolejność byłaby znacznie lepsza, bo moglibyśmy się nieco rozruszać przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Gorąco polecam oba pokoje.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Odpowiedź firmy iESCAPE

Bardzo dziękujemy za miłe słowa i polecenia :) Rzeczywiście my też zwykle doradzamy odwrotną kolejność. Cieszymy się jednak, że oba pokoje się Państwu spodobały. Zapraszamy serdecznie do naszych pozostałych pokoi.

Oktawia M.
Oktawia M.

Wędrowiec
27 pkt

2 opinie

Momentami nieco straszny, ale... super

24.09.2018 | data wizyty: 24.09.2018

Wiarygodna opinia

Oktawia M. 2 opinie

Zaprowadziły nas dzieci. Prawie na siłę, bo w sumie nawet nie mieliśmy ochoty na żadne gry. A tu taka niespodzianka! Przygoda niesamowita. My staruchy wczuliśmy się w klimat chyba nawet bardziej niż maluchy. Było super. Najpierw uciekliśmy Upiornej Klarze, a później od razu podjęliśmy wyzwanie Apokalipsy. Upiór ekstra. Momentami nieco straszny. Bardzo zaskakujący. Czasem kłódki, czasem jakieś magiczne elementy - ekstra. To, co widzieliśmy zrobiło na nas super wrażenie. Zabawa była genialna. Aż chce się wracać. I na pewno wrócimy. Przed nami jeszcze cztery pokoje. A później kolejne...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Ehhh, czasem warto dać się jednak gdzieś zaciągnąć :) Bardzo dziękujemy za Pani opinię, jest nam ogromnie miło czytać tak ciepłe słowa. Cieszymy się, że złapali Państwo bakcyla i przeżyli fantastyczną przygodę. Zachęcamy do odwiedzenia pozostałych pokoi.

Patrycja I. 2
Patrycja I. 2

Świeżak
23 pkt

9 opinii

Świetny!

17.08.2018 | data wizyty: 21.07.2018

Patrycja I. 2 9 opinii

Dużo jeżdżę po Polsce, zawitałam też do Olsztyna, nie mogło się obyć bez odwiedzenia tutejszego escape roomu. Swietny pomysł, mega klimat, idealnie dopasowane zagadki! Bardzo mi się podobało :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Bardzo się cieszymy, że zawitali Państwo do nas podczas wyprawy do Olsztyna. Cudownie, że się podobało i że zabawa się udała. Dziękujemy za miłe słowa. Do zobaczenia podczas kolejnej wycieczki na Warmię i Mazury :)

Q
Q

Przewodnik
385 pkt

166 opinii

#66

25.02.2018 | data wizyty: 24.02.2018

Wiarygodna opinia

Q 166 opinii

Trójmiejski escaperoomowy trip do Olsztyna zaowocował udanym czasem w pokojach iEscape’u. Widać, że olsztynianie pokochali to miejsce, bo takiego zatrzęsienia graczy jeszcze nie widzieliśmy (gratulujemy!) :] Rozgrywkę u upiornej Klary wspominamy szczególnie dobrze. Nie tylko dlatego, że pokój w pełni wpasował się w nasz gust, ale i zaoferował satysfakcjonujący zestaw zróżnicowanych zadań do wykonania. Sekwencja zagadek analogowych, elektronicznych i manualnych w sposób płynny i liniowy prowadziła nas przez całą rozgrywkę, aż do finalnej refleksji „szkoda, że to już koniec”. Smaczne dla oka dekoracje, gra światłem i dźwiękiem, a i pewne zawiniątko, tworzą w ujęciu ogólnym klimat przyjemnie upiorny, ale nie przerażający. Pokój można więc polecić nawet osobom, które z reguły unikają „strasznych” pokoi.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Bardzo się cieszymy, że trip do Olsztyna zaliczacie do udanych. Cudownie, że Klara tak bardzo przypadła Wam do gustu, bardzo nas to cieszy. Dziękujemy i do zobaczenia następnym razem.

Biedrona
Biedrona

Obieżyświat
225 pkt

75 opinii

W nawiedzonym dworze...

17.04.2018 | data wizyty: 31.03.2018

Biedrona 75 opinii

...gra się jak w horrorze ?
Kolejny świetny pokój Dziewczyn z iESCAPE. Z klimatem, wystrojem, historią związaną z Olsztynem (bardzo dobry znak rozpoznawczy firmy), no i oczywiście z różnorodnymi i ciekawymi zagadkami. Jeśli do tego doda się świetną grywalność pokoju no i najlepszą jaka może się trafić obsługę, to ma się sposób na fantastyczną zabawę w gronie najbliższych. Jak zwykle polecam, ale tylko dlatego, że ten ER jest po prostu super, a nie że uwielbiam Dziewczyny z iESCAPE ?

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Pięknie dziękujemy za tak miłe słowa :) Bardzo się cieszymy, że tak bardzo się podobało i zabawa się udała :) Obiecujemy dać znać, jak tylko będą nowe pokoje :)

VooVoo
VooVoo

Obieżyświat
280 pkt

151 opinii

...

26.02.2018 | data wizyty: 24.02.2018

VooVoo 151 opinii

Świetnie się nam grało w tym pokoju. Może dlatego, że lubimy bardzo tego typu pokoje, a może dlatego, że wszystkie zagadki były bardzo przyjemne i logiczne. Koniec końców ocena nie może być inna niż dyszka!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Odpowiedź firmy iESCAPE

Dzięki wielkie za "dyszkę". Cieszymy się ogromnie, że Upiór tak bardzo Wam się spodobał :)

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM